Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
db99559ad4a0a2f55ba19dcf6fb96951a3a7814f 1 db99559ad4a0a2f55ba19dcf6fb96951a3a7814f 1

Економіка

Ченці з бізнес-планом: чотири монастирські бізнеси, що вразили країну

Опубліковано

Знайомтесь, це ченці з Мукачево, Черкас, Івано-Франківська та Чернігова. Вони не чекають пожертв від прихожан, а думають, як підтримувати монастир чесною і прибутковою справою. Спокійно собі роблять сири за біблійським рецептом, збирають врожаї печериць та розводять кіз чи збирають мед.  

Читайте також: На Закарпатті реставрують 250-річну дерев’яну церкву без жодного цвяха

Ви замислюєтесь, який бізнес розпочати, відкладаєте на потім, думаєте, що зарано. А тим часом уже навіть монастирі стають стартаперами.

“Біблійський” сир

Спочатку Свято-Покровський чоловічий монастир (неподалік Мукачева) був храмом. Побудували його 1927 року, а власне монастирем став відносно нещодавно – у 2001 році.

Зробити сироварню при чоловічому монастирі придумав настоятель архімандрит Митрофан.

Монастирська сироварня у Ракошино виготовляє 14 видів сиру, кілька з яких – ексклюзивні

Наразі тут можна придбати 14 видів сирів з трьох різних видів молока. Бринза, вурда і італійські сири на кшталт моцарелли, муккіни та рікотти – більш звичні українському споживачу. Але скуштувати тут можна і грецький сир (з овечого молока), і «біблійський»(з додаванням єрусалимського ісопу – рослини, поширеної у країнах Середземномор’я) – справжню гордість ченців.

Щоденно у сироварні перероблюється 500 літрів молока. Є і монастирська крамниця, де сир можна і спробувати, і купити.

Читайте також: Відновлять унікальну садибу Валевських на Рівненщині

Ціни на сир коливаються від 80 до 250 грн.За кілограм найдорожчого сиру просять 350 гривень..

Щодня сотні туристів купують монастирський сир кілограмами. Найшвидше розходиться овеча бринза.

“Намолені” гриби

Гошівський монастир сестер Пресвятої родини існує з 1911 року. Наразі тут проживають 10 монахинь. Вони розповідають, що спершу жили лише з пожертв – і цього вистачало на функціонування монастиря, але не на доброчинність.

Камера для вирощування шампіньйонів, цех з виробництва макаронів і на довершення – сонячні колектори – доходів звідси вистачило на організацію літніх шкіл для сільських дітей.

Читайте такожЯк взуття з Краматорська підкорило Європу

Аби започаткувати перший – “грибний” – стартап, сестра Вікентія пішла вчитись у Інститут лідерства та управління Українського католицького університету.

П’ять врожаїв печериць на рік розкуповують у сестер люди з навколишніх сіл – навіть реклами не треба.

Не тільки печериці, а й сонячні колектори для забезпечення роботи теплиці. Це ідея сестри Вікентії та сестер. Фото: The Ukrainians

“Якщо Бог дає тобі книжку іноземною мовою, треба мову вивчити. Я вірю: Бог відкриває нові перспективи”, – каже сестра Вікентія.

Зараз вона живе з дітьми у сиротинці в Бібрці, але не полишає стартапи у Гошеві.

“Благословенний” мед та мило ручної роботи

Монастирську обитель у селі Густинь Чернігівського району заснували на початку XVII століття. Відновили його у 1993 році, до цього у приміщеннях монастиря був і сиротинець, і психоневрологічний диспансер.

Читайте також: ТЕСТ: Який ти бізнесмен з історій успіху “Шотам”?

Мед квітковий, липовий, акацієвий, воскові мазі – за усіма цими продуктами люди навмисне їдуть до обителі. З продуктів монастирської пасіки, окрім  меду, роблять воскові мазі.Також монастир відомий тим, що виготовляє екологічно чисте мило ручної роботи.

Замовляти мед треба по телефону, або ж можна знайти монахинь на якомусь з медових ярмарків.

Мило черниці Густинського монастиря роблять власноруч

“Вже третій рік відвідую виставку і йду цілеспрямовано до вас. Дуже сподіваюся що будете приїжджати ще і привозити чудовий мед!” – пише відвідувачка монастирського сайту Ганна.

“Кізоньки – наша єдина підтримка”

Дев’ять монахинь при жіночому монастирі святого Пантелеймона на Черкащині жили з пожертв до 2015 року. Зараз жінки вирощують кіз нубійської породи. Стадо дає їм можливість використовувати молоко, сир не тільки для власних потреб, але і на продаж людям з навколишніх сіл. Кіз, до речі, у них теж можна купити – усі доглянуті і здорові, як на підбір, судячи з фотографій. Проте, як наголошують монахи, головна їх діяльність – це все-таки молитва.

Читайте також: Тест: правда чи брехня? Відгадайте факти про успіхи України

Послушниця Світлана відповідальна за стадо. На форумі козоводів вона пише, що популяризувати їх діяльність нема потреби – покупці на продукцію знаходяться самі.

З козячого молока монахині монастиря святого Пантелеймона виготовляють кілька видів сиру для себе й на продаж

“Сподівалися мати матеріальну підтримку, адже монастирі зазвичай живуть тільки на милостиню і за рахунок свого “рукоділля. А поки маємо молочні продукти власного виробництва і масу позитиву від спілкування з цими милими та розумними тваринами, – пише послушниця Світлана.

Економіка

ЄС виділив €1,5 млрд Україні: це другий транш за програмою Ukraine Facility

Опубліковано

Євросоюз виділив Україні 1,5 млрд євро за програмою Ukraine Facility. Загалом упродовж 2024–2027 років Україна має отримати 50 мільярдів євро. Отримані кошти спрямують на покриття найважливіших бюджетних видатків.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Дякую Єврокомісії за позитиву оцінку виконання п’яти індикаторів, що є передумовою для виділення коштів…Вдячні Європі за прогнозовану ритмічну підтримку. Це запорука нашої стійкості, успішного відновлення та створення точок росту економіки на майбутнє», — зазначив Шмигаль.

Читайте також: Сенат США схвалив пакет допомоги для України у розмірі 61 млрд дол

Це вже другий транш фінансування за програмою Ukraine Facility. У березні Євросоюз виділив Україні перші 4,5 млрд євро. Наразі уряд України очікує на швидке виділення третього траншу обсягом 1,89 млрд євро.

Загалом цього року Україна очікує в межах програми Ukraine Facility 16 млрд євро.

Нагадаємо, на українсько-молдавському кордоні запрацювала «єЧерга» для автобусів.

Фото: ЄС

Читати далі

Економіка

Сенат США схвалив пакет допомоги для України у розмірі 61 млрд дол

Опубліковано

Сенат США прийняв законопроект щодо зовнішньої допомоги Україні, Ізраїлю, Тайваню та іншим країнам для протидії впливу Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні на суму $95,3 мільярда. У цій сумі близько 61 мільярда доларів передбачено для України.

Про це повідомляє Сенат США.

Голосування

Під час голосування за законопроєкт, що передбачає надання допомоги Україні, 79 сенаторів проголосували “за”. Зазначений пакет допомоги включає асигнування у розмірі $60,84 мільярда для України, $26 мільярдів для Ізраїлю, а також гуманітарну допомогу для мирного населення в зонах конфліктів по всьому світу.

Читати також: Opendatabot запускає житловий сервіс з відкритими даними

Тепер документ повинен підписати президент США Джо Байден.

У рамках цього законопроєкту Україна отримає в кредит 7,85 млрд доларів прямої фінансової допомоги державному бюджету.

Нагадаємо, що ЗСУ встановили прапор України в Козачих Лагерях на лівому березі Херсонщини.

Також ми повідомляли, що два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі у Польщі.

Фото: з вільного доступу

Читати далі

Економіка

На Київщині планують відкрити завод з виготовлення будматеріалів

Опубліковано

Німецька компанія MC-Bauchemie має намір інвестувати в розширення виробництва сухих будівельних сумішей у Березані, що знаходиться в Київській області.

Про це повідомляє UBN.

“Ми маємо намір побудувати нову лінію для спеціальних будівельних матеріалів, таких як різноманітні полімерцементні суміші для конструкційного ремонту бетону, топпінги для промислових підлог, гідроізоляційні матеріали, високофункціональні клеї для плитки”, – розповідає директор MC-Bauchemie Ukraine Артем Приймаченко.

Читати також: В Дії.Освіта зʼявився новий симулятор для розвитку менторських навичок

Приблизна сума інвестицій складатиме 1,5 млн євро. За словами Приймаченка, MC-Bauchemie планує вкласти в проєкт власні кошти.

“Ми в даний момент знаходимось у процесі отримання гарантії від міжнародних організацій, щодо військових ризиків. Ми розглядаємо варіанти – чи то німецький уряд, чи MIGA від Світового банку”, – пояснив він.

Вказується, що нова лінія в Березані може бути запущена наприкінці 2025 року.

Нагадаємо, що в ПриватБанку оновили послугу для донатів: що змінилося.

Фото: UBN

Читати далі