Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Українка повернулася з Америки, щоб рятувати поранених бійців (ВІДЕО)

Опубліковано

Віка працювала в одному з найбільших інвестиційних банків світу в Нью-Йорку на Волл-стріт, а зараз рятує поранених з Авдіївки та Бахмута. Дівчина покинула успішну кар’єру в США та повернулася додому, щоб стати пліч-о-пліч зі своїми мамою, татом і сестрою, які пішли в ЗСУ. Віка приєдналася до медичного батальйону “Госпітальєри”.

Про це повідомляє ШоТам.

Історія дівчини

“Для мене колись цінностями була карʼєра та вибудовування власних амбіцій. Тільки почалась війна, все перевернулось. Я розумію, Що найцінніше, що в мене є – це життя, люди біля мене, сімʼя, країна й Батьківщина”, – розповідає Вікторія.

Вона народилася на Житомирщині. В 13 років мріяла побачити світ, тому старанно вчила англійську мову. Хотіла подивитися, як живуть інші країни, та потім втілити цей досвіт в Україні.

У 15 років дівчина виграла грант і рік навчання в Техасі у старшій школі. Згодом вступила до одного в найкращих вишів США в Каліфорнії й отримала можливість безкоштовно навчатися та стажуватися в різних країнах світу.

“Я жила в Південній Корії в Сеулі – там навчалася й працювала. Потів в Індії, в Британії. Я отримала дві спеціальності по закінченню університету: одна – це “наука даних і статистика”, друга – “фінанси”, – зазначає госпітальєрка.

Читати також: Як спілкуватися з пораненими захисниками та захисницями?

Події після 24 лютого 2022 року

Дівчина влаштувалася до одного з найбільших інвестиційних банків у світі, розташованого в Нью-Йорку. Планувала набратися досвіду та відкрити власну компанію в Україні. Але 24 любого зруйнувало плани. Батько Вікі пішов в ЗСУ, мати й сестра – в ТрО.

Перші місяці дівчина висилала родини та друзям кошти на амуніцію та все необхідне. Але потім зрозуміла, що не може залишатися за кордоном, бо хоче більше робити для України.

У грудні 2022 року Віка повернулася додому та приєдналася до медичного батальйону “Госпітальєри”. Обрала позивний Торрі, бо в Америці так скорочували її імʼя. З лютого 2023 року почала їздити на передову.

За цей рік вона рятувала бійців на Запорізькому напрямку, в Авдіївці та Бахмуті. І, попри небезпеку, продовжує забирати поранених з-під обстрілів.

“Був поранений в руку хлопець. У нього був турнікет. Коли вже рана була затампована, й коли я вже пішла знімати турнікет, у нього починають блищати очі, і він такий: я відчуваю свою руку знову. Дякую, я відчуваю свою руку“, – згадує Віка.

Плани на майбутнє

Уже під час служби дівчина дізналася, що пройшла конкурс та навчання в Гарварді. Але планує туди лише після Перемоги, а далі – розвивати економіку та бізнес в Україні.

Наразі дівчина встигає працювати і компанії, яка займається розробкою штучного інтелекту для дронів. А також, відкрила збір на переобладнання автівки під евакуаційну. Долучитися й тим самим врятувати життя військового можна за цим посиланням: https://send.monobank.ua/jar/4gFyqyYt9m

Нагадаємо, що NAUDI допомагає українським студентам знайти роботу на підприємствах, які виробляють БПЛА.

Також ми повідомляли, що представники Європейського Союзу схвалили виділення 5 млн євро на закупівлю зброї для України.

Суспільство

Естонський депутат вирушив у велопробіг за Україну: 1700 кілометрів за 6 днів

Опубліковано

Депутат Естонського Парламенту Крісто Енн Вага, розпочав велопробіг із Таллінна до Києва, маючи намір пройти приблизно 1700 кілометрів за 6 днів. Депутат закликає світ надавати допомогу Україні.

Про це Крісто Енн Вага розповів на своїй сторінці в Іnstagram.

У віці 27 років Крісто Енн Вага став депутатом лише минулого року, проте він вже відомий як естонський спортсмен. Його проєкт публічної дипломатії “Ride for Victory! Tallinn to Kyiv” має три основні мети.

По-перше, він бажає підкреслити, що російська агресія проти України відбувається зовсім поруч від Таллінна, на відстані, яку можна пройти на велосипеді. Це нагадує, що війна не є віддаленою подією.

Читайте також: Цим їдальням було 50 років. Як у громаді на Волині реформували застарілу систему харчування в школах і садочках

По-друге, він закликає естонське суспільство та інші європейські країни продовжувати надавати  підтримку Україні (фінансову та гуманітарну).

По-третє, потрібно зібрати кошти для закупівлі позашляховиків і безпілотників для підрозділу ССО та 79-ї бригади ЗСУ.

“Я глибоко вдячний Крісто та його друзям, які їдуть разом із ним, за цей вчинок. Сприймаємо його як вияв солідарності усього естонського народу, який є надзвичайно дружнім до українського. З такими друзями маємо віру в швидшу перемогу”, —  написав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Нагадаємо, в Україні хочуть створити Єдиний реєстр адрес.

Фото: Крісто Енн Вага

Читати далі

Суспільство

З онлайн-продажу вдалося вилучити 700 російських книжок

Опубліковано

700 російських книжок було вилучено з продажу в інтернет-магазинах. Держкомтелерадіо продовжує здійснювати моніторинг вітчизняного ринку видавничої продукції.

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики.

За результатами Держкомтелерадіо у квітні 2024 року Держкомтелерадіо встановив факти незаконного розміщення на маркетплейсі Prom.ua та на створених на платформі вебсайтах 17 українськими інтернет-магазинами комерційних пропозицій щодо продажу майже 700 найменувань книжкових видань.

Завдяки співпраці з адміністрацією маркетплейсу знайдені товарні пропозиції видалили з інформаційних ресурсів, а суб’єктам електронної комерції надіслали попередження щодо неприпустимості провадження діяльності у видавничій справі з порушенням вимог законодавства України.

Читайте також: Мінкульт розпочав короткотривалі гранти: як вони працюють та як подати заявку

Також адміністрація маркетплейсу внесла зміни у правила розміщення інформації на Prom.ua.

Крім того, Держкомтелерадіо вжив заходи для припинення протиправної діяльності щодо реалізації видавничої продукції держави-агресора чотирма стаціонарними книгарнями – «Ера Водолія», «Країна казок», «Відьмин Котел» у м. Києві та «Буквиця» в м. Миколаєві.

Нагадаємо, у Львові відкрилася бібліотека, яка об’єднує літературу про моду та майстерню для шиття.

Фото Мінкульт

Читати далі

Суспільство

У Харкові можуть з’явитися вулиці на честь Олени Пчілки, Тичини й Гребінки

Опубліковано

У Харкові розпочалися громадські обговорення щодо перейменування ще 161 топоніма, серед яких провулок Боткіна, вулиця Вавилова, в’їзд Челюскінців 3-й і вулиця Валдайська.

Про це повідомили у Харківській міській раді.

«Харків’янам пропонують перейменувати низку вулиць, назви яких пов’язані з країною-агресором», — зазначили у Харківській міській раді.

Серед пропозицій з перейменування наявні такі:

Читайте також: На честь Дмитра Капранова перейменували вулицю в Конотопі

  • провулок Боткіна хочуть перейменувати на провулок Олени Пчілки;
  • вулицю Вавилову планують назвати на честь Ісмаїла Гаспринського;
  • в’їзд Челюскінців 3-й запропонували перейменувати на в’їзд Євгена Гребінки;
  • вулицю Валдайську хочуть назвати на честь Павла Тичини.

З повним списком пропозиції можна ознайомитись за посиланням.

Свої пропозиції чи підтримку щодо перейменувань можна надіслати на пошту rename@city.kharkiv.ua або за номером (057) 760-79-68

Нагадаємо, у Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”.

Фото: Харківська міська рада

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство4 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: