Віка працювала в одному з найбільших інвестиційних банків світу в Нью-Йорку на Волл-стріт, а зараз рятує поранених з Авдіївки та Бахмута. Дівчина покинула успішну кар’єру в США та повернулася додому, щоб стати пліч-о-пліч зі своїми мамою, татом і сестрою, які пішли в ЗСУ. Віка приєдналася до медичного батальйону “Госпітальєри”.
“Для мене колись цінностями була карʼєра та вибудовування власних амбіцій. Тільки почалась війна, все перевернулось. Я розумію, Що найцінніше, що в мене є – це життя, люди біля мене, сімʼя, країна й Батьківщина”, – розповідає Вікторія.
Вона народилася на Житомирщині. В 13 років мріяла побачити світ, тому старанно вчила англійську мову. Хотіла подивитися, як живуть інші країни, та потім втілити цей досвіт в Україні.
У 15 років дівчина виграла грант і рік навчання в Техасі у старшій школі. Згодом вступила до одного в найкращих вишів США в Каліфорнії й отримала можливість безкоштовно навчатися та стажуватися в різних країнах світу.
“Я жила в Південній Корії в Сеулі – там навчалася й працювала. Потів в Індії, в Британії. Я отримала дві спеціальності по закінченню університету: одна – це “наука даних і статистика”, друга – “фінанси”, – зазначає госпітальєрка.
Дівчина влаштувалася до одного з найбільших інвестиційних банків у світі, розташованого в Нью-Йорку. Планувала набратися досвіду та відкрити власну компанію в Україні. Але 24 любого зруйнувало плани. Батько Вікі пішов в ЗСУ, мати й сестра – в ТрО.
Перші місяці дівчина висилала родини та друзям кошти на амуніцію та все необхідне. Але потім зрозуміла, що не може залишатися за кордоном, бо хоче більше робити для України.
У грудні 2022 року Віка повернулася додому та приєдналася до медичного батальйону “Госпітальєри”. Обрала позивний Торрі, бо в Америці так скорочували її імʼя. З лютого 2023 року почала їздити на передову.
За цей рік вона рятувала бійців на Запорізькому напрямку, в Авдіївці та Бахмуті. І, попри небезпеку, продовжує забирати поранених з-під обстрілів.
“Був поранений в руку хлопець. У нього був турнікет. Коли вже рана була затампована, й коли я вже пішла знімати турнікет, у нього починають блищати очі, і він такий: я відчуваю свою руку знову. Дякую, я відчуваю свою руку“, – згадує Віка.
Плани на майбутнє
Уже під час служби дівчина дізналася, що пройшла конкурс та навчання в Гарварді. Але планує туди лише після Перемоги, а далі – розвивати економіку та бізнес в Україні.
Наразі дівчина встигає працювати і компанії, яка займається розробкою штучного інтелекту для дронів. А також, відкрила збір на переобладнання автівки під евакуаційну. Долучитися й тим самим врятувати життя військового можна за цим посиланням: https://send.monobank.ua/jar/4gFyqyYt9m
Нагадаємо, що NAUDI допомагає українським студентам знайти роботу на підприємствах, які виробляють БПЛА.
Також ми повідомляли, що представники Європейського Союзу схвалили виділення 5 млн євро на закупівлю зброї для України.
У Києві стартувала кампанія із збереження хвойних дерев у передноворічний період. Комунальні служби посилять охорону ялин, сосен, туй і ялівців за допомогою патрулювань і спеціальних хімічних обробок.
Захист дерев включає в себе оброблення репелентами. Він є безпечними для рослин, але у приміщенні виділяють неприємний запах. Крім того, будуть застосовувати клеєво-крейдяну суміш, яка дає дереву «брудний» вигляд. Оброблені зони будуть позначені попереджувальними табличками.
У Дарницькому районі Києва очистили озеро Зариваха, а незаконну дамбу, яка перекривала водойму, демонтували.
Як повідомляє Державна екологічна інспекція Столичного округу, інспектори отримали звернення про засмічення прибережної смуги. На місці вони побачили стихійне звалище, дамбу, зведену з мішків та шин, а також трубу, встановлену без дозволу.
Співробітники КП «Плесо» розчистили прибережну зону озера та демонтували незаконну конструкцію. Завдяки спільним зусиллям вдалося відновити природний вигляд прибережної території та покращити її екологічний стан.
Нагадаємо, що у столиці відкрили інсталяцію I’m fine, яку створили з пошкодженого обладнання звʼязку (ФОТО).
Українки Ольга Олефіренко та Ольга Руднєва увійшли до списку «100 жінок 2024 року» від BBC. Це перелік найвпливовіших жінок, які надихають та змінюють світ.
Ольга Олефіренко вирішила втілити мрію свого батька — створити ферму, проте перша спроба виявилася невдалою. Фінансові труднощі змусили її продати першу худобу.
Усе змінилося минулого року, коли Ольга склала бізнес-план і отримала фінансування від Українського фонду ветеранів. Цього разу вона зробила акцент на модернізації своєї ферми, використанні сучасних агротехнологій та створенні нових робочих місць.
Ольга Руднєва створила у Львові травматологічний центр Superhumans. Він спеціалізується на протезуванні кінцівок для ветеранів російсько-української війни. Центр також надає реабілітаційні послуги.
За перші два роки роботи понад тисяча людей отримали допомогу в Superhumans. Це стало важливим кроком у відновленні як фізичного, так і психологічного стану українських захисників.
Про премію «100 жінок року»
Проєкт «100 жінок» заснований у 2013 році.
Він звертає увагу на те, яким непростим був цей рік для жінок, і відзначає тих, хто завдяки своїй стійкості прагне до змін. Як і у попередні роки, проєкт приділяє особливу увагу зміні клімату, і отже, до списку увійшли жінки, які борються з наслідками кліматичної кризи та допомагають своїм громадам подолати її вплив та адаптуватися до нього.
Минулоріч до переліку потрапили письменниця Оксана Забужко, захисниця прав дітей Олена Розвадовська й експертка з клімату Ірина Ставчук.
Повний список найвпливовіших жінок року доступний на сайті BBC.
Нагадаємо, що у столиці відкрили інсталяцію I’m fine, яку створили з пошкодженого обладнання звʼязку (ФОТО).
Коментарі