

Суспільство
Торби й авоськи: українські бренди шиють стильні альтернативи пакетам
Увесь світ сьогодні, 3 липня, відзначає Міжнародний день відмови від поліетилену – International Plastic Bag Free Day. Людей по всій планеті закликають хоча б на один день відмовитись від використання одноразового пластику і знайти для себе альтернативу.
Читайте також: В Україні проведуть “День без поліетилену”
Пам’ятайте: звичайний одноразовий кульок, який ми за звичкою хапаємо в магазині чи супермаркеті, розкладатиметься в природному середовищі понад 500 років. Нас вже не буде на цій планеті, не стане наших дітей і онуків, а поліетиленовий пакет все ще перегниватиме в землі. А якщо відмовитись від одноразових пакетів не лише один день?
LifeStyle 24 підготував підбірку стильних українських брендів, які виготовляють чудові альтернативи кулькам і кульочкам на усі випадки життя.
Торбинки з тканини
Такі мішечки стануть чудовою заміною одноразовим кулькам. Їх можна використовувати, як на фрукти чи овочі, так і насипати крупи, сухофрукти чи на що вистачить фантазії.
У соцмережах є чимало локальних і загальноукраїнських брендів, де можна замовити такі торбинки.
Ціновий діапазон коливається від кількох до кількадесяти гривень, а широкий вибір кольорів та текстур підійде навіть тим, хто дуже прискіпливо стежить за власним стилем та вибором аксесуарів.
Ось перелік українських брендів, в яких можна замовити торбинки з тканини.
Посмотреть эту публикацию в InstagramСумка шопер!!))🌿💚Торба 32х40; бавовна; 200грн . #своятара #торбильвів #збережиприроду #нісміттю #українабезсміття #zerowaste #zerowastelviv #зробленоруками #звідходів #безсміття #letssavetheworld #peacedudes #handmade #handmadebag #ecobag #сумка #торба #екоторба #закупи #зробленовукраїні #сумкашопер #шопер #shopperbag 💚🌿🕊♻️🌏🇺🇦✌🏼 ✌🏼💚🌿🍏🍬🌶🍅🍑🥝🥑🥕🥦🥒🥖🥐🍌🍏🍎🍋🍊🍈🥔🥗🌏✨
Посмотреть эту публикацию в Instagram
А ось і наш перший сюрприз! Оновлені фруктовки 🍊 Ми довго придивлялися самі та розпитували клієнтів. ☺️ І відтепер улюблені сіточки D.Pack єдиного розміру та бежевого кольору, у фірмовому блакитному чохольчику та екопакуванні (коробка заклеюється екострічкою з крафтового паперу та клеєм з рослинного крохмалю🌿). ⠀ 🐬Стандартний набір D.Pack: Розмір – 30*26 см Вартість – 250 грн ⠀ 🌱У наборі 5 штук. Якщо хочете більше, тоді +45грн за кожну фруктівку. 🌱Можливий продаж і від 1 до 4 шт., але тоді без чохлу та вартість складатиме 55 грн за кожну сіточку. ⠀ #ecoslid #ec0slid #dpack #zerowaste #нульвідходів #нольотходов #zerowasteshop #noplastic #eco #ecology #екологія #еко #экология #эко #київ #киев #kyiv #kiev #ecologyukraine #ecopack #ecopackaging #екопакування #экоупаковка #торба #торбинка #мішечок #мешочек #ecopouch

Суспільство

Команда кооперативу учасників бойових дій «Оберіг-Агро» з Доманівки Миколаївської області отримала перший врожай з теплиць, що встановили минулого року за канадські грантові кошти.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці кооперативу.
Зазначається, що серед врожаю – смачний редис сорту Viena, який виростили без застосування добрив та засобів захисту рослин.

Оголошення про продаж дали у соціальних мережах. Покупці записуються на вітамінні овочі, бо у Доманівці ніхто не вирощує такий ранній редис.
Читайте також: Комбуча, або чайний гриб: 5 українських виробників та де можна купити
Спочатку члени кооперативу збирались у теплицях саджати ранні огірки та томати, але досвідчений агроном порадив почати з редису та картоплі. Хоча овочі висадили на початку лютого, редис витримав усі температурні перепади та дав 100-відсоткову схожість – учасники кооперативу прислухались до кожної поради агронома.

Нині у теплицях підростає молода картопля, а на літній сезон планують висадити огірки, томати, кабачки.

Довідка
Чотири теплиці загальною площею 1200 кв. м кооперативу учасників бойових дій допомогли встановити канадські донорські організації. У березні 2020 року «ОБЕРІГ-Агро» отримав кошти від Манітобської ради з міжнародного співробітництва (MCIC) Канада, грантовий проект також підтримали Міністерство міжнародних справ Канади та Менонітська Асоціація Економічного Розвитку (MEDA), Канада.
Нагадаємо, українські вина здобули нагороди на London wine competition 2021.
Як ми повідомляли раніше, в Україні вивели новий сорт сої стійкої до хвороб.
Усі фото: facebook.com/uhbdp.
Суспільство

У Харкові зареєстрували світовий рекорд – найважчий шоколадний батончик вагою 3 тони 59 кілограмів.
Про це повідомило місцеве видання Новости Объектив.
За інформацією, це збільшена копія стандартного вафельного батончика із шоколадною начинкою з додаванням фундука та покритий темною кондитерською глазур’ю.

Над батончиком працювали 9 майстрів і декілька фахівців були задіяні в глазуруванні.
Читайте також: З чілі, полуницею чи вином: сім локальних виробників цікавих соусів
Для того що виріб був занесений в книгу рекордів Гіннеса, він повинен відповідати трьом критеріям:
- вага не менше ніж одна тонна,
- не менше 80% має бути їстівним,
- після виготовлення має бути придатним до споживання.

Керівник національного реєстру рекордів Лана Вєтрова розповіда, що всі три критерії дотримані.
Читайте також: Сумчанин встановив рекорд із запам’ятовування числа Пі
За її словами, це дає можливість у Харкові оголосити світовий рекорд в номінації «кулінарне мистецтво», а саме найважчий шоколадний батончик покритий кондитерською глазур’ю.
Відомо, що батончик складається із 1402 вафельних шарів.
Читайте також: Франківець готується створити найбільший в Україні шкварок
Нагадаємо, волинянин встановив два світові рекорди.
Як ми повідомляли раніше, переселенець з Криму створив унікальне панно з дерева та бурштину і встановив рекорд.
Усі фото: objectiv.tv.
Суспільство

Українські Військово-Морські Сили провели спільні українсько-румунські тренування типу PASSEX у акваторії Чорного моря.
Про це пише АрміяІнформ.
До тренування було залучено визначені сили та засоби ВМС ЗС України й корвет Horia Macellariu Морських Сил Румунії.
Метою тренування було відпрацювання взаємодії у складі багатонаціональної тактичної групи відповідно до стандартів НАТО та підвищення рівня взаємосумісності з іноземними партнерами.
Подібні заходи є невід’ємною складовою на обраному Україною шляху до Північноатлантичного альянсу, в процесі становлення складовою трансатлантичної системи колективної безпеки.

Програма тренувань була дуже щільна та складалася з багатьох етапів. Після зустрічі кораблів у точці рандеву, проведення візуального розпізнавання та перевірки зв’язку, було розпочато тренування з маневрування у строях та ордерах.

Після закінчення першого етапу учасники перейшли до корабельного бойового навчання з відбиття атак швидкісних малорозмірних плавзасобів.
Читайте також: За партою в 50+. Як Університет третього віку вчить пенсіонерів цифровій грамотності
Надалі було відпрацьовано такі елементи як: поповнення запасів на ходу траверзним способом та контроль за цивільним судноплавством у визначеному районі моря.

У програму було включено і тренування з боротьби за живучість, під час якого румунський корвет відігравав роль пошкодженого корабля, а українські моряки відпрацьовували техніку буксировки останнього.
Не менш важливим стало навчання з відбиття ударів противника під час нападу на корабель, що охороняється, з повітря.
Читайте також: Old Khata Project: як дві містянки подорожують селами у пошуках давніх хат
Закінчилися спільні тренування урочистим проходженням кораблів у морі.
Нагадаємо, спецпризначенці України взяли участь у багатонаціональних навчаннях.
Як ми повідомляли раніше, на Херсонщині відбулися навчання з протидії диверсійно-розвідувальним групам.
Усі фото: armyinform.com.ua.