Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

10 проривів ЗСУ, що здивували світ — рейтинг від Центру дослідження армій

Опубліковано

Центр досліджень армії, конверсії та роззброєння підготував 10 проривів Збройних Сил України, які найбільше здивували світ.

Про це пише інформаційне агентство «Оборонно-промисловий кур’єр».

Зазначається, що ЗСУ сьогодні створюють нову історію Європи, яка тепер тісно пов’язана з історією самої України.

10. ЗСУ не лише вистояли у перші дні масштабної війни, але й зберегли бойову авіацію. Західні спецслужби надавали Україні від 72 годин до трьох тижнів спротиву. Попри наявність великої кількості ракет кремлівське військо не домінує у небі. Це – справжнє диво.

9. Вояки ЗСУ у надзвичайно короткі терміни опанували величезну кількість озброєнь НАТОвського зразка. Почалося це з опанування засобів ППО, бронетехніки та артилерії. А нині у ЗСУ стверджують, що технічних затримок не викликатиме опанування літаків F-16 або ракет ATACMS.

8. ЗСУ стали армією  країни – НЕ члена НАТО, яка має у складі найбільший у світі перелік номенклатури озброєнь НАТОвського зразка. У ЗСУ на сьогодні є зброя та обладнання навіть таких віддалених країн як Австралія чи Японія. ЗСУ тепер взаємосумісні з будь-якою країною Альянсу.

7. ЗСУ створили першу в історії війн ситуацію, коли за допомогою великої кількості тактичних озброєнь змінили стратегічні цілі противника. Саме масове використання «малих озброєнь» — ПТРК, ПЗРК, гранатометів, малих дронів (зокрема і самостійно зроблених) призвело до масового знищення техніки та живої сили окупантів.

6. ЗСУ успішно провели унікальну військову операцію зі знищення флагмана Чорноморського флоту Росіїкрейсера «Москва». При чому потопили корабель за допомогою крилатих ракет вітчизняного виробництва – використовувалися берегові ракетні комплекси розробки конструкторського бюро «Луч».

Це був перший випадок знищення взагалі флагмана з часів Другої Світової війни та першим випадком знищення ракетного крейсера.

5. ЗСУ на практиці довели, що високотехнологічні озброєння нівелюють відчутну перевагу у кількості озброєнь попереднього покоління. Маючи більш точні боєприпаси для артилерії та їхню більшу дальність ураження, ЗСУ змусили ворога відступати та лишати позиції навіть до проведення наступальної операції.

Це – надзвичайний досвід сучасної війни, який свідчить, що ЗСУ ведуть війну нового покоління.

4. Упродовж дев’яти місяців війни ЗСУ успішно провели не лише оборонну операцію, але й низку наступальних операцій, які увійдуть у нові підручники військової справи. Найбільше вразили світ:

  • раптова операція на Харківщині,
  • звільнення Херсона,
  • ураження військових баз на території окупованого Криму,
  • очищення о. Зміїного.

Ці військові операції викликали у таборі ворога паніку на відчуття зневіри у власну армію.

3. ЗСУ провели першу у світі масштабну операцію у вигляді атаки рою морських дронів на потужні військові кораблі. Йдеться про атаку морськими дронами-камікадзе великих кораблів «у надзахищеному місці» будь-якого флоту – власній бухті.

29 жовтня ЗСУ атакувала кораблі РФ в окупованому Севастополі саме таким озброєнням. Це потужний психологічний удар по Кремлю, який вказує на домінування відносно дешевих, але сучасних, передових технологій.

2. ЗСУ показали себе найбільш креативною сучасною армією світу. Деякі дії можуть здаватися унікальними. Фахівцям ЗСУ вдалося пристосувати американські високошвидкісні протирадіолокаційні ракети із дальністю понад 100 км AGM-88 HARM до вітчизняних винищувачів.

Крім того, в руках українських армійців цивільні коптери й дрони стали потужним елементом асиметричної війни з ворогом, що дозволило здійснювати вогневі атаки далеко за межі можливостей наявної зброї, зокрема й на територію окупованого Криму.

Читайте також: Незламні, безстрашні та вірні. Що ви знаєте про легендарні бригади ЗСУ? (ТЕСТ)

А щоб «дістати» ворога на острові Зміїному за 50 км від берега, наші військові ЗСУ спромоглися розташувати французькі САУ CAESEAR на баржі, перетворивши артилерійську установку на «плавучу батарею».

Кмітливість вояків ЗСУ дозволила створити елементи цифрового поля бою, коли оператор безпілотника Bayraktar TB2 знаходився за сотні кілометрів від української САУ «Богдана», яка за його корегуванням знищувала позиції армії РФ на острові Зміїний.

1. Через дев’ять місяців глобальної війни Кремля проти України ЗСУ стали однією з найпотужніших армій регіону. Сміливо й ризиковано розпочали та впевнено ведуть наступ на армію загарбників, яка вважалася «другою армією у світі».

Саме українська армія зможе забезпечити повну деокупацію території України, репатріації, суд над військовими злочинцями та, не виключено, й безпрецедентне ядерне роззброєння ворожої Росії. А потім – отримання повного членства в НАТО, що має стати запобіжником від кремлівської агресії та запорукою безпеки на багато років.

6 грудня в Україні відзначають День Збройних сил України — у день ухвалення 1991 року закону України «Про Збройні сили України». Ця дата збігається з початком Першого Зимового Походу армії УНР.

Фото: facebook.com/AFUkraine.

Суспільство

Фільм “Бачення метелика” зʼявився на Takflix

Опубліковано

Кінострічку можна переглянути в онлайн-кінотеатрі з 18 березня 2024 року. Стрічка розповідає про українську аеророзвідницю Лілію з позивним “Метелик”, яку визволяють із російського полону. Її чекають рідні, друзі, побратими й коханий. Але нове життя приносить нові виклики.

Про це повідомляє ДержКіно.

фото: афіша фільму

Про фільм

Головну роль зіграла акторка Маргарита Бурковська. Також у фільмі з’явилися Наталка Ворожбит, Любомир Валівоць, Мирослава Витриховська-Макар. Сценарій написали режисер Максим Наконечний й Ірина Цілик.

Читати також: Читати про минуле, щоб творити майбутнє. Сім книжок про історію України, які зрозуміє кожен

Щоб історія була реалістичною, команда фільму спілкувалася з військовослужбовцями й проходила військовий вишкіл першої домедичної допомоги. Підготовка до фільму та зйомки тривали понад чотирьох років.

Режисер стрічки – одесит, Максим Наконечний.

Премʼєра та нагороди

Перший показ “Бачення метелика” відбувся на Каннському фестивалі в програмі “Особливий погляд”. Стрічка також отримала нагороду як найкращий український повнометражний фільм на Одеському міжнародному кінофестивалі.

10% із кожного квитка Takflix передаватиме “Жіночому Ветеранському Руху”, а 50% – творцям кіно.

Нагадаємо, що варто подивитися: фільми про війну і не тільки, які Україна висувала на “Оскар”.

Читати далі

Суспільство

Інженер-енергетик облаштував майстерню з виробництва РЕБ та FPV (ВІДЕО)

Опубліковано

Андрій Галюга та його хлопці й дівчата з ГО “Бо можемо” відновлювали розбиті хатини на рідній Чернігівщині, плели маскувальні сітки, робили окопні свічки, а зараз дійшли до найактуальнішого на фронті – навчилися збирати FPV-дрони та системи РЕБ. Щодня за фінансової підтримки українців Андрій з командою йде до своєї мети – перетворити маленьку майстерню на справжній завод, який працює на ЗСУ!

Про це повідомляє ШоТам.

Історія Андрія та команди

Коли окупанти на Чернігівщині лишили після себе руїни, Андрій долучився до відновлення. Він швидко зібрав коло себе однодумців.

“Коли людина починає займатися новою для неї справою, вона зіштовхується з невідомим. Але очі бояться, а руки роблять”, – розповідає Андрій.

Разом вони почали розбирати завали будинків, ремонтувати їх, а деякі навіть зводити з нуля. А пізніше долучилися й до іншої роботи – виготовлення окопних свічок і маскувальних сіток. Коли ж постала потреба в збільшенні кількості FPV-дронів та РЕБ на фронті, навчилися збирати й їх!

На початку свого волонтерського шляху більшість членів команди не мали побідного досвіду.

“Ці люди абсолютно різних професій, абсолютно різних поглядів на життя. Обʼєднує їх те, що вони мають щире бажання допомагати”, – наголошує Андрій.

Діяльність та плани ГО

Вже зараз команда навчилася: хтось збирає раму, хтось – контролери й двигуни, хтось тестує. Працює єдиним механізмом.

Команда існує виключно пожертвами українців, не маючи закордонних донорів. Замовляють деталі та збирають дрони за собівартістю працюючи за ідею. Андрій запевняє, попри популяризацію FPV, на фронті дуже бракує дронів. Саме тому його команда робить свій внесок у велику спільну справу. Маючи відповідне фінансування, “Бо можемо” здатні робити до 20 дронів на день. Якщо ви шукаєте тих, хто перетворить ваш донат на FPV, то команда ГО – саме ці люди.

“Чим більше буде фінансування, то, виходячи з потенціалу нашої команди наявної зараз, можна буде думати вже й про завод. Невеликий, але завод”, – каже Андрій.

Підтримати команду волонтерів можна тут.

Читати далі

Суспільство

“Укрзалізниця” запускає новий міжнародний маршрут Прага – Чоп

Опубліковано

У співпраці з чеським RegioJet Укрзалізниця запускає новий міжнародний поїзд Прага — Чоп. Перший потяг із Праги вирушить вже 27 березня.

Про це повідомляється в Укрзалізниці.

Деталі маршруту

  • Нічний потяг вирушатиме з Праги о 21:52 й прибуватиме до Чопу о 10:35.
  • У зворотному напрямку потяг відправлятиметься з Чопу о 17:35, а прибуватиме до Праги о 05:46 наступної доби.

Читати також: Укрзалізниця розпочала електронний продаж квитків на поїзди з Києва до Австрії

Щоб мешканці сусідніх регіонів змогли легше дістатися Чопа, Укрзалізниця традиційно забезпечує стикувальні маршрути та призначає спеціальний пересадний поїзд Чернівці – Чоп – Ужгород. Потяг щоденно вирушатиме з Чернівців о 05:30, прямуватиме через Івано-Франківськ, Стрий, Мукачево, Чоп, а до Ужгорода прибуватиме о 17:20. У зворотному напрямку потяг відправляється з Ужгорода об 11:05.

Вартість:

  •  близько 1 060 гривень за сидяче місце;
  •  1 700 гривень за спальне місце.

Придбати квиток можна тут.

Нагадаємо, що пасажири Укрзалізниці випили понад 500 тисяч склянок чаю та задонатили мільйони на ЗСУ.

Фото: Укрзалізниця

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство20 години тому

Перетворили закинутий хутір на картинку з Pinterest: історія подружжя, яке зробило «дизайнерський ремонт» у сторічній хатині

Ще два роки тому це була просто закинута сторічна хатина на малолюдному хуторі, а зараз...

Суспільство3 дні тому

Медові свічки, український хамон і косівська кераміка: як працює магазин українських товарів у Івано-Франківську

У магазині українських товарів пахне квітами. По центру — стіл з уже весняною композицією: жовтенькі...

Суспільство5 днів тому

Режисер у 16. Підліток з Прикарпаття зняв фільм про українських добровольців

24 лютого 2024 року о 9:42 він заходить у кінотеатр «Люм’єр» в Івано-Франківську. Займає почесне...

Суспільство6 днів тому

На старті мала алергію та 100 доларів: історія про те, як розвинути виробництво косметики в карпатському селі

До 30 років Яна Кермощук вважала, що щаслива родина — це все, що їй потрібно....

РЕКЛАМА: