Суспільство
Аеромедицина: уперше з початку війни донорське серце доправили гелікоптером
Уперше з початку великої війни в Україні донорське серце доправили гелікоптером, використавши аеромедичну евакуацію. Це допомогло врятувати життя 15-річному підлітку.
Новину повідомили у пресслужбі Міністерства охорони здоров’я України.
Розповідається, що у Вінницькій лікарні у 40-річної жінки діагностували смерть мозку через розрив аневризми. Родичі загиблої дали згоду на вилучення органів загиблої. Це рішення врятувало життя чотирьом людям. Серед них і 15-річний Максим.
Максиму – 15 років. Він із Миколаївщини. Хлопець переніс ковід, у нього почалися проблеми з серцем. Медики діагностували невиліковну хворобу — дилатаційну кардіоміопатію, єдиний вихід під час якої є трансплантація.
Максим провів у реанімації місяць. Інформаційна система виявила сумісність Максима з донором. Однак перед лікарями постала проблема: донорське серце «живе» лише кілька годин. За цей час його потрібно транспортувати, підготувати до трансплантації й пересадити.
На період війни, коли небо «закрите», лікарі проводять виїзні трансплантації. Однак стан Максима не давав можливості його транспортувати. Тоді вирішили залучити аеромедичну евакуацію.
Заради порятунку хлопчика МВС підняло у небо гелікоптер. Уже за годину донорський орган доправили з Вінниці до Інституту серця у Києві.
Поки Максиму пересаджували серце, ще в двох лікарнях проводили інші трансплантації від донора.
В Охматдиті пересадили нирку 16-річному Дмитру Дуднику з Полтавщини. А до Національного Інституту хірургії та трансплантології трансплантували печінку 46-річній киянці та нирку 22-річному чоловіку.
Дивіться відео: Лікарі врятували підлітка з Бахмута і стали йому хрещеними батьками
Всі трансплантації пройшли вдало. Стан всіх пацієнтів наразі стабільний.
«Світла пам’ять донору і вдячність родині за рішення, яке дало медикам можливість врятувати за один день чотирьох людей», — написали у міністерстві.
У відомстві побажали всім пацієнтам якнайшвидшого відновлення та подякували медикам за врятовані життя.
Нагадаємо, студенти Київської політехніки у лабораторії механіко-механічного інституту створюють вітчизняний колінний протез.
Також ми повідомляли, що Світовий банк надасть Україні $10 млн на розвиток медичної сфери.
Фото: facebook.com/moz.ukr.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі