Суспільство
Відновлять унікальну садибу Валевських на Рівненщині
Архітектурну пам’ятку садибу Валевських в Гощі, що на Рівненщині, відновлять та зроблять туристичною “родзинкою” краю. Нині вона перебуває в аварійному стані. Аби відновити пам’ятку, її передали на баланс селищної ради, передає Укрінформ.
Як розповів Гощанський селищний голова Микола Панчук, це дасть змогу громаді зробити її привабливою для туристів.
Читайте також: На Закарпатті реставрують 250-річну дерев’яну церкву без жодного цвяха
“Тривалий час ми не могли відновити цю пам’ятку, якою цікавляться туристи, бо сама будівля перебувала у власності районної ради. Але тепер, як садибу передано нарешті на баланс громади, упевнений, ми доведемо давню будівлю до привабливого стану і це буде туристичною “родзинкою” нашого краю”, – сказав голова.
Що варто знати про пам’ятку?
Палац поміщиків Валевських, яким з 1840-х років належав маєток в Гощі, побудований в стилі шале – альпійського будиночка з фахверковим фасадом і мансардним поверхом. Це єдина споруда в такому архітектурному стилі на Рівненщині.
Читайте також: На Харківщині відреставрують визначну пам’ятку архітектури
Сама ж будівля, яка потребує ремонту, розташована на території найбільшого на Рівненщині парку так званого “англійського планування” площею близько 7 га.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Документальний театр як інструмент роботи з історіями
«Мистецтво пропонує безліч форматів говоріння про складний досвід. Документальний театр — один з таких, що швидко реагує на зміни в суспільстві та здатен їх зафіксувати в моменті. До того ж, у театрі комунікація з глядачем відбувається напряму: ми бачимо на сцені людей, які самі про себе говорять, що створює для музею нові можливості репрезентації дитячого досвіду», — говорить куратор вистави Андрій Борутя.
Досліджувати пам’ять через мистецтво
«Для багатьох українців сьогодні важливо в той чи інший спосіб вшановувати загиблих, фіксувати події та свій досвід у публічному просторі. Ми переконані, що будувати національний меморіал можна лише після закінчення війни, але починати працювати з пам’яттю про трагічні події, особливо локальною, потрібно вже зараз», — пояснюють організатори проєкту.
Унікальний підхід громад до створення меморіалів
«Ця алея, яка в майбутньому розростеться, назавжди залишиться в пам’яті як символ подій у 2022 році. Особлива подяка тим, хто згодився записати свої спогади та зробити їх публічними. Це дуже важливо, бо невблаганний час стирає спогади, змінює їх», — поділилася асистентка керівниці проєкту в ГО «Асоціація демократичного розвитку» Наталія Апанасько.
Коментарі