Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

В Україні допомагають знайти друзів для людей з інтелектуальною інвалідністю

Опубліковано

Перші 8 людей з інтелектуальною інвалідністю знайшли собі друзів у проєкті «Best Buddies».

«Кращі друзі повинні бути у кожного» – саме під таким девізом пройшла презентація міжнародного проєкту, що має на меті розбудову в Україні відкритого інклюзивного суспільства.

У чому суть проєкту?

У коворкінгу «New Work Labs Globus» відбулась урочиста презентація та знайомство дружних пар, під час якої Дженніфер Аллен, директор міжнародних програм Best Buddies International розповіла про рух “Best Buddies” по всьому світу.

Свою роботу Best Buddies Ukraine розпочинає з головної програм BBI – програми, яка допомогає людям з інтелектуальною інвалідністю знайти друга. 28 вересня в Києві об’єдналися перші 8 пар приятелів. Наприклад, Аня, юна художниця із синдромом Дауна, познайомилась із фотографом Юлею, а Оксана, засновниця бренду жіночого одягу, приятелюватиме із Вадимом, в якого ускладнене ДЦП.

Для того, аби збудувати дружні стосунки, їм потрібно спілкуватися принаймні раз на тиждень, дізнаватися як справи, обмінюватись новинами, а два рази на місяць зустрічатися.

Приєднатися до проекту та знайти собі друга можна тут https://www.facebook.com/BestBuddiesUkraine

Хто реалізовує в Україні?

В Україні пілотний проєкт Best Buddies Ukraine реалізується ГО «Бачити Серцем» за ініціативи Тетяни Михайленко, Віце-президента Європейської Асоціації Даун Синдром, та за підтримки Олесі Яскевич, за плечима якої такі відомі проєкти для дітей з інвалідністю як «Космотабір» та «Open4U».

«Особлива значущість програм Best Buddies полягає в тому, що вони впливають не лише на людей з інтелектуальною інвалідністю. Насправді, я навчаюся у свого приятеля, він навчається у мене, а все суспільство навчається у нас», – зазначає Тетяна Михайленко, виконавчий директор Best Buddies Ukraine.

Читайте також: Фільм про Голодомор адаптують для людей з порушеннями зору та слуху

Пари приятелів крім спілкування та зустрічей один-на-один також братимуть участь у регулярних групових заходах проєкту Best Buddies Ukraine, а в подальшому – в програмах з розвитку лідерства.

 «Я дуже рада бути причетною до такого міжнародного проєкту і допомагати в його розвитку. Спілкування  – це те, чого так не вистачає дітям, підліткам та дорослим людям з інвалідністю в нашій країні. Важливо зрозуміти, найдоступніша мова для взаєморозуміння – мова любові та прийняття. Ви можете серйозно змінити чиєсь життя, і все, що вам потрібно для цього зробити – це стати другом» – розповідає Олеся Яскевич, яка взяла участь у проекті і як волонтер.

“Best Buddies” – міжнародна організація, і Україна стала 54 країною, де розпочато проєкт. «За кілька днів мого перебування в Україні нам вдалося провести ряд зустрічей: з Американською Торговою Палатою, з вчителями інклюзивних шкіл, з волонтерами, і в усіх прекрасні враження та великі сподівання. Ми віримо, що після цих зустрічей і презентацій проекту ми дійсно запустимо великий рух Best Buddies в Україні», – розповіла Дженніфер Аллен.

Best Buddies International (BBI) – найбільша некомерційна організація, яка допомагає людям з інтелектуальною інвалідністю та іншими порушеннями розвитку (аутизм, ДЦП, синдром Дауна та ін.) налагоджувати дружні стосунки з однолітками, знаходити роботу, жити незалежно та самостійно захищати свої права. Best Buddies International існує вже 30 років. Сьогодні програми BBI реалізуються в 53 країнах на 6 континентах. Майже 130 тисяч людей вже стали учасниками цих програм та знайшли своїх друзів.

Суспільство

“Щоденник нареченої Христа”: документальний фільм про черниць зʼявився на Takflix

Опубліковано

Фільм Марти Смеречинської побудований на основі дворічних спостережень за життям понад 100 українських дівчат-черниць у сучасному греко-католицькому монастирі на заході України.

Про це повідомило Divoche.media.

Про фільм

Повнометражна стрічка режисерки Марти Смеречинської ґрунтується на дворічних спостереженнях за життям понад сотні українських дівчат-черниць у сучасному греко-католицькому монастирі на заході України. Серед них також була молодша сестра режисерки, Настя. Марта Смеречинська вивчає цю спільноту, взаємодіє з черницями та розвиває нові стосунки із близькою людиною.

Читати також: Послуга ОСББ в Київ Цифровому стала переможницею міжнародної технологічної премії

Фільм “Щоденник нареченої Христа” отримав дві нагороди на фестивалі Ukrainian Doc Preview Docudays UA 2020: East Silver Caravan Award та DOK Leipzig Award. Презентація стрічки відбулася на Marché du Film — Festival de Cannes у рамках секції Cannes Docs. Зараз його можна переглянути у всьому світі з англійськими субтитрами.

Онлайн-кінотеатр Takflix передасть 10% з кожного квитка фонду “Повернись живим”, ще 50% — творцям кіно. Дивитися «Щоденник нареченої Христа» можна тут

Нагадаємо, що в Київ Цифровому запустили опитування щодо перейменування вулиць.

Також ми повідомляли, що в Києві покажуть фотовиставку про знищену росією українську культурну спадщину.

Фото: Щоденник нареченої Христа

Читати далі

Суспільство

В Києві в ботсаду зацвіли півонії: фото

Опубліковано

У ботанічному саду імені Гришка квітковий рай. Бузок уже вибухає яскравим цвітом, а недавно розцвілися півонії.

Про це повідомили на офіційній сторінці ботсаду в інстаграмі.

Головним партнером бузку є півонія деревовидна, яка квітує одночасно з бузком. Це дозволяє підкреслити враження від квітування бузку та заповнити сад барвами та ароматом. Квіти півонії деревовидної мають діаметр близько 30 см, що сприяє підсиленню інтенсивності загальної кольорової палітри.

фото: ботсад
фото: ботсад
фото: ботсад
фото: ботсад

Фото: У Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині Донеччини й Луганщини

Про устрій дендрарію в ботсаду

Сезонність та динамічність парку можуть проявлятися найбільш повно, коли певні його ділянки, завдяки великій кількості квітучих рослин, перебувають у центрі уваги, а потім змінюють своє положення. Концентрація на певних ділянках одночасно цвітучих рослин дозволяє викликати у відвідувачів сильні емоційні враження. Цей прийом успішно використовував Леонід Іванович при створенні дендрарію. Кожного сезону тут відвідувачів очікує нова композиція барвистих квітів і листя.

У травні у сирингарії розцвітає понад півтори тисячі кущів бузку і деревовидних півоній.

Нагадаємо, що в Україні анонсували безоплатні курси англійської мови для ВПО.

Також ми повідомляли, що коргі Лакі з України став моделлю для пам’ятника королеві Єлизаветі II в Англії

Фото: ботсад

Читати далі

Суспільство

В Дніпрі запрацювала дитяча залізниця: ціни та розклад

Опубліковано

Сьогодні, 4 травня, під звук станційного дзвону розпочався літній сезон на найстарішій в Україні і другій за віком у світі дитячій залізниці.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Дніпровська дитяча залізниця, відкрита у 1936 році, припиняла рух поїздів лише у кілька разів: під час Другої світової війни, карантину та у перший рік широкомасштабного вторгнення.

650 юних залізничників з Дніпра під наглядом інструкторів будуть керувати поїздами, перевірятимуть стан колійної мережі, працюватимуть в якості дикторів, касирів та чергових на станціях.

Читати також: В Київ Цифровому запустили опитування щодо перейменування вулиць

Подробиці

Дніпровська дитяча залізниця працюватиме:

  • у травні, вересні та жовтні – у вихідні дні з 10:00 до 18:00;
  • у літні місяці – щоп’ятниці з 12:00 до 18:00,  у вихідні дні з 10:00 до 18:00.

Вартість дитячого квитка – 50 гривень, дорослого – 62 гривні.

Адреса: м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 95д.

Нагадаємо, що послуга ОСББ в Київ Цифровому стала переможницею міжнародної технологічної премії.

Також ми повідомляли, як військовому отримати відпустку закордоном.

Фото: Укрзалізниця

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство1 місяць тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: