Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/qelSO8XE9IY?si=p2mzkUA00MkqiUThSSSSSS

Суспільство

Як дружина військового гуртує інших жінок навколо допомоги ЗСУ (ВІДЕО)

Опубліковано

Ольга з Івано-Франківська об’єднала 70 дружин воїнів, щоб підтримувати їх і збирати допомогу на передову. Вони проводять зустрічі для психологічного розвантаження та займаються волонтерством. Аби охопити допомогою більше людей, організація хоче створити єдиний соціальний простір. Для цього вони взяли участь у менторській програмі за підтримки ЄС та фонду «Відродження». Про силу спільної дії та небайдужості дивіться в новому ролику ШоТам!

Щоб підсилити з тилу своїх чоловіків, Ольга об’єднала 70 дружин воїнів. І разом з ними влаштовує ярмарки, де “перетворює” тістечка на аптечки. А для дітей загиблих військових влаштовує дні народження.

Ольга Бобрикович – дружина військового з Івано-Франківська. Працює педіатринею та викладає в медуніверситеті. Саме такий насичений графік тримає Ольгу на плаву вже 9 років. Бо її чоловік Максим на фронті з 2015-го. А з початком повномасштабного вторгнення боронить Україну на Запорізькому напрямку. Ольга по собі знає, як тяжко по кілька днів чекати вісточки з передової.

Тому останні 5 років чи не щодня знайомиться із дружинами військових, щоби їх підтримати. Жінки довіряють Ользі, бо бачать у ній опору. Та надихаються її енергійністю та здатністю, попри обставини, не опускати руки.

У 2019-му Ольга з дружинами воїнів заснувала ГО, яка допомагає 70 жінкам.

“Я зрозуміла, що я не одна. Що є ще інші дівчата, в яких такі схожі проблеми, як у мене, схожі переживання. І я зрозуміла, що нам потрібно об’єднуватися”, – розповідає Ольга Бобрикович

Раз на тиждень жінки збираються на зустріч з психологом, священником чи на арттерапію.

“Після тренінгів відчуваю таку врівноваженість, спокій, баланс емоцій, бажання зробити щось для армії, для свого чоловіка, для себе розвиватися”, – розповідає Юлія Каюда, дружина військового.

Для зустрічей дружини орендують приміщення з ігровою зоною, щоби зайняти і дітей. Щоби підтримати дітей загиблих воїнів, Ольга другий рік організовує їм дні народження. Крім того, жінки печуть і продають солодощі та організовують автопробіги – все на користь ЗСУ.

За виручені кошти купують на фронт прилади нічного бачення, дрони та спорядження. Ольга хоче залучити більше родин військових, тому мріє про соціальний простір у кафе. Втілити цей задум допоможе участь у програмі платформи “Тепе місто”.

“Ця програма реалізовується за підтримки Європейського союзу й міжнародного фонду “Відродження. Це є юридичний супровід, це може бути й HR-супровід, пошук людей і їх залученн до роботи”, – каже менеджер платформи “Тепле місто” Андрій Левицький.

Така підтримка допоможе Ользі самотужки подаватися на гранти та втілити свою мрію. Адже соціальний простір стане місцем, де відсвяткують разом із своїм чоловіком Перемогу.

Фото: ШоТам

Суспільство

У центрі Києва під час ремонту дороги виявили трамвайну колію початку 20 століття (ФОТО)

Опубліковано

Під час дорожніх робіт поблизу Львівської площі в Києві комунальники натрапили на фрагмент трамвайної рейки, яка пролягала тут понад сто років тому.

Про це повідомив активіст Дмитро Перов.

За словами Дмитра, перші згадки про трамвайний рух на сучасній вулиці Січових Стрільців, яка наприкінці 19 століття мала назву Львівська, датуються 1894 роком.

На початку 20 століття цією ділянкою проходили трамвайні маршрути №4 і №20 (до Лук’янівки) та №9, що з’єднував центр із залізничним вокзалом через вулицю Бульварно-Кудрявську.

Читайте також: Студенти з Києва передали «Довженко-Центру» дві німі стрічки, що вважали втраченими (ФОТО)

У цьому ж районі зберігся ще один елемент трамвайної інфраструктури — диспетчерський пункт, зведений у 1982 році за проєктом архітектора Яноша Віга. У 2021 році споруду планували демонтувати, однак завдяки ініціативі підприємця Алєкса Купера її вдалося зберегти.

Нагадаємо, що у Києві вперше за сто років виготовили автентичну цеглу для відбудови історичних будівель.

Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Перова

Читати далі

Суспільство

На вокзалі у Києві встановили артоб’єкт «ВОЛЯ», який представляли у Давосі

Опубліковано

На Центральному залізничному вокзалі Києва відкрили скульптуру «Воля» українського художника Олексія Сая. Артоб’єкт виготовили із залишків вітального знака села Любимівка Херсонської області, яке перебувало під тимчасовою окупацією у 2022 році.

Про це повідомили в «Укрзалізниці».

Символізм артоб’єкта

Скульптуру створили у межах співпраці УЗ та PinchukArtCentre. Раніше її демонстрували виключно на міжнародних заходах, зокрема під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Тепер робота доступна для широкої публіки у столиці — на другому поверсі вокзалу біля ескалатора.

«Ця скульптура утворює слово “Воля”, яке несе в собі значення як “свобода”, так і “волевиявлення”. Це подвійне значення захоплює українську душу. Воно відображає те, що свобода не є пасивним станом. Це стан, який може бути досягнутий і підтриманий лише завдяки вольовим зусиллям. Ці два поняття онтологічно переплетені. Свобода вимагає волі до боротьби, терпіння і захисту. Саме через наполегливе волевиявлення свобода стає живою реальністю», — написали в УЗ.

Читайте також: «Внесок у мирне майбутнє»: німецький дизайнер закликав донатити українським медикам

Артдиректор PinchukArtCentre Бйорн Гельдхоф додав, що скульптура «є монументом для всіх українців, який наголошує на нерозривному зв’язку між свободою і волею».

Також скульптура відсилає до роботи «LOVE» американського художника Роберта Індіани, створеної у 1960-х роках.

Нагадаємо, що пасажири УЗ зібрали понад 6,5 млн гривень на кейсеваки, коли купували чай у потягах.

Фото: фейсбук-сторінка УЗ

Читати далі

Суспільство

21-річному військовому встановили титановий імплант замість зруйнованого лоба

Опубліковано

21-річному військовому Роману, який отримав важке осколкове поранення голови, хірурги з України, Канади та США провели унікальну реконструктивну операцію — йому встановили титановий імплант замість зруйнованих кісток чола. Операцію виконала міжнародна місія «Face the Future Ukraine», яка вже вп’яте приїжджає в Україну допомагати пораненим.

Про це повідомили в БФ «Пацієнти України».

Роман пішов на війну у 18 років і своє 19-річчя зустрів у Бахмуті. Під час боїв на Курщині поруч із його позицією розірвались чотири авіабомби. Хлопець опинився під завалами, отримав понад 20 поранень, зокрема й уламкове в голову, що зруйнувало кістки чола. Три місяці Роман не міг рухатися, проходив кілька складних операцій, а частина його мозку лишалась незахищеною.

«Ми провели операцію та встановили на місце знищених лобних кісток індивідуальний імплант з титану, який захистив мозок хлопця від ушкоджень та вирівняв чоло. Окрім імпланту ми пересадили сполучну тканину, аби титан не пошкоджував шкіру. Втручання тривало чотири години та дозволила захистити мозок від інфекцій, які знаходяться в носі і пазусі», — розповідає хірургиня з США українського походження Наталія Біскуп, яка вже втретє оперує поранених в Україні.

Читайте також: 13-річного хлопця із Сум відзначили за порятунок людей після ракетної атаки (ФОТО)

Роман став наймолодшим пацієнтом у цій місії. Загалом цього разу прооперували 25 поранених: проводили реконструкції носа, щелеп, орбіт очей, встановлювали індивідуальні імпланти. Усього — 83 операції.

За словами координаторки Наталії Комашко, за п’ять місій лікарі допомогли 160 пацієнтам. Деякі з них проходять багатоетапне лікування. Наступну місію запланували на осінь. Записатися можна за посиланням.

Нагадаємо, що канадці передали бійцям ГУР перший в Україні гелікоптер Sikorsky S-76A (ВІДЕО).

Фото обкладинки: БФ «Пацієнти України»

Читати далі

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

Взяли управління у свої руки. Ці українські громади перетворюють біовідходи на добриво

Біовідходи, як-от скошена трава, опале листя й залишки фруктів та овочів часто викидають на звалища...

Економіка і бізнес2 дні тому

Навколо — вибухи, а вдома — весна: подружжя з Сумщини вирощує тюльпани на другому поверсі будинку

Коли втрачаєш роботу під час війни, а навколо — вибухи, сирени й постійна тривога, то...

Культура3 дні тому

Які з цих традицій збереглися дотепер? Фольклористка про давні святкування українського Великодня

Уже в неділю українці святкуватимуть Великдень, до якого ми готуємося кілька днів. Зазвичай до четверга...

Економіка і бізнес3 дні тому

Єдині в Україні сирні кульки за технологією NASA: історія бізнесу братів з Харкова

Вони ще й хрусткі!Ага, пахнуть сиром!Це ж сирні снеки! У нас в Україні таких немає....