fbpx
Звяжіться з нами

Технології

П’ять українок, які примусили ІТ-технології працювати на суспільство

23.05.2019

Примусити IT працювати на громадськість – це суто жіночий підхід до цієї чоловічої професії. Ми знайшли для вас стартапи від жінок.Вони не просто є крутими технологічними рішеннями, а водночас вирішують якусь із суспільних проблем.

Читайте також: Як стати монстром відкритих даних: рецепт прозорої влади від Дрогобича

Від медичної платформи до розвиваючих мобільних ігор для дошкільнят – усе це справа рук очільниць надзвичайних технопроектів. Зустрічайте п’ять відомих жінок зі сфери IT і їх стартапи зі сфери “громадянських технологій”.


Галина Василевська

Проект: медична платформа Medics


Стартап Medics вперше був запущений у поліклініках Івано-Франківська. Medics – це підключення лікарень до онлайн-платформи медичних послуг. Запустила стартап Галина Василевська. Дівчина понад п’ять років бере участь у реалізації соціальних проектів.

Читайте такожНа стартапи в Україні виділили 400 мільйонів гривень

Особливості роботи платформи:

  • онлайн-запис до лікаря,
  • дані обстеження зберігатимуться у вашій електронній картці пацієнта,
  • роботу лікаря можна оцінити, залишивши відгук про нього
  • виписані вам електронні рецепти можна використовувати онлайн.

Галина Василевська каже, що її проект покликаний зменшити “живі” черги пацієнтів і систематизувати дані про нього у одній електронній медкартці.

Платформа успішно працює у 31 медичному закладі Хмельницького та запроваджується в інших містах України. Medics є офіційним партнером МОЗ в процесі запровадження e-health в Україні.

Нагадаємо, що минулого тижня був підписаний меморандум з керівництвом міста щодо запровадження цієї системи в усіх медичних закладах міста.


Оксана Борисенко

Проект: Рукавичка-перекладач мови жестів та підтримка молодих стартапів


Оксана Борисенко є співзасновником венчурного фонду GrowthUP – першого українського бізнес-акселератора, що сфокусований на роботі з технологічними стартапами.

Як правило, айтішник – не завжди бізнесмен. Тому GrowthUP покликаний допомогти стартапам у розвитку бізнесу та залученні аудиторії.

Читайте також: Черкаська ІТ-компанія оголосила війну Apple через нечесну конкуренцію. Які шанси здолати гіганта?

Крім того, вона керує стартапом EnableTalk – це рукавички, оснащені 15-ма датчиками, які розпізнають мову жестів і переводять її в текст або мову на вашому гаджеті. Пристрій взаємодіє зі смартфоном з допомогою Bluetooth. Винахід увійшов в топ-10 винаходів 2012 року згідно з рейтингом New York Times.


Оксана Борисенко – співзасновниця першого українського бізнес-акселератора для техностартапів

Катерина Борисенко

Проект: “Громадський бюджет”


Катерина Борисенко професійно займається маркетингом, консалтингом та менеджментом проектів близько 12 років.

Читайте також: Український юридичний стартап оцінили в $ 10 млн

Її проект “Громадський бюджет” – це інструмент для зміни міста через ініціативи активних громадян. Механізм проекту такий: спочатку ви пропонуєте свої проекти для громадського бюджету або долучаєтесь до команд інших проектів. А потім через онлайн-голосування найпопулярніші проекти реалізуються містом під контролем Команд та громадськості. Таким чином кожен мешканець міста може докластись до розподілення бюджетних коштів громади.


Саме проект Катерини Борисенко “Громадський бюджет” успішно працює у багатьох містах країни. Він дає можливість жителям міста брати участь у розподіленні державних коштів

Також вона власник Dosvit – платформи для об’єднаних територіальних громад та міст. З її допомогою можна створити сучасний сайт і підключити до нього будь-які додатки, які допоможуть зробити місто прозорішим. Мова про відкритий бюджет громади, мапу комунальних підприємств, е-петиції.


Євгенія Клепа

Проект: Стартапи для розв’язання проблем влади та громади


Євгенії Клепі 28 років і вона очолює 1991 Open Data Incubator. Дівчина покинула бізнес заради civic tech (громадянських технологій), які розвивають громадянське суспільство і залучають громадськість до розв’язання проблем.

Читайте також: Український стартап зібрав на Kickstarter 430 тисяч доларів на 3D-пазли з металу

1991 Open Data Incubator — некомерційний інкубатор для проектів з відкритих даних відкритих даних. Він перетворює просто відкриті дані на стартапи, які вирішують проблеми влади та громади.

Як ідея перетворюється на стартап, як правильно працювати з відкритими даними, як  піарити власний проект і шукати інвесторів – про усе це можна стартапери дізнаються в інкубаторі.


Євгенія Клепа довгий час працювала у бізнесі, аж поки її не підкорила сфера civic tech (громадянських технологій)

Наталія Табачин

Проект: Розвиваючі мобільні ігри для дошкільнят


Команда Наталії Табачин розробляє розвиваючі мобільні ігри для дошкільнят. Nravo Kids також випускає набори для творчого розвитку дітей та розбудовує спільноту активних батьків у соцмережах. Ідея додатків Nravo Kids у тому, що дитина, окрім розваг, повинна і навчитись чогось корисного з мобільної гри, каже жінка.


Наталя каже: поки її бізнес неприбутковий. Але вона сподівається вийти на окупність через глобальні платформи.

“Кожна наша віртуальна гра продовжується у реальності після того, як вимикаються мобільні пристрої. Адже є “Нравки” – ідеї та матеріали для дитячого розвитку, доступні для завантаження безкоштовно!” – пишеться на сайті продукції.

Коментарі

Коментарі

Технології

Міжнародний бренд смартфонів відкриває офіс в Україні

Міжнародний бренд смартфонів Vivо запустив український сайт і оголосив про пошук людей в український офіс, повідомляє Tehnot.com.

Vivо – це міжнародна компанія, продукція якої представлена на ринках багатьох країн. Серед них Китай, Індія та країни Південно-Східної Азії.

У списку регіонів на глобальному сайті Vivo немає посилання на українську версію, але вона доступна за прямим лінком. Якщо з нього перейти на вибір регіонів, Україна відображається в списку.

Сайт перевели не в повному обсязі, але основні розділи вже локалізували. У тому числі є інформація про сервісний центр в Києві — він поки один, на Подолі.

Шукати співробітників в український офіс вирішили за допомогою Work.ua, де по вакансіях стає зрозуміло, що управління розташується в Києві, хоча є пропозиція про роботу і в Харкові.

Читайте також: Перепис населення в Україні проведуть за допомогою смартфонів

Всього компанія розмістила десять вакансій із пропонованою зарплатою від 12 000 до 30 000 грн. SMM-менеджеру пропонують 23 тис. грн.

Практично всі вакансії з’явилися 5-6 днів тому, приблизно в цей же час запустився український сайт. На останньому, крім загальної інформації, доступний список смартфонів, з яких, напевно, і почнеться боротьба за українського покупця.

В Індії флагманський смартфон цього бренду коштує близько 390 доларів. Стільки ж просять за iPad 2018, який в Україні продається від 11 тис. грн. Швидше за все, приблизно так само оцінять Vivo V15Pro.

Коментарі

Коментарі

Читати далі

Технології

Корейський гігант зведе дві сонячні станції на Закарпатті

Корейська компанія GS Engineering & Construction Co. реалізує проект з будівництва двох сонячних електростанцій в Україні вартістю $ 24 млн, передає ЛІГА.Tech.

СЕС на 12,6 МВт і 1,5 МВт побудують у Закарпатській області на південному заході України.

Компанія заявила, що має намір почати комерційну експлуатацію станцій у квітні 2020 року.

Читайте також: В українську сонячну енергетику інвестують €250-300 мільйонів

Що відомо про корейську компанію?

GS E&C є частиною GS Group. Остання в 2005 році відділилася від найбільшого концерну з виробництва техніки LG.

На сьогоднішній день GS Engineering and Construction є керуючою компанією великої кількості енергогенеруючих підприємств.

Коментарі

Коментарі

Читати далі

Технології

Унікальна українська станція радіоборотьби пройшла успішні випробування

Перший серійний зразок станції радіоелектронної боротьби Р-330КВ1М, який був виготовлений держпідприємством “ЦКБ “Протон”, успішно пройшов випробування на одному з полігонів Харківщини, повідомляє прес-служба Укроборонпрому.

За результатами випробувань, серійна машина підтвердила всі задані характеристики, виконавши завдання подавлення системи радіозв‘язку “умовного противника”.

Які особливості станції?

Р-330КВ1М – автоматизована станція радіоперешкод короткохвильового радіозв’язку, яка здатна деорганізувати радіозв‘язок противника на відстані у декілька десятків кілометрів. Р-330КВ1М дозволяє блокувати роботу всіх сучасних короткохвильових радіостанцій, зокрема і тих, що створені спеціально для роботи в умовах активних радіоперешкод.

“Ці характеристики є унікальними не тільки для України, але і повністю відповідають всім, зокрема і перспективним, вимогам до станцій РЕБ у країнах НАТО”, – наголошують в Укроборонпромі.

Фактично, українська армія отримала потужний інструмент, який дозволяє повністю “відрізати” зв‘язок передовим підрозділам противника. Тобто ворог вже не зможе викликати підмогу, навести артилерію, скоординувати свої дії з іншими підрозділами, тощо. В сучасних умовах бойових дій це дає рішучу перевагу як під час оборони, так і при наступі.

Читайте також: ЗСУ отримають ракетні комплекси “Вільха”: завершено випробування

Р-330КВ1М є частиною комплексу Р-330УМ “Мандат”, до складу якого також входять станції радіоперешкод ультракороткохвильового радіозв’язку, радіорозвідки та управління. Виробництво цих станцій освоєно на виробничих потужностях “НВК “Іскра”, що також входить до складу Концерну. Водночас станція радіоперешкод короткохвильового радіозв’язку Р-330КВ1М може працювати як у складі комплексу “Мандат”, так і окремо.

Виготовили у рекордні терміни

В Укроборонпромі відзначають, що розробка Р-330УМ “Мандат” велась донецьким підприємством “Топаз”, виробнича база якого була знищена російськими найманцями. Але наукову базу підприємства вдалось перенести до запорізького НВК “Іскра” і фахівці “Топазу” продовжили свою роботу.

Одночасно з цим, роботу над короткохвильовою складовою “Мандату” передали до харківського “ЦКБ “Протон”. І фахівцям харківського підприємства знадобилось лише біля півроку для створення першого зразка Р-330КВ1М та проведення всіх необхідних випробувань. Ці рекордні терміни стали можливі завдяки тісному співробітництву фахівців “ЦКБ “Протон” зі спеціалістами військ радіоелектронної боротьби ЗСУ.

Окрім того, харківські фахівці модернізували деякі системи станції завдяки використанню сучасних комплектуючих західного виробництва, а також оновили програмне забезпечення, що значно розширило можливості Р-330КВ1М.

Коментарі

Коментарі

Читати далі

Технології

Українсько-американський стартап запускатиме вантажі у космос

Українсько-американська аерокосмічна компанія Firefly буде запускати вантажі в космос, повідомляє Ліга з посиланням на Forbes.

Головна мета запуску – залучення нових клієнтів і співробітників до аерокосмічної діяльності компанії.

Читайте також: Для польотів на Місяць NASA обрало компанію з Дніпра

Місія, для якої здійснюється набір вантажів, називатиметься DREAM (Dedicated Research & Education Accelerator Mission). Передусім запуск ракети буде розрахований на студентські та підприємницькі вантажі. Для них буде виділено спеціальне місце на борту ракети.

“Ми є частиною космічного суспільства, тому намагаємося зробити свій внесок не тільки в те, щоб стати життєздатною компанією, але і в те, щоб заохочувати інших людей”, – сказав CEO Firefly Том Маркюзік.

Компанія встановила дедлайн – до 30 червня 2019 року. Це потрібно для того, щоб заздалегідь інформувати полігон про те, скільки вантажу буде на борту ракети.

Читайте також: Українська ракета “Циклон-4” пройде нові вогневі випробування

Запуск ракети заплановано на грудень цього року. Якщо він пройде успішно, Firefly планує здійснити п’ять подібних запусків у 2020 році.

Firefly Aerospace була заснована в місті Остін (Техас) в 2014 році. Вона займається розробкою легких ракет-носіїв для запуску малих супутників. У 2017 році компанію викупив український підприємець Максим Поляков за $ 75 млн. У 2018 році, Firefly Aerospace відкрила науково-дослідний центр в Дніпрі.

Коментарі

Коментарі

Читати далі

Технології

Українці створили 3D-шоу на найвищій будівлі світу (ВІДЕО)

Українська студія мультимедійних рішень Magic Innovations створила 3D-mapping шоу (проекційне відео), на найвищій будівлі в світі – Бурдж-Халіфа в Дубаї. Про це повідомляє tech.liga.net.

Шоу вперше показали під час одного з найважливіших місцевих свят – EID Mubarak. Його показуватимуть щодня впродовж червня.

Будівля Бурдж-Халіфа – це найвищий хмарочос у світі, його висота – 828 метрів. Також це ще й найдорожчий рекламний носій в світі.

“4 роки як студія Magic Innovations робить проекти в Дубаї, і 4 роки ми мріяли побачити свою творчість на цій величній будівлі”, – зазначив Остап Хитрук, засновник компанії і креативний директор Magic Innovations.

Читайте також: Українці створюють 3D-тур замком князів Острозьких

За його словами, робота над проектом Бурдж-Халіфа тривала півтора місяця.

“Наша мета була створити щось оригінальне, вражаюче, ми розуміли, що цей проект – це наш шанс заявити про себе на весь світ і вийти зовсім в іншу лігу, в лігу кращих світових 3d mapping студій”, – підкреслив Хитрук.

Magic Innovations вже має в своєму портфоліо кейси з масштабними архітектурними mapping шоу. Студія вперше заявила про себе на світовій арені після того, як взяла 1-е місце на Берлінському фестивалі світла (Berlin Festival of Lights).

У 2017 році в Україні було встановлено національний рекорд за найбільшу національну проекцію – це було 3д-шоу на Батьківщині-Матері, яке Magic Innovations робили під Євробачення.

Коментарі

Коментарі

Читати далі

Технології

Українським прикордонникам видадуть нову зброю

Підрозділи Державної прикордонної служби України планують переозброїти пістолетами-кулеметами МР5. Про це розповів речник ДПСУ Олег Слободян, передає “Прямий”.

“Є такі плани про переозброєння. Наразі наші спецпідрозділи “ДОЗОР” оснащені цими автоматами. В принципі, перспектива оснащення інших підрозділів також проглядається”, – розповів Слободян.

За його словами, планується закупівля турецької зброї, яка виготовляється за німецькою ліцензією.

Читайте також: Київські поліцейські отримали нову зброю

Зазначимо, що HK MP5 – родина пістолетів-кулеметів, розроблених німецьким виробником стрілецької зброї, фірмою Heckler & Koch (HK) в 1960-х роках на основі HK G3, стала першим пістолетом-кулеметом розробленим в Німеччині після Другої світової війни. Нині використовується правоохоронними органами та загонами спеціального призначення у понад 50 країнах світу. Разом з ізраїльським “Узі” належить до найпоширеніших пістолетів-кулеметів у світі.

Коментарі

Коментарі

Читати далі

Тренди