Суспільство
Чи все ви знаєте про Івана Мазепу? Вийшов другий ролик анімаційного серіалу «Історії небайдужих»
В Україні представили другий ролик анімаційного серіалу «Історії небайдужих» – про діяльність великого благодійника Івана Мазепи.
Кожну серію намалювали в стилі українського художника, який жив у часи головного героя! Для Івана Мазепи обрали Івана Рутковича – це видатний іконописець початку XVIII століття – доби українського бароко!
Про Мазепу
Ім’я Івана Мазепи довго намагалися стерти з історії, проте як про нього забудеш? Завдяки щедрості Мазепи виникло козацьке бароко. Мазепа займався меценатською діяльністю в сфері церковного будівництва, соціальній сфері. Реєстр меценатських діянь Мазепи вражаючий.
Читайте також: Хто такий Костянтин Острозький? Вийшов перший ролик анімаційного серіалу «Історії небайдужих»
Мазепа надав надзвичайно велику фінансову допомогу православним храмам та монастирям у їх побудуванні та реставрації, чимало з них і нині є цінними пам’ятками архітектури (дзвіниця у Софійському соборі, Свято-Іллінська, Свято-Микільські церкви («Набережна» та «Притиска» на київському Подолі). Було збудовано Свято-Троїцьку надбрамну церкву та церкву Всіх Святих над Економною брамою Києво-Печерської лаври, реставровано Свято-Успенський собор Києво-Печерської лаври.
Гетьман реставрував чи перебудував, оздобив храми практично в усіх київських і чернігівських монастирях, також в головних центрах лівобічної Гетьманщини (Глухів, Переяслав). Особливе місце належало гетьманській столиці – Батурину.
Про проєкт «Історії небайдужих»
Проєкт «Історії небайдужих» розповідає про українських меценатів і благодійників: Василя Острозького, Івана Мазепу, Варвару та Богдана Ханенків, Миколу Терещенка, Олексія Алчевського.
Вони відомі лише як політики, історичні постаті та громадські діячі. #ШоТам у партнерстві з Zagoriy Foundation вирішили виправити цю несправедливість.
Консультантом проекту став Михайло Федотович Слабошпицький – громадський діяч та дослідник меценатства України, виконавчий директор Ліги українських меценатів.
Читайте також: Митрополит Епіфаній ініціював відновлення храму на Чернігівщині, збудованого Іваном Мазепою
Мета, яку поставили перед собою автори анімайціного серіалу – сприяти розвитку культури благодійності в Україні через формування історичної пам’яті.
Автори зібрали матеріали, розробили сценарії та художній стиль для кожного ролика.
Нагадаємо, #ШоТам приєднався до національної кампанії солідарності у відповідь на наслідки пандемії.
Головне фото: uainfo.org.
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі