Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Єдине серце України: полярники доєдналися до акції на підтримку жителів окупованих територій

Опубліковано

Українські полярники, які нині перебувають в Антарктиді на станції «Академік Вернадський» долучилися до акції «Єдине серце України». Це флешмоб на підтримку тих людей, які чинять спротив на тимчасово окупованих росією територіях.

«Наша крижана антарктична половинка об’єдналася з гарячою кримською», — написали у фейсбуці українські полярники.

Вони відзначили, що навіть тут, в Антарктиці, їх тримає міцний зв’язок з Батьківщиною. Його не можуть розірвати тисячі кілометрів відстаней, океани, гори, континенти, найлютіші морози та найсильніші вітри, бо цей зв’язок – у серці.

«Знаємо, що таку ж єдність з Україною відчувають тисячі людей, чиї домівки насильницьки захопила росія. Цю єдність так само неможливо знищити – як би не намагався ворог», – зазначили учасники 27-ї української антарктичної експедиції.

Читайте такожОб’єдналися, аби просувати локальний український продукт. Як працює унікальна спілка «Карпатський смак»

Вони зауважили, що пишаються тими героями, що чинять спротив на окупованих територіях.

«Ви – не самі: з вами мільйони українських сердець в усьому світі. Дякуємо, що не здаєтесь. Дякуємо нашим ЗСУ, що борються за кожен метр рідної землі. Віримо, що Україна неодмінно ПЕРЕМОЖЕ, а всі захоплені території – Крим, Луганщина, Донеччина, Херсонщина, Запоріжжя – скоро повернуться додому», – наголосили полярники та полярниці.

Про акцію

6 березня, до річниці початку опору на тимчасово окупованих територіях, стартував флешмоб «Єдине серце України». Його ініціює рух спротиву «Жовта стрічка» з метою підтримки людей, які чинять спротив в окупованих містах.

Як взяти учать?

Якщо ви теж бажаєте долучитися до акції:

  • сфотографуйте половинку серця на тлі свого міста,
  • викладіть у соцмережі з хештегом #ЄдинеСерцеУкраїни,
  • тегніть акаунт руху спротиву Жовта Стрічка.

Дивіться відеоУ боях за Маріуполь він втратив руку, але не волю. Історія командира «Азову» Іллі Самойленка

Учасники руху зроблять фото з другою половинкою серця в окупованих містах і поєднають знімки в колажі, щоб символічно об’єднати серця по всій Україні.

Відзначимо, що в березні 2014 та 2022 років десятки тисяч українців виходили на мітинги у тимчасово окупованих Донецька, Мелітополя, Херсона, Бердянська, Енергодара, Нової Каховки та інших містах. 6 березня символічно обрано датою флешмобу як річниця наймасовіших протестів.

Нагадаємо, Мінкульт запустив пізнавальний флешмоб з нагоди відзначення 15-ї річниці ратифікації Україною Конвенції ЮНЕСКО про охорону культурної спадщини.

Фото: facebook.com/AntarcticCenter.

Суспільство

Латвія оголосила про новий пакет військової допомоги для України: що до нього ввійде

Опубліковано

Уряд Латвії схвалив передачу Україні нового пакету озброєння. До нього ввійдуть, зокрема, зенітні установки та безпілотники.

Про це заявила прем’єр-міністерка країни Евіка Сіліня в соцмережах.

Так, офіційна Рига передасть на потреби Сил оборони зенітні установки NBS (імовірно — Mantis) і тактичні безпілотні системи спостереження. За словами посадовиці, це допоможе Україні «покращити як протиповітряну оборону, так і розвідувальні можливості».

Читайте також: Дружина військового напекла та передала більше 3 тонн випічки на фронт

Кожною поставкою ми показуємо нашу підтримку народові України в боротьбі проти росії, яка є найбільшою загрозою для миру та безпеки у світі. Латвія виділяє 0,25% свого ВВП на рік на військову допомогу Україні. Ми продовжимо підтримувати Україну як на двосторонньому рівні, так і разом із нашими союзниками», — підкреслила прем’єрка Латвії.

Нагадаємо, Мінветеранів анонсувало запуск Е-посвідчення для ветеранів у “Дії”.

Фото: Мілітарний

Читати далі

Суспільство

144 мільйони за 7 днів: як українці купували облігації у “Дії”

Опубліковано

Українці за сім днів у застосунку “Дія” купили облігацій на 144 мільйони гривень. Облігації у застосунку “Дія” з’явилися тиждень тому під назвою “Бахчисарай” та “Макіївка”.

Про це повідомляє “Дія”.

“Підтримуйте країну, Сили оборони, задавайте тренди, а ще — обирайте назву для наступної військової облігації в Дії. Перейдіть у Твіттер Дії і напишіть назву міста, яким назвати наступну військову облігацію у Дії”, – повідомили у Дії.

Військові облігації в Дії названі на честь окупованих рідних міст. Загалом зараз доступні цінні папери:

  • Бахчисарай;
  • Керч;
  • Джанкой;
  • Євпаторія;
  • Макіївка;
  • Сімферополь;
  • Асканія Нова;
  • Ялта;
  • Залізний Порт;
  • Нова Каховка.

Читайте також: 10 благодійних ініціатив, які будуть корисними для жителів Харкова та області

Що таке облігації

Облігації — це цінні папери, які випускає держава. Як працює система:

  1. Ви купуєте облігації;
  2. Держава користується грошима;
  3. Повертає вам їх у визначений день із гарантованим прибутком.

Так українці вже придбали 4+ мільйона облігацій, а з уже виплачених заробили 94+ млн гривень. Гроші, які ви вкладаєте, працюють – вони перетворюються на амуніцію, техніку, медикаменти, зарплати медикам та військовим. Потреби фронту зростають – наша підтримка теж має рости.

Нагадаємо, Михайло Федоров повідомив, що військові облігації — це цінні папери й дієвий спосіб підтримати українську економіку та армію.

Фото: Дія

Читати далі

Суспільство

Литва планує спорудити школи-бомбосховища у 6 областях України

Опубліковано

Литовці планують побудувати нові школи-бомбосховища в 6 областях України — на Херсонщині, Одещині, Донеччині, Запоріжжі, Миколаївщині, Сумщині та Чернігівщині. Саме завдяки цій ініціативі відбудеться побудова нових шкіл-укриттів. За його словами, окрім 6 областей ще один такий об’єкт можуть спорудити на Харківщині.

Про це заявив голова литовської програми з відбудови України Co-create Future of Ukraine Артурас Жарновскіс в інтерв’ю «Укрінформу».

«У чому ідея? У деяких українських регіонах діти через повномасштабну війну не можуть ходити до шкіл. Це величезна проблема. А якщо пригадати ще й попередні ковідні обмеження, то виходить, що це вже четвертий шкільний рік, коли діти не ходять до шкіл», — каже Жарновскіс.

Читайте також: У столиці реставрують памʼятка архітектури «Літаюча тарілка»: вона збереже свою автентичність

За його словами, будівництво таких шкіл відбуватиметься «з нуля» — тобто в тих місцях, де раніше не було укриттів. У нових закладах передбачать і антирадіаційний захист.

«Вкотре повторюся: наша мета, аби діти могли повернутися до освітнього процесу з безпосереднім спілкуванням одне з одним і з учителями. А в інших умовах такі приміщення-бомбосховища можна буде використовувати по-різному: для спортивних, культурних занять, будь-якого дозвілля в позаурочний час», — запевняє литовський посадовець.

Жарновскіс також запевнив, що будівництво шкіл-бомбосховищ в Україні зможуть закінчити до кінця 2024 року.

Нагадаємо, раніше ми пояснювали, як стати оператором БПЛА.

Фото: Укрінформ

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 години тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: