Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Скайдайвинг для екстремалів: де в Україні можна стрибнути з парашутом і скільки це коштує

Опубліковано

Свобода польоту і неймовірний сплеск адреналіну — все це ви можете відчути, зробивши крок вперед з вертольота чи літака з парашутом на спині. Якщо це ваша давня мрія — саме час нарешті наважитися і запам’ятати ці кілька хвилин польоту на все життя. Де в Україні можна стрибати, скільки це коштує та які протипоказання — усе це ми зібрали для вас до Міжнародного Дня парашутиста 26 липня.

Що варто пам’ятати, перш ніж стрибати з парашутом

Почнемо з того, що далеко не кожен може дозволити собі таку розкіш як скайдайвинг, він же стрибок із парашутом. У першу чергу, це стосується стану здоров’я, адже є певні протипоказання. Якщо у вас є серцево-судинне чи легеневе захворювання, часто підвищений або знижений артеріальний тиск або пошкоджені органи слуху чи зору, парашут — це табу. Не можна стрибати й людям із нервовими розладами, цукровим діабетом, нирковими та психіатричними захворюваннями. Якщо ж ви мали травми черепа чи захворювання опорно-рухового апарату, вам також, на жаль, ця розвага недоступна. В охочих стрибати також не повинно бути травм і переломів кінцівок за останні дванадцять місяців. Із застудою або навіть невеликим нежитем теж слід утриматися від польоту.

Серед інших важливих факторів — у парашутиста має бути вага в приблизно від 45 до 100 кілограмів. Є й обмеження за віком, але скрізь по-різному. І, звичайно ж, забороняється стрибати в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння. А ще варто зважати на те, щоб була хороша погода. Перед першим стрибком усі проходять програму первинної підготовки, а потім — медичний огляд на аеродромі. Слід пам’ятати, що бувають випадки, коли парашути не відкриваються. Тоді варто смикати за запасні шнурки, розташовані праворуч. Якщо не спрацювало, намагатися впасти на болото, сніг або дерева. Хоча останнім часом таке трапляється доволі рідко, адже спорядження проходить багато тестувань перед тим, як потрапляє на спину до парашутиста.

Якщо ж ви все ж таки наважилися стрибати, пропонуємо вам 5 місць, де це можна зробити в різних областях.

Відчуй адреналін біля Львова

Охочі стрибнути з парашутом поблизу міста лева можуть зробити це на аеродромі «Цунів». Всеукраїнський клуб активного відпочинку KAVA дозволяє відчути висоту навіть новачкам, навчаючи їх з нуля. Вони пропонують стрибки з висоти у 600-800 метрів з парашутом, який відкривається автоматично через три секунди з моменту виходу з літака. Тобто, вам ні за що смикати не потрібно буде. Політ до приземлення триває приблизно 1,5-2 хвилини. Або ж ви можете обрати варіант стрибку з інструктором — з висоти від трьох кілометрів.

Фото: kava.ua

На аеродромі вам обов’язково проведуть інструктаж, на якому навчать правильно виходити з літака, керувати куполом у небі, збирати парашут після приземлення і, найголовніше, як правильно і безпечно приземлитися. Триватиме інструктаж до того часу, поки всі учасники не засвоять матеріал на практиці. Це може бути 2 години, а може і 4 — залежить від самих людей і від їх кількості. Стрибки відбуваються цілий рік щовихідних. У період з квітня по вересень також можна стрибати кожного вечора п’ятниці.

Ціни: з інструктором — 3800 грн, самостійний стрибок — 1500 грн

Адреса: 25 км від Львова, село Заверешиця, вулиця Лісна, 4А

Стрибаємо з висоти 4 км над Києвом

Асоціація «Пара-Скуф», яка займається популяризацією парашутного спорту в Києві, радо допоможе вам з організацією стрибку. Вона не лише здійснює мрії людей зі стрибків з парашутом, а й проводять масштабні спортивні змагання, установки рекордів, міжнародні фестивалі тощо. База розташована на аеродромі «Чайка», що у селі Петропавлівська Борщагівка біля Києва.

Читайте також: Мальовничі Карпати та край козацької слави: кращі трейли цього літа для любителів побігати

Стрибнути тут можна як у тандемі з інструктором на висоті у 4200 метрів, так і самостійно — з 1000 метрів. А ще можна пройти навчання, щоб стати професійним парашутистом. Як будете їхати на аеродром, не забудьте взяти паспорт. А ще радять мати взуття на товстій підошві, яке жорстко кріпиться на стопі (наприклад, спортивні кросівки), та зручний одяг, як от спортивний костюм.

Фото: paraskuf.com.ua

Ціни: з інструктором — від 4000 грн, самостійний стрибок — 2500 грн

Адреса: село Петропавлівська Борщагівка, вулиця Антонова, 5

Одеса з висоти пташиного польоту

Подивитися на землю з висоти кількох кілометрів можна і біля портового міста. З аероклубом «Одеса» ви зможете стрибнути як з інструктором, так і самостійно. Для цього потрібно дістатися до аеродрому «Гідропорт», що за два кілометри від міста. Там же є можливість розміститися у готелі, вартість проживання в якому — від 350 грн на добу за кімнату.

Фото: airclub.odessa.ua

Приземлятися ви будете на ґрунтове льотне поле, підготовлене спеціально для виконання польотів і стрибків з парашутом. Недосвідченим людям радять стрибати з інструктором — з висоти 2500-4200 метрів. Приземлення буде м’яким, на ноги інструктора, летіти ви будете 5-7 хвилин. Для охочих відчути політ самостійно, пропонують стрибки з висоти 1100 метрів. Будьте готові до навчання, яке може зайняти у вас цілий день напередодні.

Ціни: з інструктором — від 4000 грн, самостійний стрибок — від 2400 грн

Адреса: 2 км від Одеси, село Набережне, вулиця Авіаторів, 8

Вільний політ над Харковом

Пірнути у небеса, відчути адреналін та екстрим можна й на аеродромі «Коротич», що на виїзді з Харкова. Організацію вашого стрибку візьме на себе Харківський аероклуб ім. В.С. Гризодубової, названий на честь радянської льотчиці. Важливий момент: брати участь у польотах і парашутних стрибках, можуть тільки члени Харківського аероклубу. За бажанням, ви можете написати заяву про вступ прямо на аеродромі безпосередньо перед стрибком.

Фото: paraskuf.com.ua

Якщо вам до вподоби політати з інструктором, на вас чекає висота у 3000-4200 метрів. Час вільного падіння становитиме 30-60 секунд, а далі ще 5-7 хвилин зниження під куполом парашута. Стрибати можна навіть дітям з 10 років, якщо батьки дадуть письмову згоду. Самостійно всі охочі з 16 років можуть стрибнути на системі «Крило» з 1300 метрів. Розкриття парашута буде примусовим, тобто ви маєте смикнути за мотузку. По рації ваші дії з землі контролюватиме інструктор.

Ціни: з інструктором — від 4200 грн, самостійний стрибок — від 2200 грн

Адреса: біля Харкова, село Коротич, вулиця Сонячна, 42

Ловимо адреналін у Дніпрі

Перемогти страх і відчути себе вільним від усіх турбот можна й неподалік від Дніпра. Ваш політ готовий реалізувати клуб KAVA, про який ми вже згадували. Подбайте про попередню бронь місця: необхідно внести передоплату 400 гривень, а решту суми — перед польотами. Однак якщо будете скасовувати свою участь менш ніж за три роби до стрибка, завдаток вам не повернуть. 

Фото: kava.ua

З аеродрому «Авіа-Союз Майське» ви зможете піднятися на висоту у 900 метрів з куполом Д-5 та стрибнути самостійно. Політ займає приблизно дві хвилини, а ось попередній інструктаж зазвичай становити чотири години. Якщо ж ви бажаєте розділити цей момент з інструктором, зможете піднятися до 4200 метрів. Після цього на вас чекають 55 секунд вільного падіння і 3-5 хвилин під куполом.

Ціни: з інструктором — від 4430 грн, самостійний стрибок — від 2100 грн

Адреса: біля Дніпра, село Майське, вулиця Авіаційна, 1

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Генеалогія доступна кожному». Як дослідити історію свого роду?

Понад 13 років тому в сільській хатині своєї прабабусі Світлана переглядала старі світлини в родинному...

Технології2 тижні тому

«Більше не залежимо від центральної системи електропостачання». Як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними

День мешканців багатоквартирного будинку на вулиці Капітана Кузнєцова в Одесі починається зі сходу сонця, яке...

Суспільство2 тижні тому

Як юнак з ДЦП вступив до університету і здійснює свої мрії

Максимові 19 років. Він щойно закінчив перший курс університету — вивчає політологію, бо любить аналізувати...

Суспільство3 тижні тому

Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві....

РЕКЛАМА: