Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/qelSO8XE9IY?si=p2mzkUA00MkqiUThSSSSSS

Суспільство

Як дружина військового гуртує інших жінок навколо допомоги ЗСУ (ВІДЕО)

Опубліковано

Ольга з Івано-Франківська об’єднала 70 дружин воїнів, щоб підтримувати їх і збирати допомогу на передову. Вони проводять зустрічі для психологічного розвантаження та займаються волонтерством. Аби охопити допомогою більше людей, організація хоче створити єдиний соціальний простір. Для цього вони взяли участь у менторській програмі за підтримки ЄС та фонду «Відродження». Про силу спільної дії та небайдужості дивіться в новому ролику ШоТам!

Щоб підсилити з тилу своїх чоловіків, Ольга об’єднала 70 дружин воїнів. І разом з ними влаштовує ярмарки, де “перетворює” тістечка на аптечки. А для дітей загиблих військових влаштовує дні народження.

Ольга Бобрикович – дружина військового з Івано-Франківська. Працює педіатринею та викладає в медуніверситеті. Саме такий насичений графік тримає Ольгу на плаву вже 9 років. Бо її чоловік Максим на фронті з 2015-го. А з початком повномасштабного вторгнення боронить Україну на Запорізькому напрямку. Ольга по собі знає, як тяжко по кілька днів чекати вісточки з передової.

Тому останні 5 років чи не щодня знайомиться із дружинами військових, щоби їх підтримати. Жінки довіряють Ользі, бо бачать у ній опору. Та надихаються її енергійністю та здатністю, попри обставини, не опускати руки.

У 2019-му Ольга з дружинами воїнів заснувала ГО, яка допомагає 70 жінкам.

“Я зрозуміла, що я не одна. Що є ще інші дівчата, в яких такі схожі проблеми, як у мене, схожі переживання. І я зрозуміла, що нам потрібно об’єднуватися”, – розповідає Ольга Бобрикович

Раз на тиждень жінки збираються на зустріч з психологом, священником чи на арттерапію.

“Після тренінгів відчуваю таку врівноваженість, спокій, баланс емоцій, бажання зробити щось для армії, для свого чоловіка, для себе розвиватися”, – розповідає Юлія Каюда, дружина військового.

Для зустрічей дружини орендують приміщення з ігровою зоною, щоби зайняти і дітей. Щоби підтримати дітей загиблих воїнів, Ольга другий рік організовує їм дні народження. Крім того, жінки печуть і продають солодощі та організовують автопробіги – все на користь ЗСУ.

За виручені кошти купують на фронт прилади нічного бачення, дрони та спорядження. Ольга хоче залучити більше родин військових, тому мріє про соціальний простір у кафе. Втілити цей задум допоможе участь у програмі платформи “Тепе місто”.

“Ця програма реалізовується за підтримки Європейського союзу й міжнародного фонду “Відродження. Це є юридичний супровід, це може бути й HR-супровід, пошук людей і їх залученн до роботи”, – каже менеджер платформи “Тепле місто” Андрій Левицький.

Така підтримка допоможе Ользі самотужки подаватися на гранти та втілити свою мрію. Адже соціальний простір стане місцем, де відсвяткують разом із своїм чоловіком Перемогу.

Фото: ШоТам

Суспільство

Латвія оголосила про новий пакет військової допомоги для України: що до нього ввійде

Опубліковано

Уряд Латвії схвалив передачу Україні нового пакету озброєння. До нього ввійдуть, зокрема, зенітні установки та безпілотники.

Про це заявила прем’єр-міністерка країни Евіка Сіліня в соцмережах.

Так, офіційна Рига передасть на потреби Сил оборони зенітні установки NBS (імовірно — Mantis) і тактичні безпілотні системи спостереження. За словами посадовиці, це допоможе Україні «покращити як протиповітряну оборону, так і розвідувальні можливості».

Читайте також: Дружина військового напекла та передала більше 3 тонн випічки на фронт

Кожною поставкою ми показуємо нашу підтримку народові України в боротьбі проти росії, яка є найбільшою загрозою для миру та безпеки у світі. Латвія виділяє 0,25% свого ВВП на рік на військову допомогу Україні. Ми продовжимо підтримувати Україну як на двосторонньому рівні, так і разом із нашими союзниками», — підкреслила прем’єрка Латвії.

Нагадаємо, Мінветеранів анонсувало запуск Е-посвідчення для ветеранів у “Дії”.

Фото: Мілітарний

Читати далі

Суспільство

144 мільйони за 7 днів: як українці купували облігації у “Дії”

Опубліковано

Українці за сім днів у застосунку “Дія” купили облігацій на 144 мільйони гривень. Облігації у застосунку “Дія” з’явилися тиждень тому під назвою “Бахчисарай” та “Макіївка”.

Про це повідомляє “Дія”.

“Підтримуйте країну, Сили оборони, задавайте тренди, а ще — обирайте назву для наступної військової облігації в Дії. Перейдіть у Твіттер Дії і напишіть назву міста, яким назвати наступну військову облігацію у Дії”, – повідомили у Дії.

Військові облігації в Дії названі на честь окупованих рідних міст. Загалом зараз доступні цінні папери:

  • Бахчисарай;
  • Керч;
  • Джанкой;
  • Євпаторія;
  • Макіївка;
  • Сімферополь;
  • Асканія Нова;
  • Ялта;
  • Залізний Порт;
  • Нова Каховка.

Читайте також: 10 благодійних ініціатив, які будуть корисними для жителів Харкова та області

Що таке облігації

Облігації — це цінні папери, які випускає держава. Як працює система:

  1. Ви купуєте облігації;
  2. Держава користується грошима;
  3. Повертає вам їх у визначений день із гарантованим прибутком.

Так українці вже придбали 4+ мільйона облігацій, а з уже виплачених заробили 94+ млн гривень. Гроші, які ви вкладаєте, працюють – вони перетворюються на амуніцію, техніку, медикаменти, зарплати медикам та військовим. Потреби фронту зростають – наша підтримка теж має рости.

Нагадаємо, Михайло Федоров повідомив, що військові облігації — це цінні папери й дієвий спосіб підтримати українську економіку та армію.

Фото: Дія

Читати далі

Суспільство

Литва планує спорудити школи-бомбосховища у 6 областях України

Опубліковано

Литовці планують побудувати нові школи-бомбосховища в 6 областях України — на Херсонщині, Одещині, Донеччині, Запоріжжі, Миколаївщині, Сумщині та Чернігівщині. Саме завдяки цій ініціативі відбудеться побудова нових шкіл-укриттів. За його словами, окрім 6 областей ще один такий об’єкт можуть спорудити на Харківщині.

Про це заявив голова литовської програми з відбудови України Co-create Future of Ukraine Артурас Жарновскіс в інтерв’ю «Укрінформу».

«У чому ідея? У деяких українських регіонах діти через повномасштабну війну не можуть ходити до шкіл. Це величезна проблема. А якщо пригадати ще й попередні ковідні обмеження, то виходить, що це вже четвертий шкільний рік, коли діти не ходять до шкіл», — каже Жарновскіс.

Читайте також: У столиці реставрують памʼятка архітектури «Літаюча тарілка»: вона збереже свою автентичність

За його словами, будівництво таких шкіл відбуватиметься «з нуля» — тобто в тих місцях, де раніше не було укриттів. У нових закладах передбачать і антирадіаційний захист.

«Вкотре повторюся: наша мета, аби діти могли повернутися до освітнього процесу з безпосереднім спілкуванням одне з одним і з учителями. А в інших умовах такі приміщення-бомбосховища можна буде використовувати по-різному: для спортивних, культурних занять, будь-якого дозвілля в позаурочний час», — запевняє литовський посадовець.

Жарновскіс також запевнив, що будівництво шкіл-бомбосховищ в Україні зможуть закінчити до кінця 2024 року.

Нагадаємо, раніше ми пояснювали, як стати оператором БПЛА.

Фото: Укрінформ

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 години тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА:

Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення