Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
razmnozhenie akvariumnye ulitki 4 razmnozhenie akvariumnye ulitki 4

Суспільство

6 відверто дивних бізнес-ідей, які працюють в Україні

Опубліковано

Сьогодні бізнес можна створити на чому завгодно і де завгодно. Це можуть бути олівці, картон, винні корки чи яєчна шкарлупа. Останнім часом українці вражають своїми неймовірними ідеями бізнесу.

Читайте також: Швидкі гроші: ТОП-10 ідей для “швидкого” бізнесу

Все частіше люди кидають буденну нудну роботу і роблять щось незвичайне. Пропонуємо вам підбірку оригінальних ідей для бізнесу, які вже працюють в Україні.

Олівці, які проростають

Хочете мати унікальні олівці, які після використання не потрібно викидати у смітник, більше того, з них ще й виросте рослина? Подружжя Артем та Анна Сілко відкрили такий бізнес з нуля і тепер бренд Brinjal є дуже популярним.

З олівців можна вирощувати власні овочі, зелень та прянощі. Кожен такий, здавалось би, просто канцелярський виріб, замість ластику на кінці має капсулу з насінням рослини. Замість того, щоб викинути олівець після використання, потрібно просто занурити капсулу у вологий грунт. І все. Через деякий час проросте рослина. Це може бути базилік, салат, рукола, петрушка, помідор, шпинат, м’ята, меліса та ін.

Читайте також: Як заробити 400 000 грн на тюльпанах. Історія фермерів-везунчиків

Зараз в асортименті Brinjal є ще і набори для вирощування. куди входить дерев’яний куб, земля та насіння, а також підставки під канцелярію, які мають з одного боку місце для олівців та ручок, а з іншого – газон з зеленою травою.

Ціни на товари невеликі: один олівець – 35 гривень, набори – від 125 до 295 гривень, а підставки – 290 гривень.

Ікра равликів за 50 тисяч гривень

Екзотичний та дуже дорогий делікатес почали виготовляти і в Україні. Ікра равликів коштує навіть дорожче за чорну осетрову ікру – 50 тис гривень за кілограм. Першу товарну ікру середземноморського равлика, найдорожчу в світі, відібрало фермерське господарство “Здравлик”, що на Дніпропетровщині.

Читайте також: Як шахтар став барбером. Історія першого у Покровську барбершопу

Така ціна виправдовується тим, що процес добування ікри дуже трудомісткий. Матковий равлик коштує дорого і виробляє лише 100 ікринок на рік, тобто 4 г продукту. Равлик відкладає ікру у торфяну суміш, тому готовий продукт потрібно ретельно промити від землі.

Зберігається така ікра не довго – до 5 місяців у консервованому вигляді і до 2-х місяців бочковим посолом при холодній температурі. Тому продукт потрібно швидко використати, інакше 50 тис. гривень можуть легко пропасти.

Цукерки з гречки та цибулі

Смачні солодощі можуть бути не тільки з шоколаду чи какао. Оксана Мартим’янова з Сум винайшла цукерки з гречки та смаженої цибулі. Поки що гречані солодощі HrechkaSweets продають у невеликих кав’ярнях, а жінка планує виходити на світовий рівень.

На просторах інтернету жінка жодних рецептів солодощів з гречки не знайшла, та й зрозуміла, що це 一 вільна ніша. Тому все розробляла самотужки – пропорції, рецептури, формати.

Читайте також: У Сумах готують цукерки з гречки та смаженої цибулі

Експерименти з виготовленням незвичних натуральних солодощів жінка почала на власній кухні. Робила трюфелі з гречки, грильяж із зеленої гречки та мармелади. А на отриманий грант купила обладнання та вигадала рецепт цукерок з гречки, цибулі та агар-агару. При цьому не маючи ані спеціалізованої освіти, ані досвіду у кондитерській справі.

Зараз жінка продає коробки з такими солодощами за 150 гривень.

Мереживо з яєчної шкаралупи

Одні умільці ріжуть по дереву, інші – по металу, а хтось створює візерунки на яєчній шкаралупі. Народний майстер з Полтавщини Володимир Моторний сам освоїв техніку різьби ,а працює інструментом, який теж змайстрував власноруч.

Чоловік виготовляє різьблену красу на гусячих, курячих, страусиних та навіть перепелиних яйцях. Найбільше – на гусячих, бо вони оптимальні за міцністю і доступністю. Спочатку чимало яєць (бив спеціально, аби відчути матеріал, його можливості), аби зрозуміти матеріал і що з нього може вийти. Візерунок на яєчній шкарлупі створюється приблизно 12 годин.

Читайте також: Матуся в декреті заснувала бізнес. Успішний кейс із Бахмута

Готові вироби практично не фарбує, натомість створює під них оригінальні підставки, прикрашає камінням та навіть інкрустує шкарлупу одного яйця іншим. Майстер створив вже понад 100 робіт, всі з них роз’їхались країною, або закордон.

Одяг і браслети з винних корків

Після свят корки від вина та шампанського можна не викидати, адже їм можна знайти інше застосування. Киянин Сергій Ткачук робить речі з таких корків.

Весільні та коктейльні сукні, чоловічі жилетки і метелики, дамські сумочки, капелюшки і туфельки – далеко не межа фантазії талановитого дизайнера. Для однієї сумки потрібно випити дуже багато вина- необхідно близько трьохсот корків. Створення сумки займає 15 днів. Вся складність в тому, щоб підібрати однакові корки, адже всі вони мають різну довжину і обсяг.

Читайте також: Бізнес на склі. Історія успіху з Лисичанська

А їх тут близько двохсот п’ятдесяти. Коштує така “винна” сумка від 6 тисяч і до 30 тисяч гривень. За словами дизайнера, сумка з пробок легша від шкіряної. А ось весільна сукня важить від 8 до 10 кг.

Українські модники купують такі речі з корок, тому це перетворилось в повноцінний бізнес. Речі з пробок знайшли свій відгук і закордоном. Наприклад, італійці просили Сергія зробити сумки з корків їх винного бренду.

Недовговічні картонні меблі

Якщо хтось хоче облаштувати тимчасове житло чи офіс, то тут згодяться картонні меблі. Так-так, саме таку альтернативу звичайним меблям виготовляють у Києві.

Столи, стільці, полички, шафи, лавки,ліжко з картону може прослужити майже рік. Вони є екологічними, бо зроблені з перероблених матеріалів і згодом можуть послужити сировиною для нових.

Читайте також: Українець робить вражаючі меблі зі старого автобрухту

Такі меблі чудово підійдуть для тих, хто вмебльовує новий офіс чи квартиру і дуже важлива швидківсть. Якщо ви не збираєтесь сидіти довго на одному місці – такі меблі саме для вас. Меблі створені за принципом конструктора. За словами власників компанії, їх може зібрати навіть дитина.

Людині приходить коробка – стілець і стіл. Стіл має властивість самого конструктора, який збирається-розбирається. Картонний контейнер для перевозки речей коштує 360 грн, ліжко – 1 244 грн, а столики від 100 до 1000 грн.

Суспільство

Рух «Єдині» запускає новий курс з переходу на українську мову

Опубліковано

Для усіх охочих відкрита реєстрація на 25-й курс із вивчення української мови від руху «Єдині».

Про це повідомляє  Київська міська державна адміністрація.

«Сьогодні, 6 травня, стартують базовий курс підтримки для новачків у переході на українську та складніший, поглиблений граматичний курс від всеукраїнського руху «Єдині». Амбасадором 25-го курсу став Євген Кот, зірковий хореограф і режисер-постановник», – йдеться в повідомленні.

Тривалість кожного курсу – 28 днів. Долучитися можна з будь-якої точки світу.

Навчання повністю безоплатне. Реєстрація – на сайті.

Як зазначають у КМДА, 20 квітня «Єдині» відсвяткували другу річницю з дня заснування. За цей час відбулось понад 7 800 зустрічей розмовних клубів української мови, до проєкту долучились 500 волонтерів.

Читайте також: Укрзалізниця приготувала Великодні обіди для Харківщини – фото

Наразі в межах проєкту щотижня відбувається 55 розмовних клубів на тиждень.

Наступна мета «Єдиних» – допомогти 1 000 000 земляків опанувати мову.

Нагадаємо, у Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині європейських країн на сході України.

Фото: Укрінформ

Читати далі

Суспільство

Стало відомо, скільки сімей отримали кредити на житло за програмою “єОселя”

Опубліковано

9 757 родин отримали кредити на суму понад 15,2 млрд грн у рамках урядової програми єОселя з моменту її старту. За минулий тиждень видано 264 кредити на загальну суму 467 млн грн.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Серед отримувачів:

● 124 військовослужбовці та силовики;
● 23 педагоги;
● 17 медиків;
● 1 науковець;
● 81 родина без власного житла;
● 9 ВПО;
● 9 ветеранів.

Читайте також: Google запускає додаткову програму грантів для українських стартапів на 10 мільйонів гривень

Про проєкт

єОселя – нова програма доступного кредитування житла, ініційована Президентом України.

Кредитування

  • Пільгова  ставка на весь термін  кредиту —  3%
  • максимальний строк кредиту — 20 років
  • мінімальний початковий внесок — 20%
  • кредитують банки-учасники програми: Ощадбанк, ПриватБанк, Глобус Банк, Укргазбанк, Sky Bank

Нагадаємо, британець українського походження проїде на велосипеді 7 тис. км для допомоги дітям в Україні.

Фото: єОселя

Читати далі

Суспільство

Вільне для вільних: зооволонтерка з Бахмута евакуювала понад 150 собак (ВІДЕО)

Опубліковано

Зооволонтерка Марина Шажко отримала Всеукраїнську зоозахисну премію від UAnimals. Це відзнака для людей, які самовіддано рятують тварин і дбають про них. Інакше про Марину й не скажеш, адже понад 10 років вона разом з подругами рятувала собак Бахмута, потім евакуювала їх на Дніпровщину, а тепер будує притулок з нуля. Як одна собачка змінила життя Марини, евакуацію та мрії на майбутнє, дивіться в новому випуску ШоТам.

“Шістьох, на жаль, ми так і не знайшли. Я про них постійно думаю та згадую. Це біль на все моє життя. Я Шажко Марина, народилася у місті Совєцьк Калінінградської області. Коли мені було пів рочку, ми повернулися на Донеччину. І мама обрала місто Бахмут – тоді він був Артемівськ. Там я вже росла. До 16 років у мене не було тварин. Коли мені було 16 до мене у вікно залетів папуга. Моя бабуся навчила його розмовляти, і він дуже любив говорити “Марішка, вчи уроки!” Після папуги був котик, а потім вже була собака. І з цієї собаки – Бобочка її звали, саме із неї почався мій шлях до зооволонтерства.

Це був 2009 рік, і в нашому місті міська влада боролася з безхатніми тваринами, шляхом кривавих відстрілів. Ми знали, що кожного понеділка та четверга, їздить машина, і люди, які у ній, вбивають місцевих тварин. Кожен понеділок і четвер, коли їздила така машина, я прокидалася о 4 ранку та дивилася, якщо ця машина буде їхати, то я буду бігти на вулицю і рятувати нашу Бобочку”, – згадує Марина.

Одного понеділка Марина таки врятувала собаку та забрала її додому. А у 2011 році жінка створила притулок для тварин “Лада”. Коли у 2014 році почалися обстріли, були проблеми зі світлом.

Читайте також: Квітуча історія захисника України з Одеси (ВІДЕО)

“Ми знаходилися на території комунального підприємства. Був перевищений ліміт використання електроенергії і світло відключили. Так 3.5 роки ми були без нього. Ми з ліхтарями робили усю роботу: обробляли тварин, лікували їх, годували”, – каже волонтерка.

Щойно Марині з волонтерами вдалося налагодити життя притулку, почалося повномасштабне вторгнення.

“Ще коли був перши приліт, це було 1 серпня, ми почали шукати територію. Наша волонтерка Ольга евакуювала свою родину у Вільне. Я їй зателефонувала і попросила її, щоби вона звернулася до сільського голови з проханням щось знайти тут. Ольга пішла до сільського голови, і він запропонував оцю територію, але оренда території – 15 тисяч гривень. Ми розуміли, що це дуже дорого. Наприкінці серпня був ще один приліт біля нашого майданчика і тоді уламки пролетіли через увесь майданчик і впав у будучку нашої твариночки – собачки Дади. Я для себе зрозуміла, що це знак. Наступного дня я зателефонувала власнику цієї території. Сказала, що ми згодні на 15 тисяч гривень, і ми будемо вивозити тварин, – згадує зооволонтерка.

Дівчата знайшли волонтерів і за один день евакуювали усіх тварин.

“Я виїхала із першою партією тварин, і вже тут на місці, ми їх розташували. Це був дуже важкий день”, – розповідає зооволонтерка Людмила.

“Ми вигрузили усіх собак, то ми видихнули з полегшенням. Бо забрали всіх. У нас зараз більше 200 тварин, це 145 тварин, які ми вивезли з Бахмута, і 60 тварин ми прийняли із зони бойових дій – це Донеччина, Харківщина, Херсонщина. Зараз у нас будується медичний кабінет, для того, щоби ми мали можливість лікувати тваринок. Також у нас в планах є побудувати вигульний майданчик. Після війни я хочу об’їхати кожне місто та кожне селище нашої України”, – підсумовує Марина.

Нагадаємо, у Бразилії подружжя українців створило понад 120 тисяч писанок за 40 років.

Фото: ШоТам!

Читати далі
Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення