Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

«Наповни пляшку тут Refill»: у Києві презентували екологічну ініціативу

Опубліковано

На Київщині запустили екоініціативу «Наповни пляшку тут Refill» – це проект, що об’єднує еко-відповідальні заклади України та стимулює використання багаторазових пляшок серед населення.

Про це ШоТам повідомили у пресслужбі технологічного стартапу Ecola.

У рамках проекту заклади-учасники безкоштовно наповнять багаторазову пляшку кожному, хто до них завітає.

Проект реалізує компанія Ecola – технологічний стартап, який допомагає людям та організаціям сортувати сміття та здавати його на переробку просто і зручно.

З листопада 2020 року більш ніж 10 тисяч сімей та організацій здали компанії на переробку або утилізацію понад 11 тисяч кубометрів сировини. А це, між іншим, у висоту – як 26 веж Empire State Building у Нью-Йорку!

Метою проекту «Наповни пляшку тут» є зменшення використання одноразових пластикових PET-пляшок, які в більшості випадків потрапляють на полігон і розкладаються більше, ніж 200 років.

Збереження природи – це не тільки сортування, а ще й зміна звичок та поведінки з метою зменшення обсягу генерації сміття загалом. Зменшення предметів одноразового використання – один з перших кроків свідомого споживання. Проект «Наповни пляшку тут» від Ecola надає змогу зробити цей перший крок дуже простим.

Як це працює?

Крок 1. Містяни, проходячи повз заклад партнера проекту, побачать ось таку наліпку чи воблер. Це означає, що можна сміливо зайти і попросити працівників закладу наповнити вашу багаторазову пляшку.

Читайте також: Екоспоживання: як працює «ремонтне кафе» в Івано-Франківську (ВІДЕО)

Дізнатися про те, які заклади беруть участь у проекті, можна на сайті Ecola, скориставшись зручною мапою партнерів. Тут можна подивитися куди зайти у Печерському районі, які заклади наповнять пляшку біля метро Мінська або на Золотих Воротах.

Крок 2. Отже, ви у закладі. Підійдіть до офіціанта, на бар чи на касу і дайте свою багаторазову пляшку для наповнення фільтрованою водою. Після цього відскануйте QR-код, який вам нададуть працівники закладу. Це допоможе нам підрахувати, скільки багаторазових пляшечок наповнено, і скільки PET-пляшок не потрапило у смітник.

Один з перших партнерів «Наповни пляшку тут» – мережа ресторанів «Евразия».

Ще один партнер проекту – кафе-платформа добрих справ Альтруїст.

Як стати партнером?

Стати партнером проекту «Наповни пляшку тут» та доєднатися до еко-свідомих закладів дуже просто – необхідно заповнити анкету або залишити заявку на сторінці проекту.

Також з листопада 2020 року кияни можуть здати на переробку вторсировину, не виходячи з дому. Компанія Ecola забирає вторсировину безпосередньо від дверей квартири, будинку чи офісу.

Читайте такожЕкологія в Інстаграм: шість українських екоблогерів

Здати сировину можна безкоштовно протягом вихідних. У будні вивіз сировини коштує 129 грн. за одне замовлення. А ті, хто готовий накопичувати вторсировину чи генерує її від 30 кг, можуть не просто здати сміття, а продати його та отримати за це винагороду.

Для оформлення замовлення на вивіз вторсировини потрібно зареєструватися в телеграм-боті @EcolaAssistBot, вартість вторсировини на продаж можна переглянути на офіційному сайті компанії.

Нагадаємо, Україна створить кліматичний фонд за підтримки Світового банку.

Також кияни представили еко-фотопроєкт «Пластикові водойми».

Суспільство

На Київщині знайшли найбільшу популяцію рідкої сон-трави з Червоної книги

Опубліковано

У Київській області було виявлено одну з найбільших популяцій сон-трави. Ці рідкісні квіти процвітають поруч з містом Обухів.

Про це у Facebook повідомляє Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ).

фото: КЕКЦ

Про цвітіння

Зазначається, що під Обуховом виявили найбільшу у регіоні популяцію сон-трави (сон чорніючий). Ця рослина занесена до Червоної книги України і є дуже рідкісною. Він росте на степових схилах чи старих соснових лісах. У лісах його знищують рубки, а в степу – оранка.

фото: КЕКЦ

Читати також: Естонський депутат, який збірає гроші на ЗСУ, доїхав на велосипеді до Києва

“Ця популяція сну виявилася найбільшою в Київській області, ми нарахували там близько 1000 рослин сну. Для порівняння, вже 30 рослин сну, що ростуть в одному місці, вважається значною популяцією для того, щоб брати її під охорону”, – йдеться у повідомленні.

У КЕКЦ поінформували, що для охорони цієї популяції сон-трави екологи створюватимуть пам’ятку природи.

Нагадаємо, що Дія.Освіта випустила серіал про те, як взаємодіяти з військовими та ветеранами.

Фото: КЕКЦ

Читати далі

Суспільство

Естонський депутат, який збірає гроші на ЗСУ, доїхав на велосипеді до Києва

Опубліковано

Депутат з Естонії Крісто Енн Вага, який збирає кошти для ЗСУ, прибув до Києва на велосипеді.

Про це він повідомив в соц.мережі Х.

фото: Крісто Енн Вага

“Я зробив це! Проїхав на велосипеді від Таллінна до Києва, щоб показати, що війна триває лише на відстані велопрогулянки, і висловити підтримку захисникам. Тож зосередьмося на тому, щоб допомогти Україні виграти цю війну та перемогти терористичну росію”, – написав він.

Читати також: У Дніпрі в закладах середньої освіти побудують три протирадіаційних укриття

Мета його поїздки – зібрати 50 тисяч євро на потреби Сил оборони України разом з інтернет-спільнотою NAFO, яка підтримує нашу країну та протистоїть російській пропаганді. Для цього була створена окрема сторінка, на якій збирають пожертви. Зі зібраних коштів планують закупити машини та FPV-дрони для військових.

Нагадаємо, що українські музиканти виступатимуть на фестивалі Sziget в Будапешті: хто саме.

Також ми повідомляли, що Укрпошта випускає нову марку, присвячену очищенню Чорного моря від російських кораблів.

Фото: Крісто Енн Вага

Читати далі

Суспільство

У Львові девʼять мозаїк позначили охоронним знаком

Опубліковано

У 2024 році ще дев’ять мозаїк у Львові були визнані міжнародним охоронним знаком “Блакитний щит” як об’єкти культурної спадщини.

Про це повідомляє Львівська міська рада.

фото: Львівська міська рада

Про ініціативу

Щоб підкреслити їхню цінність та важливість збереження, мозаїки в Львові почали позначати міжнародним охоронним знаком “Блакитний щит”. Крім того, власникам будівель чи установам, які їх утримують, пояснюють, що вони зобов’язані зберігати ці мозаїки.

Під таким знаком вже позначено 54 мозаїки у місті, які, хоч і розміщені не завжди у будівлях-пам’ятках, але все ж належать до об’єктів культурної спадщини, зазначають у міськраді.

фото: Львівська міська рада

Читати також: Виступ України на Євробаченні-2024: де та коли дивитися

У листопаді 2023 року почали маркувати мозаїки у місті міжнародним охоронним знаком “Блакитний щит”. Цей знак є захисною емблемою Гаазької конвенції про охорону культурних цінностей у разі збройного конфлікту.

Також ми повідомляли, що Укрпошта випускає нову марку, присвячену очищенню Чорного моря від російських кораблів.

Нагадаємо, що українська акторка Іванна Сахно зіграє головну роль в продовженні M3GAN.

Фото: Львівська міська рада

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: