Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

В Україні запустили мапу екологічних проблем Донбасу

Опубліковано

В Україні запустили нову карту “Схід Ekomap”, присвячену актуальному стану навколишнього середовища Донецької та Луганської областей.

Мапа доступна за посиланям.

Проєкт не лише інформаційний, а й комунікаційний, адже кожен зможе проінформувати про проблему у своїй місцевості, додавши відповідну точку на мапі. Це допоможе визначити горизонт екологічних проблем Донбасу, щоб почати їх виправляти. 

Проєкт розроблений громадською організацією “Криголам” за підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки в рамках Transition Promotion Program.

Актуальність проєкту

Екологічна катастрофа на Донбасі триває вже давно, однак саме з початком бойових дій у 2014 році вона досягла піку. Війна завдає шкоди грунтам регіону, його водним системам, а також дикій природі.

Найбільшою небезпекою є неконтрольоване затоплення шахт, що призводить до забруднення води, просідання грунтів, а також отруєння повітря.

Лісові пожежі та незаконна вирубка дерев призвели до втрати лісових масивів смуг вітрозахисту, мали серйозний вплив на природні заповідники та порушили рівновагу екосистем.

Читайте також: Екоспоживання: як працює «ремонтне кафе» в Івано-Франківську (ВІДЕО)

Військові дії також загострили питання поводження з відходами, особливо в містах вздовж лінії зіткнення. Через збройний конфлікт порушилась система моніторингу навколишнього середовища і обмежився доступ до екологічної інформації регіону.

“Перший крок до розв’язання проблеми – розуміння її масштабності. Проєкт “Схід Ekomap” прагне розпочати діалог про вирішення екологічних проблем шляхом збору даних і допомоги тим, хто працює з питаннями екології Донбасу. Місцеве населення зможе активно до цього долучатись і позначати точки проблем (сміттєві звалища, вирубка лісів, просідання ґрунту та інші) у своєму регіоні”, – кажуть засновники громадської організації “Криголам”.

Як долучитися до проєкту?

Якщо ви помітили сміттєзвалище біля свого будинку, незаконну вирубку сусіднього лісу, тліючий терикон або турбуєтесь питанням якості питної води, то ви зможете посприяти розв’язанню цієї проблеми.

Для цього потрібно натиснути на жовтий плюсик на мапі, вибрати одну з 10-ти категорій проблеми, додати опис проблеми, а також поставити її місцезнаходження на мапі. Сюди ж можна додати фото, відео чи статті.

На мапі є перелічений список проблем, натиснувши на які можна переглянути відеоролик-пояснювач, розроблений разом з експертами.

Читайте такожЗ принтами від сонячних діток та фасадами київських будинків: вісім українських виробників особливих хустинок

А також дізнатись детальніше про методи та інструменти необхідні для розв’язання конкретної проблеми, які запропонували науковці.

Місцеві екологічні неурядові організації працюють як модератори сайту, які перевірятимуть майбутні дані. Крім того, разом з точкою можна додати своє бачення розв’язання проблеми.

Усі нанесені дані допоможуть окреслити всю масштабність питання, а екологічні громадські організації зможуть використати їх у своїй діяльності.

Про проєкт 

“Cxiд Ekomap” – це інтерактивний атлас, присвячений актуальному стану навколишнього середовища Донецької та Луганської областей. 

Проєкт розроблений громадською організацією “Криголам” за підтримки посольства Чехії в рамках Transition Promotion Program.

Збройний конфлікт на сході країни заподіяв катастрофічної шкоди довкіллю, порушилась система моніторингу навколишнього середовища. На інтерактивній мапі зібрані екологічні проблеми регіону – затоплення шахт, сміттєві полігони, лісові пожежі, тліючі терикони, просідання грунтів та інші. 

Читайте такожВід роботи у колгоспі до власного бізнесу. Історія рома, який вже 30 років створює натуральну продукцію

Натиснувши на кожну проблему користувачі мають можливість ознайомитись з нею завдяки відеоролику, а також дізнатись про інструменти та методи, необхідні для її вирішення, які пропонують науковці. 

Перший крок до розв’язання проблеми – розуміння її масштабності. І головна мета “Cxiд Ekomap” – розпочати діалог про вирішення екологічних проблем шляхом збору даних і допомоги тим, хто працює з питаннями екології Донбасу. 

Нагадаємо, оголосили конкурс стартапів на запровадження «чистих» технологій.

Головне фото: 24tv.ua.

Суспільство

Естонський депутат вирушив у велопробіг за Україну: 1700 кілометрів за 6 днів

Опубліковано

Депутат Естонського Парламенту Крісто Енн Вага, розпочав велопробіг із Таллінна до Києва, маючи намір пройти приблизно 1700 кілометрів за 6 днів. Депутат закликає світ надавати допомогу Україні.

Про це Крісто Енн Вага розповів на своїй сторінці в Іnstagram.

У віці 27 років Крісто Енн Вага став депутатом лише минулого року, проте він вже відомий як естонський спортсмен. Його проєкт публічної дипломатії “Ride for Victory! Tallinn to Kyiv” має три основні мети.

По-перше, він бажає підкреслити, що російська агресія проти України відбувається зовсім поруч від Таллінна, на відстані, яку можна пройти на велосипеді. Це нагадує, що війна не є віддаленою подією.

Читайте також: Цим їдальням було 50 років. Як у громаді на Волині реформували застарілу систему харчування в школах і садочках

По-друге, він закликає естонське суспільство та інші європейські країни продовжувати надавати  підтримку Україні (фінансову та гуманітарну).

По-третє, потрібно зібрати кошти для закупівлі позашляховиків і безпілотників для підрозділу ССО та 79-ї бригади ЗСУ.

“Я глибоко вдячний Крісто та його друзям, які їдуть разом із ним, за цей вчинок. Сприймаємо його як вияв солідарності усього естонського народу, який є надзвичайно дружнім до українського. З такими друзями маємо віру в швидшу перемогу”, —  написав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Нагадаємо, в Україні хочуть створити Єдиний реєстр адрес.

Фото: Крісто Енн Вага

Читати далі

Суспільство

З онлайн-продажу вдалося вилучити 700 російських книжок

Опубліковано

700 російських книжок було вилучено з продажу в інтернет-магазинах. Держкомтелерадіо продовжує здійснювати моніторинг вітчизняного ринку видавничої продукції.

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики.

За результатами Держкомтелерадіо у квітні 2024 року Держкомтелерадіо встановив факти незаконного розміщення на маркетплейсі Prom.ua та на створених на платформі вебсайтах 17 українськими інтернет-магазинами комерційних пропозицій щодо продажу майже 700 найменувань книжкових видань.

Завдяки співпраці з адміністрацією маркетплейсу знайдені товарні пропозиції видалили з інформаційних ресурсів, а суб’єктам електронної комерції надіслали попередження щодо неприпустимості провадження діяльності у видавничій справі з порушенням вимог законодавства України.

Читайте також: Мінкульт розпочав короткотривалі гранти: як вони працюють та як подати заявку

Також адміністрація маркетплейсу внесла зміни у правила розміщення інформації на Prom.ua.

Крім того, Держкомтелерадіо вжив заходи для припинення протиправної діяльності щодо реалізації видавничої продукції держави-агресора чотирма стаціонарними книгарнями – «Ера Водолія», «Країна казок», «Відьмин Котел» у м. Києві та «Буквиця» в м. Миколаєві.

Нагадаємо, у Львові відкрилася бібліотека, яка об’єднує літературу про моду та майстерню для шиття.

Фото Мінкульт

Читати далі

Суспільство

У Харкові можуть з’явитися вулиці на честь Олени Пчілки, Тичини й Гребінки

Опубліковано

У Харкові розпочалися громадські обговорення щодо перейменування ще 161 топоніма, серед яких провулок Боткіна, вулиця Вавилова, в’їзд Челюскінців 3-й і вулиця Валдайська.

Про це повідомили у Харківській міській раді.

«Харків’янам пропонують перейменувати низку вулиць, назви яких пов’язані з країною-агресором», — зазначили у Харківській міській раді.

Серед пропозицій з перейменування наявні такі:

Читайте також: На честь Дмитра Капранова перейменували вулицю в Конотопі

  • провулок Боткіна хочуть перейменувати на провулок Олени Пчілки;
  • вулицю Вавилову планують назвати на честь Ісмаїла Гаспринського;
  • в’їзд Челюскінців 3-й запропонували перейменувати на в’їзд Євгена Гребінки;
  • вулицю Валдайську хочуть назвати на честь Павла Тичини.

З повним списком пропозиції можна ознайомитись за посиланням.

Свої пропозиції чи підтримку щодо перейменувань можна надіслати на пошту rename@city.kharkiv.ua або за номером (057) 760-79-68

Нагадаємо, у Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”.

Фото: Харківська міська рада

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство4 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: