Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
>

Суспільство

«Здорова їжа — здорові родини». Як біопрепарати від БТУ-ЦЕНТР безпечно позбавлять овочі від шкідників

РЕКЛАМНИЙ МАТЕРІАЛ

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У місті Ладижин, що на Вінниччині, українські мікробіологи з компанії БТУ-ЦЕНТР створюють унікальні біопрепарати. Їх під торговою маркою «Жива Земля», як альтернативу хімії, купують і фермери для свого городу, і великі агропідприємства. Серед продукції — біодобрива, оздоровлювачі ґрунту, натуральні стимулятори росту тощо. Головна мікробіологиня компанії Ольга Нагорна розповіла, чому не всі мікроби є шкідливими для людини, як на їхній основі створюють біопрепарати, чим вони відрізняються між собою та чому дозволяють більше не спалювати листя й рятувати екологію.

Ольга Нагорна,
Ольга Нагорна,

Головна мікробіологиня компанії БТУ-ЦЕНТР, лауреатка Державної премії в галузі науки і техніки

Мікроби не завжди шкідливі для людини

У суспільстві досі існує міф, що всі мікроби — це погано, треба постійно мити руки, щоб їх знешкодити. Насправді ж не всі вони для нас шкідливі, серед них є й наші друзі. Ми народжуємося без мікрофлори, й отримуємо її в нагороду від матері через грудне молоко. В нашому роті, кишківнику, на слизових багато молочнокислих бактерій, дріжджів, на шкірі живуть стафілококи та стрептококи. Вони забезпечують нам імунітет, і поки ми не поранимось чи опечемось, вони нам не страшні. Іноді, коли з’їмо холодне морозиво, починає боліти горло. Це також через те, що в нас на слизових існують мікроби, яким ми дали змогу розвинутися. Але здорова загартована людина, яка споживає корисну їжу, мирно співіснує з цими мікробами. А от, людина, в якій немає необхідної мікрофлори, приречена на загибель.

Це стосується всього живого. У природі взагалі всюди є мікроби — в повітрі, ґрунті, воді та навіть у приміщеннях, де ми мешкаємо чи працюємо є мікроби, які потрапляють туди з нашого волосся, шкіри, одягу, з вулиці тощо. Коли ми почали вивчати фізіологію рослин та склад ґрунту, то зрозуміли, що між ними існує дуже тісний зв’язок. Ґрунт — це результат життєдіяльності мікроорганізмів, тобто саме вони його створюють. Наприклад, мікроби, що потрапили на скелю з пилом чи водою, поступово формують на ній живий ґрунт разом з опадами й сонячним світлом і іншими природними факторами.

Хімічна обробка вбиває ґрунт

Якщо в ґрунт вносити багато хімії, особливо гербіцидів і мінеральних добрив, то земля поступово перестає бути живою і перетворюється на твердий глинистий субстрат або сипкий як пісок. Тобто, ґрунт втрачає біологічну активність через те, що там все живе вмирає. А там, де людина не втручалася, у лісах чи степах, там ґрунт дуже родючий, немає хвороб і шкідників, і все там добре росте і розвивається. Це завдяки балансу всіх живих організмів, зокрема балансу різних мікробів. Є дані, які підтверджують, що на 1 гектарі незайманого степу накопичується до 25 тонн мікробної маси. Натомість в агросистемах, за кращих умов, – тільки від п’яти до семи тонн мікроорганізмів на гектар. Зменшення їх кількості відбувається через те, що аграрії вимушені для збереження врожаю проводити велику кількість обробок від бур’яну, хвороб та шкідників. Це приводить до загибелі всього живого у навколишньому середовищі. Проте, деякі аграрії діють розумно, дбають про збереження природи та родючості ґрунту.

Ми вперше зіткнулися з проблемою забруднених ґрунтів під час роботи з «Укрнафтою». Адже у результаті техногенних аварій нафти та пластових вод – ґрунт втрачає свою родючість. Але також ми помітили, що мікроорганізми можуть допомогти ґрунту відновитися. Фахівці компанії постійно вивчають останні наукові розробки, які підтверджують корисні  властивості різних мікроорганізмів для відновлення родючості ґрунту, активну участь їх у живленні та захисті рослин від хвороб і шкідників, у регуляції процесів росту і розвитку. Саме ці знання та власний досвід стали основою для створення наших біопрепаратів.

Бактерії тренуємо як олімпійську команду

У мене більш як 35 років досвіду роботи у розробці та виготовленні мікробних препаратів. З 1986 року я працюю з засновницею компанії БТУ-ЦЕНТР Валентиною Болоховською. Спочатку ми займалися технологією виготовлення та використання біополімерів, отримали за свою роботу Державну премію в галузі науки та техніки. Потім вже сфокусувалися на медицині та екології. Виробляємо препарати, що відновлюють родючість ґрунту, захищають рослини від хвороб і шкідників, дають можливість отримати якісну нешкідливу продукцію.

Взагалі всі  мікроорганізми, які є основою наших біологічних препаратів, ми беремо з природи. Багато штамів нам передають інститути. Для створення препаратів ми їх ретельно вивчаємо, відбираємо найкращі, «тренуємо», щоб мати найкращу дію. Це як тренувати олімпійську команду. Наші бактерії більш потужні, активніші ніж ті, які знаходяться в ґрунті, тому з легкістю борються зі шкідниками та хворобами.

Фахівці з відділу контролю якості БТУ-ЦЕНТР перевіряють всі препарати на різних стадіях їхнього виробництва. Мікробіологи ведуть селекцію і підтримують мікроорганізми в активному стані у власних високотехнологічних лабораторіях, відбираючи для препаратів лише найкращі й найбільш конкурентні варіанти. Потім передають їх на виробництво. Усі виробничі лінії містять багатоступеневу систему очищення води й повітря, чіткий контроль температур в підготовці поживного середовища, посуд і тара стерилізується, а приміщення обробляють антисептиками. Також у нас є сучасний і великий склад, спеціально для зберігання біологічних препаратів як для дачників, так і агропідприємств, які можуть замовляти великі партії товару.

З органікою рослини менше хворіють та піддаються стресам

Продукція БТУ-ЦЕНТР оздоровлює природу. Вона може бути цікавою і корисною як фермерам, які традиційним чином вирощують продукцію, використовуючи хімію, так і тим, хто хоче отримати абсолютно органічну продукцію. У першому випадку біологічний препарат дають додаткове живлення і захищають рослину від токсичної дії хімії, знімаючи додаткове навантаження з рослини. Господарі ж, які відмовилися від пестицидів, вже на 4-5 рік бачать, що в їх полях живлення відновлюється, рослина з ґрунтом нормально співіснує, земля покращується, а хвороб поступово стає менше.

Препарати БТУ-ЦЕНТР проти різних хвороб: ФІТОЦИД, ФІТОХЕЛП, МІКОХЕЛП, у нас вже більш як 10 років, клієнти залюбки беруть їх. Ми рекомендуємо наносити їх на насіння, заселяючи їх корисними бактеріями ще перед посівом. А коріння розсади бажано занурювати у розчин з біопрепаратами — це захистить її від хвороб і покращить розвиток. В окрему групу ми виділили біодобрива. Вони допомагають у живленні рослини, регуляції її метаболізму, ґрунтоутворенні, захисті від хвороб. Наші мікроорганізми дають рослинам природні фітогормони, амінокислоти, вітаміни, які покращують ріст і розвиток рослини, бережуть її енергію на синтез цих речовин. Особливо це важливо у періоди, коли рослина потерпає від стресу.

Читайте також: “Наша мета – здорова земля”. Як працює найбільша в Україні компанія з виробництва біопрепаратів

Ми також пропонуємо біостимулятори, які відновлюють рослину, повертають їй життя. Наші клієнти не можуть повірити, що після дуже сильного пошкодження рослин, коли немає ніякої надії, рослина швидко відроджується, кажуть, що це якийсь фокус. Насправді це не чаклунство, не вигадка, а природна властивість. Ми просто позичаємо це у природи, і переносимо в агросистеми.

Біопрепарати — ваш порятунок від шкідників

Завжди залишається небезпека від шкідників, які є основними переносниками збудників хвороб. Тут на допомогу приходять наші біоінсектициди: БІТОКСИБАЦИЛІН, ЛЕПІДОЦИД, МЕТАВАЙТ, які завдяки бактеріям і грибам, які входять до їх складу, діють адресно, лише на шкідливих комах, не заподіюючи шкоди корисним комахам-опилювачам та природі. Наприклад, бактеріальні препарати Бітоксибацилін та Лепідоцид діють проти листогризучих комах, які разом з листям з’їдають спори та токсини цих бактерій і гинуть. 

Метавайт є грибним препаратом контактної дії. Він особливо актуальний для фермерів, які розводять ягоди. Перед тим, як закладати грядочки з суниць чи полуниць, варто вносити ці препарати в ґрунт. Дуже важливою для грибних препаратів є вологість землі й повітря: чим вологіше, тим краще вони спрацьовують. У нас є форми, які вносяться в сухому або в рідкому виді.

Пропонуємо альтернативу спалюванню трави

Такі препарати як біодеструктори допомагають повернути в землю органіку з рослинних решток, які залишаються після збору врожаю. Зараз екологи, навіть на державному рівні, забороняють спалювати те, що залишається на полях та присадибних ділянках. Бо це злочин проти природи. Це руйнує ґрунт і вбиває всі живі істоти, які там мешкають. Також під час спалювання йдуть випаровування в атмосферу, змінюється клімат.

Люди спалюють, бо хочуть знищити хвороби й шкідники. Але якщо ми обробимо рештки рослин біодеструкторами, як от ЕКОСТЕРН або ОРГАНІК-БАЛАНС, ми заселяємо ґрунт мікроорганізмами, які стримують розвиток хвороботворних мікроорганізмів, перетравлюючи стебла і листя – сховища шкідників, виділяють речовини, запах яких не подобається шкідникам, ферменти, які руйнують покриви шкідників, і ті гинуть під їхньою дією.

Біопрепарати не шкодять здоров’ю людини

Ми любимо і поважаємо аграріїв, які думають не тільки про прибутки, а ще й про своїх дітей, онуків і взагалі про те, як буде далі розвиватись і жити наша планета. Вона вже в такому стані, що потрібно використовувати біопрепарати, бо вони — не вигадка. Це просто частина живої природи, нами покращена. Ми ведемо просвітницьку роботу, підтримуємо та консультуємо тих, хто вирішив використовувати біопрепарати нашого виробництва. У нас є агрономи-консультанти, науковці, які можуть приїхати до фермерів, пояснити, підставити плече. Аграріям ми пропонуємо разом робити досліди, дивитися, як працює той чи інший біопрепарат.

Препарати БТУ-ЦЕНТР не шкідливі для людини. Мікроби, які ми використовуємо, так само ростуть і живуть у звичайному ґрунті, вітром чи дощем наносяться на яблука, помідори, огірки, потрапляють у наші оселі. Такі мікроорганізми вирощують і виготовляють з них пробіотики для людей і тварин. Крім того, ми всю нашу продукцію добре вивчаємо на нетоксичність, проводимо купу досліджень. Плоди яблук та ягід після обробки біологічними препаратами можна помити від бруду і спокійно їсти. Гарантуємо, що жодної шкоди для людини від наших бактерій точно не буде.

Суспільство

Ізраїль відновив роботу свого посольства в Києві

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Ізраїль відновив роботу свого посольства в Києві, яке з 22 лютого тимчасово перемістилося до Львова.

Про це повідомили на сторінці посольства в Twitter.

«Посол Ізраїлю в Україні Михайло Бродський підняв ізраїльський прапор біля будівлі посольства Ізраїлю в Києві», – йдеться в повідомленні.

Додамо, станом на 15 травня до української столиці повернулися 39 посольств. За даними МЗС України, переважно роботу своїх місій відновили країни Європи та Азії.

«Це ще один доказ того, що наші партнери вірять у перемогу, майбутнє та перспективи України», — зазначило міністерство.

Нагадаємо, Австрія повернула своє посольство до Києва після того, як евакуйовувала його через новий етап російсько-української війни.

Раніше ми повідомляли, що Велика Британія повертає своє посольство в Україні зі Львова назад до Києва.

Фото: 24tv.ua

Читати далі

Суспільство

«Чорні Запорожці» показали, як українська «Стугна» нищить техніку ворога (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Бійці 72 ОМБр. імені Чорних Запорожців розгромили бронетехніку росіян пострілом з українського ПТРК «Стугна-П».

Про це повідомили на сторінці бригади в Telegram.

За словами військових, вітчизняний протитанковий комплекс не втомлюється громити російську бронетехніку. Цього разу оператори «Стугна-П» спалили ворожий танк, який «не встиг» заховатися посеред лісу.

«Протитанковий ракетний комплекс українського виробництва “Стугна” не стомлюється нищити техніку окупантів. Разом наближаємо перемогу!», – йдеться в повідомленні 72 ОМБр.

У бригаді також зауважили, що на моніторі управління українського ПТРК можна помітити арабські символи. Бійці запевнили, що на відео потрапив комплекс з експортної серії, який через вторгнення росіян опинився не у потенційних покупців, а на передовій.

Нагадаємо, ЗСУ розгромили склад боєприпасів РФ пострілами з американських гаубиць M777.

Раніше ми повідомляли, що ЗСУ відбили наступ окупантів під Золотим і Сиротиним на Луганщині.

Фото: novynarnia.com.

Читати далі

Суспільство

ЗСУ розгромили склад боєприпасів РФ пострілами з американських гаубиць M777 (ФОТО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Українські військові розгромили склад боєприпасів окупантів під Ізюмом, що в Харківській області. Для цього воїни ЗСУ застосували американські гаубиці М777.

Про знищення складу напередодні повідомили у зведенні Генерального штабу ЗСУ. Згодом волонтер Роман Донік уточнив, що по позиціях ворога працювали гаубицями М777.

За словами Доніка, це одне з перших реальних досягнень зброї, наданої нашими союзниками.

Також, за даними волонтера, склад боєприпасів ворога вдалося знищити бійцям об’єднаного угруповання військ «Слобода». Крім боєкомплектів українські захисники також розгромили щонайменше 8 одиниць техніки та десятки окупантів.

«Перші реальні досягнення зброї поставленої союзниками під Ізюмом. Склад БК росіян. Був. Пряме влучання з М777. При детонації знищено: до роти окупантів; 7 БМП; 1 танк. Працює ОУВ Слобода», – розповів Донік.

Знищений склад боєприпасів РФ на Харківщині. Фото: Роман Донік.

Про гаубиці М777

M777 — польова причіпна гаубиця калібру 155 міліметрів. M777 має цифрову систему управління вогнем, яка є аналогічною до систем управління вогнем у самохідних артилерійських установках. Максимальна далекобійність звичайними снарядами – 24,7 км. Гаубиця M777 може вести вогонь високоточними снарядами M982 Excalibur з максимальною дальністю до 40 км.

Гаубиці М777. Фото: Міноборони США.

Нагадаємо, напередодні Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний показав фото, як американські гаубиці М777 нищать окупантів на передовій.

Як ми повідомляли раніше, ЗСУ «пересіли» на маневрені баггі з українським протитанковим комплексом «Корсар».

Фото: facebook.com/CinCAFU

Читати далі