Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Шість освітніх курсів для фермерів від провідних агро-спеціалістів

Опубліковано

Один герой нашої статті заробляє на сироварінні $2000 на місяць, а інший створив власний кизиловий сад, який став найбільшим у світі! Фермерство активно розвивається і багато підприємців проходять курси для фермерів і їдуть у село, щоб зайнятись вирощуванням сільськогосподарських культур. Та ще й заробляють на цьому чималі гроші. Хочеш так само? Ми підготували для вас підбірку курсів для фермерів і тих, хто лише ступає на агрошлях.

Школа сироваріння

Українські сировари переконують, що за місяць можна отримувати $1500 чистого прибутку. Хочете так? Тоді вам пора у школу сироваріння.

Тетяна Дядечко має власну сироварню “Коза Чка”, яку називає гастромайстернею, оскільки постійно експериментує із текстурами та смаками сиру. На сьогодні “Коза Чка” запустила власний цех, в якому готуються молоді сири, авторські сири з блакитною пліснявою та сири, витримані 3-6 місяців.

Жінка вирішила поділитись своїм досвідом і заснувала школу сироваріння, де розповідає як “спілкуватись” із молоком та навчає варити “сир з характером”. Проводить індивідуальні заняття, курси по сироварінню та одноденні практичні майстер-класи.

Якщо хочете навчитись варити справжні сири та ще й заробляти на цьому, то варто лише написати на сторінку на Фейсбук. А нещодавно Тетяна запустила перший онлайн-курс по сироварінню, який розрахований як для абсолютних новачків, так і для сироварів-початківців, які сир варять, але не розуміють, що відбувається із молоком та як керувати результатом.

Читайте також: Сирний бізнес на останні 300 гривень. Історія сироварні “Скажи Cheese”

Програма курсів для фермерів складається із теоретичної, практичної та екзаменаційної частин. Перед початком уроку студент отримає на електронну адресу навчальні матеріали по кожному уроку. Вартість такого курсу 4500 гривень, а тривалість – 1,5-2 місяці.

Станьте равликовим королем

Екзотичний та дуже дорогий делікатес почали виготовляти і в Україні. Ікра равликів коштує навіть дорожче за чорну осетрову ікру – 50 тис. гривень за кілограм. Першу товарну ікру середземноморського равлика, найдорожчу у світі, відібрало фермерське господарство “Здравлик”, що на Дніпропетровщині. 

За словами власників підприємства, вирощувати равлика, насправді, простіше, ніж вирощувати птицю або кролика — равлики невибагливі в харчуванні, вимагають менше уваги, часу, місця і витрат. Саме тому Фермерське господарство “Здравлик” може і вас навчити вирощувати і заробляти на цьому екзотичному делікатесі. Всі охочі можуть ознайомитись з технологією інтенсивного вирощування середземноморського равликата придбати стартове маточне стадо равлика української репродукції.

Тут вам розкажуть з чого почати равликовий бізнес, які для цього потрібні інвестиції та окупність, про збут в Україні та як заробляти мільйони з 1 гектару. Коштує навчання недешево – від 300 євро. Але це непогані інвестиції у ваше фермерське майбутнє.

Читайте також: Як відкрити равликову ферму? Темна сторона равлика.

Конопляний Університет

На вирощуванні конопель в Україні можна заробити від 1,5 до 100 тисяч доларів на гектарі. Ні-ні, це зовсім не те, про що ви подумали. Технічні коноплі (їх ще називають ненаркотичні) містять наркотичних речовин нижче 0,08. Бізнес на коноплях може мати до 1000% рентабельності.

Ми вже розповідали вам, чому потрібно займатись бізнесом на коноплях разом з президентом асоціації “Українські технічні коноплі”. А ще ми дізнались, що в Україні є цілий конопляний університет, де навчають всіх особливостей роботи з рослиною. Ви можете знову стати студентом і пройти на базі НУБіП курси підвищення кваліфікації. За результатами навчання тут видають документ державного зразка.

Крім того, на сайті організації “Технічні коноплі в Україні” ви можете ознайомитись з корисною інформацією щодо посіву конопель, обробки ґрунту, збору врожаю та застосування добрив. А також купити готові лекції та зібрану інформацію.

Школа вирощування мікрозелені

Вирощування зелені у власній квартирі набирає все більшої популярності. Хтось вирощує її для салату на один раз, а хтось перетворює у бізнес. Як от одесит Іван Воробйов, який вже сім років вирощує зелень на вертикальній фермі. Кілька років тому він захопився здоровим харчуванням і вирішив самостійно вирощувати в Україні популярний тоді в Європі мікрогрін — молоді 10-денні проростки соняшнику, редиски, зеленого горошку та інших овочів і трав, які додають у їжу.

Спочатку садив лише зелень для себе у власній квартирі. Потім спробував продавати вирощений урожай.

Тепер він заснував компанію “Зелений шеф” і щодня збирає близько 50 кілограмів урожаю. 100 грамів зелені Воробйов продає по $1-3 залежно від культури. Його клієнтами стали ресторани — в курортному місті інтерес до мікрозелені з’явився миттєво.

Зараз підприємець запустив освітній курс по міському фермерству. Платформа допомагає популяризувати новий вид сільського господарства. Для запуску вертикальної ферми потрібно мінімум $500, а для серйозного виробництва — $4000. За словами Воробйова, його учні відкрили вже більше 150 вертикальних ферм в Україні та інших пострадянських країнах.

Читайте також: Як зробити бізнес на мікрозелені? Рецепт від шеф-кухаря з Одеси

Долучитись до навчання по вирощуванню мікрозелені можна тут. На сайті можна ознайомитись з усіма перевагами такої ферми, а також трьома пакетами навчання.

Органік Бізнес-школа

Органік Бізнес-школа – український проєкт, який навчає прибуткового органічного бізнесу. Тут регулярно проводять бізнес-тренінги для підприємців та фермерів, які виробляють або продають сертифіковані органічні продукти.

Учасники таких тренінгів навчаються агротехнологіям та фінансовому плануванню ягідних і органічних ягідних ферм. Крім цього, курси для фермерів навчають розбиратись у вирощуванні та цифрах тих культур, які плануєте посадити, і як на основі цих даних розрахувати прибуток свого фермерського бізнесу.

На сайті проєкту регулярно публікують анонси тренінгів та семінарів. У зв’язку з карантином їх діяльність трохи призупинилась. Але на сайті є багато корисної інформації, яка допоможе в освоєнні професії фермера.

Стань агрономом онлайн

Grow Experience – це ресурс онлайн-курсів з агрономії. На цьому ресурсі є уроки з конкретних культур і повний спектр знань, який необхідний для ефективного вирощування конкретної культури.

Дані курси для фермерів дозволяють більш глибоко зрозуміти питання, тим самим суттєво підняти свою експертність в агрономії. Окремим пунктом програми курсів є курси для студентів, які будуть спрямовані на зміцнення їх знань і допомогу в працевлаштуванні. В одному місці зібрана інформація, а ще ви будете виконувати тести і домашні завдання, що допомагоже правильно засвоїти знання.

Тут є курси для фермерів за такими направленнями: “Ефективний захист польових культур”, “Експерт живлення”, “Експерт по кукурудзі”, “Експерт по соняшнику”, “Експерт зернових колосових”. До кожного курсу розписана детальна програма, презентація та варіанти участі (базовий, стандарт, преміум). Найдешевший курс – 3200 гривень.

Суспільство

До Пущі-Водиці ходитиме екскурсійний трамвай-кафе

Опубліковано

Екскурсійний трамвай-кафе, що ходить до Пущі-Водиці, планує відновити свою діяльність з 18 травня.

Про це повідомляють на Facebook-сторінці “Екскурсії на трамваї по Києву”.

Про екскурсію

Перша запланована екскурсія отримала назву “Таємниці Пущі-Водиці” і її програма була розроблена на основі матеріалів відомого історика Олександра Анісімова.

Учасники екскурсії матимуть можливість відвідати перший у Києві пивоварний завод, урочище Кинь-Ґрусть та мавзолей-усипальницю, спроектовану архітектором Городецьким.

Серед варіантів програм для прогулянок до Пущі-Водиці також доступна програма під назвою “Трамваї на курорт”. Щодо екскурсій по Києву, можна обрати із таких варіантів, як “Вечірній трамвай”, “Від конки до трамваю” та “Не звичні історії на тролейбусі”. Кожна з цих програм обіцяє захоплюючі враження та цікаві відкриття для учасників.

Екскурсії тривають від однієї до трьох годин. Вартість місця в екскурсійному кафе-трамваї становить від 400 гривень. Забронювати місця можна на сайті.

Читати також: 800 мешканців громади тепер знають, як врятувати життя. На Житомирщині жінки за грант заснували освітній проєкт

Про вагон

Вагон-кафе був споруджений у 1992 році, і в 2007-му році він пройшов ремонт за кошти та зусилля “любителів транспорту” та працівників депо.

Проте, в березні 2023 року на сторінці екскурсійної агенції було оприлюднено повідомлення про загрозу зникнення трамвай-кафе. З початком воєнного стану екскурсійному трамваю було заборонено курсувати до Пущі-Водиці, незважаючи на те, що рух регулярних трамвайних маршрутів до цієї місцевості був відновлений в травні 2022 року.

Нагадаємо, що сумчанин переміг у міжнародному конкурсі шрифтів.

Також ми повідомляли, що анонсували створення навчальної програми по розмінуванню для жінок.

Читати далі

Суспільство

В Україні була створена колекція прикрас з уламків літака “Мрія”

Опубліковано

Український виробник ювелірних виробів, бренд karpenko jewelry, представив обмежену колекцію прикрас під назвою “оМРІЯна помста”. Ці прикраси створені для натхнення найбільшого українського літака “Мрія”, який був знищений окупантами в лютому 2022 року.

фото: karpenko jewelry

Про це повідомляє сайт бренду.

Про колекцію

У колекцію включені дві брошки: одна у формі турбіни, а інша – у формі літака “Мрія”. Брошка “Літак” відтворює один з найбільш впізнаваних ракурсів “Мрії”, який був видно на всіх земних презентаціях та зафіксований на численних символічних фотографіях по всьому світу. Брошка “Турбіна” віддана унікальній особливості цього гігантського літака – шість двигунів, які робили його найпотужнішим цивільним транспортним літаком у світі.

фото: karpenko jewelry

Читати також: Фільм Алана Бадоєва “Довга доба” зʼявився на Netflix

Кожна прикраса містить уламок фюзеляжу зруйнованої “Мрії”. Їх для створення прикрас передала з власного архіву військовослужбовиця, парамедик Галина Алмазова. Разом зі своїм підрозділом вона витримала в Гостомелі найстрашніші дні атаки на аеропорт, евакуюючи поранених.

фото: karpenko jewelry

Мета випуску колекції благодійна. Весь прибуток з продажу прикрас спрямують на збір на засоби посилення технічної розвідки для Головного управління розвідки України.

фото: karpenko jewelry

Кількість прикрас у колекції “оМРІЯна помста” обмежена наявною кількістю уламків літака. Наприклад, випущено 225 брошок “Літак”, відповідно до номерів на фюзеляжі “Мрії”. Щодо брошок “Турбіна”, їх виготовлено не більше 1 тисячи штук.

Придбати прикраси можна на офіційному сайті бренду karpenko jewelry.

Нагадаємо, що анонсували створення навчальної програми по розмінуванню для жінок.

Також ми повідомляли, що українці відкрили рекордну кількість ФОПів у першому кварталі.

Фото: karpenko jewelry

Читати далі

Суспільство

Мати загиблого пілота стала капеланкою

Опубліковано

Мати полеглого пілота й героя України Степана Тарабалки вступила до лав військових капеланів, аби підтримувати українське військо!

Пані Світлана після загибелі сина у 2022 на гроші, компенсовані державою, відкрила реабілітаційний центр для захисників, а разом з цим відчула, що після загибелі сина Бог по-особливому торкнувся її серця.

Історія пані Світлани

“У такий складний час хочеться донести того світла, яке Бог дає мені, для служіння іншим”, – каже жінка.

Наталя Тарабалка – мати Героя України льотчика Степана Тарабалки з Коломийщини. Її Степан був одним з пілотів, яких за майстерність прозвали “Привидами Києва”. Він загинув над Житомиром 13 березня 2022 року з переважаючими силами окупантів.

На гроші, які їй компенсувала держава, Наталя у 2023 році відкрила оздоровчий центр для військових. А разом з цим відчула: після загибелі сина Бог по-особливому торкувся її серця.

Читати також: Фільм Алана Бадоєва “Довга доба” зʼявився на Netflix

Маючи духовний досвід, пані Наталя вирішила долучитися до українського війська як капеланка.

“Отримавши певну базу знань з капеланства, я хочу бути потрібною, корисною не тільки для родин, а й ветеранів, для військових”, – каже Світлана.

Пані Наталя вже отримала шеврон капеланки та приєдналася до лав військових священників.

Нагадаємо, що 52 ветерани отримають гранти на розвиток бізнесу.

Читати далі