Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У Варшаві дизайнер познайомив українських дітей із мистецтвом апсайклінгу

Опубліковано

У Варшаві 50 український дітей-переселенців від 7 до 17 років відвідали безкоштовні майстер-класи креативного дизайнера, ілюстратора та ментора Євгена Величева. Він розповів і познайомив дітей, як дати старим речам друге життя та показав, що дірочка – не причина позбуватися улюбленої речі.

Про це ШоТам розповіли організатори майстер-класів.

«Ми з RCR Khomenko разом переусвідомлюємо старі речі, стосунки з ними. Створюємо дитячу айдентику, яка допомагає дітям комунікувати між собою і наповнювати гардероб позитивними і веселими історіями.  Віримо в зв’язок  «голова-рука». Коли в голові маєш ідею, а руками починаєш її формувати і бачити, на скільки цікавою вона може бути», — каже Величев.

Читайте такожНове життя для пластику. Як українські та світові бренди рятують світ від сміття

Діти ділилися на команди і створювали колажі з термоплівки. Фіксували їх на власному одязі.

«Ми попередньо готуємо абстрактні форми, які самі вирізаємо і даємо дітям можливість їх переусвідомити. Є схожі форми, але кожна наліпка унікальна. Маленькі дітки зазвичай працюють з запропонованими матеріалами. Старші хочуть додати щось своє, тоді в хід йдуть ножиці. Єдине, що не пропонуємо – багато чорного кольору та химерні форми, щоб не тригерити. За вісім секунд через праску переносимо термопатч на одяг, знімаємо  захисну плівку і малюнок нанесений. Можна формувати багатошарові композиції. Перекриття дає цікавий ефект», — зазначає дизайнер.

Майстерня Samoprint була створена брендом RCR Khomenko, щоб розвивати дитячу креативність, перетворюючи тривожний досвід на творчий процес. Спільно працювати над дитячими труднощами та розкривати їхню ідентичність, сприяючи формуванню командного духу.

«З фарбами ми не працюємо. Але одна дівчинка принесла старі футболки, вже колись пофарбовані. Виходить, цю ж річ вона кастимізувала вдруге, а фарба стала тлом для нової історії. Були сюжетні малюнки. Наприклад, стоять дві людини, одна під сонцем, інша під дощем. Одна постійно сумна, інша весела. Між ними знаходиться качечка з палицею, яка робить пустощі, через які змінюється погода. Так керує настроєм людем. Був хлопчик, який зробив собі костюм, натхненний персонажами Майнкрафту. Діти часто обирали зображення, пов’язані з улюбленими іграми. Хтось собі папугу на плечі зробив, як у пірата. Часто вирізали імена або назви своїх міст. Одна дівчинка принесла тай-дай футболку. Спочатку зробила сім’ю пташок, що живуть на хмарці. А далі почала фантазувати, хто може жити вище. В результаті над ними оселився слон і хлопець з квіткою в руці. До фантазійних сюжетів додала різну текстуру і річ було не впізнати», — розповів Євген Величев.

Дивіться відеоВолонтерка одягає переселенців і підбирає ефектні та стильні луки

Організатором події стала громадська організація «Культурні Географії». Фокусною темою стала методика апсайклінгу.

«Ми розуміємо що існування фешену і можливість обирати те, як ти будеш виглядати – важлива територія демократії. Це те, як ми себе висловлюємо.  Але ми розповідаємо ще й про важливість  наших з планетою екологічних стосунків. Великі бренди ствоюють надлишок речей, які іноді навіть в колекціях не продаються. Швидкоплинність моди робить неактуальними кольори і форми.  Ці речі просто викидають. Виробництва шкодять середовищу через матеріали, фарби, озонові викиди. Якщо ти хочеш виглядати по-новому, не обов’язково бігти в магазин. Бо таким чином стимулюєш бренди робити ще більше речей. Натомість старі речі можна кастимізувати: перешити, нанести прінт, перефарбувати. Дірочка в футболці — не привід позбавлятися від улюбленого одягу. Це саме той елемент, який може зберігати зв’язок з твоєю особистою історією і цією річчю.  . А якщо вона тебе дратує, за допомогою нашого методу, можна наклеїти на неї патч. Створити щось більш унікальне, а головне – своє. Показати, що відчуваєш, або ким ти є», — зазначив Величев.

Читайте такожУкраїнські бренди підкорюють Нью-Йорк. Що представляли дизайнери на цьогорічному Тижні моди

Майстер-класи відбулись в рамках проєкту Culture Helps/Культура Допомагає, що реалізується Іншою Освітою  та zusa за підтримки Європейського союзу.

Нагадаємо, харківський бренд ORIGA показав в Італії колекцію одягу, створену на лінії фронту.

Окрім того, бренд дитячого одягу Be Easy евакуювався і шиє дощовики для ЗСУ.

Також ШоТам розповідав, як український бренд відшиває комбінезони для песиків і допомагає ЗСУ.

Фото: надане ШоТам.

Суспільство

Декілька серій відомого серіалу “Бріджертони” знімала українка

Опубліковано

Дві серії “Бріджертонів” зняла українська операторка Діана Оліфірова.

Про це повідомляє Back to the Roots.

фото: Діана Оліфірова

Про операторку

Діана Оліфірова — українська операторка, яка закінчила КНУТКіТ імені І. К. Карпенка-Карого та Київську школу фотографії. Після навчання в Україні вона вступила до британської National Film and Television School. Сьогодні Діана працює над великими міжнародними проєктами, такими як Heartstopper від Netflix.

Читати також: На Каннському кінофестивалі покажуть українські фільми “Назавжди Назавжди” та “Ля Палісіада”

Про серіал

Серіал заснований на серії романів Джулії Квінн. Події розгортаються на початку XIX століття, в епоху Регентства у Великій Британії.

У центрі сюжету – тендітна Дафна, старша дочка в аристократичній родині. Вона стає “перлиною сезону” серед наречених і привертає увагу не лише багатьох перспективних кавалерів, але й самої королеви. Однак, Дафна мріє не тільки про вигідний шлюб, але й про справжнє кохання. Її плани на шлюб раптово руйнуються, і репутацію дівчини та її родини може врятувати лише друг її брата – бабій і красень герцог Гастингс. Вони починають удавані стосунки, але несподівано закохуються одне в одного…

Нагадаємо, що у Львові побудують соціальне житло для ВПО та людей, які проходять реабілітацію.

Також ми повідомляли, що UAnimals випустили колекцію одягу з тваринами захисників з Азовсталі.

Фото: Бріджертони

Читати далі

Суспільство

На Каннському кінофестивалі покажуть українські фільми «Назавжди Назавжди» та «Ля Палісіада»

Опубліковано

В рамках 77-го Каннського кінофестивалю відбудуться закриті покази фільмів створених за підтримки Державного агентства з питань кіно “Назавжди Назавжди” та “Ля Палісіада”.

Про це повідомляє Державне агентство з питань кіно.

В рамках 77-го Каннського кінофестивалю продовжує роботу Український національний павільйон.

На кіноринку Marché du Film – Festival de Cannes відбудуться закриті покази фільмів створених за підтримки Державного агентства з питань кіно.

Читайте також: Про втрачений Маріуполь: проєкт «KRYLATI» руйнує стереотипи про схід і захід

Покажуть українські стрічки “Назавжди Назавжди” режисерки Анни Бурячкової та “Ля Палісіада” Філіпа Сотниченка.

Нагадаємо, стрічка «Назавжди-назавжди» режисерки Анни Бурячкової отримала головний приз «Золотий тюльпан» за найкращий фільм на Міжнародному кінофестивалі у Стамбулі в межах програми International Competition.

Фото: Державне агентство з питань кіно

Читати далі

Суспільство

Лікарі поставили на ноги нерухомого хлопчика (ВІДЕО)

Опубліковано

Приїхав до лікарні цілком не рухомий, а повернувся на своїх ногах! Завдяки львівським лікарям Микола долає перші сотні метрів після року знерухомлення.

“Від зали, де проходять заняття, пройшов до палати, з трапецією, з опорою, але не у візочку – а своїми ногами”, – розповідає мама хлопчика Валентина.

Торік наприкінці весни хлопчик їхав на велосипеді в рідному селі, і його збив мотоцикліст. Отримавши важкі множинні травми, три місяці перебував у комі на межі життя та смерті. А коли опритомнів – то постала наступна проблема: малий не міг рухатися. Єдине, що він міг робити – це тримати голову. Лікарі скерували хлопчика на реабілітацію до Дитячої лікарні Святого Миколая у Львові.

Читайте також: У Львові побудують соціальне житло для ВПО та людей, які проходять реабілітацію

“У нього була трахістома, гастростома. Він не міг ковтати, ні жувати, ні пити воду. За ходьбу мова не стояла, навіть”, – каже фізичний терапевт Сергій Худа.

Команда лікарів поставила завдання – повернути самостійність у побуті. Попереду Миколу очікували 3 курси реабілітації з невеликими перервами.

За короткий термін вдалося побороти частину наслідків, зокрема, обмеження руху у суглобах. Диво ж сталося після майже 3 місяців занять із спеціалістами лікарні.

Микола нарешті може їсти, сидіти та одягатися самостійно! А також ходити зі спеціалістами та допоміжним засобом – трапецією.

Нині Микола повернувся додому, але його реабілітація ще триває!

Нагадаємо, раніше ми писали, як отримати виплати на усиновлених дітей.

Фото: ШоТам!

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

«Я співаю руками»: як перекладачка жестової мови Уляна Шумило розвиває музичний інклюзив

Вона однією з перших почала перекладати українські пісні жестовою мовою. Найпершими її «ручними каверами» стали...

Суспільство7 днів тому

Школа — це не тільки уроки! Це вчителі, які разом зі своїми учнями розвивають малі громади

Їхні учні отримують високі оцінки за сортування сміття, знімають документальні ролики про рідне село та...

Можливості1 тиждень тому

«Хліб був як делікатес»: ця пекарня з Чернігова однією з перших запрацювала після деокупації області. Відновитися допоміг грант

Пекарня «Flavor bakery» майже «однолітка» маленької Соні. Їм обом 2,5 роки. Дівчинка ледь не щодня...

Можливості1 тиждень тому

Вчити англійську навіть під час війни. Мовна школа у Чернігові відновила роботу після ракетного удару завдяки гранту

Стільці перекинуті й вкриті уламками скла. Стеля впала, а двері вирвані. Це наслідки у школі...

РЕКЛАМА: