Технології
“Блогери принесли нам $40 тисяч за добу”. Історія українського стартапу наплічників Pix
Перший у світі рюкзак, на поверхню якого можна виводити анімацію і передавати свій настрій! Або й розміщувати власні картинки, які можна змінити одним кліком! Це все про дивовижний український рюкзак Pix, який масово скуповують у США, Європі та Азії. А коштує він $260.
Стартаперам вже вдалось зібрати на Kickstarter $150 000, отримати більше тисячі предзамовлень та налагодити виробництво в Китаї. Як? Ми розпитали у співзасновниці Маргарити Рімек.
Як працює рюкзак
По факту, це звичайний міський рюкзак. Ми довго працювали над тим, щоб це була зручна та стильна річ. На зовнішній стороні рюкзака є LED-екран, на який можна вивести анімацію чи статистичні картинки.
Екран працює через портативний зарядний пристрій, який підключений через USB-дріт всередині рюкзака.
Читайте також: Це не жарт: український стартап готує колонізацію Місяця
Фішкою нашої розробки є те, що людина може створювати свою унікальну картинку. Такий аксесуар є чудовим інструментом для того, щоб змінювати свій зовнішній вигляд і відображати на екрані емоції буквально за секунди.
До того ж, наш анімований наплічник не боїться ніяких механічних впливів. Навіть якщо ви потрапили під дощ – не турбуйтесь, бо електроніка всередині повністю захищена. Рюкзак виготовлений з нейлонової тканини та має обсяг 27 літрів.
Kickstarter приніс $150 000 завдяки блогерам
Минулого року ми запустили кампанію на Kickstarter, де зібрали понад $150 тис. А предзамовлень отримали близько 1200 одиниць з двох платформ. Як нам це вдалось? За рахунок піару. Спочатку ми знімали лайфстайл та продакшн-відео.
До та після запуску Kickstarter ми активно співпрацювали з іноземними блогерами. Ми висилали їм нашу продукції і вони робили відео- та текстовий огляди. Це спричинило хайп навколо. Стало зрозуміло, що можна пропіарити себе і без рекламного агентства. Наш рюкзак оглядали всюди: Америка, Канада, Емірати, Бразилія і тд.
Читайте також: Бізнес на закрутках, або як підкорити діаспору консервованим борщем
Одним із найефективніших стали огляди ютуберів. До речі. жодному з них ми не платили. Один із оглядів вийшов на ютуб-каналі Unbox Therapy з 14 млн підписників. Спочатку ми боялись дивитись відео, бо думали, що там багато критики. Але ні, все було добре і завдяки цьому блогеру у першу добу ми отримали предзамовлень на $40 тисяч, а саме відео набрало чотири мільйони переглядів.
Після Kickstarter ми перенесли свій продукт на Indiegogo. Там зібрали ще $165 000. Ці дві платформи доповнюють одне одного, але Indiegogo є більш зручним для обробки попередніх замовлень та дозволяє кампанії бути активною довгий час. І плюс, він зорієнтований на Європу та Азію, що допомагає відкривати нові ринки.
Чому в Китаї вигідніше виробляти
Ми налагодили виробництво в Китаї. Чому не в Україні? На це є ряд причин.
- Краща якість
- Вдвічі дешевше, ніж в Україні
- Потужність і об’єми виробництва значно вище
- Вся електроніка, яку ми використовуємо в продукті, виготовляється в Китаї, тому ми звернулись до першоджерела
- Відправляти з Китаю товар за кордон набагато простіше і швидше
Ми шукали найкращих виробників і по якості, і по ціні. Знайшли в Китаї 10 фабрик, але вибрали ту одну, яка була зацікавлена у співпраці з нами. В Україні якість та обсяги виробництва таких рюкзаків кульгають. Якщо в Китаї можуть зробити 1000 рюкзаків за тиждень, то тут – набагато довше Щодо відправки, то з України відправляти значно довше, бо товар може тижнями бути на кордоні.
Прогоріли з першим стартапом – створили рюкзак
Ідея створити рюкзаки Pix у нас виникла ще в 2016 році і вже останній рік ми ретельно працюємо над розвитком бренду та продажем по всьому світу. Заснували проект втрьох: Я, Сергій Єздін та Іван Каунов, який поки відійшов від проекту. Зараз з нами працює Андрій Гліжинський, який живе в Китаї і відповідає за виробництво там.
Читайте також: Іграшки з Дружківки підкорили Італію та потужні корпорації. Історія бренду “Denata Toys”
Спочатку ми працювали над іншим проектом – розумний нашийник для тварин. Але поки займались розробкою, то на ринку вже з’явилось щось схоже. Потім ми почали думати, де використовувати наші інноваційні рішення, бо ми придумали класну технологію, яка дозволила б економити батарею.
Перші півтора роки ми працювали над проектом як хобі. Вклали власних коштів – $10 тисяч. А згодом нас проінвестував IoT Hub, який викупив свою долю за $50 тисяч.
Прогадали з цільовою аудиторією
Одна з перших наших помилок, яку ми зробили ще на етапі інвестицій власними коштами – це цільова аудиторія. Ми були впевнені, що Pix буде цікавий для дітей. Розробили логотип, айдентику і дизайн. Витратили на це $1500. На той момент це були великі гроші для нас.
Читайте також: Шедеври з непотребу: хто купує перероблений брухт за $2000
Ми їздили різними виставками та зустрічали вау-ефект на наші рюкзаки. Згодом провели аналітику і зрозуміли, що наш клієнт – це молоді амбіційні люди 25-36 років, які люблять гаджети і їм цікаво виражати себе таким шляхом. Але для дітей зараз також розроблили наплічник, який адаптований для маленьких клієнтів. Pix Mini коштує $130, а на Kickstarter цей дитячий наплічник зібрав більше $46 500.
І США, і Азія носять українські рюкзаки
Наш ринок – це США. Про нас дізнались і в Азії, тому туди наші наплічники також регулярно відправляються. Там дуже люблять щось яскраве і оригінальне.
Поки в Україні купують мало, але сподіваємось, що замовлення збільшуватимуться.
Ціна нашого першого рюкзака – $260. А другий прототип коштуватиме дешевше – $130, але буде доступний у продажу лише з жовтня.
Коментарі