Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Асоціація саперів України запустила навчальну платформу для дітей з мінної безпеки

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Асоціація саперів України розширює свою діяльність і запустила навчальну платформу для дітей.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці організації.

«Ми відкрили Дитячу навчальну платформу, щоб вберегти наших дітей від небезпеки», — йдеться у повідомленні.

Нова платформа інтегрована у вже наявну навчальну платформу Асоціації саперів України для зручності користування. На ній вже є два нові курси з Мінної небезпеки для дітей різних вікових категорій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 20 років працювала «на когось», а тепер має власне ательє за грант: досвід швачки з Дніпропетровщини

«Якщо ви вже зареєстровані на основній Навчальній платформі АСУ, то щоб побачити нові курси потрібно вийти з вашого профілю. А якщо ви хочете, щоб ваші діти пройшли наші курси, тоді їх потрібно зареєструвати окремо на відповідну вікову категорію», — додали в Асоціації.

Платформа доступна за посиланням.

ГО «Асоціація саперів України» — це неприбуткове добровільне об’єднання фізичних осіб, створене для об’єднання чинних і колишніх саперів.

Нагадаємо, у Києві запрацював перший мобільний клас безпеки.

Також ми розповідали, що в Україні з’явиться перша безпекова дитяча гра «Рятівничок».

Фото: uda-training.org.ua.

Суспільство

Синхронізація української та європейської енергосистем повністю завершена

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Процес синхронізації енергосистем України та ЄС повністю завершено, можливості для імпорту електроенергії з Європи збільшено до 1700 МВт.

Про це повідомив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.

«Зізнаюся, я довго чекав на можливість сказати ці слова публічно: процес синхронізації української та європейської енергосистем повністю завершено», — наголосив Кудрицький.

Він повідомив, що європейська мережа операторів ENTSO-E збільшила на 500 МВт технічну можливість імпорту електроенергії з Європи до України та Молдови – до 1700 МВт.

Таке рішення ухвалили українські партнери після відповідних досліджень безпечної та стабільної синхронної роботи української та європейської енергосистем.

Читайте також«Наша місія – зробити українське поле безпечним». У стартапі Efarm.pro винайшли трактор-розміновувач на автопілоті. Як він працює

«Це суттєвий внесок у стійкість нашої енергосистеми під час холодів та можливих атак ворога на енергетичні об’єкти», – написав Кудрицький.

Крім того, ЕNTSO-E визнало, що Укренерго виконало ключові технічні заходи, необхідні для постійної синхронізації української та європейської енергосистем.

Нагадаємо, у березні 2022 року Україна екстрено приєдналась до європейської енергосистеми. Для того, щоб перейти з екстреної на постійну синхронну роботу з ENTSO-E «Укренерго» мало завершити виконання всіх технічних умов, про які Україна домовилась з європейськими колегами ще у 2017 році.

Раніше ми повідомляли, що українські енергооб’єкти отримали три рівні захисту.

Фото: Укренерго.

Читати далі

Суспільство

В Україні стартує національний проект з навчання лідерів цифрової трансформації

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Україна запускає проєкт CDTO Campus. Його мета — забезпечити державу кваліфікованими фахівцями для реалізації цифрових реформ, а також підготувати та підтримати держслужбовців, які працюють у сфері цифрової трансформації.

Про це повідомили на сайті Мінцифри.

Зазначається, що цифрова трансформація — це один з пріоритетів держави. Уряд прагне, щоб кожна державна структура, громада, місто могли самостійно керувати процесами трансформації. Для цього потрібні люди з лідерськими здібностями, навичками цифровізації, які здатні ініціювати та втілювати зміни, створювати команди, правильно комунікувати проєкти.

«Україна стала однією з перших країн у світі, яка запровадила посаду CDTO. Зараз 55 заступників із цифрової трансформації працюють у міністерствах, обласних адміністраціях та міських радах. Це люди, які стали драйверами цифрових змін. Нам потрібно більше ефективних менеджерів, які пришвидшуватимуть цифровізацію на національному та регіональному рівнях. Саме тому запускаємо CDTO Campus — місце, де формують цифрових лідерів. Ми розробили програми, які допоможуть вдосконалити знання і навички чинним та майбутнім CDTO», — пояснив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Читайте такожПобачила відео на YouTube і вирішила спробувати. Історія підприємиці з Херсонщини, що виготовляє бетонні блоки

CDTO Campus — стратегічний проєкт для України, адже він дасть змогу масштабувати цілі й проєкти Міністерства цифрової трансформації по всій країні. Крім того, його успіх пришвидшить реформи, які прискорять наш європейський вибір.

Подати заявку на навчання можна на офіційному сайті проєкту. 

Про навчання

Освітній проєкт містить 4 типи навчальних програм: довготривалих, короткотривалих, лідерських та custom programs (Персоналізовані програми). Вони побудовані на міжнародному та українському досвіді. Серед лекторів — професіонали з досвідом у цифровій трансформації держсектору та лідери думок у сфері цифровізації.

Кожен модуль — унікальний, з адаптованим змістом та акцентом на практичний досвід. Викладачі використовують різноманітні підходи від провідних практиків, зокрема гостьові лекції та аналіз реальних кейсів.

Навчання підійде для новачків та досвідчених держслужбовців цифрової трансформації, а також фахівців з приватного сектору, активістів, волонтерів, громадських діячів та IT-спеціалістів.  

Після завершення навчання випускники зможуть стати частиною проєктів, ініційованих Мінцифрою, координувати проєкти за участі множинних інституцій, розумітися на цифровізації, писати цільові програми, комунікувати, презентувати, впливати, знати адміністративні державні процеси, розбиратися в бюджетному процесі, залучати кошти від інвесторів, створювати та масштабувати команди. 

Нагадаємо, Міносвіти створило карту цифрових освітніх центрів.

Фото: thedigital.gov.ua.

Читати далі

Суспільство

Вивчення Голодомору в Україні внесуть до курсу історії Канади для 10-го класу

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Міністр освіти канадської провінції Онтаріо Стівен Лечче оголосив про внесення теми Голодомору до курсу історії Канади для 10-го класу. Навчання почнеться з вересня 2025 року.

Про це ШоТам повідомили у Канадсько-Українській Фундації.

Зазначається, що це важлива новина для української громади Канади, яка протягом багатьох років працювала над тим, щоб підвищити обізнаність Світу про жорстоку кампанію Йосипа Сталіна проти української ідентичності у 1932-1933 роках.

Канада стала першою країною у світі, яка у 2008 році визнала Голодомор геноцидом українців.

У 2014 році Канадсько-Українська Фундація розробила Національний інформаційний тур про Голодомор, щоб сприяти освіті та підвищенню обізнаності канадців про Голодомор. 

Дивіться відео: Як американка українського походження розповіла світові про Голодомор (ВІДЕО)

«Зростання екстремізму, в тому числі комунізму та марксизму, є прямою загрозою для нашої демократії, соціальної згуртованості та цінностей канадців. Я сповнений рішучості посилити освіту щодо наших спільних цінностей, в тому числі шляхом обов’язкового вивчення жахів переслідування українців під час Голодомору в 10-му класі з історії Канади. Таке навчання допоможе учням ніколи не бути сторонніми спостерігачами таких жахів, зрозуміти небезпеку тоталітаризму та захистити фундаментальні канадські цінності свободи та демократії від комуністичного екстремізму», — заявив Стівен Лечче, міністр освіти під час пресконференції в Школі Святого Димитрія.

Про Мобільний клас Голодомору

Голова правління Канадсько-Української Фундації Віктор Гетманчук подякував Уряду Онтаріо за інвестування $400,000 у підтримку Національного туру з підвищення обізнаності про Голодомор та Мобільного класу з вивчення Голодомору. Це дозволить Мобільному класу подорожувати школами провінції та залучати учнів 6-12 класів до експериментального навчання.

На сьогодні у Мобільному класі Голодомору лекції вже прослухали понад 70 000 осіб по всій Канаді  учні з понад 500 канадських шкіл.

Мобільний клас Голодомору — це унікальне навчальне середовище, яке використовує передові технології для повного занурення та допомоги учням у вивченні Голодомору в цифровому класі на колесах.

Поєднання технологій та інтерактивного контенту, розробленого для цієї програми, визначає абсолютно новий спосіб проведення уроків, що дозволяє фасилітатору та учням активно взаємодіяти один з одним.

Цього року «Мобільний клас Голодомору» подорожував Східною та Західною Канадою, а буквально минулого тижня був в Оттаві, щоб відзначити 90-ті роковини Голодомору на Парламентському пагорбі.

Нагадаємо, Канада виділить кошти на добудову Музею Голодомору.

Раніше ми повідомляли, що Держмистецтв запустило онлайн-проєкт «Голодомор. Історії роду».

Фото: надане ШоТам.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство15 години тому

«Бессарабське вино ще литиметься рікою»: сім’я виноробів з Одещини відновлює стародавні рецепти та виноградники, знищені «совєтами»

Колеги з різних куточків світу — виноградарі, винороби, туроператори — довго вмовляли Ірину Польшакову виїхати...

Суспільство16 години тому

Від підвалу в Миколаєві до виробництва дитячого текстилю в Яремчі: як переселенка відкрила бізнес на новому місці

Колону цивільних, що виїжджали з Миколаєва на початку березня 2022 року, обстрілювала російська артилерія. Тетяна...

Суспільство2 дні тому

Гонорар за першу картину віддала на реабілітацію. Історія художниці з Харкова, яка переїхала на Закарпаття та підтримує військових

В своєму будинку в селі посеред гір Тетяна Самсонова медитує, відкриває черговий збір на потреби...

Суспільство5 днів тому

«У Львові — кава, а в нас — варення з перців і «Курган & Agregat». Як жінка перетворила любов до своєї громади в бренд

«А давайте після свят уже, після Миколая? У нас така запара — 150 листів від...

РЕКЛАМА: