

Суспільство
Робить тільки те, що приносить задоволення: як викладачка стала блогеркою після понад 20 років роботи в університеті

Ірина Побідаш
Філологиня, науковиця та літературна блогерка
Понад 30 років професійної роботи з літературою
Створила блог про літературу простими словами для всіх
Ірина завжди хотіла, аби більше людей захоплювалися літературою та читанням. Фото надала героїня
«Instagram став для мене майданчиком для впізнаваності та дав мені можливість знайомитися з різними людьми, які часто запрошують вести лекції, писати вступні статті, редагувати чи модерувати якісь заходи. А я за будь-який літературний чи культурний двіж. Колись уявити не могла, що познайомлюся з онукою Алли Горської, а вона запросить мене модерувати книгу, яку видала!» — захоплено розповідає Ірина.
У майже 50 вирішила дозволити собі робити тільки те, що приносить задоволення
Пішла з освіти, але освіта з неї — ні
Захоплення Шекспіром, Шевченком і «Жовтим князем»
У житті Ірину завжди супроводжує велика кількість книг. Фото надала героїня
Особливий вплив на жінку мав «Жовтий князь» Василя Барки — твір про Голодомор, який пережила бабуся Ірини. Бабуся назвала цю книгу просто «хорошим текстом», бо більшість з тих подій пережила сама. Тому ще тоді блогерка зробила для себе висновок, що історії мають різний вплив на різні покоління.
Щодо творів, які багато хто читав, але Ірині вони не подобалися, то це переважно російська література. А ще блогерка не в захваті від Гоголя й не розуміє, чому діти мають його вчити в школі, адже його позиція — поганий приклад для молоді. І не любить «Чорну раду» Пантелеймона Куліша.
Художня література як терапія, сила та відпочинок
Ірина каже, що в літературі можна знайти силу, відпочинок чи перерву. Фото надала героїня
Жінку захоплює мистецтво, адже воно показує, що ми живі, показує нашу епоху, і саме його можна передати наступним поколінням. Тому Ірина вдячна всім митцям, що зараз продовжують працювати в Україні. А ще щаслива, що навіть зараз тут відкривають книгарні, і люди продовжують читати:
«Я раджу всім читати різну літературу, але особливо художню, бо вона дозволяє побачити людину та переосмислити життя».
Чесно та щоденно робити свою роботу
Література допомагає Ірині відчувати повноту життя, адже жінка дозволяє собі робити те, що їй дуже подобається, що її захоплює та мотивує. «Мені подобається залюблювати людей в літературу та приносити в цей світ щось прекрасне, аби бути ближчою до мистецтва», — каже блогерка.
Наприкінці вона згадує про твір Альбера Камю «Чума», в якому лікар у зараженому чумою місті оперував людей. На питання, навіщо він це робить, якщо всі приречені, герой відповів, що просто чесно та щоденно робить свою роботу.
Суспільство

Сумська міська рада нагородила 13-річного Кирила Ілляшенка почесною відзнакою «За заслуги перед містом» III ступеня. Хлопець врятував пасажирів автобуса, який загорівся внаслідок ракетного обстрілу росіян, що стався 13 квітня.
Про це повідомив в. о. Сумського міського голови Артем Кобзар.
Вчинок хлопця
Під час поїздки до спортивного залу разом із мамою Кирило опинився в автобусі, що потрапив під удар. Унаслідок вибуху двері заблокувало.
Хлопець вибрався через розбите вікно, після чого допоміг іншим пасажирам покинути транспорт і надавав допомогу пораненим на вулиці. Попри поранення уламками, він діяв рішуче та швидко.
Читайте також: «Амбасадорки сили духу»: українські гімнастки здобули визнання міжнародного класу
Окрім почесної відзнаки від міської ради, Кирило отримав подарунок від туристичної компанії «Еліта-Тур» — безплатну двотижневу путівку до дитячого табору «Мандарин» у Болгарії.
Кирило навчається у восьмому класі Сумської школи №4 та займається вільною боротьбою в ДЮСШ «Факел».

Нагадаємо, що 12-річна дівчинка з Черкас встановила рекорд Гіннеса у спортивній дисципліні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка очільника МВС Ігоря Клименка
Суспільство

Під час весняних обліків у Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику зафіксували стадо з 23 оленів шляхетних. Це найбільша кількість цього виду, яку реєстрували на території заповідника від початку спостережень.
Про це повідомили в заповіднику.
Щорічне обстеження заповідника
Щовесни фахівці проводять маршрутні обліки копитних тварин, зокрема за слідами та екскрементами, що дозволяє визначати місця проживання й маршрути міграції. Копитні залишають сліди до 20 разів на добу, що допомагає формувати точні дані навіть за умов мінімального візуального контакту.
Читайте також: Львів’янка представить Україну на Miss Eco International у сукні з цитатами класиків (ВІДЕО)
Весняні обліки показали зростання чисельності коней Пржевальського та оленя шляхетного, водночас чисельність лося європейського дещо зменшилася. Однією з причин зниження популяції лосів може бути обмеження їхньої сезонної міграції через державний кордон.
«Загалом, дані весняних обліків та спостережень у Чорнобильському заповіднику свідчать про позитивну динаміку: зростання чисельності окремих видів, активне використання пасовищ і розширення ареалів»‚ — написали у заповіднику.


Раніше ми писали, що в Чорнобильській зоні відчуження розквітнув червонокнижний білоцвіт (ФОТО).
Фото: Сергій Жила
Суспільство

У пікові весняні дні «Укрзалізниця» запускає додатковий поїзд №159/160 за маршрутом Київ – Трускавець – Київ. Потяг курсуватиме наприкінці квітня та на початку травня.
Про це повідомили в УЗ.
Розклад руху
З Києва поїзд вирушатиме 25, 26, 27 квітня та 2, 3, 4 травня 2025 року о 10:16 з прибуттям до Трускавця о 19:37.
У зворотному напрямку — з Трускавця до Києва — він курсуватиме тими ж днями з відправленням о 09:03 та прибуттям о 19:11.
Поїзд зупиняється у Львові та Дрогобичі, що дозволяє зручно подорожувати пасажирам з різних регіонів заходу України.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» у Гайвороні встановила новий національний рекорд.
Також ми писали, що на залізничному вокзалі у Києві військовий відкрив пекарню мережі Lviv Croissants (ФОТО).
Фото обкладинки: «Укрзалізниця»