Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

ПРООН навчає рятувальників технологіям, щоб визначати місцеперебування людей

Опубліковано

Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні організувала серію тренінгів для рятувальників, які працюють у Донецькій, Луганській та Запорізькій областях, де вони опановували технологію визначення місцезнаходження what3words.

Ця технологія вже успішно зарекомендувала себе серед рятувальних служб Сполученого Королівства, Північної Америки, Австралії, Південної Африки та Німеччини. 

Користуючись адресами у форматі what3words, завдяки лише трьом словам громадяни зможуть передати рятувальним службам точні координати місця, де необхідна допомога.

Завдяки цьому служби зможуть визначити точне місцеперезнаходження надзвичайної події та швидше направити туди рятувальну підмогу. 

Технологія what3words розділила весь світ на квадрати площею 3х3 метри та присвоїла кожному квадрату унікальну комбінацію з трьох слів.

Наприклад, ///чудовий.оберіг.сосновий – це точна адреса трьох квадратів у парку ім. Пушкіна в Краматорську на Донеччині.

Застосунок what3words безкоштовний, а звантажити його можна як для операційної системи iOS, так і для Android, або скористатися онлайн-мапою what3words.com.

Як працює?

Система не потребує підключення до інтернету, що значно спрощує її використання у місцевості з нестабільним мобільним зв’язком­­. Адреси у форматі what3words покривають увесь світ, а контент застосунку доступний 48 мовами, включаючи українську. 

У надзвичайних ситуаціях для оперативного направлення допомоги на місце події визначення точних координат є критично важливим.

Проте люди, які звертаються до рятувальних служб, часто не можуть точно вказати, де конкретно вони знаходяться, особливо якщо у тій місцевості немає адрес чи розпізнавальних знаків.  

Читайте такожВсі айтівці живуть на Балі? Співзасновник IT-Camp про безкоштовне навчання діток і попит на хороших фахівців

Як система допомогла?

Саме така надзвичайна ситуація трапилася з водієм вантажівки, коли колеса його автомобіля загрузли в піску на віддаленій ґрунтовій дорозі, де не було жодного розпізнавального знака, неподалік міста Лиман на Донеччині.

Оскільки водій не орієнтувався на місцевості, йому було складно описати своє точне місцезнаходження. 

За підтримки ПРООН в Україні у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру диспетчери ДСНС, що працюють у трьох областях на сході України, пройшли навчання та вміють використовувати what3words-адреси, коли їм телефонують на 101.

Диспетчер, який відповів на дзвінок, зміг дізнатися у водія координати місця, де той перебував, у форматі what3words і буквально за декілька хвилин направив на місце події рятувальників 21-го Державного пожежно-рятувального загону.

Це перший в Україні випадок, коли рятувальна операція була здійснена завдяки інноваційній технології для визначення місцезнаходження. 

Керівник Програми ООН із відновлення та розбудови миру Віктор Мунтяну зазначив, що через тривалий збройний конфлікт на сході України люди, що живуть у регіоні, покладаються передусім на підтримку рятувальних служб, коли їхньому життю загрожує небезпека чи коли вони потребують екстреної допомоги. 

ПРООН не тільки провела тематичні навчальні тренінги для рятувальників, а й передала технічне обладнання, аби співробітники ДСНС могли використовувати технологію what3words на сучасних гаджетах.

Поставка містила 233 сучасні планшети, 69 комп’ютерів, інтерактивну панель, роутери та ноутбук.

Закупівля обладнання для підрозділів ДСНС здійснена у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції. 

Для довідки 

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО). 

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії 

Про what3words 

Розроблена у 2013 році у Лондоні технологія what3words, співтворцем якої став Кріс Шелдрік, – це найпростіший спосіб повідомити своє місцезнаходження. Система покриває увесь світ, не потребує жодних оновлень та підключення до інтернету.

Згенеровані технологією адреси – це максимально зрозумілий для людського сприйняття формат, що дозволяє легко ділитися своїми точними координатами з іншими.

Він також може використовуватися у роботі різноманітних платформ та пристроїв, як-от у застосунках для виклику таксі чи для організації електронної торгівлі.

Система також оптимізована для зчитування голосових запитів та має вбудований модуль, що перешкоджає виникненню ймовірних помилок, одразу визначаючи та виправляючи їх. 

Система what3words інтегрована в різноманітні застосунки, платформи та вебсайти за допомогою простого коду. Продукти, що працюють на основі цієї технології, є безкоштовними, а окремі НУО, які відповідають встановленим критеріям, сплачують символічний внесок. Партнерами проєкту є Mercedes-Benz, Triumph Motorcycles, Premier Inn, AA, а також рятувальні служби по всьому світу. 

У команді працює понад 100 співробітників, а офіси компанії є у Великій Британії, США, Німеччині та в Улан-Баторі в Монголії. Компанія залучила понад 80 млн фунтів стерлінгів інвестицій від таких кампаній, як Intel, Aramex, Deutsche Bahn, Subaru та Sony Investment Fund. 

Читайте такожСкайдайвинг для екстремалів: де в Україні можна стрибнути з парашутом і скільки це коштує

Нагадаємо, ЄС та ПРООН відкрили оновлені медичні колцентри на сході України.

Як ми повідомляли раніше, Укроборонсервіс навчатиме Дипполіцію Лівії розміновувати вибухівку.

Суспільство

“Щоденник нареченої Христа”: документальний фільм про черниць зʼявився на Takflix

Опубліковано

Фільм Марти Смеречинської побудований на основі дворічних спостережень за життям понад 100 українських дівчат-черниць у сучасному греко-католицькому монастирі на заході України.

Про це повідомило Divoche.media.

Про фільм

Повнометражна стрічка режисерки Марти Смеречинської ґрунтується на дворічних спостереженнях за життям понад сотні українських дівчат-черниць у сучасному греко-католицькому монастирі на заході України. Серед них також була молодша сестра режисерки, Настя. Марта Смеречинська вивчає цю спільноту, взаємодіє з черницями та розвиває нові стосунки із близькою людиною.

Читати також: Послуга ОСББ в Київ Цифровому стала переможницею міжнародної технологічної премії

Фільм “Щоденник нареченої Христа” отримав дві нагороди на фестивалі Ukrainian Doc Preview Docudays UA 2020: East Silver Caravan Award та DOK Leipzig Award. Презентація стрічки відбулася на Marché du Film — Festival de Cannes у рамках секції Cannes Docs. Зараз його можна переглянути у всьому світі з англійськими субтитрами.

Онлайн-кінотеатр Takflix передасть 10% з кожного квитка фонду “Повернись живим”, ще 50% — творцям кіно. Дивитися «Щоденник нареченої Христа» можна тут

Нагадаємо, що в Київ Цифровому запустили опитування щодо перейменування вулиць.

Також ми повідомляли, що в Києві покажуть фотовиставку про знищену росією українську культурну спадщину.

Фото: Щоденник нареченої Христа

Читати далі

Суспільство

В Києві в ботсаду зацвіли півонії: фото

Опубліковано

У ботанічному саду імені Гришка квітковий рай. Бузок уже вибухає яскравим цвітом, а недавно розцвілися півонії.

Про це повідомили на офіційній сторінці ботсаду в інстаграмі.

Головним партнером бузку є півонія деревовидна, яка квітує одночасно з бузком. Це дозволяє підкреслити враження від квітування бузку та заповнити сад барвами та ароматом. Квіти півонії деревовидної мають діаметр близько 30 см, що сприяє підсиленню інтенсивності загальної кольорової палітри.

фото: ботсад
фото: ботсад
фото: ботсад
фото: ботсад

Фото: У Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині Донеччини й Луганщини

Про устрій дендрарію в ботсаду

Сезонність та динамічність парку можуть проявлятися найбільш повно, коли певні його ділянки, завдяки великій кількості квітучих рослин, перебувають у центрі уваги, а потім змінюють своє положення. Концентрація на певних ділянках одночасно цвітучих рослин дозволяє викликати у відвідувачів сильні емоційні враження. Цей прийом успішно використовував Леонід Іванович при створенні дендрарію. Кожного сезону тут відвідувачів очікує нова композиція барвистих квітів і листя.

У травні у сирингарії розцвітає понад півтори тисячі кущів бузку і деревовидних півоній.

Нагадаємо, що в Україні анонсували безоплатні курси англійської мови для ВПО.

Також ми повідомляли, що коргі Лакі з України став моделлю для пам’ятника королеві Єлизаветі II в Англії

Фото: ботсад

Читати далі

Суспільство

В Дніпрі запрацювала дитяча залізниця: ціни та розклад

Опубліковано

Сьогодні, 4 травня, під звук станційного дзвону розпочався літній сезон на найстарішій в Україні і другій за віком у світі дитячій залізниці.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Дніпровська дитяча залізниця, відкрита у 1936 році, припиняла рух поїздів лише у кілька разів: під час Другої світової війни, карантину та у перший рік широкомасштабного вторгнення.

650 юних залізничників з Дніпра під наглядом інструкторів будуть керувати поїздами, перевірятимуть стан колійної мережі, працюватимуть в якості дикторів, касирів та чергових на станціях.

Читати також: В Київ Цифровому запустили опитування щодо перейменування вулиць

Подробиці

Дніпровська дитяча залізниця працюватиме:

  • у травні, вересні та жовтні – у вихідні дні з 10:00 до 18:00;
  • у літні місяці – щоп’ятниці з 12:00 до 18:00,  у вихідні дні з 10:00 до 18:00.

Вартість дитячого квитка – 50 гривень, дорослого – 62 гривні.

Адреса: м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 95д.

Нагадаємо, що послуга ОСББ в Київ Цифровому стала переможницею міжнародної технологічної премії.

Також ми повідомляли, як військовому отримати відпустку закордоном.

Фото: Укрзалізниця

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство1 місяць тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: