Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Це 10 брендів прикрас в традиційному українському стилі

Опубліковано

Щоб щодня відчувати зв’язок з українською культурою, можна додати у свої образи навіть одну прикрасу. Коралі, керамічне намисто чи стрічковий ґердан — обирайте те, що подобається найбільше, або ж створюйте власні поєднання.

ШоТам зібрали для вас 10 брендів прикрас, що відтворюють давні зразки або ж творять сучасні, не забуваючи про наші традиції.

Коралівна

Де купити: інстаграм

Коралі на дві низки можна придбати за 2150 гривень, а намисто з гірського кришталю, селеніту та латунного хрестика — за 3000 гривень. Також можна купити баламути, вироби з венеційки, дукачі, зґарди.

«Моя філософія проста. Я хочу, щоб ви носили коралі щодня. Без особливого приводу. Не чекаючи на свято. Так, вкраплюючи частинку української культури в буденність, з часом ми обов‘язково відродимо нашу ідентичність». 

ВидимоНевидимо

Де купити: інстаграм, сайт

Це майстерня українського традиційного золотарства, що виготовляє намиста, сережки й дукачі. Замість монет російської імперії в дукачах виготовили власний дизайн з деревом життя. Такий дукач обійдеться у 2000 гривень, а сережки-пташечки з латуні — 1300.

«Ми завжди прагнемо поєднати витворені віками ідеали прекрасного й особисті бажання кожного замовника. Як результат — маленькими кроками та великими зусиллями формується сучасне лице давнього й великого народу». 

Творча майстерня Олени Мазурок

Де купити: інстаграм

Майстерня пропонує авторські намиста. Також там проводять різноманітні майстер-класи, де можна самому навчитися виготовляти прикраси. В асортименті є дукачі, керамічні намиста, сережки, латунні перстені та лускавки (намисто з дутого скла). Кожен виріб особливий: намисто з сучасної венеційки можна придбати за 8000 гривень, а перстені з латуні — від 550 гривень.

«Я тішуся своїм набутком, оглядаю його, горджуся та розумію всю цінність цих речей. Особливе місце займають ті речі, котрі мені передалися в спадок, і це далеко не намиста, не корал, лускавки чи дукачі. У моєї бабці не було намист з лускавок, зате вони є у мене й будуть у моєї доньки. Ми самі зараз формуємо цю скриню скарбів, щоб нести відповідальність та світлість цих традицій», — каже майстриня.

Майстер Василь Білоножко

Де купити: інстаграм, фейсбук

Майстер з Черкащини виготовляє сережки, дукачі та різноманітні елементи для намист, які можна використовувати для створення власних прикрас — хрести, намистини тощо. Вироби майстерні відтворюють традиційні прикраси українців. Дукач-ягнусок (з медальйоном у формі серця) можна придбати за 3200 гривень, а комплект з дукача й сережок-пташечок — за 3600 гривень.

ККрамничка

Де купити: інстаграм

У крамничці співпрацюють з майстринями з бісероплетіння, гончарем і майстром-мосяжником, тож тут можна придбати силянки, стрічкові ґердани, керамічні намиста, зґарди тощо. Бойківська силянка обійдеться у 2000 гривень, а керамічні чорні коралі — у 750 гривень.

«Географічне розташування України та її природні багатства сприяли розвитку великої кількості ремесел. Усі наші майстри — з різних куточків України. Завдяки вам вони можуть творити, продовжувати свою справу, передавати знання та навички новому поколінню майстрів». 

Майстерня Пацьорки

Де купити: інстаграм

Це проєкт майстрині з Житомира Марини Василенко. Вона виготовляє прикраси ручної роботи з кераміки, перламутру, скла тощо. Додає й металеві підвіси та намистини. Наприклад, намисто з авантюрину та кришталю з підвісом коштує 1850 гривень, а чокер з шунгіту (гірська порода чорного кольору) з тризубом — 600. Його можуть приміряти й чоловіки.

ROOTS

Де купити: інстаграм, сайт

Бренд прикрас створила фольклористка Ярина Дронь, тож тут ви знайдете відтворені етнографічні зразки сережок, перстенів і намист. За 2500 гривень можна придбати перстень зі срібла з жадеїтом, який створили за зразком зі Східного Поділля, а за 3400 гривень — коралове намисто на три низки.

«Прикраси ROOTS — це поєднання історичної правдивості й актуального нині мінімалізму. Це вишуканість у лаконічному дизайні, що витриманий століттями. Це багатство, яке Ви захочете передати в спадок. Це твоя заново відкрита унікальність». 

Oksana Boriychuk

Де купити: інстаграм, сайт

В асортименті бренду можна знайти намиста з керамічних намистин, дармовиси, зґарди, браслети та сережки. Часто вони об’єднані в колекції — до Різдва, Великодня тощо. Наприклад, намисто «Дзвінка коляда» можна придбати за 3400 гривень, а сережки «Зелений гай» — за 980 гривень. 

«Більшість виробів унікальні чи створені в лімітованій кількості. Проте ми також створюємо цілісні колекції, основними акцентами яких є виготовлені в нашій майстерні намистини з білої глини з авторським розписом. Також використовуємо натуральне каміння, венеційське скло, авторські зґарди та добірну фурнітуру». 

Катерина

Де купити: інстаграм

Майстриня створює бісерні прикраси: силянки, ґердани, намиста за авторськими чи відтвореними схемами. Також вона вигадала квіткові браслети-манжети з бісеру — такі можна купити за 1000 гривень за штуку. Стрічковий ґердан з підвісами коштуватиме від 1700 гривень. Працює майстриня й під замовлення.

Prylavok

Де купити: інстаграм

У крамниці пропонують авторські прикраси з поєднанням традицій і сучасності. Тут можна придбати котильони-брошки за 1500 гривень, заколки з бісером — за 1200 гривень, а стрічкові ґердани, які можна носити і як прикрасу для волосся — від 1800-2000 гривень. 

«Наші прикраси — це не просто аксесуари. Це розкіш, яка відображає вашу неповторну особистість». 

Суспільство

52 000 сухпайків для ЗСУ від луцьких волонтерів

Опубліковано

52 000 сухпайків передали на фронт волонтери з Луцька. Проєкт «Волинський сухпайок» розпочав роботу у 2014 році. У 2022 справу продовжили.

«Тоді ми склали десь 7 000 пайочків. Ці пайки — одноденний раціон харчування бійця на передовій», — розповідає Милослава Козань, координаторка проєкту «Волинський сухпайок».

Поживну та легку їжу надсилають усім, хто до них звертається. Особливу прихильність військових завоювали крафтові енергетичні батончики. Пан Віктор готує їх власноруч і називає «енергетичними бомбочками».

«Усе це необхідно для укріплення імунної системи військових, для відновлення сил, для боротьби з втомою», — розповідає Віктор Ружевич.

Туди обовʼязково додають сушені горіхи та фрукти — їх приносять небайдужі люди.

«Сушка сприяє доброму травленню в кишечнику, і воно легеньке. Хлопці собі в кишеню взяли й жують, смакують, перемагають», — каже Дарина Нагорнюк, волонтерка.

Крім їжі, в сухпайки кладуть таблетки для знезараження води, сухий спирт, сірники. Доставити воду на передову буває дуже складно, а ця таблетка може врятувати від спраги.

«Можна взяти будь-яку воду — навіть такого сумнівного походження — й кинути туди таблетку для знезараження води. На літр цієї таблетки вистачає. Ії (воду) потім можна пити», — каже Павло Савчук, волонтер.

Над складанням пайків щодня працюють по 4-8 людей. Серед них і переселенці. Та запаси продуктів вичерпуються. Волонтери намагаються закрити потреби всіх бійців, які до них звертаються.

«Шукаємо кошти, шукаємо людей, які можуть пожертвувати своїми ручками, коштами, й шукаємо так само фірми, які можуть щось проплатити», — каже Мирослава Козань.

Один набір вартує близько 250 гривень. На місяць волонтери надсилають на передову до 1 000. У кожній коробці на військового чекає дитяча листівка чи малюнок. Та обовʼязкова вдячність і любов волонтерів!

Читати далі

Суспільство

Головний редактор та СЕО медіа Шо Там долучився до ЗСУ

Опубліковано

Сергій Колесников, головний редактор нашого медіа «ШоТам», обрав військову службу за контрактом.

Про це він розповів у Facebook.

«Прийшла моя черга», – написав минулого тижня наш Сергій, офіційно повідомивши про старт свого шляху у лавах ЗСУ.

Наша комнда пишається цим рішенням, хоч ми і дуже хвилюємося і вже встигли за ним скучити.

Відтепер нашою командою повністю опікується та керує співзасновник «ШоТам» Артем Іпатов. Хоча Сергій теж обіцяв, за можливості, «вставляти своїх пʼять копійок» та надсилати фото зі служби.

Сьогодні отримали перше:

фото: Facebook – Serhii Kolesnikov.

«Обрав службу за контрактом. На Lobby Х знайшов підрозділ, пройшов співбесіду і отримав відношення. Тепер маю нагоду перевірити, як в реальності працює система рекомендаційних листів і зарахування в обрані частини. Побажайте мені успіхів. А ще задонатьте за моє здоровʼя будь-яку суму на той збір, який вважаєте потрібним», – написав у соцмережах Сергій.

Нагадаємо, що український стартап EFarm PRO розробив вже ДРУГУ технологію для розмінування. 

Також ми повідомляли, що в цьому році Україна запустить 1 гігават додаткової електрогенерації.

Фото: Facebook – Serhii Kolesnikov.

Читати далі

Суспільство

Як правильно поводити себе під час спеки: поради МОЗ

Опубліковано

Цього тижня Україна опинилася серед найспекотніших країн Європи, що збільшило ризики отримання теплового удару.

Міністерство охорони здоров’я України надало кілька порад щодо того, як уникнути перегрівання та що робити, якщо тепловий удар все ж стався.

Як уникнути теплового удару

  • Уникайте надмірної спеки: Найспекотніші години (з 10:00 до 16:00) проводьте у тіні або в приміщенні.
  • Охолоджуйте приміщення: Відкривайте вікна на ніч, а вдень зачиняйте їх. Використовуйте світловідбивну плівку або штори “блекаут”.
  • Охолоджуйте тіло: Приймайте прохолодний душ або обтирайтеся прохолодною водою.
  • Пийте багато рідини: Регулярно пийте воду або інші напої без цукру та кофеїну.
  • Носіть легкий одяг: Обирайте світлий, просторий одяг з натуральних тканин.
  • Обмежуйте фізичні навантаження: У найбільш спекотні години дня зменшуйте фізичну активність.
  • Слідкуйте за самопочуттям: Звертайте увагу на своє самопочуття та самопочуття близьких, особливо самотніх людей.
  • Не залишайте дітей і тварин у закритих автомобілях: Це може бути небезпечним для їхнього життя.

Читати також: Український стартап EFarm PRO розробив вже ДРУГУ технологію для розмінування 

Ознаки теплового удару

  • Сплутаність свідомості, дезорієнтація
  • Нудота і блювання
  • Сильний головний біль
  • Прискорене серцебиття
  • Утруднене дихання
  • Почервоніння шкіри, суха і гаряча на дотик шкіра
  • Короткочасна втрата свідомості
  • Підвищення температури тіла
  • Втома

Що робити при тепловому ударі

  1. Телефонуйте за номером 103 для медичної допомоги.
  2. Перенесіть постраждалого у затінене прохолодне місце.
  3. Охолодіть постраждалого прохолодним вологим рушником або пакетами з льодом (прикладайте на шию, пахвові западини, пах).
  4. Якщо постраждалий у свідомості, давайте йому пити воду невеликими порціями.
  5. У разі блювання — покладіть постраждалого на бік.
  6. Стежте за станом постраждалого: диханням, пульсом і свідомістю до прибуття медичної допомоги.

Тепловий удар є небезпечним станом, який може призвести до серйозних наслідків. Важливо вміти розпізнавати його симптоми та знати, як надати першу допомогу.

Нагадаємо, що Укрзалізниця запустила сервіс спецзамовлень для військових: як скористатися.

Фото: МОЗ.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство9 години тому

Історичний зміст у кожній прикрасі: як ювелірний бренд з Дніпра популяризує українську культуру

«Двозуб Святослава», Трипільські Мадонни й олійні каганці — це все про український бренд ювелірних прикрас...

Суспільство3 дні тому

10 000 горнят на мрію. Гончар з Хмельниччини повернувся з війни та будує майстерню, щоб допомагати військовим

Після повернення з фронту гончар Микола Величко в той же день подався до своєї майстерні...

Суспільство5 днів тому

«Не бійтеся бути тим, ким ви є»: 10 питань ЛГБТ-військовим про службу в армії, ставлення колег, війну та мрії

Українська армія завжди стояла на варті незалежності та суверенітету нашої країни, захищаючи її кордони і...

Суспільство7 днів тому

Робить тільки те, що приносить задоволення: як викладачка стала блогеркою після понад 20 років роботи в університеті

Під час розмови з цією жінкою мені захотілося дістати з полиці художню книгу та скоріше...

РЕКЛАМА: