Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
41632277 1871534802896519 6627228335518777344 n 41632277 1871534802896519 6627228335518777344 n

Суспільство

Українець робить вражаючі меблі зі старого автобрухту

Опубліковано

Іван Стецюк з Івано-Франківська – радіофізик за освітою, але реставратор антикваріату за фахом. Нещодавно хлопець захопився новою для нього справою: перетворює старі запчастини від авто на елементи інтер’єру.

Деякий час Іван експериментував із фарбою, доки нарешті знайшов оптимальний варіант для своїх виробів. Переважно виготовляє крісла і столики, повідомляє видання ogogo.if.ua.

Столик зі зламаного двигуна

Іван розповідає, що змалку любив все, що пов’язано з автомобілями.  Тепер, коли на очі потрапляє цікава автомобільна деталь, його уява одразу вимальовує різні альтернативні варіанти використання.

“Така доля спіткала моторний блок після поломки двигуна. Згодом приєднались диски, і хто зна, що ще знайдеться у гаражі. Перший столик я зробив з диска, який знайшов на одному з СТО Франківська, він був тільки один, шалено рідкісний, дорогий і красивий. Один диск нікому не потрібен, окрім мене. Деталі для своїх виробів вишукую в інтернеті, або ж купую на автошротах”, – розповів дизайнер.

Читайте також: Школяр з Дніпра створює девайси для допомоги фронту та пораненим

Іван Стецюк творить у стилі Лофт – для меблів цього стилю характерно те, що типового матеріалу немає. Тут, мабуть, тільки пластикові меблі не в пошані. Широко використовуються дерево, метал та шкіра в якості оббивки.  Форма меблів може бути різною, тому що стиль поєднує в собі дуже різнопланові предмети. Але тільки для цього стилю характерні грубі форми та незакінчений вигляд.

Чоловік розповідає, що на створення таких оригінальних речей його надихають старі автомобілі, з цікавим, подекуди грубим дизайном. Дизайнеру подобається сам творчий процес, також щонеділі він їздить на автобазар у пошуку цікавих деталей від старих автомобілів.

Унікальна річ за 3 тисячі гривень

Іван розповідає, що перший стіл з диску створювався дуже довго, працював над ним після пар в університеті близько місяця. Зараз дизайнер за два тижні може створити близько п’яти різних виробів. Чоловік завжди обдумує – як розумніше, ефективніше, швидше створювати той чи інший виріб. Тому процес завжди вдосконалюється. Вартість речей від Івана Стецюка – в середньому три тисячі гривень.

Читайте також: Скульптор із Коломиї майструє гігантських динозаврів

Дизайнерські меблі можна придбати в інстаграмі art_garage.ua, де чоловік публікує усі новинки, там він й контактує з потенційними клієнтами.

“Я направляю енергію в цю цікаву справу, і мені приємно, що комусь подобається моє бачення прекрасного. Зараз в процесі нових задумок з меблями, пишу листи у магазини з цікавими меблями в Україні. Також шукаю і потрошки співпрацюю з дизайнерами інтер’єрів. Відкритий до будь-яких пропозицій”, – каже Іван Стецюк.

Читайте також: Переселенець із Донецька заснував меблевий бізнес і завойовує світ

Тепер він розмірковує над тим, щоб виготовляти нові елементи інтер’єру: лампи та годинники. А також випробувати різні варіанти декору меблів, експериментуючи із кольорами.


Суспільство

У центрі Києва під час ремонту дороги виявили трамвайну колію початку 20 століття (ФОТО)

Опубліковано

Під час дорожніх робіт поблизу Львівської площі в Києві комунальники натрапили на фрагмент трамвайної рейки, яка пролягала тут понад сто років тому.

Про це повідомив активіст Дмитро Перов.

За словами Дмитра, перші згадки про трамвайний рух на сучасній вулиці Січових Стрільців, яка наприкінці 19 століття мала назву Львівська, датуються 1894 роком.

На початку 20 століття цією ділянкою проходили трамвайні маршрути №4 і №20 (до Лук’янівки) та №9, що з’єднував центр із залізничним вокзалом через вулицю Бульварно-Кудрявську.

Читайте також: Студенти з Києва передали «Довженко-Центру» дві німі стрічки, що вважали втраченими (ФОТО)

У цьому ж районі зберігся ще один елемент трамвайної інфраструктури — диспетчерський пункт, зведений у 1982 році за проєктом архітектора Яноша Віга. У 2021 році споруду планували демонтувати, однак завдяки ініціативі підприємця Алєкса Купера її вдалося зберегти.

Нагадаємо, що у Києві вперше за сто років виготовили автентичну цеглу для відбудови історичних будівель.

Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Перова

Читати далі

Суспільство

На вокзалі у Києві встановили артоб’єкт «ВОЛЯ», який представляли у Давосі

Опубліковано

На Центральному залізничному вокзалі Києва відкрили скульптуру «Воля» українського художника Олексія Сая. Артоб’єкт виготовили із залишків вітального знака села Любимівка Херсонської області, яке перебувало під тимчасовою окупацією у 2022 році.

Про це повідомили в «Укрзалізниці».

Символізм артоб’єкта

Скульптуру створили у межах співпраці УЗ та PinchukArtCentre. Раніше її демонстрували виключно на міжнародних заходах, зокрема під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Тепер робота доступна для широкої публіки у столиці — на другому поверсі вокзалу біля ескалатора.

«Ця скульптура утворює слово “Воля”, яке несе в собі значення як “свобода”, так і “волевиявлення”. Це подвійне значення захоплює українську душу. Воно відображає те, що свобода не є пасивним станом. Це стан, який може бути досягнутий і підтриманий лише завдяки вольовим зусиллям. Ці два поняття онтологічно переплетені. Свобода вимагає волі до боротьби, терпіння і захисту. Саме через наполегливе волевиявлення свобода стає живою реальністю», — написали в УЗ.

Читайте також: «Внесок у мирне майбутнє»: німецький дизайнер закликав донатити українським медикам

Артдиректор PinchukArtCentre Бйорн Гельдхоф додав, що скульптура «є монументом для всіх українців, який наголошує на нерозривному зв’язку між свободою і волею».

Також скульптура відсилає до роботи «LOVE» американського художника Роберта Індіани, створеної у 1960-х роках.

Нагадаємо, що пасажири УЗ зібрали понад 6,5 млн гривень на кейсеваки, коли купували чай у потягах.

Фото: фейсбук-сторінка УЗ

Читати далі

Суспільство

21-річному військовому встановили титановий імплант замість зруйнованого лоба

Опубліковано

21-річному військовому Роману, який отримав важке осколкове поранення голови, хірурги з України, Канади та США провели унікальну реконструктивну операцію — йому встановили титановий імплант замість зруйнованих кісток чола. Операцію виконала міжнародна місія «Face the Future Ukraine», яка вже вп’яте приїжджає в Україну допомагати пораненим.

Про це повідомили в БФ «Пацієнти України».

Роман пішов на війну у 18 років і своє 19-річчя зустрів у Бахмуті. Під час боїв на Курщині поруч із його позицією розірвались чотири авіабомби. Хлопець опинився під завалами, отримав понад 20 поранень, зокрема й уламкове в голову, що зруйнувало кістки чола. Три місяці Роман не міг рухатися, проходив кілька складних операцій, а частина його мозку лишалась незахищеною.

«Ми провели операцію та встановили на місце знищених лобних кісток індивідуальний імплант з титану, який захистив мозок хлопця від ушкоджень та вирівняв чоло. Окрім імпланту ми пересадили сполучну тканину, аби титан не пошкоджував шкіру. Втручання тривало чотири години та дозволила захистити мозок від інфекцій, які знаходяться в носі і пазусі», — розповідає хірургиня з США українського походження Наталія Біскуп, яка вже втретє оперує поранених в Україні.

Читайте також: 13-річного хлопця із Сум відзначили за порятунок людей після ракетної атаки (ФОТО)

Роман став наймолодшим пацієнтом у цій місії. Загалом цього разу прооперували 25 поранених: проводили реконструкції носа, щелеп, орбіт очей, встановлювали індивідуальні імпланти. Усього — 83 операції.

За словами координаторки Наталії Комашко, за п’ять місій лікарі допомогли 160 пацієнтам. Деякі з них проходять багатоетапне лікування. Наступну місію запланували на осінь. Записатися можна за посиланням.

Нагадаємо, що канадці передали бійцям ГУР перший в Україні гелікоптер Sikorsky S-76A (ВІДЕО).

Фото обкладинки: БФ «Пацієнти України»

Читати далі

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

Взяли управління у свої руки. Ці українські громади перетворюють біовідходи на добриво

Біовідходи, як-от скошена трава, опале листя й залишки фруктів та овочів часто викидають на звалища...

Економіка і бізнес3 дні тому

Навколо — вибухи, а вдома — весна: подружжя з Сумщини вирощує тюльпани на другому поверсі будинку

Коли втрачаєш роботу під час війни, а навколо — вибухи, сирени й постійна тривога, то...

Культура4 дні тому

Які з цих традицій збереглися дотепер? Фольклористка про давні святкування українського Великодня

Уже в неділю українці святкуватимуть Великдень, до якого ми готуємося кілька днів. Зазвичай до четверга...

Економіка і бізнес4 дні тому

Єдині в Україні сирні кульки за технологією NASA: історія бізнесу братів з Харкова

Вони ще й хрусткі!Ага, пахнуть сиром!Це ж сирні снеки! У нас в Україні таких немає....