Суспільство
Лікарі врятували підлітка з Бахмута і стали йому хрещеними батьками (ВІДЕО)
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Коли медики вперше побачили важко пораненого Микиту, були шоковані: хлопець народився навіть не в сорочці, а в бронежилеті. Як у Лікарні святого Миколая першого медичного об’єднання Львова шидко та професійно провели операцію, розповідає ШоТам.
Львівські лікарі стали хрещеними батьками врятованому хлопцеві з Бахмута. Коли медики вперше побачили Микиту, не стримали емоцій: хлопець вижив дивом.
Черговий обстріл Бахмута росіянами став трагічним для родини хлопця. Ракета забрала життя племінника Микити та сильно поранила двоюрідного брата. А в Микиту влучило 6 осколків, один з яких дійшов упритул до його серця.
«Було сильне поранення, мені не можна було навіть ворушитися. А я через всю Україну їхав», — Микита Брозгаль.
Із трисантиметровим осколком коло серця його везли понад 1000 км до Львова.
«Завжди транспортування таких пацієнтів погіршує їхній стан. Тому до нас він приїхав нестабільний. Ми його стабілізували», — Олександр Калінчук, завідувач хірургічного відділення Лікарні св. Миколая.
У лікарні св. Миколая хірурги прооперували Микиту і вилучили осколки з його тіла. А після завершення зітхнули з полегкістю: хлопець народився не те що в сорочці — в бронежилеті.
«Цей уламок застряг між двома найбільш потужними великими судинами нашого організму: між аортою та легеневим стовбуром. Я не знаю насправді, яким дивом цей уламок не пошкодив ці величезні дві судини», — Олександр Калінчук, завідувач хірургічного відділення Лікарні св. Миколая.
Читайте також: «Пласту» – 111 років. Що ви знаєте про першу та найбільшу скаутську організацію України? (ТЕСТ)
Зрозумівши, що трапилось, Микита й сам був шокований. Після пережитого хлопець із мамою вирішив прийняти хрещення у місці, яке подарувало їм друге життя.
А хрещеними батьками для Микити й Тетяни погодилися стати лікарі-рятівники.
«Щоб більше нічого нас не лякало, страху не було. Щоби було на душі спокійно», — Тетяна, мама Микити.
«Вони шукали Бога, вони хотіли з ним з’єднатися в особливійший спосіб. Правда, що на війні немає невіруючих», — Отець Олександр, капелан Лікарні св. Миколая.
Таїнство хрещення відбулося в капличці на території лікарні. А до церемонії доєдналися всі медики, які рятували хлопцеві життя.
«Охрестилися, легше на душі стало. Бог мені друге життя дав», — Микита Брозгаль.
Лікарі продовжують опікуватися здоров‘ям Микити й сьогодні. Нині він проходить реабілітацію та стежить за тим, як бореться його місто. Микита мріє повернутися додому та знову жити мирним і повноцінним життям.
Нагадаємо, вихователька з Чернігова врятувала 30 дітей-сиріт.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
ООН направила питну воду, продуктові набори, матеріали для ремонту житла та медикаменти до Херсонщини.
Про це повідомили у Херсонській ОВА.
«Питна вода, продуктові набори, матеріали для ремонту житла, медикаменти прямують до Білозерської громади та Херсону. Вони найбільше постраждали через підтоплення», – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що гуманітарний вантаж супроводжує Деніз Браун – постійна координаторка системи ООН в Україні.
Читайте також: Захистити ідею чи дати заробити іншому? Чому бізнес напряму залежить від захисту інтелектуальної власності
Нагадаємо, Україна і ООН узгодили план евакуації населення з окупованого лівобережжя Херсонщини після підриву Каховської ГЕС.
Крім того, команда «Восток-SOS» допоможе евакуюватися родинам із дітьми та представникам маломобільних груп населення, які опинилися в небезпеці через підрив окупантами дамби Каховської ГЕС.
Фото: t.me/khersonskaODA
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Микола Шиптур був першим українцем, якого поневолила Росія у 2014 році. Повернутися на Батьківщину він зміг вже у 2023 році.
Історію нескореного українця розповідає ШоТам.
Микола Шиптур із Прикарпаття – учасник Євромайдану, який не міг байдуже дивитися на анексію Криму. Чоловік, не вагаючись, приїхав до Севастополя, аби взяти участь у мітингу до 200-річчя Шевченка.
«І коли вже приїхали ці… “самооборона”, “добровольці”, “захисники”. І тоді вже почалися провокації. І плювали в нашу сторону, і недопалки кидали», – розповідає Микола.
Спецслужби Росії вже тоді відслідковували в Криму всіх, хто міг чинити опір. Миколу тишком сфотографували на мітингу, а невдовзі вистежили. Його наздогнали тітушки, чоловік чинив опір. Зв’язаного та побитого, Миколу доставили до відділку.
«Різні до мене спецслужби приходили, намагалися вияснити, чи є ще мої “однополченці”, як вони називали. Чи, можливо, я знаю, де є схрони зі зброєю. Але я не мав, що сказати, і не сказав нічого», – каже чоловік.
Миколу звинувачували у замаху на представника самооборони Криму, від якого він відбивався. Залякуванням і тортурами змусили свідчити проти себе. Йому присудили 10 років ув‘язнення. А через рік апеляційна інстанція скоротила термін до 9 років.
Дивіться відео: Харків’янин вирвався з окупації, щоб стати на захист України
Своє незаконне покарання українець відбував у Сімферопольській колонії. Весь цей час українські представництва билися за Миколу, намагаючись його визволити. Та нічого не діяло. Кожен день минав у жахливому бараку з іншими політв’язнями.
«Кримських татар дуже багато, дуже. Дуже багато їх затримують, і то по таких справах… Не та книжка. Приносять навіть з собою співробітники спецслужб. І потім кажуть, що це їхня книжка, вона заборонена», – згадує Микола.
Антисанітарія, вкрай погане харчування. І найстрашніше – здавалося, що він більше ніколи не побачить рідних. Влада РФ відпустила чоловіка, лише коли завершився термін покарання: 7 березня 2023 року. Микола був звільнений, але ще не вільний.
Через розрив дипломатичних відносин України та Росії його мали повертати додому через треті країни. Тому ще два місяці він провів у центрі утримування іноземців у Ростовській області.
Завдяки втручанню дружньої країни він виїхав попутками до Тбілісі. Потім до Вірменії та Молдови. І 25 травня його нога знову ступила на рідну Франківщину. Через 9 років Микола Шиптур зміг обійняти свою сім‘ю.
«Неймовірна радість – побачитися з рідними. Мама, дружина, син… Опинитися в своєму рідному місті після такого великого терміну – це важко описати словами. Але я безмежно радий», – Микола Шиптур, експолітв’язень Кремля.
Попри все пережите, Микола не шкодує, що поїхав до Севастополя у 2014. Бо вкрай важливо було показати всьому світові, що Крим – це Україна.
Нагадаємо, ШоТам розповідав історію добровольця «Хмари», який бореться за зір і вірить у Перемогу.
Також ми розповідали, як діти у Чикаго встановили рекорд Гіннеса, збираючи гроші для України.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Kyiv Academy of Media Arts проведе безоплатну онлайн-програму «Copywriting & Marketing для соціальних мереж».
Про це повідомили на сайті Kyiv Academy of Media Arts.
Про програму
Головна мета курсу – дати можливість отримати нову професію та навички, які допоможуть у пошуках роботи, а також щоб влаштуватися в новому середовищі або задля розвитку власної справи.
Зазначається, що під час лекцій та практик студенти отримають усі необхідні знання для пошуку роботи як копірайтери, смм-спеціалісти, маркетологи або комунікаційники соціальних мереж.
Для кого
Курс розрахований на переселенців, ветеранів, членів родин військовослужбовців, мешканців деокупованих територій та людей з інвалідністю.
Читайте також: В Україні проведуть онлайн-курс «SММ та копірайтинг» для представників громадських організацій
Чого навчають
Програма курс містить чотири блоки:
- Робота з текстами:
- робота з брифами;
- креативні методики та техніки;
- ключове повідомлення;
- інсайти;
- написання довгих та коротких текстів.
- Social media marketing:
- інструменти аналітики;
- дослідження цільової аудиторії;
- копірайтинг в інтерактивних медіа та диджитал-середовищі;
- SMM, SEO, заголовки та AdWords;
- стратегія в social media marketing;
- позиціонування і tone-of-voice комунікації;
- особливості копірайтингу для Facebook та Instagram.
- Case studies. Учасники будуть розбирати приклади вдалих та невдалих кампаній.
- Фінальні заняття та перевірка особистих проєктів.
Як взяти участь
Заресєтруватись на курс можна до 15 червня 2023 року на сайті Kyiv Academy of Media Arts.
Нагадаємо, громадська організація «Горизонт змін» запрошує громадських активістів та волонтерів на 5-денний ретрит у Холодному Яру.
Окрім того, команда Career Hub ГО Центр «Розвитку КСВ» запрошує українських волонтерів навчитися кар’єрному консультуванню.
Фото: unsplash.com