Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
stickies 2852375 1280 1 stickies 2852375 1280 1

Технології

П’ять українок, які примусили ІТ-технології працювати на суспільство

Опубліковано

Примусити IT працювати на громадськість – це суто жіночий підхід до цієї чоловічої професії. Ми знайшли для вас стартапи від жінок.Вони не просто є крутими технологічними рішеннями, а водночас вирішують якусь із суспільних проблем.

Читайте також: Як стати монстром відкритих даних: рецепт прозорої влади від Дрогобича

Від медичної платформи до розвиваючих мобільних ігор для дошкільнят – усе це справа рук очільниць надзвичайних технопроектів. Зустрічайте п’ять відомих жінок зі сфери IT і їх стартапи зі сфери “громадянських технологій”.

Галина Василевська

Проект: медична платформа Medics

Стартап Medics вперше був запущений у поліклініках Івано-Франківська. Medics – це підключення лікарень до онлайн-платформи медичних послуг. Запустила стартап Галина Василевська. Дівчина понад п’ять років бере участь у реалізації соціальних проектів.

Читайте такожНа стартапи в Україні виділили 400 мільйонів гривень

Особливості роботи платформи:

  • онлайн-запис до лікаря,
  • дані обстеження зберігатимуться у вашій електронній картці пацієнта,
  • роботу лікаря можна оцінити, залишивши відгук про нього
  • виписані вам електронні рецепти можна використовувати онлайн.
Галина Василевська каже, що її проект покликаний зменшити “живі” черги пацієнтів і систематизувати дані про нього у одній електронній медкартці.

Платформа успішно працює у 31 медичному закладі Хмельницького та запроваджується в інших містах України. Medics є офіційним партнером МОЗ в процесі запровадження e-health в Україні.

Нагадаємо, що минулого тижня був підписаний меморандум з керівництвом міста щодо запровадження цієї системи в усіх медичних закладах міста.

Оксана Борисенко

Проект: Рукавичка-перекладач мови жестів та підтримка молодих стартапів

Оксана Борисенко є співзасновником венчурного фонду GrowthUP – першого українського бізнес-акселератора, що сфокусований на роботі з технологічними стартапами.

Як правило, айтішник – не завжди бізнесмен. Тому GrowthUP покликаний допомогти стартапам у розвитку бізнесу та залученні аудиторії.

Читайте також: Черкаська ІТ-компанія оголосила війну Apple через нечесну конкуренцію. Які шанси здолати гіганта?

Крім того, вона керує стартапом EnableTalk – це рукавички, оснащені 15-ма датчиками, які розпізнають мову жестів і переводять її в текст або мову на вашому гаджеті. Пристрій взаємодіє зі смартфоном з допомогою Bluetooth. Винахід увійшов в топ-10 винаходів 2012 року згідно з рейтингом New York Times.

Оксана Борисенко – співзасновниця першого українського бізнес-акселератора для техностартапів

Катерина Борисенко

Проект: “Громадський бюджет”

Катерина Борисенко професійно займається маркетингом, консалтингом та менеджментом проектів близько 12 років.

Читайте також: Український юридичний стартап оцінили в $ 10 млн

Її проект “Громадський бюджет” – це інструмент для зміни міста через ініціативи активних громадян. Механізм проекту такий: спочатку ви пропонуєте свої проекти для громадського бюджету або долучаєтесь до команд інших проектів. А потім через онлайн-голосування найпопулярніші проекти реалізуються містом під контролем Команд та громадськості. Таким чином кожен мешканець міста може докластись до розподілення бюджетних коштів громади.

Саме проект Катерини Борисенко “Громадський бюджет” успішно працює у багатьох містах країни. Він дає можливість жителям міста брати участь у розподіленні державних коштів

Також вона власник Dosvit – платформи для об’єднаних територіальних громад та міст. З її допомогою можна створити сучасний сайт і підключити до нього будь-які додатки, які допоможуть зробити місто прозорішим. Мова про відкритий бюджет громади, мапу комунальних підприємств, е-петиції.

Євгенія Клепа

Проект: Стартапи для розв’язання проблем влади та громади

Євгенії Клепі 28 років і вона очолює 1991 Open Data Incubator. Дівчина покинула бізнес заради civic tech (громадянських технологій), які розвивають громадянське суспільство і залучають громадськість до розв’язання проблем.

Читайте також: Український стартап зібрав на Kickstarter 430 тисяч доларів на 3D-пазли з металу

1991 Open Data Incubator — некомерційний інкубатор для проектів з відкритих даних відкритих даних. Він перетворює просто відкриті дані на стартапи, які вирішують проблеми влади та громади.

Як ідея перетворюється на стартап, як правильно працювати з відкритими даними, як  піарити власний проект і шукати інвесторів – про усе це можна стартапери дізнаються в інкубаторі.

Євгенія Клепа довгий час працювала у бізнесі, аж поки її не підкорила сфера civic tech (громадянських технологій)

Наталія Табачин

Проект: Розвиваючі мобільні ігри для дошкільнят

Команда Наталії Табачин розробляє розвиваючі мобільні ігри для дошкільнят. Nravo Kids також випускає набори для творчого розвитку дітей та розбудовує спільноту активних батьків у соцмережах. Ідея додатків Nravo Kids у тому, що дитина, окрім розваг, повинна і навчитись чогось корисного з мобільної гри, каже жінка.

Наталя каже: поки її бізнес неприбутковий. Але вона сподівається вийти на окупність через глобальні платформи.

“Кожна наша віртуальна гра продовжується у реальності після того, як вимикаються мобільні пристрої. Адже є “Нравки” – ідеї та матеріали для дитячого розвитку, доступні для завантаження безкоштовно!” – пишеться на сайті продукції.

Технології

Українські розробники створили дрон, який може атакувати об’єкти у Сибіру

Опубліковано

В Україні створили безпілотник, який може дістатися до російського Сибіру.

Про це повідомляє видання The Economist. 

Про розробку

Україна вклалась у розробку безпілотників дальнього радіусу дії, які можуть виявляти та атакувати віддалені цілі. Остання модель здатна уражати цілі на відстані до 3000 км і може дістатися до Сибіру.

У The Economist зазначають, що такі розробки є реакцією на необхідність, оскільки Захід не дуже бажає надавати Україні зброю великої дальності. У той же час, Білий дім виражає занепокоєння щодо української програми та ударів по нафтовим установкам. Він намагається переконати українську сторону припинити атаки. Причини турботи різні: від зростання цін на нафту до можливості неконтрольованого ескалації конфлікту.

Читати також: Стало відомо, коли в Україні eSIM запрацює на смартгодинниках

Плани на майбутнє

Офіцер з розвідки, який має псевдонім “Детектив”, відповідальний за певну частину програми, стверджує, що не отримував інструкцій щодо припинення операцій.

Він повідомляє, що минулого тижня було припинено націлювання на нафтову інфраструктуру, проте це може бути тимчасовою мірою.

“Наші цілі змінюються щодня. Ми не даємо росіянам спокою”, – заявив він.

Нагадаємо, що військові почали розписувати стелу в Донецькій області.

Фото: Dpa

Читати далі

Технології

Стало відомо, коли в Україні eSIM запрацює на смартгодинниках

Опубліковано

Mezha.Media провело інтерв’ю з мобільними операторами в Україні щодо можливого введення підтримки eSIM для смарт-годинників.

Про це повідомляють на сайті медіа.

Ось які терміни вони називають:

  • У компанії “Київстар” вказують, що це “викликаний технічний процес”, який може зайняти близько двох років.
  • У “Vodafone Україна” передбачають, що використання eSIM на смарт-годинниках буде доступно для користувачів в Україні вже наступного року. Наразі ведуться обговорення з виробниками таких годинників.
  • В lifecell говорять, що запустять цю функцію, щойно матимуть змогу. В компанії зазначили, що вже кілька років працюють над цим, і підтримка eSIM годинниками Apple напряму залежить від вендора.

Читати також: “World Press Photo 2024”: українська фотожурналістка стала лауреаткою конкурсу

Зазначається, що наразі лише невелика частина абонентів успішно перейшла на електронну eSIM. Це пояснюється обмеженою кількістю смартфонів, які підтримують цей новий стандарт.

Нагадаємо, що в Софії Київській відкриють Великодню виставку з квітів.

Фото: wise

Читати далі

Технології

На Київщині запустили інноваційну станцію з переробки воєнних відходів

Опубліковано

У Бучі відкрили інноваційний майданчик, де будуть переробляти будівельні залишки, що залишилися внаслідок руйнувань, спричинених російською окупацією.

Про це повідомив міський голова Бучі Анатолій Федорук.

фото: Анатолій Федорук

Про станцію

За словами Анатолія Федорука, це — одна з перших в Україні стійких і повноцінних станцій з переробки відходів такого типу. Вона була побудована за підтримки Програми розвитку ООН в Україні, яка забезпечила майже усе обладнання для роботи майданчика: фронтальний навантажувач, дробарку та грохот — пристрій для механічного розподілу частинок будівельного сміття.

Читати також: Група українських захисників безкоштовно отримає інноваційні протези в Берліні

На станції будівельні відходи війни будуть подрібнювати та сортувати за фракціями, а кінцевий продукт — перепрофілювати для потреб громади. Наприклад, використовуватимуть для будівництва доріг чи виробництва протиожеледних сумішей. 

“За нашими підрахунками, у громаді залишилося близько 75 тисяч кубометрів будівельних відходів після демонтажу зруйнованих об’єктів. Відтепер утилізацією та переробкою цих відходів займатиметься КП “Бучасервіс”“, – відзначає Анатолія Федорук.

Нагадаємо, що в Україні почалась підготовка фахівців з реставрації культурної спадщини.

Фото: Анатолій Федорук

Читати далі