

Суспільство
Кияни представили еко-фотопроєкт «Пластикові водойми»
Громадська організація Екологічна нація спільно з фотографом Віталієм Дрябенком представили фотопроєкт «Пластикові водойми».
Фотопроєкт реалізований задля досягнення цілей сталого розвитку ООН: Ціль №12 – відповідальне споживання та Ціль №14 – збереження морських екосистем.
Зйомка проходила на озері Небриж, що на Позняках. Фотосесія тривала понад годину.
Дані ООН стверджують: щороку в моря і океани потрапляють понад 8 мільйонів тон пластикових відходів.
Читайте також: Про кіз, трактори і городи: вісім українських сільських блогерів
За прогнозами науковців, якщо люди й далі засмічуватимуть водойми, то за 29 років (!) в океанах пластику буде більше за риб.

Кожен здатен на більше заради довкілля, тому наостанок пропонуємо кілька порад, що здатні зробити наш світ чистішим без пластику:
- Обмежуй використання пластику: придбай багаторазову чашку для кави, заміни поліетиленові пакети на еко-торби, а овочі й фрукти купуй в еко-мішечках;
- Здавай PET-пляшки та інший пластик на переробку (не весь пластик підлягає переробці, тому ознайомся з маркуванням, яке вказане на упаковці).
Про громадську організацію
Громадська організація Екологічна нація працюж з жовтня 2020 року. Просуває екологічний світогляд серед українців через творчість, просвітницькі заходи та освітні проєкти.
У січні 2021 року вийшла друком книжка «Еко-історії для моїх маленьких друзів». Організація вже передала книжку до 600 шкіл і бібліотек усіх областей України включно з АР Крим і 12 країн світу, де проживає наша діаспора. Переглянути безкоштовно: cutt.ly/BnIUfE8
Читайте також: Екологія в Інстаграм: шість українських екоблогерів
Також Екологічна нація провела майже 50 зустрічей з дітьми та студентами про збереження довкілля, а 4 зустрічі відбулися з українською діаспорою (Туреччина, Угорщина, Грузія, Японія).
Нагадаємо, 8-річний блогер із Волині навчає правильно компостувати відходи.
Як ми повідомляли раніше, Джуда зі США став українським блогером Юрою з Коломиї.
Усі фото: facebook.com/EcoNationUkraine.
Суспільство

В Україні вперше виконали мікрохірургічну операцію, яка дозволила зберегти ногу пораненому військовому та уникнути ампутації. Операція тривала 13 годин.
Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров’я.
Як виконували операцію
Українському військовому робили операцію у клінічній лікарні «Феофанія». Реконструктивний хірург Михайло Сауляк разом із командою хірургів-травматологів провів складну трансплантацію шкірно-м’язового клаптя latissimus dorsi flap. У МОЗ зазначили, що це одна з найскладніших мікрохірургічних операцій, і її можуть виконати лише кілька фахівців в Україні.
Кожен етап втручання вимагає від лікарів високої точності. Додаткові ускладнення під час операції виникали через тяжкість отриманих травм. Найскладнішим етапом стало виконання мікросудинного анастомозу — з’єднання судин діаметром 1-3 міліметри, що забезпечують кровопостачання трансплантованого клаптя.
«Операція пройшла успішно. Протягом місяця військовий перебував під ретельним наглядом лікарів, щоб уникнути можливих ускладнень. Сьогодні його гомілка повністю загоїлась, кінцівку вдалося зберегти. Попереду наступний етап лікування для відновлення великогомілкової кістки»‚ — написали в МОЗ.
Читайте також: Військовий, якого визнали загиблим, зумів вижити попри тяжкі травми (ВІДЕО)

У відомстві розповіли, що військовий отримав тяжку мінно-вибухову травму, яка пошкодила значну частину м’яких тканин та кісток гомілки. Через масштабність ураження чоловікові неодноразово пропонували ампутації, та він відмовлявся. У «Феофанія» вирішили спробувати зберегти кінцівку та провели операцію.
Нагадаємо, що у «Дії» надсилатимуть медичні сповіщення: як це працюватиме.
Фото: сайт МОЗ
Суспільство

Представники Київської обласної державної адміністрації та графства Бакінгемшир, що у Великій Британії, підписали угоду про встановлення партнерських відносин.
Про це повідомив очільник т.в.о. голови Київської ОДА Микола Калашник.
Завдяки співпраці сторони співпрацюватимуть у таких сферах:
- освіта;
- охорона здоров’я;
- бізнес;
- інвестиції;
- відбудова.
Разом із цим у документі передбачили взаємодію сторін задля розвитку культури, туризму, чистої енергії та цифрових технологій.
Читайте також: «Укрзалізниця» проведе у Києві безплатну лекцію «Невідомий вокзал»


Микола Калашник зазначив, що завдяки співпраці Київська область отримає нові можливості для втілення важливих проєктів. Сторони створять робочу групу для координації спільних ініціатив, а також для взаємодії між підприємствами обох регіонів.
«Це партнерство — новий крок до відновлення та розвитку Київщини! Впевнений, що наша співпраця стане прикладом ефективного міжнародного партнерства та взаємної підтримки»‚ — написав очільник КОВА.
Нагадаємо, що Київська область співпрацюватиме з корейською компанією Hyundai XiteSolution.
Фото: фейсбук-сторінка Миколи Калашника
Суспільство

На Центральному залізничному вокзалі Києва 21 березня 2025 року відбудеться лекція «Невідомий вокзал».
Про це повідомили в УЗ.
Лекцію вестиме письменник-краєзнавець та фахівець Центральної бібліотеки Солом’янки імені Григорія Сковороди Олександр Михайлик. Він розкаже про:
- будівництво залізниці в Києві;
- архітектора першого вокзалу Івана Фрідріха-Вишневського;
- етапи розвитку споруди та її фінальну деконструкцію.
Захід відбудеться у лекторії Iron Land Центрального залізничного вокзалу Києва. Лекцію розпочнуть 21 березня о 16:00, вона триватиме годину.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» продовжила маршрут потяга Київ – Івано-Франківськ.
Раніше ми повідомляли, що в Києві не зупинятимуть рух громадського транспорту під час повітряних тривог.
Фото обкладинки: сайт сервісу «Київ Цифровий»