Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
db99559ad4a0a2f55ba19dcf6fb96951a3a7814f 1 db99559ad4a0a2f55ba19dcf6fb96951a3a7814f 1

Економіка

Ченці з бізнес-планом: чотири монастирські бізнеси, що вразили країну

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Знайомтесь, це ченці з Мукачево, Черкас, Івано-Франківська та Чернігова. Вони не чекають пожертв від прихожан, а думають, як підтримувати монастир чесною і прибутковою справою. Спокійно собі роблять сири за біблійським рецептом, збирають врожаї печериць та розводять кіз чи збирають мед.  

Читайте також: На Закарпатті реставрують 250-річну дерев’яну церкву без жодного цвяха

Ви замислюєтесь, який бізнес розпочати, відкладаєте на потім, думаєте, що зарано. А тим часом уже навіть монастирі стають стартаперами.

“Біблійський” сир

Спочатку Свято-Покровський чоловічий монастир (неподалік Мукачева) був храмом. Побудували його 1927 року, а власне монастирем став відносно нещодавно – у 2001 році.

Зробити сироварню при чоловічому монастирі придумав настоятель архімандрит Митрофан.

Монастирська сироварня у Ракошино виготовляє 14 видів сиру, кілька з яких – ексклюзивні

Наразі тут можна придбати 14 видів сирів з трьох різних видів молока. Бринза, вурда і італійські сири на кшталт моцарелли, муккіни та рікотти – більш звичні українському споживачу. Але скуштувати тут можна і грецький сир (з овечого молока), і «біблійський»(з додаванням єрусалимського ісопу – рослини, поширеної у країнах Середземномор’я) – справжню гордість ченців.

Щоденно у сироварні перероблюється 500 літрів молока. Є і монастирська крамниця, де сир можна і спробувати, і купити.

Читайте також: Відновлять унікальну садибу Валевських на Рівненщині

Ціни на сир коливаються від 80 до 250 грн.За кілограм найдорожчого сиру просять 350 гривень..

Щодня сотні туристів купують монастирський сир кілограмами. Найшвидше розходиться овеча бринза.

“Намолені” гриби

Гошівський монастир сестер Пресвятої родини існує з 1911 року. Наразі тут проживають 10 монахинь. Вони розповідають, що спершу жили лише з пожертв – і цього вистачало на функціонування монастиря, але не на доброчинність.

Камера для вирощування шампіньйонів, цех з виробництва макаронів і на довершення – сонячні колектори – доходів звідси вистачило на організацію літніх шкіл для сільських дітей.

Читайте такожЯк взуття з Краматорська підкорило Європу

Аби започаткувати перший – “грибний” – стартап, сестра Вікентія пішла вчитись у Інститут лідерства та управління Українського католицького університету.

П’ять врожаїв печериць на рік розкуповують у сестер люди з навколишніх сіл – навіть реклами не треба.

Не тільки печериці, а й сонячні колектори для забезпечення роботи теплиці. Це ідея сестри Вікентії та сестер. Фото: The Ukrainians

“Якщо Бог дає тобі книжку іноземною мовою, треба мову вивчити. Я вірю: Бог відкриває нові перспективи”, – каже сестра Вікентія.

Зараз вона живе з дітьми у сиротинці в Бібрці, але не полишає стартапи у Гошеві.

“Благословенний” мед та мило ручної роботи

Монастирську обитель у селі Густинь Чернігівського району заснували на початку XVII століття. Відновили його у 1993 році, до цього у приміщеннях монастиря був і сиротинець, і психоневрологічний диспансер.

Читайте також: ТЕСТ: Який ти бізнесмен з історій успіху “Шотам”?

Мед квітковий, липовий, акацієвий, воскові мазі – за усіма цими продуктами люди навмисне їдуть до обителі. З продуктів монастирської пасіки, окрім  меду, роблять воскові мазі.Також монастир відомий тим, що виготовляє екологічно чисте мило ручної роботи.

Замовляти мед треба по телефону, або ж можна знайти монахинь на якомусь з медових ярмарків.

Мило черниці Густинського монастиря роблять власноруч

“Вже третій рік відвідую виставку і йду цілеспрямовано до вас. Дуже сподіваюся що будете приїжджати ще і привозити чудовий мед!” – пише відвідувачка монастирського сайту Ганна.

“Кізоньки – наша єдина підтримка”

Дев’ять монахинь при жіночому монастирі святого Пантелеймона на Черкащині жили з пожертв до 2015 року. Зараз жінки вирощують кіз нубійської породи. Стадо дає їм можливість використовувати молоко, сир не тільки для власних потреб, але і на продаж людям з навколишніх сіл. Кіз, до речі, у них теж можна купити – усі доглянуті і здорові, як на підбір, судячи з фотографій. Проте, як наголошують монахи, головна їх діяльність – це все-таки молитва.

Читайте також: Тест: правда чи брехня? Відгадайте факти про успіхи України

Послушниця Світлана відповідальна за стадо. На форумі козоводів вона пише, що популяризувати їх діяльність нема потреби – покупці на продукцію знаходяться самі.

З козячого молока монахині монастиря святого Пантелеймона виготовляють кілька видів сиру для себе й на продаж

“Сподівалися мати матеріальну підтримку, адже монастирі зазвичай живуть тільки на милостиню і за рахунок свого “рукоділля. А поки маємо молочні продукти власного виробництва і масу позитиву від спілкування з цими милими та розумними тваринами, – пише послушниця Світлана.

Економіка

Український виробник весільних суконь масштабував бізнес завдяки гранту

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Український виробник весільних суконь масштабував бізнес завдяки гранту єРобота.

Про це повідомили у Мінекономіки України.

Олександр Григоренко з бізнес-партнером Олегом Бовкуном розвиває компанію із пошиття весільних суконь «Інночентія» більш як 10 років. Починали з двох співробітників в компанії, зараз в ній — майже 50. Засновники мали досвід у швейному виробництві та торгівлі весільними сукнями. Почали з посередництва, але згодом вирішили розвивати власне виробництво. Особливу ставку зробили на дизайн та якість і стали одними з найкращих виробників весільних суконь у світі.

Спочатку компанія не продавала свою продукцію в Україні – одразу орієнтувалась на зовнішні ринки. Сьогодні її сукні експортуються в більш ніж 40 країн світу: країни ЄС, США, Бразилію, Ізраїль та інші. Замовлення розписані на місяці вперед.

ита

Читайте також: Одягніть наречену в українське! Шість брендів, які створять незабутній образ

«Зараз нам доводиться більше думати про масштабування виробництва, ніж про розширення продажу. Ми весь час покращуємо та оновлюємо своє виробництво, пропонуємо нові рішення та ідеї», — пояснює Олександр.

Заявку на грант для переробних підприємств від Міністерства економіки подали, щоб закупити верстати для професійної машинної вишивки. Тепер виготовляють свій унікальний дизайн мережива та не залежать від постачальників. Окрім того, вишивальні машини – це супутнє виробництво і джерело додаткових доходів, яке дозволяє співпрацювати з іншими виробниками. Олександр зазначає, що нинішні умови на ринку є важким випробуванням. Але виходом стала інтеграція – це об’єднання із 15 колегами по цеху у виробничий кластер.

Основний офіс «Інночентія»  розташований у Чернівцях. Відкривають виробництво й у Вінниці. Це новий поштовх для розвитку бізнесу та пошуку робочих рук: у цій галузі потрібні висококваліфіковані спеціалісти.

Про грант

З липня 2022 року Уряд запровадив проект єРобота, за яким можна отримати від держави безповоротну грантову допомогу для започаткування чи розширення бізнесу. Одна з грантових програм – для переробних підприємств «Новий рівень», за якою  підприємці можуть отримати до 8 млн грн на розвиток бізнесу. Знайомимо вас з героями-переможцями цієї програми.

Урядовий проект єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Наразі прийом заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Подача заявки здійснюється через портал Дія.

Нагадаємо, полтавська майстерня дерев’яних іграшок SABO завдяки гранту збільшила обсяги продукції.

Також українська компанія на грант налагодила виробництво цвяхів для європіддонів.

Фото: Мінекономіки.

Читати далі

Економіка

Запустили туристичний стартап з аудіолекціями та прив’язкою до геолокації

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

В Україні створили туристичний стартап  Flat Planet з аудіолекціями та прив’язкою до геолокації.

Про це повідомив підприємець Дмитро Дубілет.

Стартап прагне спростити та збагатити туристичний досвід через використання технологій та аудіоекскурсій.

Flat Planet пропонує користувачам можливість віртуальної подорожі за допомогою аудіоекскурсій, що прив’язані до геокоординат. На бета-версії застосунку вже доступно 120 екскурсій 45-ма містами Європи та США.

Читайте також«Замість руїн – будинки у скандинавському стилі». Як відбудувати громаду після окупації? Кейс Новобасанської ТГ на Чернігівщині

Flat Planet з’явився декілька років тому. Команда стартапу взяла курс на співпрацю з музеями та галереями, пропонуючи їм можливість створення та розміщення контенту для відвідувачів безплатно.

Flat Planet планує розпочати свою діяльність з 10 музеїв та галерей в Україні, а також 10 об’єктів у Європі або Сполучених Штатах. Команда Flat Planet вітає будь-які ініціативи зі співпраці та звертається до представників культурних установ із пропозицією приєднатися до цього інноваційного проєкту.

Нагадаємо, український лоукостер SkyUp створив книжку про подорожі для дітей з аутизмом.

Окрім того, в Івано-Франківську давні підземелля ратуші відкрили для туристів.

Фото: t.me/dmytro_dubilet.

Читати далі

Економіка

Ягідники Закарпаття запровадили нову технологію дозрівання лохини

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Фермерське господарство Green Farm із села Тарнівці на Закарпатті, що спеціалізується на вирощуванні лохини, планує розширити площу вирощування органічної лохини вдвічі та запроваджує нову технологію вирощування.

Про це йдеться у повідомленні компанії на офіційній сторінці у фейсбуці.

Новий урожай ягід, вирощених за новою технологією, планують зібрати у 2025 р.

«Ми вже зараз розширюємо площу плантацій вдвічі і запроваджуємо нову технологію дозрівання лохини в горщиках. Все для того, аби у 2025 році радувати наших поціновувачів ягідок найсмачнішим раннім урожаєм», – йдеться у дописі.

Читайте такожЗмінила ІТ на сільське господарство. Як фермерка з Бучі відновлює бізнес після окупантів

Ягідники Закарпаття обіцяють, що буде багато великих ягід раннього сорту Дюк. Додають, що садивні матеріали і технології привезли зі сертифікованих центрів у ЄС.

Про господарство

Green Farm розпочало роботу у 2015 рі. Першу лохину висадили на площі 3 га у 2017 р. Наразі господарство вирощує сорти Дюк, Блюкроп, Нельсон та Еліот.

Нагадаємо, вінницький селекціонер вивів першу у світі синьо-жовту кукурудзу.

Окрім того, 49-річний житель Чорткова Олег Сович відкрив першу буйволину ферму на Тернопільщині.

Також ми розповідали, як у Дніпрі створили вертикальну ферму з вирощування зелені у бомбосховищі.

Фото: facebook.com/greenfarmuzh.

Читати далі