Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Чим зайнятися з дітьми під час карантину Чим зайнятися з дітьми під час карантину

Суспільство

Чим зайнятися з дітьми під час карантину: топ-5 веселих розваг

Опубліковано

Карантин, який оголосили по всій Україні через новий коронавірус, значно ускладнив життя батькам. Оскільки дитсадки та школи закрили на три тижні, дітей треба розважати вдома. Гуляти на вулиці можна і треба, втім, краще уникати скупчень людей, як-от на дитячих майданчиках. Краще прогулюватись парками чи виїжджати у ліс за місто. Ми ж пропонуємо декілька варіантів чим зайнятися з дітьми під час карантину, якими розвагами можна зацікавити дітей, сидячи в приміщенні.

1. Незвичні способи малювання

Відбитки пальців

Правила. Підготуй такі речі:

  • шматочки мочалки;
  • фарби;
  • вода;
  • пензлик;
  • ручки, олівці або фломастери.

Спочатку нанесемо фарбу на мочалку пензликом. Тепер притиснемо до мочалки пальчик. Усе — на папері можна залишати кольоровий відбиток!

Незвичні способи малювання

Малюнки мильними бульбашками

Правила. У мильний розчин (вода, мило, шампунь) додай акварельної фарби або харчового барвника. Колір обирай на власний розсуд.

Візьми соломинку і дунь через неї в мильну воду, створюючи якнайбільше бульбашок.

А тепер – увага! Візьми акварельний папір та легенько приклади його зверху до бульбашок. Дай просохнути. Щоб зробити папір ще яскравішим, прикладай його до бульбашок на воді різних кольорів.

Малюнки мильними бульбашками

Дмухавки

Правила. Зробити ляпку. Дмухати на ляпку фарби через соломинку в різних напрямках в залежності від задуму. Домалювати необхідне пальчиком, пензлем, жмаканим папером.

фарби

Читайте також: Гаряча ванна та часник: 6 найабсурдніших міфів про коронавірус

2. Ігри з книгами

Фантазер

Правила. Візьміть якусь дитячу книжку з картинками. Уважно розгляньте картинки разом із малюком і придумайте історію, не пов’язану з тією, про яку написана книга. Кілька разів виконайте це разом, а потім дитина і сама долучиться до вигадування.

Детектив

Правила. Інший варіант цієї гри, коли мама чи тато, не показуючи дитині картинку, розповідає, що на ній зображено і зариває книгу. А дитина повинна знайти цей малюнок, орієнтуючись за маминим описом. Потім помінятися ролями: описує дитина, шукаєш ти.

3. Розвиваючі ігри

Будуємо шалаш

Будиночки в дитинстві не будували тільки ледачі. Коли почнете споруджувати з дитиною будинок із табуреток, ковдр, подушок і коробок, самі того не помічаючи, повернетеся у дитинство! І обов’язково захочете спорудити свій особистий шалаш для читання і медитації.

Озвучка

Правила. Коли в телевізорі відключається звук, а на мультики, кіно або новини придумується власна озвучка. Дитина услід за дорослими перевтілюється на справжнього артиста!

Вгадай

Зав’яжи малюкові очі шарфиком і давай у руки по черзі різні предмети: м’яку іграшку, м’яч, тарілку, зернятка, книгу тощо. Завдання дитини – вгадати на дотик, що у нього в руках. Ускладнити гру можна, якщо вгадувати речі по запаху або, наприклад, за смаком.

Тіні

Загадково і заманливо показувати театр тіней на стінці при запаленій свічці. Тут включається фантазія і творчість. Але не варто обмежуватися лише літаючими пташками або гавкаючими собаками із рук. Виріж разом із дитиною з паперу силуети героїв відомих казок, і розіграйте їх за ролями.

театр тіней на стінці

Посадити і виростити рослину

Привчити дитину нести відповідальність і не забувати про догляд. Квітка – не пес чи кіт, тож сильно не заважатиме.

Скарбничка

Зробити скарбничку і навчити дитину правильно витрачати гроші. Можливо, навіть ввести список заробітку. Щоб отримати гроші – треба їх заробити. Полив квітку – 5 гривень, прибрав іграшки – 10 гривень, застелив ліжко – 15.

4. Проста наука

Міні-вулкан в домашніх умовах

Що вам потрібно:

  • cкляна баночка з кришкою, що закручується;
  • рослинна олія;
  • куркума;
  • глечик або прозора ємність.

Змішайте олію з куркумою – олія має змінити колір на жовтий. Тепер залийте олію в баночку по вінця, щоб у баночці не лишилося повітря. Проколіть у кришці дірку й опустіть баночку у воду. Олія легша від води і відразу почне підніматися з баночки нагору, а вода заповнюватиме баночку. У вас запрацює справжнісінький вулкан! Якщо додасте декілька камінців на дно посудини – матимете підводний вулкан.

Танець яйця

Як змусити яйце танцювати? Проведіть цей експеримент – і усе побачите самі!

Що вам потрібно:

1. Яйце (звичайне куряче яйце, не бите, з рівною поверхнею, класичної овальної форми).

2. Круглий піднос із рівним дном.

Покладіть яйце на піднос і намагайтеся плавно робити кругові рухи підносом щоразу швидше і швидше, тримаючи його горизонтально. Яйце на підносі також почне обертатися. У міру прискорення обертання яйце «підніметься» і стане обертатися на одному з кінців: тупому або гострому, зайнявши, звичайно, вертикальне положення.

Що відбувається? Відцентрова сила утримує яйце, подібно до того як розкручена дзига стоїть на площині, а нерозкручена лежить на боці.

Звичайно, цей експеримент потребує певного досвіду і вправності. Ні з першого, ні з другого і навіть із третього разу у вас, більш за все, нічого не вийде. Але варто тренуватися.

Секретне невидиме чорнило

Створення невидимого чорнила – дуже захопливий процес! Ви можете вдати секретного агента, бо маєте свої секретні коди і повідомлення, приховані від інших. Усе, що вам необхідно, – це деякі предмети домашнього вжитку і таємна сила лимонного соку.

Що вам потрібно:

  • Половина лимона;
  • Вода;
  • Ложка;
  • Миска;
  • Ватна паличка;
  • Білий папір;
  • Лампа.

Вичавіть трохи лимонного соку в миску і додайте декілька крапель води.Змішайте воду і лимонний сік ложкою.Умочіть  ватяну паличку в суміш і напишіть повідомлення на білому папері. Зачекайте, доки сік висохне і стане повністю непомітним.

Коли ви будете готові прочитати ваше секретне повідомлення або показати його комусь,  нагрійте папір, тримаючи його поруч із лампочкою.

Що відбувається? Лимонний сік – це органічна речовина, яка окислюється і при нагріванні стає коричневою. Розведений у воді лимонний сік  дуже важко помітити. Коли ви застосуєте його на папері, ніхто не знатиме про його наявність доти, поки папір не буде нагрітий і ваше секретне повідомлення не відкриється. Інші речовини, які «працюють» так само, – апельсиновий сік, мед, молоко, цибулевий сік, оцет і вино.

Більше експериментів для дітей можна знайти тут.

5. Вироби своїми руками

Саморобний блокнот 

Створіть яскравий особистий блокнот для дитини, де можна записувати її графік на день або  на тиждень. Оформіть і прикрасьте разом новий блокнот і внесіть перші завдання для дитини. З таким підходом навіть завдання «прибратися у кімнаті» буде виконуватися з великим бажанням. 

Колаж бажань

Прикрашаємо стіну і вчимо дитину йти до своїх цілей і бажань. Візуалізуємо її мрії і заодно креативно проводимо час, шукаючи необхідний матеріал та вирізаючи потрібні форми.

Іграшки з яєчних лотків 

Що можна зробити з картонних лотків для яєць – та що завгодно! Наприклад, транспортні засоби для любителів машин: вантажівка, мотоцикл, вертоліт, корабель, екскаватор.

Чим зайнятися з дітьми під час карантину

Скріплюємо клеєм, зубочистками, скотчем. Розфарбовуємо – і нова іграшка готова!

Деталі – тут.

Чим зайнятися з дітьми під час карантину? Весело і з користю проводьте час із дітьми та будьте здорові!

Коментарі

Суспільство

Одещина отримала найбільшу допомогу від Червоного Хреста на 310 тисяч доларів

Опубліковано

Міжнародний Комітет Червоного Хреста передав Одеській області найбільшу за весь час допомогу у вигляді лікарських засобів та медичного обладнання.

