Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У 8 містах України побудують енергоефективні квартали для переселенців. Де саме

Опубліковано

У восьми містах України побудують енергоефективні житлові квартали для переселенців.

Про це повідомили на сайті Північної екологічної фінансової корпорації (NEFCO).

Зазначається, що нове житло будуватимуть у містах на заході України. Зокрема у Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Хмельницькому, Тернополі, Ковелі, Дубно і Нововолинську

У Львові, Чернівцях, Дубно і Ковелі йдеться про будівництво житла з повністю обладнаними та мебльованими квартирами, з корисною площею у межах від 3 200 м² до 5 700 м² у 3-5-ти поверхових будинках. Для цього міста отримають відповідні інвестиції:

  • Львів – 19,5 млн євро;
  • Чернівці – 10,5 млн євро;
  • Дубно – 5,3 млн євро;
  • Ковель – 4,8 млн євро.

В Івано-Франківську, Тернополі, Хмельницькому та Нововолинську побудують житло з повністю обладнаними та мебльованими квартирами, з корисною площею у межах від 5,000 м² до 7,000 м² у 3-5-ти поверхових будинках. Суми інвестицій у цих містах будуть такими:

  • Івано-Франківськ – 9,5 млн євро;
  • Тернопіль – 9,5 млн євро;
  • Хмельницький – 8,4 млн євро;
  • Нововолинськ – 7,1 млн євро.

Для реалізації цієї програми вже оголосили перші тендери, в яких можуть взяти участь усі компанії, що не перебувають під санкціями.

«З попереднього досвіду, серед підрядників – переможців тендерів зазвичай були українські компанії, адже потрібні місцеві дозволи та ліцензії», – зазначають у NEFCO.

Довідка

NEFCO – міжнародна фінансова установа, що фінансує розширення північноєвропейських «зелених» рішень на світових ринках. Заснована 1990 року Данією, Фінляндією, Ісландією, Норвегією та Швецією. В Україні реалізовано проєкти в більш ніж 100 муніципалітетах.

Нагадаємо, в Івано-Франківській громаді виділили приблизно 80 соток землі на будівництво соціального житла для переселенців. На них планують збудувати 12 п’ятиповерхівок.

Крім того, у Дніпрі для переселенців з Луганщини відкрили цифровий хаб.

Фото ілюстративне: pixabay.com.

Суспільство

З російського полону повернули ще 10 українців: зворушливі фото

Опубліковано

28 червня, з російського полону вдалося повернути ще десятьох українців.

Про це повідомив президент Володимир Зеленський.

Серед повернених – Наріман Джелял, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, захоплений у Криму ще у 2021 році.

Також повернулися додому Олена Пех та Валерій Матюшенко – цивільні, які були в полоні ще з 2017–2018 років.

Богдан Гелета та Іван Левицький – священники Української греко-католицької церкви, захоплені в Бердянську за опір окупантам.

Читайте також: «Довгі руки» російської пропаганди (ВІДЕО)

Іще пʼятеро цивільних, які були захоплені на території Білорусі та позбавлені свободи: Микола Швець, Наталія Захаренко, Павло Купрієнко, Людмила Гончаренко та Катерина Брюханова. Усі вони вже звільнені та вдома – в Україні.

«Дякую кожному й кожній, хто допомагав! Дякую нашій команді, яка займається звільненням полонених. Хочу відзначити також зусилля Ватикану заради того, щоб повернути додому цих людей», – написав Зеленський.

Нагадаємо, з російського полону в Україну вдалося повернути ще 75 військових.

Фото: Омбудсмен

Читати далі

Суспільство

Зірка тіктоку – зарічненський олень Борис!

Опубліковано

Він зовсім не боїться людей, підходить поїсти з рук, і… зробити контент для власного тіктоку! Знайомтеся: це дикий олень Борис — улюбленець селища Зарічне на Рівненщині!

«Наша зірка, який ходить по Зарічному, як в себе дома, як кажуть», — кажуть про нього.

Історія

Шість років тому лісник Руслан купив однорічного Борьку, аби розводити у районі оленів шляхетних. Борис став єдиним самцем серед 11 олениць, що вже мешкали в господарстві Зарічного. І встиг дати аж два покоління, поки не сталася подія, через яку усіх оленів відпустили у дикий ліс. Три роки тому до вольєру пробрався вовк та загриз одну з олениць. Аби це не повторилося, Руслан випустив усіх тварин до лісу.

А менш ніж за рік один з них повернувся. Це був Борис! Відтоді вільний олень часто гуляє по Зарічному та навідується до людей. Звісно, хтось ставиться до нього з осторогою, хтось — незадоволений, що Борька, буває, обгризає місцеві деревця. Однак у більшості мешканці полюбили оленя та підгодовують його. І він приходить до них знов.

Борис настільки полюбився місцевим, що вони створили його тікток! Розповідають про життя оленя та ведуть трансляції з ним. Відео з Борисом несуться мережею та підкорюють серця українців вже і за межами Рівненщини.

«Борьку вже побачило стільки людей, і нам уже писали, що він уже не тільки ваш, він уже український», — каже Надія Вишневська, мешканка Зарічного.

Читати далі

Суспільство

Для школярів підготували 39 аудіоуроків з української літератури на літо: де переглянути

Опубліковано

Для учнів 8-11 класів підготували 39 аудіоуроків з тестами з української літератури у форматі подкастів, що рекомендовані для прочитання упродовж літніх канікулів.

Про це повідомили в ГО «Смарт освіта», що реалізує проєкт «Вчися вухами».

«Задали на канікули читати стоси книг з української літератури? Маємо крутезну добірку творів у форматі подкастів від проєкту «Вчися вухами», яка полегшить літню підготовку», — сказано у повідомленні.

Читати також: У Дії відображатимуться медичні дані: рішення уряду

Зазначено, що середня тривалість одного аудіо — 20 хвилин, і їх можна використовувати як під час читання, щоб краще розуміти твір та розібрати його, так і для підготовки до заняття під час навчального року: щоб пригадати сюжет твору та характеристики персонажів.

Усі аудіоуроки доступні за посиланням.

Загалом на сайті викладено понад 400 аудіоуроків для 6-11 класів із всесвітньої та історії України, громадянської освіти, української мови та літератури.

Нагадаємо, що в Києві знімають документальний фільм про відновлення ветерана війни.

Фото: «Смарт освіта».

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 день тому

Робить тільки те, що приносить задоволення: як викладачка стала блогеркою після понад 20 років роботи в університеті

Під час розмови з цією жінкою мені захотілося дістати з полиці художню книгу та скоріше...

Суспільство5 днів тому

«Ми створили європейський хаб у селі»: як сільську бібліотеку перетворили на Смарт Простір

Тепер жителі українських сіл не рвуться в міста, а навпаки — відроджують місцеву сакральну історію...

Суспільство1 тиждень тому

Табір, як у дитинстві, але для дорослих. Як працює перший в Україні кемпінг на деревах

Ви колись пробували спати в повітрі, коли поряд ліс, гори та зоряне небо вночі? А...

Суспільство2 тижні тому

Вклали в бізнес по 2 тисячі гривень. Як друзі заснували власну СММ-агенцію у 20 років

Друг-однодумець, жага до авантюризму та добре бойківське вино — так чотири роки тому почалася історія...

РЕКЛАМА: