Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
SSSSSShttps://www.youtube.com/watch?v=TnY08nnd0t0

Суспільство

Роздали корів, щоб відкрити органічну ферму: неймовірна історія господарів із Чернігівщини (ВІДЕО)

Опубліковано

Колись односельці та колеги-фермери кепкували з родини Карацюбів, бо ті відмовилися від гербіцидів і дозволили своїм полям зарости бур’янами, а корів взагалі роздали односельцям на 3-річну перетримку з умовою, що ті молоко та телят лишатимуть собі.

Що сталося з фермерами, які не побоялися йти за своєю мрією, та як можна зробити новий бізнес на печі, дивіться у відео ШоТам!

Щоби здійснити свою мрію, ця родина всіх корів і дозволила власним полям зарости бур’янами. Але тепер на їхню ферму з усіх усюд їдуть вчитися збивати живе масло.

Василь і Світлана Карацюби – фермери з селища Короп, що на Чернігівщині. У 90-ті Василь відновлював господарство на базі занедбаного колгоспу. Чоловік навіть запросив до себе колегу-фермера зі США, аби втілити нові ідеї.

“Протягом пів року він робив аналізи ґрунтів, води, біорізноманіття і за деякий час він надав свої рекомендації: “Чим ви повинні займатися – органічним виробництвом. У вас будуть якісні сири та якісні молочні продукти”. Але для цього вам потрібно повністю відмовитися від хімічних засобів для рослин, закрити та законсервувати ферму на три роки”, – розповіла представниця ФГ “Зелена ложка” Світлана Карацюба.

Тоді родина роздала корів, а поля перестала обробляти.

“Роздали людям корів з тією умовою, щоби за три роки вони повернули нам і корів і телят, які народилися. Ну а з полями… Коли ми перестали вносити мінеральні добрива, гербіциди, то урожайність, звісно, різко впала, поля заросли бур’янами”, – ділиться Світлана Карацюба.

Пара ризикнула і створила чи не першу в Україні органічну ферму “Золота ложка”. Але майже 10 років ніхто не цікавився органічним зерном та молоком. Люди не розуміли чому мають платити дорожче. І лише у 2008 році прийшло визнання, бо держава взялася сертифікувати органічні продукти.

Але почалося вторгнення, і через підірвані мости селище опинилося в ізоляції.

“У наших магазинах полиці стали пусті. Продуктів не було зовсім. Не було хліба навіть і наше молоко, яке ми виробляли було, як знахідка. Ми його почали розвозити для населення свого, для переселенців, особливо для мамочок з дітками”, – згадує жінка.

Родина облаштувала школу-майстерню для переробки молока у старій кузні. Коли звільнили Чернігівщину, Світлана подумала, як розвинути цю майстерню. Щоб не лише переробляти молоко, а й чавити власну олію, сушити овочі.

“Ми завжди працювали на своїх коштах, а так, як ми маленькі, то коштів ніколи не вистачало, щоб вкласти у виробництво, відкрити і розширити його. Про проєкт REARL я дізналася у Клубі ділових людей – відкрила дайджест і побачила цей пілотний проєкт, який був швидкий і підходив для нас. У нас ніби виросли крила”, – розповідає Світлана.

Світлана подала заявку й отримала на підтримку своєї ідеї 12 тисяч доларів. Придбала фасувальну машину, олійницю та сушарку. І тепер живе масло з непастеризованої сировини знову їде в Київ і навіть у Львів. А Світлана радо ділиться знаннями й дає майстер-клас всім охочим. Та вже тестує садибу для емоційного перезавантаження туристів і ветеранів.

Нагадаємо, в Одесі відреставрували історичні двері з допомогою ЗD-сканування. Дверні ручки, що пройшли шлях від 3D-сканування до відтворення, демонструють диво сучасних технологій, що втілюють історичну спадщину в латуні, яка переносить крізь століття.

Фото: Шо Там!

Суспільство

Світовий Конгрес Українців закликав долучитися до віртуальної хвилі до Дня вишиванки

Опубліковано

Світовий конгрес українців (СКУ) проведе віртуальну хвилю до Дня вишиванки – 2024, покликану підвищити інтерес до України через єднання у вишиванках. 

Про це повідомляє Світовий Конгрес Українців.

Ініціатива триватиме 16-17 травня у соцмережах Фейсбук, Інстаграм, Тік-Ток, а також на сайті СКУ. 

Для участі Світовий конгрес українців пропонує кожному українцю чи шанувальнику української культури зробити фото у вишиванці й опублікувати його з хештегами #vyshyvanka2024 та  #VyshyvankaDay, а також позначити @UWCongress. Впродовж доби учасник зможе знайти себе серед віртуальної хвилі, адже фото будуть розміщені як її елементи.

Читайте також: Для українських медійників продовжили грантову стипендію: як взяти участь

Друга частина ініціативи передбачає публікацію матеріалів про втрачену спадщину, вишиванки з окупованих територій, які були пошкоджені росіянами. Йдеться про серію матеріалів у соцмережах. 

СКУ закликає українські громади по всьому світу долучатися, щоб укотре звернути увагу світу до України та її боротьби з Росією. 

Нагадаємо, українські митці можуть отримати грант від фонду ЮНЕСКО.

Фото: Світовий Конгрес Українців

Читати далі

Суспільство

Євробачення 2024: де та коли дивитись другий півфінал

Опубліковано

Другий півфінал Євробачення 2024 відбудеться сьогодні, 9 травня, у місті Мальме (Швеція). Україна цього разу не виступатиме. Дует alyona alyona & Jerry Heil з піснею “Teresa & Maria” вже виступили під час першого півфіналу та пройшли до фіналу конкурсу. 

Де і коли дивитися другий півфінал Євробачення 2024

Другий півфінал розпочнеться 9 травня о 22:00. Пряму трансляцію Євробачення 2024 можна подивитися:

Читайте також: Втратили дім і бізнес, та не креативність. Підприємці з Луганщини за грант відкрили в Бучі заклад з корисним фастфудом

В цей день виступатимуть 16 країн. 

  1. Мальта
  2. Албанія
  3. Греція
  4. Швейцарія
  5. Чехія
  6. Австрія
  7. Данія
  8. Вірменія
  9. Латвія
  10. Сан-Марино
  11. Грузія
  12. Бельгія
  13. Естонія
  14. Ізраїль
  15. Норвегія
  16. Нідерланди.

Що відомо про Євробачення 2024

У місті Мальме, Швеція, пройшов перший півфінал Євробачення 2024, де виступили 15 країн-конкуренток. Цього року Україну представляє alyona alyona та Jerry Heil. 

alyona alyona та Jerry Heil виступили під номером 5. Номер співачкам ставила талановита українська режисерка Таня Муіньо, яка до того працювала з Кеті Пері, Дженніфер Лопес, Harry Styles, Post Malone, The Weeknd та іншими світовими зірками.

У півфіналах могли голосувати лише глядачі тих країн, які беруть участь у відповідному півфіналі. Тобто в Україні можна віддати свої голоси лише 7 травня. У першому півфіналі зможуть проголосувати глядачі з Німеччини, Швеції та Великої Британії, а у другому — з Франції, Італії та Іспанії.

Нагадаємо, 7 травня, Jerry Heil та alyona alyona з композицією “Teresa & Maria” встановили рекорд на “Євробаченні-2024”, увійшовши до фіналу. Вже 17-й раз представники від України потрапляють до фіналу пісенного конкурсу, що є рекордом в історії Євробачення.

Фото: Євробачення 2024

Читати далі

Суспільство

Стало відомо, якою буде програма 21-го фестивалю Docudays UA

Опубліковано

21-й фестиваль Docudays UA оголосив цьогорічну концепцію та програму. Головна тема кінофестивалю звучить так: «10 років триденної війни, яка триває три сторіччя». Фестиваль триватиме з 31 травня по 9 червня.

Про це повідомляє Docudays UA.

Цього року документальні стрічки збираються розповідати про історичну пам‘ять, її крихкість та постійні спроби ворогів змінити й переписати її, про відповідальність та покарання воєнних злочинців.

До програми увійшли такі стрічки:

  • «Мирні люди», реж. Оксана Карпович
  • «Київські файли», реж. Вальтер Стокман
  • «Невидима нація», реж. Ванесса Гоуп
  • «Генрі Фонду в президенти», реж. Александер Горват
  • «ДНК гідності», реж. Ян Баумґартнер
  • «Місія 200», реж. Володимир Сидько

Читайте також: Alyona Alyona і Jerry Heil встановили рекорд на Євробаченні 2024

Що відомо про фестиваль

21-й Міжнародний кінофестиваль документального кіно про права людини Docudays UA пройде з 31 травня по 9 червня 2024 року. Його тема звучатиме як “10 років триденної війни, яка триває три сторіччя”.

“Ми обрали довгу, сповнену протиріч назву, яка пригадує, помиляється, трохи іронізує, досліджуючи сама себе. В Україні вона стала частиною нового фольклору. Для іноземців – це заклик дізнатися більше про нашу історію, російську агресію в ній, про причини цієї війни. Чим є Україна і ким є її громадян(к)и”, – пояснили організатори.

За їхніми словами, під час кінофестивалю підніматимуться теми збереження історичної пам’яті, циклічності історії, пошуку ідентичності, відповідальності та покарання воєнних злочинців.

Зокрема, під час кінофестивалю в рамках титульної програми покажуть шість фільмів. Серед них – документальний фільм “Мирні люди” українсько-канадської режисерки Оксани Карпович, що отримав дві нагороди цьогорічного Берлінського кінофестивалю (“Приз Amnesty International – Спеціальна відзнака” та “Приз екуменічного журі – Спеціальна відзнака”).

“Мирні люди” стане фільмом-відкриття фестивалю. Пізніше його покажуть на кінофестивалі “Миколайчук OPEN”, який пройде 15-23 червня 2024 року в Чернівцях. В український прокат картина вийде 29 серпня 2024 року, повідомили в прес-службі кінокомпанії “Артхаус Трафік”.

Фільм являє собою нетрадиційне роуд-муві деокупованими українськими територіями, яке демонструє руйнування, спричинені повномасштабним російським вторгненням. Аудіоряд стрічки побудований на перехоплених телефонних розмовах російських військових з їхніми близькими. Це ті самі далекі від війни “мирні люди”, висловлювання яких шокують особливою жорстокістю.

Як зазначають організатори, 21 Docudays UA проходитиме на кількох локаціях у Києві та одночасно онлайн. Він включатиме: кінопрограму (щонайменше 50 фільмів у конкурсних та позаконкурсних секціях), правозахисні події RIGHTS NOW!, заходи Архіву війни, дискусії та майстеркласи, індустрійну секцію для професіоналів документального кіно та міждисциплінарну мистецьку програму.

Нагадаємо, українські митці можуть отримати грант від фонду ЮНЕСКО.

Фото: Кадр з фільму Мирні люди

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Можливості24 години тому

Вчити англійську навіть під час війни. Мовна школа у Чернігові відновила роботу після ракетного удару завдяки гранту

Стільці перекинуті й вкриті уламками скла. Стеля впала, а двері вирвані. Це наслідки у школі...

Суспільство1 тиждень тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство4 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство1 місяць тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

РЕКЛАМА: