Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
59739484 1977195582392072 1542521685993848832 n e1559737032763 59739484 1977195582392072 1542521685993848832 n e1559737032763

Суспільство

Дитячі простори та Центр культури нацменшин: на що скоро перетворяться муніципальні кінотеатри Києва (МАПА)

Опубліковано

Зараз міські кінотеатри приваблюють глядача низькими цінами на квитки, доступністю кінопродукту у спальних районах та подовженим прокатом українських стрічок. Але далі буде цікавіше, обіцяє Ірина Плехова, заступник директора з культурних проектів і комунікацій мережі кінотеатрів комунального підприємства “Київкінофільм”.

За рік-два кінотеатри переформатуються на культурні заклади “крокової” доступності. Що це значить для киян та гостей столиці, читайте у нашому інтерв’ю.  

Читайте також: Фільм про матір-одиначку на Донбасі змагатиметься у Каннах

Культура на околицях

Більшість із комунальних кінотеатрів мережі КП “Київкінофільм” розташована у віддалених районах столиці. А позаяк за культурним дозвіллям містяни, як правило, їздять до центру, існує думка, що муніципальні кінотеатри неприбуткові.

Із такими твердженнями категорично не згодна Ірина Плехова. За її словами, усі кінотеатри мережі знаходять свого глядача.

Читайте також: Фільм українського режисера увійшов до конкурсної програми Каннського кінофестивалю

“Так, деякі наші кінотеатри знаходяться у віддалених районах від центру, але саме там при запуску проектів ми особливо сильно відчули потребу київських глядачів у культурному продукті”,  – розповіла Ірина.

Ірина Плехова розповідає: не дивлячись на умовні “околиці”, у яких розташована більшість міських кінотеатрів, усі вони знаходять свого глядача

Вона зазначила, що кінотеатри мережі або самоокупні, як “Факел”, “Ліра”, або прибуткові – як, наприклад, “Лейпциг”, “Флоренція” або кінотеатр “Імені Тараса Шевченка”. Це означає, що у так званих “депресивних” районах міста також  споживачі кінокультури, готові витрачати і час, і гроші.

“Зокрема, у “Дніпрі” (колишній “Ленінград”) зал на 350 місць нещодавно під час показів литовської анімації був вщент заповнений дітьми, а найстаріший кінотеатр країни “Ліра” щомісяця приймає близько 2000 людей”.

Читайте також: Український документальний фільм покажуть на виставці у Відні

Минулий рік, що видався складним для кінопрокату в Україні, розповіла Ірина, майже не позначився на прибутках і відвідуваності муніципальних кінотеатрів.

За словами Ірини Плехової, 2018 рік був кризовим для кінопрокату. Проте відвідувачів муніципальних кінотеатрів не поменшало

Зброя проти конкурентів

Із великими кінотеатрами КП “Київкінофільм” зараз конкурують не тільки з допомогою низьких цін на квитки. Ірина Плехова розповідає, що, до прикладу, у “Лейпцигу” – один із найсучасніших лазерних кінопроекторів у столиці, а інші кінотеатри поступово оновлюють цифрове обладнання. Звісно, в оновлених залах вартість квитків вища, адже ресурсне обслуговування буде і коштувати дорожче. Але загалом по мережі квитків, дорожчих за 100 гривень (допрем’єрні покази кінострічок) – ви не знайдете.

Читайте також: В Україні створили додаток для телефону з аудіокнигами

Окрім того, практикують різноманітні безкоштовні покази для людей з пільгами та інвалідністю. Вони отримують ще ширші можливості долучитись до культурного продукту у міських кінотеатрах.

“За останні три роки десь близько 50 тисяч киян отримали можливість відвідати безкоштовні покази у нашій мережі”

Будь-який фільм по мережі (дивіться нижче на карті) коштує не дорожче 100 гривень – навіть допрем’єрні покази популярних стрічок

“Муніципальна” трансформація

У планах керівництва КП “Київкінофільм” у найближчому майбутньому перетворити міські кінотеатри на культурні центри.

Так, “Ліра” з лютого 2015 року успішно існує як кінотеатр українського кіно. Така “спеціалізація”, за ініціативи української кінематографічної спільноти, приваблює у кінотеатр-однозальник на 100 глядацьких місць тисячі відвідувачів.

Читайте також: В Україні з’явиться перший лазерний кінозал

Трансформація триватиме кілька років, але історія уже “вимальовується”. Наприклад, три дитячі кінотеатри мережі – “Промінь”, “Старт” та “Факел” – окрім того, що будуть модернізовані і отримають ремонт та нове обладнання, матимуть окремі креативні простори і співпрацюватимуть з різноманітними креативними майстернями. Під час кіносеансів для дітей їх батьки зможуть подивитися фільми у окремих залах.

Зала кінотеатру “Дніпро”, заповнена дітьми під час Днів литовського кіно. Загалом протягом 4 днів близько тисячі глядачів познайомились з сучасним литовським кіно та кінокласикою

Кінотеатр “Дніпро” після реконструкції за рік-два планують реорганізувати у центр культури національних меншин, ціллю якого стане доступність української спільноти до культурного продукту нацменшин, які проживають і працюють в Україні.

Також одним із пріоритетів КП “Київкінофільм” перетворення кінотеатру “Київська Русь” на великий сучасний кіно-концертний комплекс, тим паче, що у столиці бракує концертних майданчиків на понад 1000 глядацьких місць.

Читайте також: В український прокат виходить фільм про Асканію-Нову

На модернізацію роботи муніципальних кінотеатрів, згідно з міською програмою, протягом 2019 року витратять 100 мільйонів гривень (при цьому, 75 млн. спрямовано на капітальний ремонт кінотеатру “Краків”, який місто планує реорганізувати у Європейський культурний центр. Інші кошти також використовуватимуться в рамках капітальних ремонтів приміщень комунальних кінотеатрів).

Сьогодні керівники муніципальних кінотеатрів самостійно шукають унікальні мистецькі продукти та фінансування під творчі проекти. Тепер постає потреба у комунікації з глядачем, аби ми були впізнавані як щось більше, аніж просто кінотеатри – як джерело міської кінокультури.

Суспільство

У Швеції відбулася церемонія відкриття Євробачення-2024

Опубліковано

У шведському місті Мальме у неділю, 5 травня, відбулася церемонія відкриття пісенного конкурсу “Євробачення-2024”.

Про це повідомляє Суспільне.

Як зазначається, так званим Бірюзовим хідником пройшли всі цьогорічні учасники конкурсу, крім ізраїльської делегації, оскільки сьогодні вшановують пам’ять жертв Голокосту.

Представниці від України alyona alyona & Jerry Heil вийшли на бірюзовий хідник у вбранні з підвішеними ключами. Вони символізують втрачені домівки через війну в Україні — коли ключ є, а дому вже немає.

Читайте також: Google запускає додаткову програму грантів для українських стартапів на 10 мільйонів гривень

Артистки подарували ведучому український великодній кошик і показали традицію “битися” крашанками. Співачки також нагадали, що збиратимуть кошти на відбудову гімназії у Дніпропетровській області.

68-й пісенний конкурс “Євробачення” проходить у шведському місті Мальме. Перший і другий півфінали відбудуться 7 та 9 травня, грандфінал — 11 травня.

Україну на конкурсі представляє дует alyona alyona & Jerry Heil з піснею Teresa & Maria. Вони виступлять у першому півфіналі. Номер для співачок поставила українська режисерка, номінантка на “Ґреммі” за найкраще музичне відео Таню Муіньо.

Нагадаємо, картини, на яких зображені українські волонтери та лікарка з Маріуполя, покажуть у Парижі та Нью-Йорку.

Фото: Суспільне

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця приготувала Великодні обіди для Харківщини – фото

Опубліковано

Команда Food Train приготувала святкові обіди для жителів Харківщини Під час свят особливо важливо підклуватися про тих, хто поряд. Саме тому команда потягу-кухні Укрзалізниці – Food Train – приготувала близько 4300 великодніх обідів для мешканців Харківщини.

Про це повідомляє Міністерство відновлення України.

“Цього разу Food Train привіз до Харкова ще й 2300 власноруч спечених та прикрашених Великодніх пасок. Ними пригощали місцевих мешканців, серед яких – внутрішньо переміщені особи, багатодітні родини, пенсіонери, жителі знеструмлених будинків, пацієнтинти психіатричної для лікарні та будинку літніх людей. Прояв турботи одне про одного дозволяє українцям не втрачати віру та триматися попри складні часи”, – повідомили у Мінвідновленні.

Читайте також: Google запускає додаткову програму грантів для українських стартапів на 10 мільйонів гривень

Закупівля продуктів для поїзда-кухні фінансується нашими партнерами – Фондом Говарда Баффета – The Howard G. Buffett Foundation.

Нагадаємо, уряд запропонував виробникам дронів пільгові гранти.

Фото: Міністерство відновлення України

Читати далі

Суспільство

Квітуча історія захисника України з Одеси (ВІДЕО)

Опубліковано

Воїн з Одеси віддав життя за Україну, але продовжує робити рідну землю красивішою навіть після загибелі… Ця сумна й водночас зворушлива та надихаюча історія про військового Бориса Айзенберга, , який усе своє життя займався озелененням рідного міста й країни. Разом з родиною він заснував власний розсадник, де вирощував понад 300 видів рослин. І зараз, коли Бориса не стало, справу продовжує його батько, а сакури та клени, які в пам’ять про героя саджають по всій Україні, радуватимуть українців і милуватимуть їхнє око. Детальніше у сюжеті ШоТам!

Після повномасштабного вторгнення Борис пішов на фронт добровольцем. Попри жахи війни він надихався природою і там: малював квіти та прикрашав ящики з боєприпасами. “Йде наступ – цвіте яблуня переможна….” – писав Борис під своїми фото з рослинами.

Читайте також: У Бразилії подружжя українців створило понад 120 тисяч писанок за 40 років

Так народилася ціла серія флори, яку українці побачили вже після загибелі захисника… Борис загинув 13 липня 2023 року поблизу села Біла Гора на Донеччині. Врятував пораненого побратима, наклавши йому турнікет, а сам потрапив під ворожий обстріл.

Після смерті Бориса його справу продовжив його батько, його також звати Борис. У родинному розсаднику він вирощує понад 400 рослин, які колись привіз його син. Груші, сливи, сакури, 18 кущів клену… Все цвіте у пам’ять про Бориса. А ще його сакури прикрашають Київську оперу, а клени ростуть на подвір’ї Одеського художнього музею.

Так справа Бориса продовжує жити й надихати українців дивовижним квітом.

Нагадаємо, у Мринській громаді відновили 155-річний ліцей-мазанку.

Фото: ШоТам!

Читати далі