Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/vf_3UM3-gJQ?si=urL_KmwqfisawyMsSSSSSS

Суспільство

Перетворив власний косметологічний центр на шпиталь для ЗСУ

Опубліковано

Аби ставити на ноги поранених воїнів, Станіслав перетворив власну приватну косметологічну клініку на хірургічний шпиталь. За два роки війни через його заклад пройшли вже понад 400 військових! На базі косметологічної клініки “Брасс” Станіславу ще в перший місяць повномасштабної війни вдалося зібрати команду професіоналів-добровольців і ставити на ноги захисників Маріуполя.

А завдяки сучасному європейському обладнанню, отриманому від німецького інвестора ще до повномасштабної війни, якість лікування в шпиталі виявилася надзвичайно високою. Також “Брасс” – один з небагатьох в Україні медичних закладів, де не тільки оперують і лікують, а ще й реабілітують поранених воїнів!

Історія Станіслава

Сланіслав Онищук – засновник Першого добровольчого хірургічного шпиталю “Брасс”. Ще студентом він захоплювався ідеями підприємництва та користі для суспільства.

“Мені хотілося спілкування людей, випробовувати світ навколо, пробувати свої можливості, пробувати, як мислять люди, як цей світ влаштований врешті-решт”, – каже чоловік.

Торгівля косметикою привела чоловіка до відкриття у 2014 власного косметологічного кабінету.

“У нас оця клініка косметології, яка з одного кабінету почала розвиватися і розвиватися. Ми доремонтували кабінети в тому ж будинку, потім домовилися з міською кліничною лікарнею номер 1 про т, що ми в них почнемо робити пластичні операції”, – ділиться Станіслав.

Початок реалізації

Успіхи запалили Станіслава та захопили ідеєю відкрити власну сучасну клініку косметологічної медецини. Шукаючи порад фахівців, він відвідував інвестиційні форуми, де й познайомився з німецьким інвестором. Вони обладнали сучасну, ораєнтовану на німців клініку на Прикарпатті, та на шляху стала пандемія Covid.

“Ми мали на ходу перебудовувати нашу концепцію, змінюючи, мабуть, акцент з німецького пацієнта на все-таки українського пацієнта. Також ми розуміли, що, мабуть, в період пандемії не буде такого великого попиту саме в пластичній хірургії. І ми вирішили більше робити нахил на вирішення медичних проблем, ніж естетичних”, – відзначає Станіслав.

Повномасштабне вторгнення

Клініка пережила Covid і в листопаді 2021 почала працювати як центр пластичної хірургії. Та 24.02 життя Станіслава змінилося, а мрія могла обернутися невдачею. І все через росію. Після перших боїв за Україну та поранень захисників Станіслав вирішив переобладнати новенький центр. І на його базі лікувати тих, хто жертвував собою заради України!

“Це буде благодійна робота, ми не будемо мати з того фінансового заробітку, але ми, по крайній мірі, будемо відчувати, що ми робимо те, заради чого ми покликані”, – каже він.

Інвестор погодився за 2 хвилини та надав Станіславу повну автономію в діях центру. Основним завданням стало знайти команду, здатну професійно працювати з пораненими. Станіслав зробив пост на фейсбуці де повідомив, що шукає команду медичного шпиталю.

“Я проснувся від того, що телефон дзвонив без перестанку. Люди дзвонили і дзвонили з Харкова, з Маріуполя, з Херсону, з Києва, з Бучі, з Сум. Ті люди, які і почали творити історію першого добровольчого хірургічного шпиталю”, – розповідає засновник.

Реабілітація постраждалих

З різних куточків України лікарі зʼїхалися на допомогу. Першими пацієнтами стали тяжкопоранені захисники Маріуполя й операції пройшли успішно. З часом окрім операцій і лікування в центрі почали й реабілітувати воїнів.

“Людина, яка прожила не стільки травматичні події, як війна, вона може потребувати цієї саме допомоги, це і дихальні техніки і так далі. Сюди ж відноситься якраз віар-окуляри, які ми використовуємо, тобто укуляри вітальної реальності, в яких є програми, які дозволяють опанувати певні вправи – що робити, якщо я так себе почуваю, чи що робити, якщо я так себе почуваю”, – каже психологиня, Анна Галущак.

Через шпиталь пройшли вже понад 400 військових, а разом з переселенцями – понад 550 людей.

“Зараз ми активно освоюємо технології доповненої реальності для використання в операційній. Ми велику ставку робимо на введення інструментів штучного інтелекту в обробці і медичних даних, і в полегшенні документальної роботи”, – каже Станіслав.

Війна продовжується, і клініка “Брасс” не зупиняється в прагненні ставити на ноги воїнів. Станіслав запевняє – працюватиме до самої Перемоги та навіть після неї.

“Якщо війна закінчиться завтра, то стільки, скільки в нас вистачить сили і можливостей, ми ще будемо, бодай, рік, два чи три, продовжувати працювати так само, як ми працюємо зараз”, – наголошує Станіслав.

Суспільство

Onuka відкриває простір із лекціями й 3D-друком народних інструментів у Чернігові

Опубліковано

Українська музикантка Ната Жижченко, відома як Onuka, відкриває етнографічний музичний проект “Фабрична, 12” у Чернігові. Цей проект включає лекції з музичної етнографії та можливість створення музичних інструментів за допомогою 3D-друку.

Про це співачка повідомляє в своєму Facebook.

фото: Ната Жижченко

Про проєкт

Студію-лабораторію в Чернігові створили “з метою переосмислення та збереження українського культурного надбання”, розповідає засновниця Ната Жижченко. Цей простір розмістили у музичній майстерні її дідуся.

Читати також: В Київській області побудували баскетбольний майданчик на честь загиблого військового

“Саме тут мій дідусь, майстер народних інструментів, музикант і дослідник української культури, створив для мене мою першу сопілку і навчив грати на ній”, – розповідає Onuka.

фото: Ната Жижченко

Тут поєднають освітню, мистецьку та етнографічну складову. Проводитимуть, зокрема, мистецькі лекції, майстер-класи, творчі зустрічі та виступи.

Вже зовсім скоро зустрінемося разом у цьому просторі, щоб разом наповнювати його важливими сенсами. Ждаємо вас!“, – наголошує Ната Жижченко.

Також ми повідомляли, що в столиці проведуть фестиваль української писанки.

Нагадаємо, що “Укрпошта” показала тестування нового транспорту для листонош.

Фото: Ната Жижченко

Читати далі

Суспільство

Хто може отримати грошову допомогу від ACTED: перелік категорій та областей

Опубліковано

Французька гуманітарна організація ACTED продовжує виділяти українцям фінансову допомогу. Один українець може отримати 6 600 гривень.

Про це повідомляється на сторінці ACTED.

Хто може отримати допомогу?

Зареєструватися у програмі можуть люди, які проживають у територіальних громадах, де відбувається реалізація програми надання грошової гуманітарної допомоги від ACTED, та належать до однієї з перерахованих категорій вразливості:

  • самотні матері чи татусі, які самостійно виховують дітей;
  • люди похилого віку – від 60 років і старші; родини, в складі яких є особи з інвалідністю, та з малорухливими людьми, які потребують стороннього піклування;
  • багатодітні сім’ї та сім’ї з дітьми до одного року;
  • родини з вагітними та жінками, які годують;
  • родини, в яких через бойові дії повністю або частково пошкоджене житло.

Крім того, взяти участь у програмі грошової допомоги можуть українці, які проживають у таких областях:

  • Донецька область 
    Краматорський район: для жителів, які мають часткові або повні руйнування житла, завдані внаслідок активних бойових дій, та лишаються проживати в таких громадах, як Дружківська, Лиманська, Миколаївська та Святогірська.
  • Запорізька область
    Запорізький район: Новоолександрівська ОТГ (лише чотири населених пункти – Веселянка, Запорожець, Річне, Юльївка).
  • Миколаївська область
    Для жителів, які мають часткові або повні руйнування житла та лишаються проживати в наступних громадах:
    Миколаївський район: Куцурубська, Очаківська ОТГ.
  • Сумська область
    Для жителів, які мають часткові або повні руйнування житла та лишаються проживати в наступних громадах:
    Охтирський район: Великописарівська, Охтирська, Чернеччинська ОТГ.
  • Харківська область:
    Ізюмський район: Балаклійська ОТГ (тільки пʼять населених пунктів: Асіївка, Гусарівка, Лозовенька, Чепіль, Шевелівка), Ізюмська ОТГ.
    Куп’янський район: Великобурлуцька та Вільхуватська ОТГ.
  • Херсонська область – для жителів, які мають часткові або повні руйнування житла та лишаються проживати в наступних громадах:
    Бериславський район: Високопілська ОТГ, Новоолександрівська ОТГ – лише за списками від органів місцевої влади.
    Херсонський район: Білозерська ОТГ, Чорнобаївська ОТГ.

Читати також: Як отримати гроші на відновлення громад: відкрився конкурс грантів

Як податися на допомогу

Насамперед для того, щоб отримати допомогу, потрібно подати заявку для реєстрації за номером телефону 063 453 5710.

Зверніть увагу, що ви можете телефонувати лише у робочий час – з 9 по 16 у робочі дні.

З документів варто підготувати:

  • паспорт громадянина України;
  • ідентифікаційний код;
  • свідоцтво про народження дітей;
  • реквізити банківської картки банку (IBAN, якщо бажаєте отримати грошову допомогу на картку);
  • акт або фото пошкоджень житла, у разі наявності пошкоджень.

Читати також: “Укрпошта” показала тестування нового транспорту для листонош.

Фото: iStock

Читати далі

Суспільство

Як мами змінюють шкільне харчування у Локачинській громаді

Опубліковано

7 уроків на день сини Ірини залишалися в школі голодними. Бо на старій плиті можна було приготувати лише бутерброди та сосиски. А тепер школярі Локачинської громади обідають пастою з болоньєзе та гречкою з чебрецем.

Історія родини

Ірина Загірська – мама девʼятикласника Олексія та пʼятикласника Романа. Її сини проводили в школі по 8 годин на день, але в їдальні майже не харчувалися. Адже там подавали тільки бутерброди й нашвидкоруч зварені сосиски. Бо готувати гарячу їжу для 150 школярів Старозагорівського ліцею на Волині не було де. Щоб зробити їжу смачною та корисною, Ірина запропонувала батькам організувати зібрання

“Виносилося питання про харчування дітей – для покращення, для урізноманітнення. То там нічого такого особливого не зготуєш”, – відзначає Ірина Загірська.

Врешті батьки вирішили, що продовжувати харчуватися снеками діти не можуть. Тому й почали шукати можливості де узяти нове кухонне обладнання.

Початок змін

Після огляду старезної їдальні в селищній раді вирішили оновити кухню. І дійшли висновку, що модернізацію слід починати з нового кухонного обладнання. Тому й вирішили податися на грант до Проєкту USAID “ГОВЕРЛА”.

“Нічого кращого для реформи шкільного харчування й для функціонування харчоблоку, ніж пароконвектомати, станом на сьогодні, як на мою думку, немає”, – каже заступник селищного голови, Тарас Хомʼяк.

Ця сучасна піч обʼєднала в собі приготування їжі на пару й обдування її гарячим повітрям.

“Це сучасний агрегат, який є дружнім до навколишнього середовища,який в автоматичному режимі готує їжу, який в автоматичному режимісам себе миє, прибирає без втручання ззовні”, – розповідає заступник.

Читати також: Українські волонтери створюють з супутникових тарілок реалістичні муляжі мінометів

Ремонт їдальні

Але хоч нові печі їдальня отримала, там досі залишалися обшарпані стіни й подерті столи. Щоб вирішити проблему, селищна рада ще й профінансувала капремонт.

“Щоб новий, сучасний апарат не поміщати в старі умови, був здійснений за кошти селищного бюджету капремонт даного харчоблоку їдальні”, – розповідає Тарас Хомʼяк.

Крім того, ініціативу з пароконвектоматами поширили ще на два ліцеї громади. Тепер 900 дітей Локачинської громади обідають корисними та смачними стравами. А Олексій і Роман щодня ходять до новенької шкільної їдальні. І смакують куркою по-італійськи та свіжими апельсинами.

Нагадаємо, що в столиці проведуть фестиваль української писанки.

Також ми повідомляли, що в Київській області побудували баскетбольний майданчик на честь загиблого військового.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство4 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: