Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

NewСхід

Для найвіддаленіших громад на Сході України розширять мережу соціальних послуг

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Європейський Союз та Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні передали спеціально обладнаний автомобіль та два мобільні кейси для розширення мережі надання соціальних послуг у найвіддаленіших та найуразливіших громадах Донецької та Луганської областей.

Постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева зазначила, що розбудова системи соціальних послуг на сході України націлена в першу чергу на допомогу людям, які через пандемію COVID-19 та багаторічний збройний конфлікт, опинилися у складних життєвих обставинах і потребують негайної соціальної допомоги.

 «Громади на сході України вже неодноразово демонстрували виняткову стійкість до криз та здатність до швидкого відновлення. Ми разом із нашими партнерами продовжуємо їм допомагати та докладаємо щонайбільших зусиль, аби попри збройний конфлікт та пандемію COVID-19 найуразливіші мешканці цих громад, які найбільше потребують нашої допомоги та опіки, могли вчасно отримувати необхідну соціальну допомогу», – наголосила пані Ґерчева.

Читайте також: Як український бізнес піклується про країну (ВІДЕО)

Чим особливий Мобільний центр?

Мобільний центр надання соціальних послуг повністю оснащений необхідною технікою та обладнанням, яке дозволить соціальній службі Соледарської міської ради забезпечити комплексне та якісне обслуговування клієнтів на дому. Автомобіль облаштовано інструментами для надання первинного медичного огляду, як-от, наприклад, вимірювання серцевого ритму чи вимірювання рівня цукру в крові, обладнанням для прибирання та прання, інструментами для ремонту приміщень, садівництва, заготівлі дров, ремонту одягу та шиття, надання перукарських послуг, а також інструментами для проведення гігієнічного манікюру та педикюру. Автомобіль також здійснюватиме доставку їжі та побутових товарів, надаватиме послуги електрика, сантехніка та столяра, а також – соціально-психологічні послуги.

Керівник програм співробітництва Представництва ЄС в Україні Штефан Шльойнінг наголосив на важливості доступу до адміністративних та соціальних послуг для усіх громадян, включно з тими, хто мешкає у віддалених районах.

«На додачу до масштабної роботи, яку ЄС проводив для відбудови та модернізації центрів надання адміністративних послуг у обох Луганській та Донецькій областях, ми раді презентувати ще цей мобільний соціальний центр. Відтепер жителі Соледарської громади зможуть отримувати соціальну допомогу та послуги у себе вдома», –  додав пан Шльойнінг.  

Команда мобільного центру, що вже незабаром почне курсувати громадою, складатиметься з двох соціальних працівників, медичного працівника та перукаря. Так, наприклад, самотні люди похилого віку, що мешкають у громаді, зможуть не тільки без зайвих перешкод отримувати соціальні виплати чи пільги безпосередньо в автомобілі, а й зможуть звернутися за консультацією та допомогою до лікаря.

Крім того, ПРООН спільно з ЄС передали мобільні кейси для надання соціальних послуг фахівцям управління соціального захисту Волноваської громади, що на Донеччині. Ці кейси оснащені ноутбуком, принтером, Wi-Fi роутером, сканером, мишкою та USB флеш-накопичувачем, аби соціальні працівники могли надавати соціальні послуги людям, які проживають у віддалених районах та з певних причин не можуть відвідати стаціонарні центри.

Водночас Біловодська громада, що на Луганщині, отримала обладнання для соціальної швейної майстерні, робочого місця перукаря та медико-соціального працівника, а також комп’ютерне обладнання та меблі для створення центру комп’ютерної грамотності для людей похилого віку.

Усе обладнання для надання соціальних послуг було придбане за кошти Європейського Союзу у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру на суму понад 210 265 доларів США.

Нагадаємо, що минулого місяця завдяки спільним зусиллям Європейського Союзу та Програми ООН із відновлення та розбудови миру Центри інтегрованих соціальних послуг у чотирьох громадах Донеччини та Луганщини запустили вебсайти та мобільні застосунки, за допомогою яких їхні мешканці можуть замовляти соціальні послуги та спілкуватися з соціальними службами в режимі онлайн. 

Що відомо про програму ООН

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Фото:

Підтримай ШоТам

NewСхід

Фінішує ремонт 10-кілометрової ділянки «Бахмут – Лисичанськ» на Донеччині

Опубліковано

Підтримай ШоТам

У Донецькій області завершують ремонт ділянки дороги Т-13-02 КПП «Танюшівка» – Старобільськ – Бахмут.

Про це повідомили у фейсбуці Укравтодорі.

Йдеться про ділянку дороги поблизу с. Берестового Бахмутського району. Дорожники завершують роботи з влаштування примикань та встановлення дорожніх знаків.

Читайте такожРозлючують російських дипломатів та виправляють помилки. Як молодь популяризує українську мову в соцмережах

Що було зроблено?

  • відфрезеровано зношене покриття;
  • облаштовано водовідведення;
  • укладено шари органо-мінеральної суміші;
  • влаштовано два шари асфальтобетону;
  • узбіччя укріплено засівом багаторічних трав;
  • нанесена розмітка.

У межах села Берестове облаштовано тротуари, під’їзди до подвір’їв, встановлено перильну огорожу, влаштовано зупинки громадського транспорту.

За планом Укравтодору у 2021 році у Донецькій області відремонтують 165 км доріг державного значення.

Нагадаємо, на Луганщині відремонтували дорогу «Старобільськ – Новоайдар».

Як ми повідомляли раніше, на Донеччині капітально відремонтували дорогу «Добропілля-Лиман».

Фото: facebook.com/Ukravtodor.Gov.Ua.

Підтримай ШоТам

Читати далі

NewСхід

У Краматорську організували соціальне підприємство по догляду за хворими вдома

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Соціальне підприємство «Догляд вдома» у Краматорську cтворили на базі міської організації Товариства Червоного Хреста України. Три патронажні сестри надають послуги по догляду за людьми з інвалідністю або тими, хто потребує такої допомоги.

Про це повідомили на сторінці Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України».

Наразі патронажні сестри доглядають п’ять родин з Краматорська, які є їхніми клієнтами. До послуг соціального підприємства входить купити продукти, прибрати у кімнаті, приготувати їсти або нагодувати людину. Вартість таких послуг – 150 гривень за годину.

«У нас є родина, яка мало мобільна. Патронажна сестра ходить до неї тричі на тиждень, її завдання – взяти рецепт у лікаря, купити ліки, продукти. З іншими клієнтами треба погуляти на вулиці, поговорити. Гроші платять або замовники, або діти за них, особливо, якщо діти живуть далеко та працюють», – розповіла голова Краматорської міської організації Червоного хреста України Євгенія Авдюшкіна.

Читайте такожШукає добро на війні. Як радянський дисидент Анатолій Лютюк почав волонтерити на Донбасі, та до чого тут казки

Одному з п’яти клієнтів послуги надають безоплатно – це соціальна складова підприємства. Євгенія Авдюшкіна з командою навчалася на курсі із соціального підприємництва, який організував цьогоріч Проєкт USAID «Економічна підтримка Східної України». Це навчання допомогло сформулювати соціальну місію, визначити цільову аудиторію та канали залучення клієнтів.

«Не всі люди або їхні діти можуть заплатити за наші послуги. Є самотні, люди, у яких невелика пенсія. Кожен випадок ми розглядаємо індивідуально, щоб допомогти дійсно тим, хто потребує цього», – каже пані Євгенія.

У планах команди – залучення нових клієнтів та підтримка людей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Наразі про можливість надання таких послуг розповідають у соціальних службах Краматорська, також провели зустрічі із Краматорською міською радою.

Про програму

Комунікаційна кампанія «Схід: Перезавантаження» покликана показати успішні історії жителів Сходу України та допомогти тим, хто прагне перезавантажити своє сьогодення заради успіху та процвітання майбутнього Сходу. Перезавантаження – це оновлення наявних ресурсів, це запуск нового способу мислення. Схід України має багату історію та культуру, високий промисловий потенціал і саме тому може стати драйвером розвитку різних економічних напрямків та галузей бізнесу, перезавантаження свідомості населення, особливо молоді.

Нагадаємо, Лисичанська друкарня на Луганщині отримала від USAID сучасне обладнання.

Як ми повідомляли раніше, у Маріуполі ліцей автотранспорту отримав обладнання для навчання слюсарів.

Фото: facebook.com/ERAUkraine.

Підтримай ШоТам

Читати далі

NewСхід

На Донеччині впроваджують проєкт адаптації для ветеранів російсько-української війни

Опубліковано

Підтримай ШоТам

У Святогірську на Донеччині реалізують проєкт «Професія для життя», спрямований на підвищення рівня адаптації та соціалізації ветеранів війни на Донбасі з інвалідністю.

Про це повідомили у пресслужбі обласної адміністрації.

Проєкт розроблений громадською організацією «Союз ветеранів АТО з інвалідністю», яка стала переможцем конкурсу Фонду соціального захисту інвалідів.

Проєкт розрахований на 18 осіб з-поміж ветеранів з інвалідністю. Під час реалізації проєкту учасники за бажанням пройдуть навчання за обраними спеціальностями: «Озеленювач», «Робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків», «Касир торговельного залу» та «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення».

Читайте також: «Військові теж бояться стоматологів». Як лікар з Одещини Анатолій Стодола рятує зуби українських бійців на передовій

Пройдуть курс реабілітаційних заходів – заняття ЛФК, сеанси спелеотерапії, сеанси масажу, заняття аквааеробікою, заняття з психологічної просвіти та соціальної адаптації, також отримають юридичні консультації.

Нагадаємо, на сході України почала працювати мобільна соціальна служба.

Фото: dn.gov.ua.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Шопочитати

Суспільство21 годину тому

«Ніхто не очікував, що монахині відкриють бізнес». Як черниці з Івано-Франківщини запустили успішну власну справу

Колись вона уявляла монастир місцем, де лише моляться. Тому довго не наважувалася прийти до нього....

Суспільство2 дні тому

Шукає добро на війні. Як радянський дисидент Анатолій Лютюк почав волонтерити на Донбасі, та до чого тут казки

Дисидент та художник Анатолій Лютюк переїхав до Естонії понад 40 років тому. Після боротьби з...

Суспільство4 дні тому

«Нас вважали диваками, а ми хотіли свободи». Історія родинної екоферми «Лиманська коза» на Херсонщині

Залишити місто та створити екоферму з виробництвом сиру – це не було планом, але стало...

Спорт5 днів тому

«Перш за все, я спортсмен». Як двірник із Херсона у 49 років став чемпіоном світу з джиу-джитсу

Двірник став чемпіоном світу. Або ж чемпіон світу працює двірником? Це історія про 49-річного херсонця,...

Суспільство6 днів тому

Врятувати 1909 пляшок. Як на Закарпатті артисти створили Lay Bottle – майстерню посуду з використаних пляшок

Закарпатські артисти Василь Полажинець та  Вероніка Вітерець створили власну майстерню посуду з використаних пляшок. Тепер...