Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/A_3JVSijktwSSSSSS

Суспільство

Як екоактивісти «Друкарні» рятують водойму у Слов’янську (ВІДЕО)

Опубліковано

Ось так виглядає звичайна річка на Донеччині.

Екоактивісти б’ють на сполох: ця каламутна вода потрапляє у крани!

Поки чекали реакції від влади, увірвався терпець — самі перевіряють воду.

Річка Колонтаївка забруднена

«Ми перебуваємо у місті Слов’янськ на річці Колонтаївка або Бесарабівка, люди називають її по-різному. Ця річка – найбрудніша у Слов’янську. Але за її станом, на жаль, ніхто не спостерігає, бо вважають, що вона така невеличка. Хоча насправді наші великі річки, їхні басейни наводнюються малими річками. І така брудна вода не має потрапляти до головних річок. Бо надалі вона потрапляє і до нашого пиття», – каже екоактивістка, співробітниця громадського простору «Друкарня» Капіталіна Каплан.

Що сталось з річкою? Відповідь допоможе знайти громадський моніторинг.

У Слов’янську небайдужі об’єднались в осередок «Друкарня».

І досліджують, яку воду п’ють на сході України.

Читайте також: В Україні запустили мапу екологічних проблем Донбасу

«Нас дуже турбує стан цієї річки Бесарабівка (Колонтаївка), і ми вирішили, що можемо все ж таки щось зробити. Почали спілкуватись з експертами, дізнаватись, що ми можемо зробити та як саме. І в ході цього написали невеличкий проєкт та закупили обладнання для моніторингу стану води у цій річці. Коли ми завершимо цей моніторинг, ми переберемось до інших», – розповідає Капіталіна Каплан.

Як проводять моніторинг?

За словами Капіталіни Каплан, волонтери чимало проб проводять самостійно.

«Забір води ми проводимо самостійно. У нас є весь потрібний посуд та обладнання, реагенти для її вимірювання. І вимірювання ми також робимо самостійно, і одразу після забору води просто на місці, щоб у нас були найсвіжіші та найчіткіші результати. До нас приїжджав експерт Максим Сорока», – каже Капіталіна Каплан.

Читайте також: Екоспоживання: як працює «ремонтне кафе» в Івано-Франківську (ВІДЕО)

Експерт Максим Сорока навчив активістів, як правильно робити забір. Також – як звичайні мешканці можуть дізнатися про стан води і провести самостійно цей моніторинг.

«У нас по річці Калантаївка є понад 10 пунктів відбору проби води. За результатами цих відборів ми знатимемо, де саме є забруднення і які з забруднювачі де скидаються. Далі ми плануємо передавати ці дані до нашого виконкому, щоб вони вже допомагали шукати скиди підприємства, які забруднюють цю річку».

Як боротися із забрудненням?

За словами активістів, можна просто пройтись вздовж річки і побачити нелегальні врізки або скиди від підприємств. І вже на основі цього можна подавати скарги задля довкілля.

«Ми знаємо, що хтось має прийти та щось зробити. Але ми вирішили не зволікати, не чекати та почати самостійно. У наш вільний час ми виходимо на моніторинг, залежно від погодних умов і локацій, і забираємо проби води. Далі ми будемо їх аналізувати і писати поради на виконком, на наші відділки екології міський, обласний, і розширювати нашу моніторингову місію. Збирати дані», – розповіла Капіталіна Каплан.

Які плани?

У майбутньому активісти планують разом з експертами наносити на всеукраїнську карту дані різних екологічних моніторингових громадських місій.

«Наш осередок громадянського суспільства «Друкарня», наша спілка екоактивістів, яку нам вдалось зібрати в наших стінах, також займається моніторингом якості повітря. Минулого року влітку ми написали звіт про стан водопостачання та водовідведення у місті Слов’янську. Наші дані, наші знання, напрацювання можена повторювати і застосовувати в будь-якому місті України. Цей інструмент схожий і він один для всіх. Тому приєднуйтесь до таких місій у своїх містах», – впевнена Капіталіна Каплан.

«Друкарня» спільно з іншими еко-активістами працює над Схід Ekomap.

Цей сервіс фіксує екологічні проблеми східних регіонів та способи їх вирішення.

Про проєкт 

“Cxiд Ekomap” – це інтерактивний атлас, присвячений актуальному стану навколишнього середовища Донецької та Луганської областей. 

Проєкт розроблений громадською організацією “Криголам” за підтримки посольства Чехії в рамках Transition Promotion Program.

Збройний конфлікт на сході країни заподіяв катастрофічної шкоди довкіллю, порушилась система моніторингу навколишнього середовища. На інтерактивній мапі зібрані екологічні проблеми регіону – затоплення шахт, сміттєві полігони, лісові пожежі, тліючі терикони, просідання грунтів та інші. 

Натиснувши на кожну проблему користувачі мають можливість ознайомитись з нею завдяки відеоролику, а також дізнатись про інструменти та методи, необхідні для її вирішення, які пропонують науковці. 

Перший крок до розв’язання проблеми – розуміння її масштабності. І головна мета “Cxiд Ekomap” – розпочати діалог про вирішення екологічних проблем шляхом збору даних і допомоги тим, хто працює з питаннями екології Донбасу. 

Читайте також5 найдавніших козацьких храмів України, де й досі зберігся дух Запорізької Січі

Нагадаємо, у Києві відкрили гігантську скульптуру кита з переробленого пластику.

Як ми повідомляли раніше, ЮНІСЕФ оголошує онлайн хакатон на підтримку кліматичного активізму серед школярів.

Суспільство

Україна вийшла у фінал Євробачення-2024: виступ alyona alyona та Jerry Heil в першому півфіналі (ВІДЕО)

Опубліковано

У місті Мальме, Швеція, пройшов перший півфінал Євробачення 2024, де виступили 15 країн-конкуренток. Цього року Україну представляє alyona alyona та Jerry Heil. 

За першим півфіналом слідкує редакція ШоТам.

alyona alyona та Jerry Heil виступили під номером 5. Номер співачкам ставила талановита українська режисерка Таня Муіньо, яка до того працювала з Кеті Пері, Дженніфер Лопес, Harry Styles, Post Malone, The Weeknd та іншими світовими зірками.

В кінці свого номеру сказали: “Дякую за підтримку України”.

Зазначимо, що у півфіналах могли голосувати лише глядачі тих країн, які беруть участь у відповідному півфіналі. Тобто в Україні можна віддати свої голоси лише 7 травня. У першому півфіналі зможуть проголосувати глядачі з Німеччини, Швеції та Великої Британії, а у другому — з Франції, Італії та Іспанії.

Фінал пісенного конкурсу відбудеться у суботу, 9 травня.

Де буде показана трансляція 

Читати далі

Суспільство

UAnimals запустили онлайн-видання про гуманність до тварин і довкілля

Опубліковано

Зоозахисна організація UAnimals запустила онлайн-видання про гуманність до тварин і довкілля. Це історії про тварин, людей, водойми, ліси та заповідники під час війни, а також про зв’язок людини й природи, про милосердя і порятунок, про жорстокість та байдужість. 

Про це повідомили представники UAnimals у Telegram.

“На прикладі окремих людей, компаній, притулків, організацій тощо ми показуємо, як по-різному люди ставляться до навколишнього світу, і шукаємо відповіді на щоденні болісні питання про гуманне співжиття”, — зазначають зоозахисники.

Читайте також: Коргі Лакі з України став моделлю для пам’ятника королеві Єлизаветі II в Англії

На сайті представлені інтерв’ю із людьми, які рятували тварин, розслідування про тих, хто завдає шкоди природі та тваринам, аналітичні тексти, колонки, репортажі тощо. Видання можна почитати українською та англійською.

Почитати онлайн-видання можна за посиланням.

Нагадаємо, на Київщині знайшли найбільшу популяцію рідкої сон-трави з Червоної книги.

Фото: UAnimals

Читати далі

Суспільство

На вокзалі Києва відкрився пункт рекрутингу до армії

Опубліковано

Міністерство оборони України 7 травня 2024 року в Києві на Центральному залізничному вокзалі відкрило інформаційну точку, де можна отримати інформацію про рекрутингові центри, які діють на території України.

Про це повідомляє “Укрзалізниця”.

Спеціально навчені працівники Укрзалізниці надаватимуть інформацію щодо вакансій у ЗСУ та відповідатимуть на поширені питання про посади у військових підрозділах.

Цей пілотний проєкт Міністерства оборони України за підтримки Укрзалізниці має на меті прозоро інформувати людей про можливості ефективної допомоги Силам оборони України та стимулювати до добровільного залучення на військову службу.

Читайте також: Військові будуть отримувати більше відпускних днів: що змінилося

«Кожного тижня в Україні відкриваються центри рекрутингу української армії. За декілька місяців їх мережа буде по всій Україні. У будь-якому центрі до лав Сил оборони може долучитися людина з будь-якого регіону. Це можливо, навіть маючи на руках повістку для уточнення облікових даних. Тому інформаційні пункти на залізничному вокзалі дозволять нам максимально донести цю інформацію до громадян», — зазначила заступник міністра оборони України Наталія Калмикова.

Інформаційний пункт рекрутингу знаходиться в центральному вестибюлі вокзалу, між головним інфопоінтом та входом до зали №3.

Нагадаємо, британець українського походження проїде на велосипеді 7 тис. км для допомоги дітям в Україні.

Фото: УЗ

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство1 місяць тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство1 місяць тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: