Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Культура

Антологія сучасної української поезії та новий твір Куркова вийшли друком у Європі

Опубліковано

В іспанському видавництві La Tortuga Búlgara вийшла збірка «Сучасна українська поезія. 11 сучасних поетів» (Poesía actual de Ucrania. 11 poetas contemporáneos), що знайомить іспаномовного читача з поезіями Лесика Панасюка, Ії Ківи, Олега Коцарева, Юлії Стахівської, Анни Малігон, Ігоря Мітрова, Галини Крук, Юлії Мусаковської, Ірини Шувалової, Андрія Голоска та Олени Степаненко.

Про це повідомляє Читомо.

Про антологію

«Ця антологія має велике значення для іспаномовної аудиторії, оскільки пропонує глибоке й емоційне бачення сучасної України. Її вірші створюють культурний міст, що сприяє співпереживанню, розумінню та висвітлює боротьбу українського народу», — зазначили у видавництві.

Переклад на іспанську виконали Аліна Врабій, Христина Рачій та Антоніо Санчес Карнісеро, а обкладинку створила дизайнерка Марія Віра Авельянеда.

Читати також: У Києві відкривається благодійна виставка «Ширше», присвячена врятованим собакам (ФОТО)

Про нову книгу Андрія Куркова

Тим часом книга Андрія Куркова «Наша щоденна війна» вийшла друком у видавництві Haymon та вже доступна для читачів Німеччини, Австрії та німецькомовної частини Швейцарії. Переклад твору здійснила шотландська редакторка Ребекка ДеВальд. Урочиста презентація книги запланована на Віденському книжковому ярмарку 20-22 листопада, а також у культурно-освітньому центрі «Форум Бруно Крайського» 22 листопада у Відні.

Ці події свідчать про продовження культурного діалогу між Україною та європейськими країнами, допомагаючи зробити українську літературу ближчою до широкої аудиторії.

Нагадаємо, що український військовий Дмитро Лазуткін здобув перемогу на міжнародному поетичному слемі у Відні.

Фото: колаж Читомо.

Коментарі

Культура

Різдвяна класика і незламні жінки: 7 книжкових новинок на зиму від видавництва Vivat

Опубліковано

Зима — це час теплих напоїв, пледів і довгих вечорів, коли хочеться затишку та цікавих історій. Для ШоТам книжкова оглядачка та піарниця видавництва Vivat Олена Лисенко підготувала добірку книжок, де кожен знайде щось своє: різдвяну класику, яка завжди дарує радість і тепло, або ж сучасні твори українських авторів, які резонують з нашою реальністю та традиціями, додають святковим дням щирості та порушують важливі питання.

Антологія «Мотанка» 

Це видання з’явилося завдяки ідеї письменниць та авторок каналу «Фантастичні talk(s)». Антологія з різних боків розкриває образ незламної, відважної жінки, яка бореться зі злом. Через 12 авторських історій магічний реалізм і фантастика розповідають про жіночу силу, терпіння і досвід війни. У цій книжці все символічно, тому вона ідеально підходить для різдвяного читання. 

В антології зібрані різні жанри — від стимпанку до фентезі. Вони переплітаються, додають збірці об’єму й глибини. Героїні захищають свій дім за допомогою реальної та чарівної зброї в різних часах і реальностях — від давніх епох до сучасності й майбутнього постапокаліпсису. 

Якщо ви досі не знайомі з українською фантастикою, то починати варто з цієї антології. Тут зібрані твори на будь-який смак, а кожна авторка відрізняється своїм неповторним і впізнаваним стилем. Після знайомства з «Мотанкою» ви зможете виокремити своїх улюблених письменниць-фантасток. 

23 травня 2024 року російська ракета знищила перший наклад «Мотанки», коли влучила в друкарню «Фактор-Друк» у Харкові, тому кожен примірник цієї книжки особливо цінний.

«Усі мої тривожні дзвіночки» Євгенія Бабенко

Це історія дорослішання, де буденне життя сплітається з чорними тінями минулого. Євгенія Бабенко майстерно зображує внутрішній світ юної дівчини Христини, яка щойно переїхала до Києва з Дніпра, вступила в університет і намагається знайти себе серед нових друзів, роботи й кохання. Але за звичною рутиною та безтурботними вечірками ховається невимовний біль і травма дитинства, що її постійно супроводжує, наче ті «тривожні дзвіночки», які нагадують про себе в найнеочікуваніші моменти.

Авторка порушує важливу й непросту тему — зґвалтування дитини. Тому ця історія — про страшний злочин, але також про те, як жертві жити з його наслідками, будувати стосунки та не втрачати себе в болеві.  

У книжці зображено багато Києва, гуртожитків і студентських вечірок, а ще — справжня дружба та навіть трохи кохання. 

«Якби міста вміли говорити» Тетяна Бондарчук 

Історія про любов, вибір та долю переплітає три країни й різні покоління. Герої зустрічаються в Японії — країні, про яку мріють вони обоє: киянка Марічка з пристрастю до японістики та бельгієць Сільвен, що прагне виплутатися з-під впливу відомого батька і досягти чогось самостійно. Вони захоплюються одне одним, незважаючи на культурні відмінності та життєві обставини. Адже Марічка залишила в Україні нареченого Максима, що не готовий змиритися з розлученням, та й вона сама, здається, до цього не готова. 

Постає класичний любовний трикутник, але його герої — не ідеальні люди, які стали заручниками обставин, а дорослі та свідомі своїх вчинків. Марічка робить вибір, який вплине на неї і визначить усе її життя. З ким вона буде? Читайте у романі. 

Книжка охоплює 40 років, протягом яких ми бачимо, як міста і час змінюють людей, але зберігають пам’ять про їхні почуття та вчинки.

«Апельсин у калюжі» Людмила Баран 

Це яскрава історія про переосмислення себе та справжніх цінностей. Життя популярної інстаблогерки Насті здається ідеальним: модні образи, стильні подорожі, неймовірна кількість лайків і стосунки з красунчиком Владом. Попереду новий етап — зйомки в рекламі апельсинового соку в мальовничій Іспанії. Та коли її ідеально відфотошоплене життя руйнується, Настя зустрічає Богдана — простого працівника на апельсиновій плантації, який надихає її на зміни.

Захоплення живописом, яке здавалося вже забутим, знову оживає, і дівчина вирішує втілити свою дитячу мрію — стати художницею. Це рішення приводить її до дощового Львова, де серед нових друзів і викликів вона нарешті знаходить справжню себе.

У холодні зимові іноді так не вистачає яскравих барв і затишних, приємних історій. Ця книжка — одна з таких.

«Любити Привида» Тіна Перон

Ця історія поєднує кохання, самовідданість і виклики війни, втілені у складних долях трьох героїв. 

Артем — військовий льотчик з великим досвідом, який бореться за своє місце під сонцем серед молодих пілотів. Вікторія, яка на початку повномасштабного вторгнення опинилася в Ніцці, відчуває обов’язок підтримати рідну країну, тож бере на себе важливу місію — збирати кошти на допомогу ЗСУ, хоч і розривається між тим життям, яке вибудувала за кордоном, і стосунками, які не виправдовують її сподівань. А журналістка Крістіна, яка пише статті для французького видання, зосереджується на історії легендарного Привида Києва — таємничого героя, що захищає українське небо. Щоб наблизитися до розгадки, вона звертається до знайомого пілота, і поступово ця історія перетворюється для неї на дещо більше, ніж журналістське розслідування.

Долі героїв переплітаються на тлі драматичних подій, де межа між реальністю та вигадкою стирається. У цій пристрасній та емоційно насиченій історії війна та любов стають випробуванням для кожного з них, змушують ставити під сумнів те, ким вони є і що для них справді важливе. А завдання Крістіни — зафіксувати цю історію та розказати її світу. 

«Битися не можна відступити» Павло «Паштет» Белянський

В автобіографічній книжці письменник розповідає про досвід служби в Збройних силах України під час повномасштабної війни. Книжка описує побут військових на лінії фронту, їхні штурми, втрати, жорстокий окопний побут. Белянський не приховує ані болю, ані викликів, що їх переживають українські захисники, та водночас показує силу їхнього духу, стійкість і надію.

У книжці автор розповідає історії людей, які не мріяли ставати військовими, але початок повномасштабного вторгнення змусив їх узяти до рук зброю. Від учителя української мови з Кривого Рогу до зварювальника з металургійного комбінату — ці люди об’єдналися в окремий штурмовий батальйон ЗСУ, і разом з ними читач проходить шлях від формування підрозділу до перших боїв, визволення сіл, поранень і смертей товаришів. 

Перший тираж «Битися не можна відступити» було знищено під час атаки на друкарню «Фактор-Друк», але відновлений наклад став популярним, і вже передзамовлень було понад 2 тисячі примірників. Книжка привертає увагу своєю відвертістю, показує, як війна змінює людей і як українські герої намагаються знайти силу й надію в найтемніші моменти. Белянський не романтизує війну, але й не залишає читачів без надії, адже, незважаючи на всі труднощі, відступати нікуди — позаду залишаються рідна земля і родини, які потребують захисту.

Антологія «Різдвяна класика» 

Ця антологія об’єднує прозу українських письменників — збірка містить майже 60 творів від 18 класичних і семи сучасних авторів. Кожен розповідає про Різдво з власної перспективи, що дозволяє створити багатогранну картину цього свята.

Антологія охоплює різні жанри: реалістичні, фантастичні, релігійні, світські оповідання. Вони поринають у глибину українських традицій і культури, де головною темою є перемога світла над темрявою. Оповідання сповнені різних атмосфер, що змушує читача відчути святкову магію через різноманіття стилів і підходів до опису Різдва.

Книжка поділяється на два блоки: «Класика», до якої входять твори XIX–XX століть, і «Сучасність» із творами авторів, що передають Різдво через призму сьогодення. Упорядниця Ярина Цимбал об’єднала їх у єдину картину святкових історій, що зберігають та передають дух свята через покоління.

Тому це видання — найкращий подарунок близьким людям і собі на Різдво. 

Фото обкладинок: видавництво Vivat

Коментарі

Читати далі

Культура

У Києві відкривається благодійна виставка «Ширше», присвячена врятованим собакам (ФОТО)

Опубліковано

Зоозахисні організації Save Pets of Ukraine, Організація із захисту прав тварин URSA та Patron Pet Center об’єдналися, щоб нагадати: порятунок собак починається з евакуації, але завершується лише тоді, коли вони знаходять свій дім і людину, яка дарує їм тепло та любов. 

Команди переконані, що евакуація тварин, вилучення їх з вулиць або порятунок від жорстокості — це перші важливі кроки до їх порятунку, але справжнє життя починається, коли вони знаходять свої сім’ї. 

Про ініціативу

Згідно дослідження проведеного центром «Соціоінформ» на замовлення Save Pets of Ukraine у 2023 році, через війну кількість собак і котів у притулках у середньому зросла на 60% з початку 2022 року. У тилових областях кількість тварин у притулках збільшилася на 20-30%, а у притулках, що в прифронтових регіонахна 100%. 

Читати також: Український військовий Дмитро Лазуткін здобув перемогу на міжнародному поетичному слемі у Відні

«Кожному з нас потрібен простір, де ми можемо відчувати себе у безпеці й затишку. І для собак це не виняток,» — зазначає Ірина Лозова, експертка соціальних проєктів Save Pets of Ukraine. — «Ми щодня бачимо, як військові, волонтери та небайдужі люди рятують тварин, витягають їх з-під завалів, підтримують донатами. Але важливо пам’ятати, що справжній порятунок завершується тоді, коли собака знаходить свій дім і людину, яка дарує любов та тепло. Жодний вольєр, навіть більше за 2х3 м, не замінить обіймів і турботи.»

Фото: Save Pets of Ukraine
Фото: Save Pets of Ukraine

Деталі фотовиставки

  • Адреса: Спортивна площа, 1а, ТРЦ Gulliver, 2-й поверх.
  • Дата та час: з 13 листопада по 27 листопада.
  • На виставці представлені роботи українського фотохудожника Сержа Сердюкова.

Нагадаємо, що у Києві пройшов мистецький захід до 210 річниці від народження Тараса Шевченка (ФОТО).

Фото: Save Pets of Ukraine.

Коментарі

Читати далі

Культура

В Україні відбудеться Європейський кінофестиваль: дати та програма події

Опубліковано

Фестиваль європейського кіно (EUFF), відбудеться в Україні з 18 по 24 листопада 2024 року. Фестиваль, який має більш як 30-річну традицію проведення в Україні, організований Представництвом Європейського Союзу в Україні спільно з європейськими культурними інституціями Goethe-Institut, Institut Français та Cineuropa.

Про це повідомляють організатори.

EUFF 2024 розпочнеться офлайн-подією 14 листопада з показу фільму «Лазневе сестринство», створеного у копродукції Естонії, Франції та Ісландії. У 2023 році цей фільм здобув нагороду Європейської кіноакадемії як найкращий документальний фільм і був висунутий Естонією на премію «Оскар»,  для участі у номінації «Найкращий міжнародний повнометражний фільм».

Формат фестивалю

Онлайн-аудиторії цьогорічний фестиваль пропонує до перегляду визначні роботи європейського кіно, зокрема фільми, що отримали нагороди на міжнародних фестивалях. Програма EUFF 2024 включає одинадцять фільмів, що демонструють різноманітний погляд на світ крізь європейську призму. Кінострічки можна безкоштовно переглянути на онлайн-платформі фестивалю.

Фото: Представництво Європейського Союзу в Україні

Як зареєструватися?

Для участі у фестивалі EUFF 2024 необхідно виконати два простих кроки:

  1. Зареєструватися на платформі eurofest.org.ua;
  2. Орендувати фільм безкоштовно та переглянути його в будь-який зручний час з 18 по 24 листопада.

Читати також: Український військовий Дмитро Лазуткін здобув перемогу на міжнародному поетичному слемі у Відні

Програма

Програма EUFF 2024 включає такі фільми, як «Небезпечні джентльмени» (Польща), «Дівчина з майбутнього» (Італія), «Навчені бачити: три жінки та війна» (Німеччина, Італія), «Богема» (Чехія), «Мій роман із одруженням» (Люксембург, США, Латвія) та «Банель і Адама» (Франція, Сенегал, Малі). Детальний опис фільмів та повна програма доступні на вебсайті EUFF.

Окрім цього, фестиваль включає спеціальну добірку фільмів, представлених посольствами держав-членів ЄС. Серед них – «Зовнішні справи» (посольство Іспанії), «Навіть свині потрапляють у рай» (посольство Хорватії), «Лист до України» (посольство Литви), «Щасливої дороги» та «Галченятко» (посольство Нідерландів).

«Фестиваль — це не лише про фільми, це про силу мистецтва та культури, яка долає географічні кордони та мовні барʼєри. Це про мистецтво, яке обʼєднує нас навколо ключових європейських цінностей: свободи, демократії, прав людини, рівності та людської гідності. Ті самі цінності, за які українці борються щоденно з російським агресором», — зазначила пані Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова.

Довідка

European Film Festival — це глобальний культурний проєкт, який реалізується представництвами ЄС по всьому світу з метою популяризації європейських цінностей, а також інформування про актуальні питання, важливі для європейських суспільств. Мета фестивалю в Україні — знайомити українців з Європою та її культурою за допомогою кіно. 

Нагадаємо, що у Києві пройшов мистецький захід до 210 річниці від народження Тараса Шевченка (ФОТО).

Фото: Представництво Європейського Союзу в Україні.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура1 тиждень тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство2 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство3 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...

Економіка і бізнес3 тижні тому

Українські пазли за мотивами Гаррі Поттера й не тільки: як бізнес із Харкова отримав ліцензію від Warner Bros.

Коли бізнес українських пазлів Woods Story тільки починався, Вікторія та Михайло все робили самі, адже...