Суспільство
Археологи показали унікальне відео брами Галицького замку, де ніхто не був 300 років
Уперше за 300 років археологи змогли побачити підземелля Галицького замку в Івано-Франківській області за допомогою відеокамери.
Унікальне відео опублікував генеральний директор національного заповідника «Давній Галич» Володимир Олійник.
Зазначається, що археологи під час розкопок на Прикарпатті відкрили цокольний поверх Галицького замку і з допомогою відеокамери потрапили всередину. Дослідникам відкрилися підземелля замку.
«Потрапили в цокольний поверх В’їзної вежі Галицького замку, де ніхто не був 300 років. Поки з допомогою відеокамери», – повідомив Володимир Олійник.
Відомо, що у підземеллі виявилися сухі замкові підвали.
Читайте також: Майбутнє пам’яток – у приватних руках. Хто рятує культурну спадщину України? Історія ініціативи «Спадщина.UA»
«Такого ви точно не бачили: унікальне відео підземелля нововиявленої В’їзної вежі Галицького замку. Відео … демонструє збережений поверх. Побачили, де вхід і поставили завдання в нього зайти вже в серпні цього року», — йдеться у повідомленні.
Про розкопки
Дослідження і археологічні розкопки в Галицькому замку почалися 2022 року. Коли на надземній частині замку ставили ворота, то несподівано натрапили на кам’яну основу. Камені виглядали древніми.
Згодом археологи знайшли записи своїх колег від 1995 року, у яких розповідалося, що на цьому місці знаходиться В’їзна вежа Галицького замку. Тоді звернулися за дозволом на проведення археологічної експедиції.
Читайте також: «Історією треба ділитися, а не ховати за склом». Колишній електрик відкрив у Сумах унікальний музей дотику. Як йому це вдалося
Про Галицький замок
Галицький або Старостинський замок розміщений у місті Галич на Прикрапатті. Його руїни знаходяться на високому пагорбі Галич. Колись замок служив фортифікаційною спорудою.
Замок споруджений у середині XIV століття. 1509-го він витримав облогу волохів під проводом господаря Молдавії Богдана III Сліпого. Близько 1520 року замок було відбудовано за сприяння воєводи Отто Ходецького.
Читайте також: Вогняне мереживо Києва, або Хто врятує дачу Брадтмана у Пущі-Водиці
До наших днів дійшли руїни мурів 5-гранної наріжної башти на рівні 2-го ярусу, рештки оборонної стіни з бійницями. На території замку збереглися численні підвальні приміщення.
Нагадаємо, у центрі Звягеля на Житомирщині утворилося провалля, під яким є підземна споруда. Нині її вивчають дослідники.
Крім того, українські археологи розкопали житло, якому понад 3300 років, та артефакти епохи бронзи й скіфського часу.
Також ми розповідали, як на Волині археологи знайшли перстень, що носили шляхтичі у ХІІІ столітті.
Фото: фейсбук-сторінка Галицький замок/ Castle of Halych.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі