Суспільство
Бренд одягу «Авіація Галичини» збирає гроші на закупівлю штурмовика для ЗСУ
Український бренд одягу «Авіація Галичини» запустив збір на легкий штурмовий літак L-39ZA/ART. Необхідна сума за закупівлі становить 32 млн гривень.
Засновник бренду Юрко Назарук розповів, що спільно з військовими пілотами вони майже рік обирали літак, який можна придбати. Нині вони готові оголосити, що визначилися із моделлю літака, узгодили всі процедури і оформили документацію.
Планується придбати літак L-39ZA/ART — це легкий штурмовик, оснащений підвісами для озброєння західного типу та 23-міліметровою гарматою.
Чому обрали саме штурмовик L-39ZA/ART?
- на цьому літаку вміють літати усі наші пілоти штурмової авіації (його небойова версія вже використовується для навчання в українських повітряних силах);
- на цьому літаку стоять українські двигуни, отже ми вже маємо спеціалістів та технічні можливості для його ремонту та обслуговування;
- на цей літак можна встановлювати озброєння західного типу, яке нам можуть надати наші партнери.
- літак може використовуватись як частина протиповітряної оборони і є ефективним для збиття ворожих БПЛА (з порівняно дешевшою годиною експлуатації);
- система навігації та управління вогнем є модернізованими та ближчими до літаків, які є на озброєнні країн НАТО, а отже L-39ZA/ART може використовуватись як навчальний для переходу на літаки класу F-16.
«Ми розуміємо, що цей літак одномоментно не змінить хід війни, але він стане першим кроком до переходу на західний тип авіаційної техніки», — зазначують в Авіації Галичини.
Дивіться відео: Як Протиповітряні сили оборони ЗСУ героїчно прикривають бійців і бережуть наш спокій
Мета збору — 32 млн грн. На сьогодні вже зібрано 17 млн грн. Долучитись до збору можна за посиланням.
Відомо, що бренд додатково звернувся до командування Повітряних Сил, щоб остаточно підтвердити купівлю цього літака. Наразі Авіація Галичини чекає на відповідь від військових.
Засновник бренду Юрко Назарук пояснив, що цей літак не є бойовим, однак свого часу компанія aerovodochody виробила модифікацію, яка перетворила літак на легкий штурмовик. Деякі країни його використовували із власне бойовими цілями.
Цей літак прошов спеціальний апгрейд — його підготували як навчальний для F-16.
«І власне тому він нам важливий — як перший західний тип літака», — йдеться у повідомленні.
Читайте також: 10 проривів ЗСУ, що здивували світ — рейтинг від Центру дослідження армій
Також він відзначив, що Україна вміє та може обслуговувати такі літаки.
«Якщо ми так хочемо літати на F-16 – незрозуміло, як ми можемо відмовитись від найкращого літаючого тренажера», — додав Назарук.
Нагадаємо, в Україні сформували першу хвилю пілотів для навчання на F-16.
Також ми повідомляли, що ЗСУ отримали гвинтокрил Мі-2, який раніше належав державному підприємству «Енергоатом».
Фото: facebook.com/yurko.nazaruk.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі