Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
stickies 2852375 1280 1 stickies 2852375 1280 1

Технології

П’ять українок, які примусили ІТ-технології працювати на суспільство

Опубліковано

Примусити IT працювати на громадськість – це суто жіночий підхід до цієї чоловічої професії. Ми знайшли для вас стартапи від жінок.Вони не просто є крутими технологічними рішеннями, а водночас вирішують якусь із суспільних проблем.

Читайте також: Як стати монстром відкритих даних: рецепт прозорої влади від Дрогобича

Від медичної платформи до розвиваючих мобільних ігор для дошкільнят – усе це справа рук очільниць надзвичайних технопроектів. Зустрічайте п’ять відомих жінок зі сфери IT і їх стартапи зі сфери “громадянських технологій”.

Галина Василевська

Проект: медична платформа Medics

Стартап Medics вперше був запущений у поліклініках Івано-Франківська. Medics – це підключення лікарень до онлайн-платформи медичних послуг. Запустила стартап Галина Василевська. Дівчина понад п’ять років бере участь у реалізації соціальних проектів.

Читайте такожНа стартапи в Україні виділили 400 мільйонів гривень

Особливості роботи платформи:

  • онлайн-запис до лікаря,
  • дані обстеження зберігатимуться у вашій електронній картці пацієнта,
  • роботу лікаря можна оцінити, залишивши відгук про нього
  • виписані вам електронні рецепти можна використовувати онлайн.
Галина Василевська каже, що її проект покликаний зменшити “живі” черги пацієнтів і систематизувати дані про нього у одній електронній медкартці.

Платформа успішно працює у 31 медичному закладі Хмельницького та запроваджується в інших містах України. Medics є офіційним партнером МОЗ в процесі запровадження e-health в Україні.

Нагадаємо, що минулого тижня був підписаний меморандум з керівництвом міста щодо запровадження цієї системи в усіх медичних закладах міста.

Оксана Борисенко

Проект: Рукавичка-перекладач мови жестів та підтримка молодих стартапів

Оксана Борисенко є співзасновником венчурного фонду GrowthUP – першого українського бізнес-акселератора, що сфокусований на роботі з технологічними стартапами.

Як правило, айтішник – не завжди бізнесмен. Тому GrowthUP покликаний допомогти стартапам у розвитку бізнесу та залученні аудиторії.

Читайте також: Черкаська ІТ-компанія оголосила війну Apple через нечесну конкуренцію. Які шанси здолати гіганта?

Крім того, вона керує стартапом EnableTalk – це рукавички, оснащені 15-ма датчиками, які розпізнають мову жестів і переводять її в текст або мову на вашому гаджеті. Пристрій взаємодіє зі смартфоном з допомогою Bluetooth. Винахід увійшов в топ-10 винаходів 2012 року згідно з рейтингом New York Times.

Оксана Борисенко – співзасновниця першого українського бізнес-акселератора для техностартапів

Катерина Борисенко

Проект: “Громадський бюджет”

Катерина Борисенко професійно займається маркетингом, консалтингом та менеджментом проектів близько 12 років.

Читайте також: Український юридичний стартап оцінили в $ 10 млн

Її проект “Громадський бюджет” – це інструмент для зміни міста через ініціативи активних громадян. Механізм проекту такий: спочатку ви пропонуєте свої проекти для громадського бюджету або долучаєтесь до команд інших проектів. А потім через онлайн-голосування найпопулярніші проекти реалізуються містом під контролем Команд та громадськості. Таким чином кожен мешканець міста може докластись до розподілення бюджетних коштів громади.

Саме проект Катерини Борисенко “Громадський бюджет” успішно працює у багатьох містах країни. Він дає можливість жителям міста брати участь у розподіленні державних коштів

Також вона власник Dosvit – платформи для об’єднаних територіальних громад та міст. З її допомогою можна створити сучасний сайт і підключити до нього будь-які додатки, які допоможуть зробити місто прозорішим. Мова про відкритий бюджет громади, мапу комунальних підприємств, е-петиції.

Євгенія Клепа

Проект: Стартапи для розв’язання проблем влади та громади

Євгенії Клепі 28 років і вона очолює 1991 Open Data Incubator. Дівчина покинула бізнес заради civic tech (громадянських технологій), які розвивають громадянське суспільство і залучають громадськість до розв’язання проблем.

Читайте також: Український стартап зібрав на Kickstarter 430 тисяч доларів на 3D-пазли з металу

1991 Open Data Incubator — некомерційний інкубатор для проектів з відкритих даних відкритих даних. Він перетворює просто відкриті дані на стартапи, які вирішують проблеми влади та громади.

Як ідея перетворюється на стартап, як правильно працювати з відкритими даними, як  піарити власний проект і шукати інвесторів – про усе це можна стартапери дізнаються в інкубаторі.

Євгенія Клепа довгий час працювала у бізнесі, аж поки її не підкорила сфера civic tech (громадянських технологій)

Наталія Табачин

Проект: Розвиваючі мобільні ігри для дошкільнят

Команда Наталії Табачин розробляє розвиваючі мобільні ігри для дошкільнят. Nravo Kids також випускає набори для творчого розвитку дітей та розбудовує спільноту активних батьків у соцмережах. Ідея додатків Nravo Kids у тому, що дитина, окрім розваг, повинна і навчитись чогось корисного з мобільної гри, каже жінка.

Наталя каже: поки її бізнес неприбутковий. Але вона сподівається вийти на окупність через глобальні платформи.

“Кожна наша віртуальна гра продовжується у реальності після того, як вимикаються мобільні пристрої. Адже є “Нравки” – ідеї та матеріали для дитячого розвитку, доступні для завантаження безкоштовно!” – пишеться на сайті продукції.

Технології

Українська компанія увійшла до переліку 100 найбільш перспективних технологічних стартапів у Європі

Опубліковано

Щороку команда Viva Technology, однієї з найбільших європейських технологічних подій, публікує список з топ-100 технологічних бізнесів у Європі. До переліку включають компанії, що мають потенціал стати “єдинорогом” в найближчому майбутньому.

Про це повідомляє Headway на своїй Facebook-сторінці.

фото: Headway

Про компанію

Headway – інноваційна компанія, яка спеціалізується на розробці освітніх технологій, що дозволяють користувачам навчатися швидко та ефективно. Завдяки їхнім продуктам для мікронавчання, понад 90 мільйонів людей по всьому світу отримують доступ до зручного, цікавого та стислого контенту.

Критерії оцінювання

Щорічно цей перелік публікується під час проведення Viva Technology – одного з найбільших технологічних заходів у Європі.

Він складається виходячи з таких параметрів, як:

  • реальне та можливе зростання;
  • загальна сума приваблених інвестицій;
  • приріст чисельності співробітників;
  • розподіл за географією;
  • позитивний ефект для суспільства.

Фото: Headway

Нагадаємо, нагородження Національної премії Global Teacher Prize Ukraine оголосило про початок збору анкет вперше з початку повномасштабного вторгнення.

З 2017 року Global Teacher Prize Ukraine щорічно відзначає найкращих вчителів, проте з 2022 року відбір не проводився, оскільки увага була спрямована на документуванні історій вчительства воєнного часу.

Читати далі

Технології

Ветеран, що втратив руку під час війни, виготовляє FPV-дрони вдома (ВІДЕО)

Опубліковано

Після серйозного поранення на передовій ветеран Микола активно допомагає Силам оборони України, виготовляючи FPV-дрони вдома.

Про це повідомляє міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Історія ветерана

24 лютого життя Миколи, як і всіх українців, зазнало змін. Він був мобілізований до 79-ї десантно-штурмової бригади. На Донецькому напрямку Микола брав участь у воєнних діях: спочатку працював як артилерист, а потім отримав звання навідника. Але його служба припинилася, коли він отримав серйозне поранення.

Січень 2023 року. Після поранення чоловік пролежав п’ять годин, чекаючи на евакуацію. Попри всі зусилля, праву руку врятувати не вдалося.

Під час лікування в США Миколі встановили розумний біонічний протез Esper Hand, зроблений в Україні. Такий протез навчається та покращує керування з часом.

Читати також: Нацгвардія показала як відбиває “раптовий” наступ окупантів

Відновлення справи свого життя

“До лютого 2022 року Микола працював електриком. Нічого незвичайного, у вільний час лагодив повербанки та світильники”, – розповідає Михайло Федоров.

Отже, після поранення Микола знову взявся за своє хобі – паяти. Проте тепер він займається не повербанками, а FPV-дронами. За допомогою протезованої руки він з нуля складає дрони просто на кухні. Ці дрони допомагають у знищенні російської техніки та рятують життя наших захисників і захисниць.

відео: телеграм-канал Михайла Федорова

“Головне, щоб кожен викладався на максимум на своєму місці, підтримуючи Сили оборони. Бо тримати стрій допомагає навіть один паяльник”, – наголошує міністр цифрової трансформації.

Нагадаємо, як організувати виробництво FPV дронів для фронту: безкоштовний курс від Victory Drones.

Також ми писали, що МОЗ опублікували контакти психологічної підтримки для ветеранів.

Фото: відео Михайла Феорова

Читати далі

Технології

NAUDI допомагає українським студентам знайти роботу на підприємствах, які виробляють БПЛА

Опубліковано

13 березня для студентів НАУ відбулася презентація новітніх програм працевлаштування від провідних компаній-учасників NAUDI, які працюють у сфері автономних систем.

Про це повідомляють на Facebook сторінці асоціації.

Компанії-учасники NAUDI презентували молоді свої вакансії, умови практики та найму. Юні фахівці пообіцяли надіслати свої резюме для початку співпраці.

На думку асоціації, студенти часто створюють інновації, адже підходять до питання нестандартно.

“Продукція постійно удосконалюється, і часто необхідні ідеї продукують саме молоді фахівці, які дивляться на проблему свіжим поглядом”, – наголосив представник компанії DeViRO, яка проєктує, розробляє та виробляє БпЛА.

Відкриття зустрічі студентів з потенційними роботодавцями відбулося за участі в.о. ректора Володимира Шульги та заступника голови NAUDI Сергія Висоцького. Володимир Шульга закликав молодь активно досліджувати пропозиції від NAUDI.

“Повномасштабна війна – це наш шанс відновити оборонну галузь, – висловив свою думку Сергій Висоцький. – Побачивши, як наші ЗСУ б’ють “другу армію світу”, в тім числі й вітчизняною зброєю, світ уже стоїть у черзі за нашими зразками озброєння, і БпЛА зокрема.”

фото: NAUDI

Читайте також: У Бучі хочуть реконструювати Вокзальну площу за допомогою 3D-принтера

Нагадаємо, що Україна буде збільшувати власне оборонне виробництво.

Також ми повідомляли, що представники Європейського Союзу схвалили виділення 5 млн євро на закупівлю зброї для України.

Фото: NAUDI

Читати далі