Про це повідомив очільник Одеської ОВА Олег Кіпер.

Що отримає область

Гуманітарна допомога складається з 93 палет медикаментів та гігієнічних матеріалів, які важать 38 тонн. Усі препарати та обладнання розподілять між 132 медичними закладами Одещини.

Як вказує Олег Кіпер, ця підтримка дозволить забезпечити необхідними ліками соціально незахищених громадян. Інформацію про залишки ліків публікуватимуть на офіційних сайтах лікарень.

Нагадаємо, що в Одещини з’явилася нова айдентика: що вона означає.

Раніше ми писали, що фермери з Одеської області зібрали перший масштабний врожай солодкої картоплі в Україні.

Фото обкладинки: Unsplash

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Бути зі своїми: як українки, попри обстріли, влаштовують свята на Сході України

Опубліковано

Аліна взяла чотирирічного сина, продукти на вечерю, замовила дідуха й різдвяну зірку й проїхала на авто 700 кілометрів, щоб побути з чоловіком-військовим на свята. Євгенія в білому кожусі та з картонними крилами вітала з Різдвом жителів деокупованої Харківщини. Альона побачила на власні очі приліт ракети, а потім продовжила готувати салати на Новий рік, хоч той і почався з коридору й тривоги. 

Ці та ще багато українок і українців святкують життя, попри все. ШоТам поговорили з ними, щоб дізнатися, як це — проводити Різдво чи Новий рік у війні, але залишатися стійкими. 

Аліна Прокопенко

розробниця, дружина військового

Мій чоловік служить з 2018 року. Його контракт мав закінчитися в жовтні 2022-го, але, звісно, він досі служить, а з серпня минулого року постійно перебуває в зоні бойових дій. Нашому сину Артему вже 5 років. Ми рідко бачимо тата, тому на минуле Різдво я наважилася поїхати до чоловіка з малим: закупила продукти, сіла в авто й проїхала 700 кілометрів до міста Слов’янськ Донецької області. Зупинялися ми всього двічі — син хотів якнайшвидше побачити тата. Бо ніхто не мусить бути на свята сам.  

Я замовила дідуха та різдвяну зірку туди на відділення. Це було насправді перше Різдво, яке ми святкували лише втрьох. Це дуже добре впливає на настрій військових, коли сім’я має можливість до них приїхати й підтримати, а на свята це відчувається особливо. 

Вперше готувала різдвяну вечерю сама — грибну підливу, узвар, кутю. Ми дивилися мультики, грали в настолки, ліпили тимчасові татуювання. Я дивилася, як син розпаковує подарунки, і думала, як добре, що зробила дитині свято, яке він може розділити й зі мною, і з татом. 

Ось такий святковий стіл приготувала Аліна, щоб відсвяткувати Різдво з чоловіком і сином. Фото надала героїня

Наважитись було складно — ще два роки тому я не могла уявити собі ситуацію, що взяла б дитину і поїхала з нею в Донецьку область. Так, ризики є, але дитина не бачиться з татом по пів року і дуже за ним сумує — у них дуже тісний зв’язок. Тож для них обох це важливо.

Останній Новий рік, який ми святкували разом — це 2020, але син тоді був ще маленький і мало чого розумів. Перед повномасштабною війною, коли чоловік був на ротації, я подарувала йому ялинкові іграшки — двох голубів як із «Сам удома». Ми ще жодного разу їх не вішали, бо і ялинки відтоді не ставили.

Цьогоріч найімовірніше я теж поїду — не хочу лишати чоловіка самого. Зараз мало можливостей створити сімейні традиції, тому стараюся це робити, коли є змога.

Аліна з чоловіком та сином під час святкування Різдва. Фото надала героїня

Я часто бачу, як засуджують жінок, які везуть дітей в зону бойових дій. Але ніхто не має права критикувати, бо це рішення сім’ї. Так, воно складне, але треба жити далі, бо має ж бути надія, щоб прокидатися вранці. І часто ця надія — саме такі поїздки, коли ще за два тижні до них чекаєш, як сядеш в авто чи на потяг і поїдеш у напрямку Сходу.

Альона Удалова

проєктна менеджерка БФ Rescue Now, хореографка

Я з Харкова, але у 2022 році тимчасово переїхала до Києва, тож і новий 2023 рік зустрічала з друзями там. 31 грудня ми вирішили поїхати на Протасів Яр покататись на сноубордах. Почалася повітряна тривога, але ми й далі каталися. І от спускаюся я з гори, а на моїх очах приліт — я вперше бачила влучання, а тоді ще одне. Ми повернулися додому, але нічого не обговорювали.

Спочатку думали ніяк не готуватися до свята, але таки пішли робити всілякі салати у вигляді зайчика, рибки чи качечки — кринжові такі, знаєте? Запалилися цим, і так  пройшов цей теплий вечір — був затишний Новий рік з друзями вдома. Але за 5 хвилин після опівночі знову почалися повітряна тривога та вибухи. Перемістилися в коридор усі — і люди, і песик.

Трошки страшно на початку, але потім вже з гумором до цього ставишся. Бо що ми можемо зробити в цей момент? Від того, що ми будемо сидіти й перейматися через приліт, краще нікому не стане.

Святкування, яке перемістилося в коридор. Фото надала героїня

Зараз те ж відбувається в нас у Харкові — я переїхала сюди минулого року й працюю в благодійній організації, займаюся з дітьми. І все наше життя тут складається з того, що ми працюємо та ходимо на вечірки. Буває таке, що ти вдень сидиш з дітьми в укритті через черговий обстріл Харкова КАБами, тоді приїжджаєш додому, одягаєш яскраве вбрання та йдеш на вечірку танцювати. Бо все, що ти можеш зробити, — це жити своє звичайне життя. 

2024 рік я зустрічала в Харкові. Планувала святкування наодинці, але приїхала подруга, тому ми були вдвох — закупилися снеками й дивилися фільми на проєкторі. Вже на ранок прокинулися від вибухів, десь о 7 переповзли у ванну. Потім я випила кави й пішла на тренування.

Бо в Харкові під час повітряних тривог все працює — не через те, що ми якісь безстрашні, а тому, що в нас бувають тивоги по три доби. Неможливо сидіти весь цей час в укритті — доводиться жити життя, працювати, навчатися. І це те, що мене насправді лякає найбільше — як стирається відчуття небезпеки. 

Війна якраз і розрахована на те, щоб пригнічувати людей, культуру. Мені здається, що продовжувати робити те, що ти робиш, — це як супротив ворогу.

Зараз я досі в Харкові й не хочу виїжджати, хоч мене кличуть у Київ. Я дуже відчуваю причетність до міста — люди, які зараз залишаються, створюють нову історію Харкова, трансформують його. Адже можна стерти міста, будинки, але якщо не буде людей з культурою, з мистецтвом, з життям, то нікому буде щось відновлювати та зберігати. 

Мені в Харкові важлива моя робота хореографки. Вона не приносить мені багато грошей, я витрачаю багато ресурсу, але працюю з дітьми, і танці — це їхній спосіб соціалізуватися, емоційно вкладатися в щось. Для когось у майбутньому це може стати професією чи й просто хобі.

Цьогоріч після свят поїду в табір психоемоційної підтримки для дітей, що постраждали внаслідок війни. Тож так і живу. 

Євгенія Соболєва

івент-менеджерка, продюсерка, фіксерка, співзасновниця ГО «Бакотики» 

Ще у 2022 році я дізналася про такі ініціативу, як вертеп на деокупованих територіях. Тоді людей 10 зібралися й поїхали в Харківську область з колядками — гарно провели час, створили різдвяний настрій і собі, і людям. Знаю, що вони заходили до людей у будинки, розігрували сценки, колядували. 

Коли у 2023 я побачила, що буде новий набір, то не вагалася ні секунди. Я та ще з десяток моїх знайомих приєдналися до вертепу. Цього разу таких груп було три, і в складі однієї з них ми поїхали на Харківщину.

Читайте також: «Якщо не будемо берегти, традиції зникнуть». Це українці з різних регіонів, які щороку колядують і вертепують

Організатори допомогли знайти костюми, місця для ночівлі та транспорт на місці, адже ми мали об’їздити кілька сіл. До того ми ходили репетирувати сценарій сценок і колядок.

Тож приїхали, поселились у квартиру та вирушили до людей з вертепом. За три дні встигли побувати в трьох-чотирьох селах, а також відвідали Балаклію, де прямо посеред вулиці чи лікарні — всюди, де зустрічали військових, — питали: «Хочете, ми вам завертепуємо?» і грали свої ролі для них. 

У вертепі я була Ангелом — мені дістався білий кожух, а разом з друзями я зробила картонні крила, прикрасила їх білим туалетним папером і закріпила на ґумках.

Євгенія в ролі Ангела з вертепу на тлі зруйнованої будівлі на Харківщині. Фото надала героїня

Грошей за коляду ми не брали — це була наша умова. Звісно, нам пропонували гроші, але людям на деокупованих територіях вони потрібніші, ніж нам. Але від гостинців не відмовлялися: у кожній хаті нас пригощали яблуками, якимись фруктами, соліннями.

Було видно, що люди раді нас бачити. На вертепі ми співали ті колядки, які притаманні саме Харківщині, і був випадок, коли бабуся, почувши одну з них, сказала, що пам’ятає її ще з дитинства і впізнає.

Бабусі з дідусями з постріляними подвір’ями, які заходилися розповідати історії з окупації та як російські військові вдиралися до них. Ми всі разом плакали, стоячи на холоді. Завітали ми й у волонтерський центр, де місцеві жінки вже два роки поспіль плели сітки й кікімори для військових — у них все-все в прапорах. 

Було дуже холодно, але люди аж плакали від вдячності, що ми до них прийшли, тому це було того варте. Ходили ми на 7, 8, 9 січня, хоча багато людей дивувалися, чому не прийшли 25 грудня, тож цьогоріч поїдемо уже в нові дати.

Вертеп у волонтерському центрі на Харківщині. Фото надала героїня

Культура для мене дуже важлива, бо якщо люди не пам’ятають своїх пісень, традицій, мови, то їх дуже легко вводити в оману та казати, що робити.

Я з Поділля, і, на жаль, не знаю ніяких традиційних пісень звідти, але добре пам’ятаю, як у дитинстві дивилася Баскова по телевізору. Тож якщо ми відмовляємося від російського, нам треба повертати своє, бо в нас його забирали. 

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві повністю очистили озеро Синє на Виноградарі

Опубліковано

Департамент захисту довкілля Київської міської адміністрації завершив роботи з очищення дна озера Синє.

Про це повідомив очільник департаменту Олександр Возний.

Що зроблено

Під час робіт очистили дно озера, створили дві з’єднувальні протоки та розпочали берегоукріплення. За словами фахівців, озеро вже наповнюється водою швидше, ніж прогнозували.

Проте повноцінне відновлення водойми займе щонайменше два роки.

Читати також: В Ірпені відновили два багатоповерхівки, зруйновані обстрілами у 2022 році

Що попереду

Благоустрій території планують розпочати після завершення воєнного стану.

«Ми хочемо створити зону відпочинку, яка поєднуватиме природну красу озера та комфорт для мешканців району», — зазначив Возний.

Озеро Синє поступово перетворюється на місце, що стане важливим елементом екологічного відновлення Києва.

Нагадаємо, що Київ отримав від Брюсселя 100 реабілітаційних ліжок для військових.

Фото: фейсбук Олександра Возного.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство7 години тому

Бути зі своїми: як українки, попри обстріли, влаштовують свята на Сході України

Аліна взяла чотирирічного сина, продукти на вечерю, замовила дідуха й різдвяну зірку й проїхала на...

Суспільство2 тижні тому

Замість цукерок на свята — турбота. Досвід волонтерки, що у 24 роки стала наставницею дитини з інтернату

В окремій кімнаті у львівському інтернаті особлива атмосфера — у різнокольорових чашках заварений чай, а...

Суспільство3 тижні тому

«Я створюю затишок для ВПО»: кримка робить безкоштовні ремонти в старих будинках

Переселенці змушені полишити все: рідні стіни, улюблену подушку, теплий плед, який так довго дарував відчуття...

Освіта4 тижні тому

Як бухгалтерка й інженерка стали креативницями: ці жінки встигають і дітей виховувати, і професію змінювати

Олена за спеціальністю бухгалтерка, а Тетяна 11 років пропрацювала інженеркою на будівництві. Кожна з них...