Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Харків’янин організував «з нуля» сирний бізнес з обігом мільйон гривень (ФОТО)

Опубліковано

Харків’янин Андрій Кулик з дружиною Катериною з нуля побудували успішний «сирний» бізнес лише за три роки.

Про це пише Newsroom.

До того, як стати сироваром, Андрій Кулик займався бухгалтерією та аудитом, співпрацюючи з великими компаніями. Але часті відрядження почали заважати батькові двох дітей і, порадившись з дружиною подружжя вирішило відкрити сімейний бізнес.

«Пошуку себе я присвятив досить багато часу. Діяти вирішив від противного, поставивши собі питання: чим я б не хотів займатися. Це привело мене до сироваріння, тим більше, що я дуже люблю цей продукт», — розповідає Андрій.

Про ремесло сировара Андрій не знав нічого. На допомогу прийшли навчальні ролики в YouTube та електронні книги, опубліковані в Інтернеті у вільному доступі.

Читайте також«Здорова їжа — здорові родини». Як біопрепарати від БТУ-ЦЕНТР безпечно позбавлять овочі від шкідників

Досконально вивчивши ази ремесла, Андрій організував вдома невелику кухню та купив маленьку напівпрофесійну сироварню на 20 літрів, витративши на стартап близько 10 тисяч гривень.

Перший млинець не грудкою

З перших кроків Андрій прийняв принципове рішення: виробляти продукт тільки з якісного молока та без додавання хімічних компонентів. У січні 2019 року підприємець зварив перший сир і дебют виявився вдалим. Продегустувавши отриманий результат, Андрій вирішив продовжувати розпочате. І тут постало питання: у кого купувати молоко.

«Тоді мені здавалося, що найкращу сировину можна придбати у невеликих фермерських господарств. Через недосвідченість я вважав, що якісним може бути лише те молоко, яке виробляють в домашніх умовах. Поїздивши по області та подивившись на утримання тварин в невеликих приватних фермах, я зрозумів, що знайти потрібного постачальника — завдання не з простих. Але мені вдалося відшукати виробника, який задовольнив мої вимоги. Це велике сучасне господарство в Чугуївському районі. Там корови в ідеальній чистоті, доїння відбувається за безконтактною технологією», — розповідає підприємець.

Читайте також«Лавандовий кум» у квітах і «П’яний кум» у вині: на Житомирщині сироварня створює унікальні сири

Переробка і виробництво

Щотижня сімейна сироварня «Екан» переробляє 1000 літрів молока. Всю роботу в сироварні, від завантаження сировини в сепараторну до виставлення сиру на визрівання, виконує Андрій. Його дружина Катерина займається комунікацією з клієнтами, просування бренду в соціальних мережах та рекламою.

За словами підприємця, основні продажі відбуваються в мережі, частина продукції реалізується в декількох харківських супермаркетах у відділі фермерської продукції.

Пандемія залишилася непоміченою

Андрій розповідає, що підрахунком чистого прибутку на даному етапі він не займається — всі гроші йдуть на розвиток бізнесу.

«Криза, пов’язана з поширенням COVID-19, на нас особливо не вплинула. Я практично не помічаю пандемію, повністю зосередившись на сироварінні. Коли постало питання розширення, ми придбали додаткову техніку. Сироварня на 500 літрів куплена навесні минулого року, коштувала нам 80 тисяч гривень. Для її придбання ми не залучали ні інвесторів, ні кредитних коштів. За минулий рік виручка від усіх продажів — на виставках, в супермаркетах, онлайн-склала трохи більше мільйона гривень, роком раніше було в половину менше. Але зізнатися, я не знаю, скільки з цього — наш чистий прибуток. Все, що заробляємо-вкладаємо в розвиток», — розповів підприємець.

Протягом цього року Андрій підшукував нове приміщення для сироварні. Подружжя також розглядало варіант кредитування для будівництва сучасної будівлі.

Нагадаємо, на Івано-Франківщині варять сир, що врятував долину мамонтів.

Як ми повідомляли раніше, на Рівненщині крафтова сироварня стала частиною «Дороги гурманів».

Фото: newsroom.kh.ua.

Економіка

Військові будуть отримувати більше відпускних днів: що змінилося

Опубліковано

Українські військові отримають більше відпусток завдяки новим законам, які були прийняті нещодавно. Ці нові закони розширять кількість ситуацій, при яких військовослужбовці матимуть право на відпочинок.

Про це повідомляє Херсонська ОДА.

Деталі

Зокрема, найближчим часом можна очікувати:

  • Відпустку при народженні дитини;
  • Відпустку за знищену техніку;
  • Основну відпустку;
  • Відпустку за сімейними обставинами або з інших поважних причин;
  • Невикористані відпустки під час воєнного стану.

Читати також: На Київщині знайшли найбільшу популяцію рідкої сон-трави з Червоної книги

Нещодавно з’явилася можливість отримати відпустку при народженні дитини для військовослужбовців. Вона триватиме до 14 днів і надається не пізніше ніж за 3 місяці з дня народження дитини. Важливо зазначити, що отримати цю відпустку під час воєнного стану неможливо. Вона передбачена лише на мирний час та час дії особливого періоду, але не воєнного стану. Оскільки зараз в країні діє воєнний стан, то при народженні дитини відпустку можуть надати за сімейними обставинами і тривалістю до 10 днів.

Також очікується, що незабаром буде введена відпустка за знищену техніку. Згідно з цим документом, за знищення техніки може надаватися відпустка, але не більше ніж 15 днів на рік. Зараз цей документ чекає на підписи, щоб набути чинності.

Нагадаємо, що в Дніпрі в закладах середньої освіти побудують три протирадіаційних укриття.

Фото: Армія Inform

Читати далі

Економіка

У Дніпрі в закладах середньої освіти побудують три протирадіаційних укриття

Опубліковано

У Дніпрі планують побудувати три протирадіаційні укриття (ПРУ) за 345 млн грн. Закупівлі вже проведено.

Про це повідомили у ГС “Центр фінансових розслідувань”.

Закупівся

Департамент капітального будівництва Дніпровської міської ради 30 квітня провів закупівлі для будівництва приміщень реабілітаційного центру. У всіх трьох тендерах переможцем став ТОВ “СК СТРОЙІНВЕСТ”. Раніше ця компанія вже успішно виконувала ремонтні роботи в лікарні ім. І.І. Мечникова та місцевій лікарні №4.

Читати також: Нацгварція показала знищення ворожого паливозаправника на східному напрямку (ВІДЕО)

Де саме буде проходити будівництво

Укриття будуть побудовані на територіях Дніпровської гімназії № 29, Дніпровської гімназії № 118 та Дніпровського ліцею № 144 імені Леві Іцхака Шнеєрсона.

Всі три проєкти планують завершити до кінця 2025 року.

Також ми повідомляли, що Дія.Освіта випустила серіал про те, як взаємодіяти з військовими та ветеранами.

Фото: Центр фінансових розслідувань

Читати далі

Економіка

Українці відкрили рекордну кількість ФОПів у першому кварталі

Опубліковано

Упродовж першого кварталу 2024 року українці відкрили рекордні 74 050 нових фізосіб-підприємців, що на 33,6% більше, аніж торік, та 18% більше, ніж до початку повномасштабного вторгнення у 2021 році.

Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними “Опендатабот” із посиланням на Єдиний державний реєстр.

Зазначається, що лідером за кількістю нових справ залишається Київ. За перший квартал поточного року у столиці зареєстрували 10 252 нових бізнесів – це 13,8% від загальної кількості. На другому місці Дніпропетровщина – 6,8 тисячі новостворених бізнесів, на третьому – Київщина – 5,7 тисячі нових ФОПів.

Де найчастіше відкривають ФОПи

Чверть нових бізнесів займаються роздрібною торгівлею – це найпопулярніша сфера протягом останніх 4 років.

Читати також: Мінветеранів анонсувало запуск Е-посвідчення для ветеранів у “Дії”

Серед найбільш запитаних напрямків бізнесу серед українських підприємців також надання індивідуальних послуг та комп’ютерне програмування.

Найпопулярніші нові бізнеси

Нагадаємо, з Донеччини до Волині курсуватиме безкоштовний евакуаційний потяг.

Фото: “Опендатабот”

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство6 днів тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство1 місяць тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: