Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

В Ужгорожі стартує Карпатський гірський міжнародний кінофестиваль CMIFF

Опубліковано

Упродовж 5-10 жовтня в Ужгорожі вдруге відбудеться Карпатський гірський міжнародний кінофестиваль CMIFF вдруге відбудеться в Ужгороді.

Про це ШоТам повідомили організатори кінофестивалю.

Наголошується, що фестиваль повертається аби створити унікальну атмосферу цієї осені.

Місія «Карпатського гірського міжнародного кінофестивалю (CMIFF)»: привернути увагу до збереження Карпатських гір та популяризувати Закарпаття, яке має неймовірний потенціал для кіновиробництва.

У рамках кінофестивалю передбачається:

  • покази фільмів (офлайн та онлайн), які взяли участь у кіноконкурсі CMIFF*
  • майстер-класи та творчі зустрічі з представниками кіноіндустрії (акторами, режисерами, сценаристами, кінознавцями та продюсерами)
  • тематичні вечірки, спеціальні події та інші заходи
  • фотоконкурс «Збереження пралісів та дикої природи Карпат»**

Основні локації – Smart Point Hub, вул. Швабська, 25а, Ляльковий театр, пл. Театральна

Всі офлайн зустрічі відбуватимуться з дотриманням карантинних вимог.

Усі заплановані активності – безкоштовні, вхід вільний.

Підтримати кінофестиваль можна будь-яким комфортним донатом на сайті.

ПРОГРАМА кінофестивалю

05.10.2021, ВІВТОРОК

  • 14:00 Прес конференція (Ужгородська Міська Рада)
  • 18:00 Відкриття кінофестивалю. (Ляльковий Театр)
  • 18:30 Презентація. Ужанська долина та перспективи регіону для кіно. Людмила Сюзева, керівниця проекту та гірський провідник, екскурсовод Костянтин Балабанов. м. Ужгород. (Ляльковий Театр)
  • 20:00 Конкурсна програма: документальний повнометражний фільм відкриття Май далеко — май добре (As Far as Possible) (Україна, 2020). Обговорення фільму з командою: режисерка Ганна Ярошеви та герой фільму Мішель Якобі. (Ляльковий Театр)

Читайте також«На газ і гальма тиснуть руками». Як луцька майстерня переобладнує авто для людей на візку

06.10.2021, СЕРЕДА

  • 18:00 Лекція-воркшоп. Анімація в кіно. Світлана Магда, режисерка анімаційного кіно, викладачка та проповідниця анімаційного мистецтва, м. Харків. (Смарт Поінт)
  • 20:00 Конкурсна програма: документальний повнометражний фільм. Переходи (Passages). Режисерки Флоренс Пеллетьє, Керолайн Коте (Канада, 2020) (Ляльковий Театр)
  • 21:30 Конкурсна програма: документальний повнометражний фільм: Everest – The Hard Way). Режисер Павол Барабас (Словаччина, 2020) (Ляльковий Театр)

07.10.2021, ЧЕТВЕР

  • 18:00 Лекція. Хто така продюсерка у кіно. Валерія Сочивець, продюсерка СУК (Сучасне Українське Кіно), м. Київ. (Смарт Поінт)
  • 20:00 Конкурсна програма: документальні, ігрові, анімаційні короткометражні фільми та промо-ролики. (Ляльковий Театр).

08.10.2021, П’ЯТНИЦЯ

  • 18:00 Майстер клас. Особливості фотозйомки в горах. Олексій Марусик, фотограф активного відпочинку та екстремального спорту, м. Львів. (Смарт Поінт)
  • 20:00 Конкурсна програма: документальний повнометражний фільм: Свобода під навантаженням (Freedom under Load). Режисер Павол Барабас (Словаччина, 2016) (Ляльковий Театр)
  • 21:00 Конкурсна програма: документальний повнометражний фільм: Долина Іллієс (La Vallée de l’Illiez). Режисери Жульєн Розернс та Яннік Бахер (Швейцарія, 2020) (Ляльковий Театр)

09.10.2021, СУБОТА

  • 15:00 Лекція. Актуальні загрози для екології та туризму в регіоні. Олег Лукша, співголова коаліційного об’єднання громадських організацій “Форум екологічного порятунку Закарпаття”. (Смарт Поінт)
  • 16:00 Лекція. Надихатися пралісом: збереження найстаріших Карпатських лісів. Ганна Кузьо,  спеціалістка із зв’язків з громадськістю Франкфуртського зоологічного товариства, м. Львів. (Смарт Поінт)
  • 18:00 “Скалка, здобутки й експерименти” – підбірка короткометражних фільмів кіношколи. (Ляльковий Театр)
  • 19:00 Конкурсна програма: документальний короткометражний фільм “Безголосся”. Режисерки Анна Малахова та Анна Дорожко, м. Львів. Публічна дискусія та обговорення фільму.  (Ляльковий Театр)
  • 20:00 Конкурсна програма: документальний повнометражний фільм: Вовки на кордонах (Wolves at the Borders). Режисер Мартін Пав (Чехія, 2020). Спілкування з режисером фільму та Q&A. (Ляльковий Театр)
  • 21:00 Вечірка “КІНОДВІЖ” (Olivye House)

Читайте такожРечі за просто так. Як працює проєкт «Кенгуруш», який безкоштовно одягає дітей у селах

10.10.2021, НЕДІЛЯ

  • 11:00 “Чорний ринок” – барахолка потриманих туристичних речей і не тільки. (Їж Двіж)
  • 12:00 Панельна дискусія “Закарпаття. Чи буде кіно?” (Совине Гніздо)
  • 14:00 Лекція. Як створити успішний документальний фільм. Режисер Мартін Пав, Чехія. (Смарт Поінт)
  • 16:00 Позаконкурсна програма: документальний фільм “Цимбаліст Петро”, режисерка Єлизавета Сміт (Україна, 2017) (Ляльковий Театр)
  • 17:30 Позаконкурсна програма: Обсерваторія (Obserwatorium). Режисер Вєслав Романовський (Україна, Польща, 2018). (Ляльковий Театр)
  • 19:00 Концерт класичної музики (Ляльковий Театр)
  • 19:30 Закриття кінофестивалю та оголошення переможців. (Ляльковий Театр)
  • 20:00 Фільм закриття “Пік страху”, режисер Станіслав Капралов (Україна, США, Іспанія, 2020) (Ляльковий Театр)

Фотовиставка «Збереження пралісів та дикої природи Карпат»

У рамках кінофестивалю також відбудеться фотовиставка «Збереження пралісів та дикої природи Карпат» для всіх, хто любить українські Карпати. У якій візьмуть участь переможці одноіменного фотоконкурсу.

Фотовиставка відбувається у співпраці з Франкфуртським зоологічним товариством (ФЗТ) в рамках програми «Збереження Карпатських пралісів». 

Докладніше про фотоконкурс та переможців, чиї роботи будуть представлені на фотовиставці за посиланням.

Нагадаємо, перший Хмельницький кінофестиваль оголосив переможців.

Як ми повідомляли раніше, у Житомирі презентували документальну стрічку про конструктора Сергія Корольова.

Суспільство

У Сумах розробили концепцію відновлення набережної: як вона буде виглядати

Опубліковано

Спільнота «Суми майбутнього» створила концепцію відновлення набережної Псла. Проєкт набережної передбачає інклюзивні пішохідні доріжки, ліхтарі, зони відпочинку та для настільних ігор, паркінг, пірс, альтанки, майданчик для вигулу собак, мистецький простір і громадські інклюзивні вбиральні.

Про це повідомляє «Цукр».

«Зони навколо Псла ми умовно назвали «Швейцарія» (бо збереглася історична назва парку, який там був), «Гусинці», «Здибанка» та «Садиба Харитоненка», – розповідає співзасновник спільноти «Суми майбутнього» Ігор Титаренко.

Читайте також: Документальний фільм «Да Вінчі» у травні покажуть в Івано-Франківську та Львові

Концепцію створили для набережної Псла, оскільки вона розташована в центрі міста та доповнює систему парків і скверів. Крім того, річка взаємодіє з дорогами та має багато громадських зупинок поруч. «Суми майбутнього» прагнуть, щоб у місті було більше насаджень, які взаємодіють з річками, кажуть у спільноті.

Концепцію розробили на основі посібника з порадами щодо відновлення водних об’єктів, який розробила школа архітектури та дизайну в Сумах у межах проєкту «Живий шлях: Річка в місті». Завантажити посібник можна тут.

Нагадаємо, Німеччина запускає нову грантову програму для українського бізнесу.

Фото: “Цукр”

Читати далі

Суспільство

Укрпошта випускає нову марку, присвячену очищенню Чорного моря від російських кораблів

Опубліковано

АТ «Укрпошта» випускає нову марку «русскій воєнний флот – до дна!» із зображенням уражених ворожих кораблів. Сьогодні на сайті оператора відкрито передзамовлення.

Про це у Facebook повідомив генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський.

«Друзі, ми довго готували цю марку Укрпошти і довго вагались вночі, чи випускати її сьогодні, враховуючи події в Одесі. Але вирішили, що саме сьогодні важливо оголосити про її вихід. Марки, яка оголошується в «чистий четвер» і присвячена очищенню нашого Чорного моря від окупантів – «русскій воєнний флот – до дна!». Звучить, як тост, і це правда», – написав Сміляський.

На марці зображені кораблі, що були знищенні або пошкоджені ЗСУ, ВМС, ГУР та СБУ.

Читайте також: Частка поета хіта Артема Пивоварова та Klavdia Petrivna: набуває нових сенсів — Ґео Шкурупій

Відсьогодні відкривається передзамовлення поштового набору, до складу якого входять аркуш «русскій воєнний флот – до дна!», конверт «Перший день», художній конверт формату С6 та 2 картки.

«До марки ми ще випускаємо конверт «Морський бій» та листівки, в тому числі, присвячені нашому зерновому коридору, який був відкритий, завдяки перемозі на морі і який дуже важливий для Одеси та чорноморських портів», – додав Смілянський.

В обіг марка буде запущена 8 травня, в день пам’яті та перемоги над нацизмом. Де саме і з ким – очільник Укрпошти не уточнив з міркувань безпеки, але пообіцяв, що це буде «феєрично».

Нагадаємо, в Україні була створена колекція прикрас з уламків літака “Мрія”.

Фото: Укрпошта

Читати далі

Суспільство

На станції метро «Звіринецька» встановили два з чотирьох комплектів літер нової назви

Опубліковано

На станції метро «Звіринецька» з колійних стін демонтували стару назву «Дружби народів» та встановили два з чотирьох комплектів літер нової. Перші написи на колійній стіні облаштували у ніч на 2 травня.

Про це повідомляє Київська міська рада.

Один комплект назви станції «Звіринецька» має 13 символів, а вага однієї літери становить від п’ятьох до шести кілограмів. Загалом для цієї станції виготовили 52 символи.

Проводити роботи можна лише вночі, оскільки відсутній рух поїздів та напруга на контактній рейці.

Читайте також: До Пущі-Водиці ходитиме екскурсійний трамвай-кафе

Нагадаємо, на Запоріжжі збудують п’ять підземних шкіл.

Фото: КМР

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: