Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Можливості

Втратили дім і бізнес, та не креативність. Підприємці з Луганщини за грант відкрили в Бучі заклад з корисним фастфудом

СПЕЦПРОЄКТ

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю ШоТам з проєкту про підприємців, які за грант відновлюють свій бізнес.
Чому ми його робимо?… Більше
Зараз ви читатимете статтю ШоТам з проєкту про підприємців, які за грант відновлюють свій бізнес.
Чому ми його робимо?

Аби більше українських підприємців дізналися про можливості відкрити новий бізнес або відновити старий, навіть якщо його зруйнувала війна.

«Одна з наших клієнток колись написала, що якщо і їсти фастфуд, то тільки в “ЗАвертаї”», каже засновник смарт-ресторану «ЗАвертай» у Бучі Олексій Гончаров.

Олексій з дружиною Іриною вимушено переїхали в Бучу з Луганщини. Завдяки підтримці Міжнародної організації з міграції (МОМ) та Уряду Німеччини відкрили минулого року оригінальний заклад швидкого і корисного харчування. Тепер жителі Бучі можуть смакувати «завертай» страву зі свіжих продуктів, яку створюють за три хвилини. 

«Наша карма — робити бізнес в тих місцях, які були зруйновані»

Олексій та Ірина до 2014 року жили на Луганщині в Кадіївці (тодішній Стаханов). Чоловік із партнером розвивав мережу «Фуд Тайм», а Ірина мала бізнес із продажу косметики. У 2014 році з початком російської агресії на Сході вони переїхали до Гірського — невеликого міста біля Сєвєродонецька, де жили батьки Олексія. Цю територію Луганщини у 2014 росіяни не окупували. Подружжя відкрило власну мініпекарню, кав’ярню-кондитерську, а ще планували створити мінімаркет, проте мрії змінила повномасштабна війна. 

Олексій та Ірина Гончарови. Фото надав Олексій

У Гірському сімейний бізнес Гончарових зруйновано, Олексій навіть не знає, чи від приміщення залишилися хоча б стіни. З весни 2022 року місто окуповане. Сім’я Гончарових спершу виїхала на Закарпаття, а коли ЗСУ деокупували Київщину, то переїхали до Бучі, де живуть родичі Олексія.

Після року життя в Бучі подружжя вирішило започаткувати власну справу. 

«Відколи пам’ятаю наш бізнес, ми завжди відбудовували зруйноване, піднімали все з руїн. Ми з дружиною навіть думали про те, що це якась наша карма — робити бізнес в тих місцях, які були зруйновані», — каже Олексій.

Підприємець ділиться, що спершу планували відкрити пекарню, адже вже мали такий досвід, але в той період Буча не потребувала такого закладу: «На Київщині клієнти більш вибагливі, багато бачили, тому ми вирішили створити щось незвичайне. Так виникла ідея смарт-ресторану “ЗАвертай”».

Ідея смарт-ресторану “ЗАвертай” готувати швидко і корисно. Фото надав Олексій

Техніку та меблі закупили за грант

Втілити ідею в життя допомогла грантова підтримка від Міжнародної організації з міграції (МОМ). Підприємець каже, що про цю організацію знав ще з часів роботи на Луганщині, навіть кілька разів вдалося співпрацювати. «МОМ завжди була для нас однією з найвідоміших та найнадійніших грантодавців, тому ми вирішили взяти участь у грантовому конкурсі від них», — згадує Олексій. Це був проєкт «Розвиток МСП: економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та відновлення бізнесу», що фінансувався Урядом Німеччини через Німецький банк розвитку KfW.

На створення смарт-ресторану «ЗАвертай» виділили 20 тисяч євро, завдяки яким закупили необхідне обладнання — вироби з нержавіючої сталі, меблі, барну стійку, су-від для приготування страв, теплову та холодильну техніку й інше. Також підприємців підтримали Данська рада у справах біженців та німецький проєкт GIZ. Ще частину коштів сім’я Гончарових вклала самостійно.

Грант підприємці витратили на необхідне обладнання. Фото: МОМ / Стилія Кампані

Швидка їжа, від якої добре

Олексій каже, що в сучасному шаленому ритмі зі щільними робочими графіками люди не завжди знаходять час на якісне харчування. Постійно харчуватися фастфудом шкідливо, а на ресторан не всі мають час та кошти. А ще люди проводять багато їздять в автівці. Тому підприємці вирішили запропонувати їжу, яку готують три хвилини та її зручно їсти в дорозі. Родзинкою закладу є «завертай» — страва зі свіжих овочів та зелені з рибою чи м’ясом у тортильї. 

Завертай, який є фірмовою стравою смарт-ресторану Гончарових. Фото надав Олексій

У закладі не готують на грилі та не роблять фрі з використанням олії. Виключно технологія су-від, за якої продукти готують у вакуумі під низькими температурами. Так їжа зберігає свої корисні властивості. А ще для «завертаїв» роблять натуральні соуси та використовують багато зелені.

«Слово “фастфуд” має негативне забарвлення, адже відразу на думку спадає шкідлива вулична їжа. Ми руйнуємо уявлення про фастфуд та хочемо давати людям великий вибір швидкого, але здорового харчування», — каже Олексій.

«А нам нормальну їжу дайте, будь ласка»

Чоловік ділиться, що у закладу не було пафосного яскравого дня відкриття з різноколірними кульками. Тоді часто вимикали електрику, люди були пригнічені через повітряні тривоги та обстріли. Олексій шукав генератори та акумулятори, тому не мав часу на маркетинг. Та все ж «ЗАвертай» отримав своїх клієнтів, дехто навіть став постійним.

Дуже символічно, що через дорогу до закладу розташований МакДональдз. Олексій каже, що деякі відвідувачі навіть ділилися своєю радістю, адже тепер за такі ж кошти можна поїсти корисну їжу. «У закладі ми бачили кумедні випадки — коли в автівці на задньому сидінні діти мають пакетики з Маку, а батьки приїжджають до нас і кажуть “А нам нормальну їжу дайте, будь ласка”», — ділиться підприємець.

Засновники «ЗАвертай» обслуговують клієнтів. Фото: МОМ / Стилія Кампані

«Створюю продукт, за який мені не соромно»

У закладі працевлаштували кількох переселенців. Серед них — кухарі Тетяна та її чоловік Віталій, які раніше працювали в сімейній пекарні Гончарових у Гірському. «Коли навесні 2023 Олексій зателефонував і сказав, що відкривають заклад, то наступного дня я вже була у Бучі, бо була впевнена, що це щось цікаве — сумно в команді Олексія не було ніколи», — згадує Тетяна, і додає: «Це для мене не просто робота. Я створюю корисний та смачний продукт, за який мені не соромно», — каже Тетяна.

Олексій зі своїми працівниками в закладі. Фото надав Олексій

В «ЗАвертаї» працевлаштували і переселенців з інших міст. Наприклад, Аліна переїхала в Бучу з Миколаївщини. Про вакансію кухаря до закладу дізналася завдяки Ірпінському центру зайнятості в березні минулого року. 

«За рік роботи “ЗАвертаю” ми пишаємось, що змогли вгадати та зробити для наших клієнтів новий продукт, якого тут не вистачало. Я радий, що наш креативний підхід до кухні оцінили мешканці Бучі. Ми донесли свою ідею до клієнтів та отримали від них ефект “вау”. А ще пишаюся, що попри втрату дому та колишнього бізнесу ми змогли почати власну справу на новому місці», — підсумовує Олексій.

Можливості

Українську молодь звуть доєднатися до освітньої програми від Ajax Systems

Опубліковано

Міжнародна технологічна компанія, яка спеціалізується на виробництві систем безпеки Ajax Systems, розпочинає освітній проєкт “Ajax Next”, спрямований на майбутніх інженерів. Учасники отримають можливість приєднатися до цієї ініціативи та отримати цінний досвід та знання в сфері технологій безпеки.

Про це повідомляє dev.ua.

Кому підходить програма

Студенти другого курсу та старших курсів Київського Політехнічного Інституту імені Ігоря Сікорського, Національного авіаційного університету, Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Національного університету “Львівська політехніка” можуть приєднатися до інтернатури “Ajax Next”.

Планується розширити перелік установ у майбутньому.

Відбір студентів буде здійснюватися за трьома критеріями: академічна успішність, наявність власних проєктів та мотивація.

Читати також: Стали відомі найпопулярніші вакансії в ЗСУ: кого шукають найбільше

Що надає програма

В рамках цієї ініціативи студенти матимуть можливість взяти участь у різноманітних навчальних активностях, таких як інтернатури, профільні заходи, факультативні курси та інші, у співпраці з провідними навчальними закладами та партнерами компанії Ajax Systems. Крім того, будуть організовані лабораторії та надано необхідне матеріальне забезпечення на базі вищих навчальних закладів.

Освітній проєкт дозволить студентам:

  • отримати практичний досвід від менторів компанії;
  • розв’язати реальні робочі задачі у співтоваристві однодумців;
  • пройти стажування;
  • отримати першу роботу в продуктовій компанії.

Про Ajax Systems

Ajax Systems – міжнародна технологічна компанія і найбільший в Європі виробник систем безпеки. Зараз у компанії працює 3,300 співробітників, включаючи велику команду технічних спеціалістів. Її продуктове портфоліо включає понад 135 бездротових і дротових пристроїв для забезпечення безпеки та автоматизації.

Ajax Systems пропонує рішення для захисту від вторгнення, відеоспостереження, виявлення пожежі, автоматизації дому та запобігання затоплення. На сьогоднішній день Ajax захищає понад 2,5 мільйонів користувачів у 187 країнах світу.

Нагадаємо, як оформити витяг про несудимість через портал Дія: інструкція.

Також ми повідомляли, що Міноборони анонсували застосунок Резерв+ для військовозабовʼязаних.

Фото: Лесик Урбан

Читати далі

Можливості

Від початку року на Київщині з’явилося майже 9 тисяч проєктів нових бізнесів

Опубліковано

З початку цього року на Київщині зареєструвалися майже 8,5 тис. нових суб’єктів господарювання. Ці кошти дають змогу фінансувати програми соціального спрямування, допомагати військовим, відновлювати

Про це повідомив начальник КОВА Руслан Кравченко під час Форуму національної ідентичності «Час діяти UA», організованого МХП.

«Військова агресія завдала значних втрат бізнесу Київщини. Попри все бізнес не лише вистояв, а і поступово відновлюється та реалізує нові масштабні проєкти. Робота бізнесу під час війни є важливим джерелом наповнення бюджету та створення робочих місць. З початку року на Київщині до бюджетів усіх рівнів сплачено майже 11 млрд грн податків і зборів», – сказав Руслан Кравченко.

Читайте також: Український проєкт про злочини рф отримав срібло на ADC Awards

КОВА спільно з Департаментом комерцій Штату Вашингтон запустили онлайн платформу взаємодії бізнесу для двох регіонів. Тут легко знайти партнерів та встановити з ними зв’язок, ознайомитися з індустріями та обмінятися досвідом.

Нагадаємо, перезапустили бренд ветеранів-підприємців.

Фото: КОВА

Читати далі

Можливості

Жінки, які заснували стартапи у сфері технологій можуть отримати грант: як взяти участь

Опубліковано

В Україні гранти для заснованих жінками стартапів у сфері deep tech можуть отримати до 75 тисяч євро. Стартапи-заявники пройдуть ретельне оцінювання і 160 переможців отримають грантову допомогу, а також індивідуальну програму розвитку бізнесу, коучинг та тренінги.

Про це повідомляє granty.org.

Перевага надається інноваціям у сферах медицини, біології, комп’ютерних технологій, харчових та аграрних технологій, енергетиці, ШІ та аерокосмічній галузі.

Вимоги:

Читайте також: Українським медикам подарували електрокари: у які області надійде допомога

  • реєстрація у країні-члені ЄС або в Україні;
  • стартап на ранній стадії;
  • засновниці або співзасновниці компанії — жінки;
  • проєкт раніше не фінансувався іншими програмами ЄС.

Дедлайн 20 травня 2024 року.

Заявка та деталі за посиланням.

Нагадаємо, українські студії Ubisoft взяли участь у створенні нової частини Assassin’s Creed.

Фото: cabinetbos

Читати далі