Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Скайдайвинг для екстремалів: де в Україні можна стрибнути з парашутом і скільки це коштує

Опубліковано

Свобода польоту і неймовірний сплеск адреналіну — все це ви можете відчути, зробивши крок вперед з вертольота чи літака з парашутом на спині. Якщо це ваша давня мрія — саме час нарешті наважитися і запам’ятати ці кілька хвилин польоту на все життя. Де в Україні можна стрибати, скільки це коштує та які протипоказання — усе це ми зібрали для вас до Міжнародного Дня парашутиста 26 липня.

Що варто пам’ятати, перш ніж стрибати з парашутом

Почнемо з того, що далеко не кожен може дозволити собі таку розкіш як скайдайвинг, він же стрибок із парашутом. У першу чергу, це стосується стану здоров’я, адже є певні протипоказання. Якщо у вас є серцево-судинне чи легеневе захворювання, часто підвищений або знижений артеріальний тиск або пошкоджені органи слуху чи зору, парашут — це табу. Не можна стрибати й людям із нервовими розладами, цукровим діабетом, нирковими та психіатричними захворюваннями. Якщо ж ви мали травми черепа чи захворювання опорно-рухового апарату, вам також, на жаль, ця розвага недоступна. В охочих стрибати також не повинно бути травм і переломів кінцівок за останні дванадцять місяців. Із застудою або навіть невеликим нежитем теж слід утриматися від польоту.

Серед інших важливих факторів — у парашутиста має бути вага в приблизно від 45 до 100 кілограмів. Є й обмеження за віком, але скрізь по-різному. І, звичайно ж, забороняється стрибати в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння. А ще варто зважати на те, щоб була хороша погода. Перед першим стрибком усі проходять програму первинної підготовки, а потім — медичний огляд на аеродромі. Слід пам’ятати, що бувають випадки, коли парашути не відкриваються. Тоді варто смикати за запасні шнурки, розташовані праворуч. Якщо не спрацювало, намагатися впасти на болото, сніг або дерева. Хоча останнім часом таке трапляється доволі рідко, адже спорядження проходить багато тестувань перед тим, як потрапляє на спину до парашутиста.

Якщо ж ви все ж таки наважилися стрибати, пропонуємо вам 5 місць, де це можна зробити в різних областях.

Відчуй адреналін біля Львова

Охочі стрибнути з парашутом поблизу міста лева можуть зробити це на аеродромі «Цунів». Всеукраїнський клуб активного відпочинку KAVA дозволяє відчути висоту навіть новачкам, навчаючи їх з нуля. Вони пропонують стрибки з висоти у 600-800 метрів з парашутом, який відкривається автоматично через три секунди з моменту виходу з літака. Тобто, вам ні за що смикати не потрібно буде. Політ до приземлення триває приблизно 1,5-2 хвилини. Або ж ви можете обрати варіант стрибку з інструктором — з висоти від трьох кілометрів.

Фото: kava.ua

На аеродромі вам обов’язково проведуть інструктаж, на якому навчать правильно виходити з літака, керувати куполом у небі, збирати парашут після приземлення і, найголовніше, як правильно і безпечно приземлитися. Триватиме інструктаж до того часу, поки всі учасники не засвоять матеріал на практиці. Це може бути 2 години, а може і 4 — залежить від самих людей і від їх кількості. Стрибки відбуваються цілий рік щовихідних. У період з квітня по вересень також можна стрибати кожного вечора п’ятниці.

Ціни: з інструктором — 3800 грн, самостійний стрибок — 1500 грн

Адреса: 25 км від Львова, село Заверешиця, вулиця Лісна, 4А

Стрибаємо з висоти 4 км над Києвом

Асоціація «Пара-Скуф», яка займається популяризацією парашутного спорту в Києві, радо допоможе вам з організацією стрибку. Вона не лише здійснює мрії людей зі стрибків з парашутом, а й проводять масштабні спортивні змагання, установки рекордів, міжнародні фестивалі тощо. База розташована на аеродромі «Чайка», що у селі Петропавлівська Борщагівка біля Києва.

Читайте також: Мальовничі Карпати та край козацької слави: кращі трейли цього літа для любителів побігати

Стрибнути тут можна як у тандемі з інструктором на висоті у 4200 метрів, так і самостійно — з 1000 метрів. А ще можна пройти навчання, щоб стати професійним парашутистом. Як будете їхати на аеродром, не забудьте взяти паспорт. А ще радять мати взуття на товстій підошві, яке жорстко кріпиться на стопі (наприклад, спортивні кросівки), та зручний одяг, як от спортивний костюм.

Фото: paraskuf.com.ua

Ціни: з інструктором — від 4000 грн, самостійний стрибок — 2500 грн

Адреса: село Петропавлівська Борщагівка, вулиця Антонова, 5

Одеса з висоти пташиного польоту

Подивитися на землю з висоти кількох кілометрів можна і біля портового міста. З аероклубом «Одеса» ви зможете стрибнути як з інструктором, так і самостійно. Для цього потрібно дістатися до аеродрому «Гідропорт», що за два кілометри від міста. Там же є можливість розміститися у готелі, вартість проживання в якому — від 350 грн на добу за кімнату.

Фото: airclub.odessa.ua

Приземлятися ви будете на ґрунтове льотне поле, підготовлене спеціально для виконання польотів і стрибків з парашутом. Недосвідченим людям радять стрибати з інструктором — з висоти 2500-4200 метрів. Приземлення буде м’яким, на ноги інструктора, летіти ви будете 5-7 хвилин. Для охочих відчути політ самостійно, пропонують стрибки з висоти 1100 метрів. Будьте готові до навчання, яке може зайняти у вас цілий день напередодні.

Ціни: з інструктором — від 4000 грн, самостійний стрибок — від 2400 грн

Адреса: 2 км від Одеси, село Набережне, вулиця Авіаторів, 8

Вільний політ над Харковом

Пірнути у небеса, відчути адреналін та екстрим можна й на аеродромі «Коротич», що на виїзді з Харкова. Організацію вашого стрибку візьме на себе Харківський аероклуб ім. В.С. Гризодубової, названий на честь радянської льотчиці. Важливий момент: брати участь у польотах і парашутних стрибках, можуть тільки члени Харківського аероклубу. За бажанням, ви можете написати заяву про вступ прямо на аеродромі безпосередньо перед стрибком.

Фото: paraskuf.com.ua

Якщо вам до вподоби політати з інструктором, на вас чекає висота у 3000-4200 метрів. Час вільного падіння становитиме 30-60 секунд, а далі ще 5-7 хвилин зниження під куполом парашута. Стрибати можна навіть дітям з 10 років, якщо батьки дадуть письмову згоду. Самостійно всі охочі з 16 років можуть стрибнути на системі «Крило» з 1300 метрів. Розкриття парашута буде примусовим, тобто ви маєте смикнути за мотузку. По рації ваші дії з землі контролюватиме інструктор.

Ціни: з інструктором — від 4200 грн, самостійний стрибок — від 2200 грн

Адреса: біля Харкова, село Коротич, вулиця Сонячна, 42

Ловимо адреналін у Дніпрі

Перемогти страх і відчути себе вільним від усіх турбот можна й неподалік від Дніпра. Ваш політ готовий реалізувати клуб KAVA, про який ми вже згадували. Подбайте про попередню бронь місця: необхідно внести передоплату 400 гривень, а решту суми — перед польотами. Однак якщо будете скасовувати свою участь менш ніж за три роби до стрибка, завдаток вам не повернуть. 

Фото: kava.ua

З аеродрому «Авіа-Союз Майське» ви зможете піднятися на висоту у 900 метрів з куполом Д-5 та стрибнути самостійно. Політ займає приблизно дві хвилини, а ось попередній інструктаж зазвичай становити чотири години. Якщо ж ви бажаєте розділити цей момент з інструктором, зможете піднятися до 4200 метрів. Після цього на вас чекають 55 секунд вільного падіння і 3-5 хвилин під куполом.

Ціни: з інструктором — від 4430 грн, самостійний стрибок — від 2100 грн

Адреса: біля Дніпра, село Майське, вулиця Авіаційна, 1

Суспільство

В строї та з натруженими руками. Історик показав архівне фото українки разом з дочкою

Опубліковано

Український історик Микола Бандрівський показав архівну фотографію 1940-х років та поділився історією світлини зі своєю авдиторією. На знімку зображено дівчину, яка тримає за руку свою доньку. Одягнені вони в пишний стрій.

Про світлину історик розповів на своїй Facebook-сторінці з посиланням на Михайла Марковича.

фото: колекція Ніколая Піпаша

Історія світлини

Ця світлина була зроблена на початку 1940-их років в одному із сігетських фотоательє. А зображені на ній мама з донею, які мешкали у селі Нижня Апша поблизу Тячева, що в теперішньому Українському Закарпатті.

Нині це фото зберігається в музеї Марамуреша в Румунії як експонат із колекції Ніколае Піпаша.

Читайте також: “Крихкість існування”: Україна представить національний стенд на Лейпцизькому книжковому ярмарку

Акценти фотографії

“Жінка і її доня вбрані у дуже гарні строї: вона – у киптарику поверх білої вишитої на плечах сорочки, у темній хустці на голові, у спідниці з подолом нижче колін і у шкіряних чобітках. Натомість оте дитя, яке тримає мамцю за руцю, теж має пов’язану на голові хустку, але – білу. Обоє мають на своїх шиях разки делікатного намиста”, – зазначає археолог.

фото: колекція Ніколая Піпаша

Не все так просто з тією жінкою, що на світлині, наголошує далі пан Микола.

“Хоча вона і її доня парадно вбрані й, судячи по всьому, далеко не бідні, але придивіться до рук цієї молодої ґаздині: вони у неї натруджені і спухлі від тяжкої роботи. Можливо, через таку тяжку працю, сім’я цієї молодиці й стала більш-менш заможною”, – пише історик.

Нагадаємо, що нідерландський гурт Within Temptation зняв свій новий кліп у Києві.

Також ми повідомляли, що читати про минуле, щоб творити майбутнє. Сім книжок про історію України, які зрозуміє кожен.

Фото: колекція Ніколая Піпаша

Читати далі

Суспільство

Coca-cola інвестувала 3 млн доларів у реконструкцію дитячого садочка на Київщині

Опубліковано

У співпраці з Українським Червоним Хрестом Coca-Cola відбудовує дитячий садочок в селі Богданівка, що був підірваний російськими окупантами при відступі.

Про це повідомляє радіо NV.

Про допомогу від Coca-Cola

Відбудова в Богданівці розпочалася відразу, як ЗСУ звільнили села. Вже у травні відновив роботу завод компанії Coca-Cola, який працює на території Великодимерської громади понад 25 років.

Навіть після повномасштабного вторгнення на українському заводі Coca-Cola, де працювало 1,5 тисячі осіб, не було скорочено жодного працівника. 104 члени компанії нині служать в Збройних Силах України, їх робочі місця збережено та щомісяця виплачується середня заробітна плата.

Фото: Coca-Cola

“Відбудова дитячого садочка в Богданівці – це продовження проєктів Coca-Cola, спрямованих на підтримку українських громад”, – зазначив генеральний директор Coca-Cola HBC в Україні, Вірменії та Молдові Аднан Топіч.

Система Компаній Кока-Кола інвестувала у відбудову 3 млн дол. США, проєкт реалізовуватиме Український Червоний Хрест.

Читати також: Перетворили закинутий хутір на картинку з Pinterest: історія подружжя, яке зробило «дизайнерський ремонт» у сторічній хатині

Про дитячий садок

На території дитячого садочка “Півник” і в його околицях досі працюють вибухотехніки ДСНС. Оформити дозвіл на початок будівництва вдалося тільки на початку лютого. Завершення будівельних робіт та внутрішнього оздоблення садочка заплановано на 2025 рік.

Фото: Coca-Cola

Зараз жителі Богданівки возять дітей в садочки у сусідніх селах, місцева влада виділила для цього автобус.

Майбутній дитячий садок спроєктований професіоналами. В ньому будуть сучасні, просторі й світлі приміщеннями, які будуть побудовані з урахуванням всіх необхідних умов для дітей.

Український Червоний Хрест, виступає партнером проєкту. Сьогодні окрім гуманітарної діяльності, якою УЧХ продовжує займатися, чимало проєктів за його участі будуть пов’язані з відновленням України”, – розповідає генеральний директор Українського Червоного Хреста Максим Доценко.

Нагадаємо, що Укрзалізниця розпочала електронний продаж квитків на поїзди з Києва до Австрії.

Фото: Coca-Cola

Читати далі

Суспільство

Один постріл з “Джавеліну” зупинив ворожий штурм та знищив танк і 3 БМП

Опубліковано

Ворожий штурм було зупинено силами оборони завдяки точному пострілу з “Джавеліну”.

Про це повідомляють Сили оборони півдня України.

“Ворог пішов на штурм колоною з танку та трьох БМП, сподівався сховатися за рахунок задимлення, але від конкретних протитанкових комплексів це не рятує”, – наголошується в дописі.

Читати також: В Нацгвардії показали ліквідацію російського спостережного пункту “Муром” (ВІДЕО)

Склад Сил оборони України

До них входять: Збройні Сили України, Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України, Державна спеціальна служба транспорту, інші утворені відповідно до законів України військові формування, а також правоохоронні та розвідувальні органи, в частині залучення їх до виконання завдань з оборони держави.

Нагадаємо, що в Україні збільшили пенсії для ветеранів та переглянули механізм нарахування виплат.

Також ми повідомляли, що ветеран, який втратив руку під час війни, виготовляє FPV-дрони вдома.

Фото: Вікіпедія

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство15 години тому

Перетворили закинутий хутір на картинку з Pinterest: історія подружжя, яке зробило «дизайнерський ремонт» у сторічній хатині

Ще два роки тому це була просто закинута сторічна хатина на малолюдному хуторі, а зараз...

Суспільство3 дні тому

Медові свічки, український хамон і косівська кераміка: як працює магазин українських товарів у Івано-Франківську

У магазині українських товарів пахне квітами. По центру — стіл з уже весняною композицією: жовтенькі...

Суспільство5 днів тому

Режисер у 16. Підліток з Прикарпаття зняв фільм про українських добровольців

24 лютого 2024 року о 9:42 він заходить у кінотеатр «Люм’єр» в Івано-Франківську. Займає почесне...

Суспільство6 днів тому

На старті мала алергію та 100 доларів: історія про те, як розвинути виробництво косметики в карпатському селі

До 30 років Яна Кермощук вважала, що щаслива родина — це все, що їй потрібно....

РЕКЛАМА: