Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/watch?v=Zg2Rz__qo1E

Суспільство

Як дизайнерка з Києва змінила моду ХХ століття в США (ВІДЕО)

Опубліковано

Валентина Саніна-Шлее – українська кутюр’є-самоучка, яка з чоловіком втекла з радянського союзу до США та змінила уявлення американців про жіночий стиль ХХ століття. Її життя – це дивовижна кар’єра, яку перекреслила трагічна історія кохання.

Про це повідомляє ШоТам.

Біографія Валентини

Її життя можна було б назвати казковою історією успіху, якби не трагічне кохання.

Валентина Саніна народилася 1 травня 1899 в Києві в заможній родині. Закінчила драматичні курси в Харкові, грала в театрах Харкова та Києва. Була знайома з легендарним актором і співаком – Олександром Вертинським.

У 1920 переїхала до Севастополя, де зустріла свого майбутнього чоловіка. На вокзалі познайомилася з підприємцем Георгієм Шлеє й невдовзі вийшла за нього заміж. Разом з ним дівчина втекла з СРСР спочатку до Туреччини та Греції, потім – до Франції.

В 1923 році подружжя почало нове життя в Нью-Йорку. Георгій знайшов роботу і театральній сфері, а Валентина спробувала бути манекенницею. Вона одразу привернула увагу американців оригінальним стилем одягу, який шила власноруч. У ті часи американки носили прямі сукні з заниженою талією. Киянка ж виходила у світ у довгих облягаючих сукнях з високою талією та декольте. А коли всі стриглися під каре, Валентина відрощувала товсту косу та вкладала її навколо голови.

Читати також: Українка повернулася з Америки, щоб рятувати поранених бійців (ВІДЕО)

Професійна діяльність

Разом з чоловіком їх усе частіше запрошували на вечірки американського боманду. До Саніної почали звертатися акторки з проханням пошити плаття чи допомогти зі стилем. І незабаром вона відкрила власний будинок моди Valentina Gowns.

“Переробки французьких брендів становлять основну масу одягу в Америці. Терпіти не можу плагіату. Робитиму власний, оригінальний одяг”, – казала майбутня модельєрка.

Саніна-Шлеє віддавала перевагу чорному, білому, оливковому, зеленому та жовтому кольорам. Для свого одягу брала лише якісні матеріали. З 30-х до 50-ті роки ХХ століття Валентина стає однією з найуспішніших модельєрок у США. Усі тодішні зірки Голівуду вдягалися в розкішні й водночас зручні сукні її бренду. Серед них: Кетрін Гепберн, Полетт Годдар, Клодет Кольбер.

Особиста драма

Доленосним стало знайомство Саніної з акторкою Гретоб Гарбо. Вони подружилися, але ненадовго. На прохання Валентини, її чоловік Георгій супроводжував Грету в ділових подорожах. І це вилилося в бурхливий роман.

Але з Валентиною Геогрій не розлучався, і та мирилася зі зрадою, щоб зберегти шлюб. Щобільше – чоловік купив коханці квартиру в будинку, де мешкав з Валентиною, аби Грета була поруч.

У 1964 році під час відпустки з Гретою Георгія вразив серцевий напад. Замість своєчасної допомоги, медики просили автограф у акторки. Чоловік помер.

Гарбо не прийшла на похорон. А він заповів їй майже всі свої мільйонні статки. Валентина ж отримала лише квартиру в Нью-Йорку – по сусідству з Гретою Гарбо. До кінця своїх днів їм довелося жити в одному будинку. Жінки уникали одна одну.

Розбите серце й біль втрати зібрали у Валентини наснагу творити. Вона прожила 90 років, а її похорон припав на 84-й день народження колишньої подруги. У 2012 на розпродажі речей Грети Гарбо виявилося, що кожен третій предмет її одягу був від Valentina.

Вбрання Валентини Саніної-Шлеє сьогодні зберігаються в музеях і колекціях по всьому світу.

Також ми писали, що підліток з Прикарпаття зняв фільм про українських добровольців.

Суспільство

«Крим — це Україна»: активісти у Сімферополі, Севастополі та Ялті поширили символи спротиву

Опубліковано

Активісти громадянського руху «Жовта Стрічка» розгорнули нову хвилю інформаційного спротиву на тимчасово окупованому півострові. Плакати, наліпки та жовті стрічки з’явилися на вулицях і в під’їздах житлових будинків у Сімферополі, Севастополі та Ялті.

Про це повідомили представники руху.

Учасники руху наголошують: попри окупацію та російську пропаганду, у Криму залишається багато українців, які чекають на звільнення. Символи спротиву допомагають людям відчути підтримку і нагадують, що вони не самі, і поруч є однодумці.

Рух «Жовта Стрічка» діє в різних регіонах України з перших місяців окупації, підтримуючи моральний опір і формуючи інформаційне середовище, вільне від нав’язаних російських наративів.

Читайте також: «Українці не зламалися»: активісти поширили нові символи спротиву у містах Криму (ФОТО)

Нагадаємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.

Фото: телеграм-канал «Жовтої стрічки»

Читати далі

Суспільство

У Запоріжжі банкомат продовжив видавати готівку після обстрілу (ВІДЕО)

Опубліковано

У тіктоці з’явилося відео, на якому банкомат у Запоріжжі не припинив роботу після влучання у відділення. Попри руйнування, люди могли зняти тут готівку.

Відео поширив користувач з ніком 360vsesvit.

Нагадуємо, що «Азов» та REYTEL’ випустили благодійний браслет «СТАЛЬ» (ВІДЕО).

Також ми писали, що «Укрзалізниця» запускає поїзд-галерею, що подорожуватиме Україною (ФОТО).

Фото обкладинки: cкриншот з відео користувача 360vsesvit

Читати далі

Суспільство

У Львові запускають проєкт з адаптивної стрільби з лука для людей із порушеннями зору

Опубліковано

У Львові запускають пілотний проєкт «Влучні», де для ветеранів та цивільних із порушеннями зору організують адаптивну стрільбу з лука. Охочим пропонують пройти пробні тренування, після яких формуватимуть основні команди.

Про це редакції повідомила «Фундація 03:00».

Благодійна організація втілює проєкт спільно зі спортивною школою «Електрон» імені Богдана Кокота. Ініціатива «Влучні» — це мрія ветерана Івана Романа, який втратив на фронті руку, ногу та частково зір. Між операціями він захопився стрільбою з лука і тепер хоче взяти участь у Паралімпійських іграх.

«Уявіть собі: тиша, натягнута тятива, відчуття сили в тілі та стріла, що летить точно в ціль. І це не метафора. Цей проєкт — не просто про спорт. Він про нові можливості, соціальну інтеграцію та силу бути в колі своїх», — описують проєкт організатори.

Для формування основних команд шукають тих, хто хоче професійно займатися адаптивною стрільбою з лука. Це ветерани/ветеранки й цивільні від 18 до 35 років з 1 групою інвалідності по зору. За словами тренерів, супутні порушення опорно-рухового апарату або пересування на кріслі колісному не будуть перешкодами.

Читайте також: Видатний французький ортопед відвідав Львів та провів 15 операцій військовим (ФОТО)

Проєкт «Влучні» пропонує:

  • безкоштовні тренування з досвідченими тренерами у Львові;
  • менторську підтримку від ветерана, лучника Івана Романа;
  • можливість брати участь у змаганнях в майбутньому;
  • до трьох тренувань на тиждень.

Усіх учасники й учасниці організатори забезпечать базовим спорядженням. Стартують тренування вже на початку літа 2025 року. Щоб долучитися, необхідно заповнити анкету.

Також для проєкту шукають волонтерів і волонтерок — психологів, реабілітологів, тифлопедагогів або просто людей, які хочуть бути поруч і підтримати майбутніх спортсменів: асистувати на тренуваннях, допомагати орієнтуватися, готувати спорядження, приносити стріли тощо. Щоб стати волонтером, надсилайте заявку.

Нагадуємо, що «Азов» та REYTEL’ випустили благодійний браслет «СТАЛЬ» (ВІДЕО).

Фото обкладинки: Freepik

Читати далі

Шопочитати

Військо5 днів тому

Викладала історію навіть з позицій. Це Бароко, яка служить у «Хартії»

Олена — операторка FPV-дронів, яка захищає Україну в «Хартії». Паралельно вона взяла участь у волонтерському...

Суспільство7 днів тому

Вижила після ракетного удару та отримала 45% опіків тіла: історія вінничанки, що почала ліпити моті

Стильні окуляри, голлівудська посмішка та незмінний червоний фартушок — такою нині бачать Вікторію Головіну тисячі...

Можливості2 тижні тому

Стартапи з місією: як молодь розробляє рішення для змін у своїх громадах

Понад 200 підлітків на вихідних об’єднуються в команди, беруть челенджі від місцевого бізнесу та влади...

Економіка і бізнес2 тижні тому

Одяг твоєї вулиці: військовий зі Львова створив футболки з принтом рідного району

Коли Ігор іде вулицею у футболці з принтом про рідний Сихів, перехожі звертають увагу й...