Суспільство
Доступно.UA презентували пісню із Майклом Щуром про недоступність українських міст (ВІДЕО)
Соломія Вітвіцька, Майкл Щур та інші відомі українці знялись у відеокліпі про недоступність українських міст.
Про це ШоТам повідомили в громадській організації Доступно.UA.
Зазначається, що пісня до кліпу висміює часто недоступну інфраструктуру міст, завдяки чому її користувачі можуть «долетіти» до Марсу раніше за Ілона Маска.
Про пісню
«Starship по-українськи» — пісня, яку створила громадська організація Доступно.UA. Її мета — порушити тему архітектурної доступності в Україні для маломобільних груп населення.
У відеокліпі до пісні знялись:
- ведуча Соломія Вітвіцька,
- Марко Галаневич з гурту «ДахаБраха»,
- ведучий «Телебачення Торонто» Майкл Щур,
- співачка та бандуристка Марина Круть,
- VovaZIL’Vova та Уляна Малиняк,
- реп-виконавець Паліндром і Ярослава Кравченко та Катерина Мотрич — засновниці Youtube-шоу «Ебаут».
«У наших містах продовжують будувати пандуси, якими неможливо користуватись. Часто вони мають кут нахилу 10, 15, 20 та навіть 40 градусів. А нормативний показник — 5 градусів, якщо точніше 4,6. Порівняйте ці числа. Звичайно, з такого ненормативного пандусу можна полетіти. Хоча не завжди до космосу», – зазначив Дмитро Щебетюк, засновник Доступно.UA.
Пісня розповідає про те, що користування недоступною інфраструктурою теж може допомогти потрапити на Марс. Можливо, навіть швидше за ракету компанії SpaceX, що належить винахіднику Ілону Маску.
Читайте також: Як людині з інвалідністю підкорити світ моди?
Також кліп підказує, яким саме має бути нормативний кут нахилу пандусу.
Кому потрібна доступність і пандуси?
Маломобільним групам населення (МГН). Їх часто звужують до осіб з інвалідністю.
Проте, крім них також належать: літні люди, люди з дитячими візочками та дітьми до семи років, вагітні жінки, люди з тимчасовими порушеннями здоров’я (на милицях тощо).
Читайте також: «Хочемо, щоб нас почули». Як люди з інвалідністю стали професійними акторами
За даними КМДА, на постійній основі до маломобільних груп населення в різних містах належать 27-55% населення.
Про Доступно.UA
Доступно.UA — громадська організація, що займається моніторингом доступності українських міст. Організація має на меті нормалізацію сприйняття людей з інвалідністю суспільством, просування тренду архітектурної доступності в Україні та мотивацію людей до активного життя.
Нагадаємо, у київській школі встановили ліфт для дітей з інвалідністю.
Як ми повідомляли раніше, у Києві з’явилася інклюзивна 3D-модель Софійського собору.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі