Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Гаряча ванна та часник: 6 найабсурдніших міфів про коронавірус

Опубліковано

З потоком новин про коронавірус більшість людей піддалась загальній паніці. Хтось вже закупив кілька десятків голівок часнику, хтось шукає порятунку в гарячій ванні, а хтось “купається” у спирті. Сподіваємось,  ви не стали одними з тих, хто ще й відхрещується від посилок з AliExpress.

Всесвітня організація охорони здоров’я на своєму сайті розвінчала 14 популярних мітів (дивись новий правопис, – авт.) про новий коронавірус. Ми вибрали для вас найабсурдніші. Давайте мислити розсудливо. 

Міт 1. Гаряча ванна допоможе проти вірусної інфекції

Гаряча ванна не врятує вас від зараження COVID-19 (коронавірусної інфекції). Ваша нормальна температура тіла тримається в показниках від 36,5 до 37°C, незалежно від температури води у ванній чи душі. Та й взагалі, надто гаряча ванна може нанести шкоду і викликати опіки. Найкращий спосіб захистити себе від вірусів – часте миття рук. Це допоможе знищити віруси, які залишитись на шкірі та уникнути зараження у разі дотиків до очей, рота чи носа.

Міт 2. Коронавірус передається через укуси комарів

Якщо раптом ви побачили комара, або (о, ні!) він вас вкусив – не потрібно бігти стрімголов до лікаря. Коронавірус не передається через укуси комарів. Наразі не було жодних досліджень, які могли б довести протилежне.

COVID-1 – це респіраторний вірус, який передається повітряно-крапельним шляхом, тобто, в результаті вдихання капель, які виділяються, коли заражена людина чхає чи кашляє, або пускає слину. Щоб захистити себе, дотримуйтесь правил гігієни рук і респіраторної гігієни. Також уникайте контакту з тим, у кого є кашель чи підвищена температура.

Міт 3. Розтирання спиртом чи хлорним вапном вбиває коронавірус

Хтось вважає, що 100 грамів допоможе від будь-яких вірусів, а хтось ці 100 грамів використовує як зовнішній дезінфектор. Агов! Коли це спирт був ліками проти всіх хвороб? Розтирання спиртом чи хлорним вапном не знищить віруси, які вже проникли в організм. Ці речовини можуть зашкодити вашому одягу і слизовим оболонкам (очам і ротовій порожнині). Майте на увазі, що спирт і хлор можуть бути корисними для дезінфекції поверхонь, але і в цьому випадку їх потрібно використовувати за відповідними правилами.

Міт 4. Часник вбереже мене від вірусів

Не сумніваємось, що ваша бабуся після перегляду телевізора назначила вам свої методи профілактики – часник, і побільше, і ковтати цілими зубчиками.

Ніхто ж не сміє сперечатись з бабусями, часник є корисною їжею, яка може мати антимікробні властивості. Однак, під час нинішнього спалаху немає доказів того, що часник є ефективним як засіб профілактики зараження коронавірусом.

Міт 5. Промию ніс сольовим розчином – захищусь від коронавірусу

А ми все гадаємо, чому полиці з сіллю в магазинах порожні. Кажуть, сіль – то біла смерть, а у цьому випадку сіль – рятівник? 

Не знаємо, хто вигадав, що промивання сольовим розчином захистить від зараження новим вірусом, але доказів цьому немає.

Так, промивання може допомогти швидше одужати від застуди. Однак, такі дії не будуть ефективними при запобіганні респіраторним захворюванням.

Міт 6. Я молодий, тому коронавірус мені не страшний

Чомусь шириться така думка, що коронавірус страшний лише для людей старшого віку. А молодь може спокійно видихнути.

Проте це не так. Люди будь-якого віку можуть заразитись коронавірусом. Старші люди і ті, хто має конкретні захворювання (наприклад, астму, діабет, захворювання серця) є більш вразливими до тяжких форм коронавірусної інфекції. ВООЗ радить людям будь-якого віку вживати заходів щодо захисту від вірусу, наприклад, дотримуватись гігієни рук.

Тож, не вірте всьому, що вам говорять та ретельно аналізуйте всю інформацію. А щоб захисти себе, ретельно мийте руки, займайтесь спортом, збалансовано харчуйтеся, висипайтесь та менше відвідуйте багатолюдні місця. І звісно, читайте ШоТам, адже ми – ваша пігулка від паніки.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі
Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення