Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

В Україні запустили мапу екологічних проблем Донбасу

Опубліковано

В Україні запустили нову карту “Схід Ekomap”, присвячену актуальному стану навколишнього середовища Донецької та Луганської областей.

Мапа доступна за посиланям.

Проєкт не лише інформаційний, а й комунікаційний, адже кожен зможе проінформувати про проблему у своїй місцевості, додавши відповідну точку на мапі. Це допоможе визначити горизонт екологічних проблем Донбасу, щоб почати їх виправляти. 

Проєкт розроблений громадською організацією “Криголам” за підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки в рамках Transition Promotion Program.

Актуальність проєкту

Екологічна катастрофа на Донбасі триває вже давно, однак саме з початком бойових дій у 2014 році вона досягла піку. Війна завдає шкоди грунтам регіону, його водним системам, а також дикій природі.

Найбільшою небезпекою є неконтрольоване затоплення шахт, що призводить до забруднення води, просідання грунтів, а також отруєння повітря.

Лісові пожежі та незаконна вирубка дерев призвели до втрати лісових масивів смуг вітрозахисту, мали серйозний вплив на природні заповідники та порушили рівновагу екосистем.

Читайте також: Екоспоживання: як працює «ремонтне кафе» в Івано-Франківську (ВІДЕО)

Військові дії також загострили питання поводження з відходами, особливо в містах вздовж лінії зіткнення. Через збройний конфлікт порушилась система моніторингу навколишнього середовища і обмежився доступ до екологічної інформації регіону.

“Перший крок до розв’язання проблеми – розуміння її масштабності. Проєкт “Схід Ekomap” прагне розпочати діалог про вирішення екологічних проблем шляхом збору даних і допомоги тим, хто працює з питаннями екології Донбасу. Місцеве населення зможе активно до цього долучатись і позначати точки проблем (сміттєві звалища, вирубка лісів, просідання ґрунту та інші) у своєму регіоні”, – кажуть засновники громадської організації “Криголам”.

Як долучитися до проєкту?

Якщо ви помітили сміттєзвалище біля свого будинку, незаконну вирубку сусіднього лісу, тліючий терикон або турбуєтесь питанням якості питної води, то ви зможете посприяти розв’язанню цієї проблеми.

Для цього потрібно натиснути на жовтий плюсик на мапі, вибрати одну з 10-ти категорій проблеми, додати опис проблеми, а також поставити її місцезнаходження на мапі. Сюди ж можна додати фото, відео чи статті.

На мапі є перелічений список проблем, натиснувши на які можна переглянути відеоролик-пояснювач, розроблений разом з експертами.

Читайте такожЗ принтами від сонячних діток та фасадами київських будинків: вісім українських виробників особливих хустинок

А також дізнатись детальніше про методи та інструменти необхідні для розв’язання конкретної проблеми, які запропонували науковці.

Місцеві екологічні неурядові організації працюють як модератори сайту, які перевірятимуть майбутні дані. Крім того, разом з точкою можна додати своє бачення розв’язання проблеми.

Усі нанесені дані допоможуть окреслити всю масштабність питання, а екологічні громадські організації зможуть використати їх у своїй діяльності.

Про проєкт 

“Cxiд Ekomap” – це інтерактивний атлас, присвячений актуальному стану навколишнього середовища Донецької та Луганської областей. 

Проєкт розроблений громадською організацією “Криголам” за підтримки посольства Чехії в рамках Transition Promotion Program.

Збройний конфлікт на сході країни заподіяв катастрофічної шкоди довкіллю, порушилась система моніторингу навколишнього середовища. На інтерактивній мапі зібрані екологічні проблеми регіону – затоплення шахт, сміттєві полігони, лісові пожежі, тліючі терикони, просідання грунтів та інші. 

Читайте такожВід роботи у колгоспі до власного бізнесу. Історія рома, який вже 30 років створює натуральну продукцію

Натиснувши на кожну проблему користувачі мають можливість ознайомитись з нею завдяки відеоролику, а також дізнатись про інструменти та методи, необхідні для її вирішення, які пропонують науковці. 

Перший крок до розв’язання проблеми – розуміння її масштабності. І головна мета “Cxiд Ekomap” – розпочати діалог про вирішення екологічних проблем шляхом збору даних і допомоги тим, хто працює з питаннями екології Донбасу. 

Нагадаємо, оголосили конкурс стартапів на запровадження «чистих» технологій.

Головне фото: 24tv.ua.

Коментарі

Суспільство

В Україні відкрили офіс протимінної діяльності ДСНС: які у нього функції

Опубліковано

Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко повідомив про відкриття офісу протимінної діяльності Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС).

Про це повідомив Ігор Клименко, Міністр внутрішніх справ України.

Основні функції офісу

  • Координація розмінування територій.
  • Планування та моніторинг виконання завдань з розмінування.
  • Сертифікація та контроль якості роботи операторів протимінної діяльності.

Читати також: Український інженер створив візуалізацію тривалості повітряних тривог в Україні: як це працює

Глава МВС також зазначив, що новий офіс сприятиме покращенню взаємодії з громадянами у сфері мінної безпеки та підвищить ефективність процесу розмінування. За останню добу сапери обстежили понад 200 га території та знищили майже 600 вибухонебезпечних предметів.

Нагадаємо, що Німеччина передасть Україні новий пакет військової допомоги: 77 танків Leopard 1A5 та 12 гаубиць PzH 2000.

Фото: ДСНС.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Коли в українських школах будуть канікули: рекомендації МОН

Опубліковано

Цьогоріч Міністерство освіти і науки України (МОН) надало школам можливість самостійно визначати дати та тривалість канікул, зважаючи на безпекову ситуацію в регіоні.

Водночас МОН опублікувало орієнтовні дати осінніх канікул на 2024 рік.

Ключові моменти

Початок і закінчення навчального року

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України №841 від 23 липня 2024 року, навчальний рік розпочався 2 вересня 2024 року і триватиме до 30 червня 2025 року.

Орієнтовні дати канікул

    • Осінні: 28 жовтня – 3 листопада 2024 року.
    • Зимові: 30 грудня 2024 – 10 січня 2025 року.
    • Весняні: 24 – 30 березня 2025 року.
    • Літні: 30 червня – 31 серпня 2025 року.

    Читати також: В Україні стартував проєкт із навчання жінок-водійок автобусів

    Самостійне визначення канікул

    Педагогічні ради навчальних закладів мають право самостійно вирішувати питання щодо структури та тривалості навчального року в межах затверджених урядом дат. Зокрема, вони визначають:

      • Тривалість навчального тижня та дня.
      • Тривалість занять і перерв між ними.
      • Форми організації освітнього процесу.

      Врахування потреб учнів

      При визначенні структури навчального року школи повинні зважати на освітню програму, навчальне навантаження, вікові особливості учнів та їхній фізичний, психічний та інтелектуальний розвиток.

        Підсумок

        МОН пропонує орієнтовні дати канікул, але надає школам автономію в організації навчального процесу. Це дозволяє більш гнучко адаптувати графік навчання та відпочинку до потреб учнів і регіональних умов.

        Нагадаємо, що МОН змінило терміни подання на держгрант на здобуття вищої освіти: до коли можна подати заявку.

        Фото: Freepik.

        Коментарі

        Читати далі

        Суспільство

        Активісти реставрують мозаїку на дитячій художній студії імені Осташинського: фото та як подопомгти

        Опубліковано

        Активісти на чолі з авторкою проєкту Child of Socialism, Ельмірою Еттінгер, розпочали реставрацію мозаїки на дитячій художній студії імені Осташинського, що розташована на вулиці Павла Скоропадського біля станції метро «Площа Українських героїв».

        Про це повідомляє Elmira Ettinger.

        фото: Elmira Ettinger

        Ініціатива виникла після того, як Ельмірі написав юнак, який розповів про мозаїку та мрію школи відновити її, проте коштів на це немає.

        фото: Elmira Ettinger

        Читати також: Фільм «Сентиментальна подорож до планети Параджанова» представлять на Варшавському кінофестивалі

        фото: Elmira Ettinger

        Спільно з художником Олександром Богомазом, активісти розпочали демонтаж старої мозаїки, адже вона була у критичному стані — під нею утворилися порожнини до 10 см, і частини мозаїки відпадали. Наступний етап — гідроізоляція стіни, укріплення конструкцій та облаштування нової мозаїки.

        фото: Elmira Ettinger

        На всі роботи потрібні кошти, і Ельміра Еттінгер шукає підтримку від держави, меценатів та небайдужих. Усі охочі можуть задонейтити на матеріали за посиланням.

        фото: Elmira Ettinger

        Нагадаємо, що у Львові відбудеться «Молодвіж». Захід присвячений памʼяті Ярини Базилевич, яка разом з сімʼєю загинула під час атаки.

        Фото: Elmira Ettinger.

        Коментарі

        Читати далі

         РЕКЛАМА:

        Шопочитати

        Суспільство1 тиждень тому

        Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

        Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

        Суспільство2 тижні тому

        Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

        Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

        Суспільство1 місяць тому

        «Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

        Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

        Суспільство1 місяць тому

        Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

        Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...

        РЕКЛАМА: