Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Оголосили перші подробиці головного фестивалю гік-культури Comic Con Ukraine

Опубліковано

Наймасштабніший з проведених на Арт-заводі «Платформа» і найбільший український фест гік-поп-ком’юніті Comic Con Ukraine знову збирає любителів коміксів, манґи, манхви, аніме, ігор, фільмів, серіалів, косплею і к-поп.

Про це ШоТам повідомили організатори.

Cеред розваг: дефіле чотирилапих в костюмах відомих персонажів Dog Cosplay; перший живий виступ блогерки Eileen та багато іншого.

Хедлайнери

Хедлайнери першого дня Comic Con Ukraine 2021 – польський фольк-метал колектив Percival.

Вони взяли участь у створенні 9-и із 35-и саундтреків культової гри The Witcher 3: Wild Hunt. Та навіть сама назва гурту утворилась від імені персонажа з серії книг про «Відьмака» – гнома Персиваля Шуттенбаха.

Percival вперше виступлять в Україні з унікальним музичним шоу The Wild Hunt Live!

Їхні виступи – неймовірне атмосферне дійство з яскравими сценічними образами та винятковим звучанням.

Музиканти грають не лише на сучасних гітарах та барабанах, а й на інструментах, які вже давно стали історією – мандоліні, візантійській лірі, давулі, бодхрані, дарбуці і багатьох інших.

Саме 4 вересня всі відвідувачі Comic Con Ukraine зможуть почути незабутній саундтрек до гри Witcher 3: Wild Hunt та альбом Równonoc, який відзначили спеціальним призом Golden Record у Польщі (адже наклад платівки перевищив 15 000 примірників).

Музичний сюрприз

Музичний сюрприз Comic Con Ukraine 2021 – блогерка Eileen (Олена Андросова).

Вона робить неймовірні кавери українською мовою на композиції з серіалів «Відьмак», «Гра престолів», гри «Скайрім» та інших.

Пісні в її авторському перекладі стали справжніми хітами та сягають майже мільйону переглядів. Eileen настільки популярна в усьому світі, що відомий своїм «нявкаючим» треком  Alugalug Cat південноафриканський артист The Kiffness запросив її до масштабного «Міжнародного симфонічного мешапу».

Під час нього музиканти з усього світу доповнили котячий хіт звуками віолончелі, укулеле, флейти, а також барабанами, гітарою, лоу-вістлом і вокалом. Олена стала єдиною українкою, запрошеною до співпраці.

На Comic Con Ukraine 2021 блогерка вперше виступить наживо зі своїм кавер-проєктом.

Cosplay- та Cover Dance-шоу

Cosplay- та Cover Dance-шоу із призом в 100 000 гривень.

Читайте такожБіг на руках та сальто між вантажівками. Рекорди українців 2020 року, що дійсно вражають

Це ті розваги, без яких неможливо уявити конвенцію.

Учасники матимуть можливість не просто творчо реалізуватися, зачарувати публіку, але й позмагатися за звання кращого і призовий фонд. Прийом заявок відкрито до 1 серпня.

Найбільший гік-маркет

Найбільший гік-маркет Comic Con Ukraine зібрав майже 100 тематичних магазинів з усіх куточків України. Фестиваль підтримує вітчизняних хенд-мейд виробників, тому цього року для них виділено особливо багато місця.

На маркеті можна знайти вироби у стімпанк-стилі; світильники, розписані вручну; атрибутику для косплею; окуляри, як у Тоні Старка; чарівну паличку, як у Гаррі Поттера; прикраси, як у ельфійки Арвен; найбільший стенд колекційних фігур; комікси та артбуки українською та англійською мовами і багато іншого.

Dog Cosplay

Dog Cosplay: Comic Con Ukraine – цілковито територія pet-friendly!

Мета Dog Cosplay – не лише весело провести час із чотирилапими друзями й пройти червоною доріжкою, переодягнувшись разом із ними в улюблених героїв. Comic Con прагне привернути увагу людей до проблем безпритульних тварин.

Читайте також«Не соромимося збирати тару біля смітників». Як в майстерні «Rere:Sklo» дають пляшкам друге життя

В пет-зоні кожен охочий може придбати яскравий одяг та іграшки для улюбленця, звернутись до послуг професійного грумера, поспілкуватися із зоопсихологом, отримати консультацію щодо адопції та забрати котика чи песика до себе, подарувавши тваринці дім. Взяти участь та дізнатися більше про правила Dog Cosplay можна за посиланням.

«Мама, посади дерево»

З 2021-го року Comic Con Ukraine починає співпрацю ще з однією благодійною ініціативою – проєктом «Мама, посади дерево», який займається посадкою дерев по всій Україні. Він має на меті виконання світового плану відновлення лісів. На Comic Con Ukraine кожен зможе придбати мерч проєкту, гроші з продажу якого підуть на посадку дерев. Ця ініціатива чудова ще й тим, що об’єднує родину за суспільно корисною справою і вчить дітей змалечку цінувати природні ресурси.

Арт-алея «Супергерої та сортування»

Арт-алея «Супергерої та сортування» від учасників Алеї Художників. Українська конвенція коміксів продовжить сортувати сміття в рамках співпраці з ГО «Україна без сміття».

Особливістю цьогорічної ініціативи стане збір коштів на потреби нової сортувальної станції. Для цього організатори залучають митців, які створять роботи на тему «Супергерої та сортування», що згодом втіляться в окремій лінійці мерчу.

Крім цього, кожен зможе навчитися правильно сортувати сміття, отримати консультацію від еко-волонтерів, а все, що буде відсортовано під час фестивалю, поїде на переробку.

Читайте також: Качова музика та вечори біля моря. Вісім фестивалів цього літа для справжніх музичних фанів

Окрім яскравих шоу, на фестивалі вас чекатимуть різноманітні фотозони, стенди кінодистриб’юторів, Алея Художників, фудкорти зі смачними стравами, зони, де кожен зможе пограти в настільні, LARP або ж відеоігри.

За минулі роки на Comic Con Ukraine встигли побувати такі зіркові гості, як Крістофер Ллойд, Денні Трехо, Джон Ріс Девіс, Брайан Декарт та Джон Ромеро.

Нагадаємо, в Україні започаткували мистецький фестиваль «Перезавантаження».

Суспільство

Рух «Єдині» запускає новий курс з переходу на українську мову

Опубліковано

Для усіх охочих відкрита реєстрація на 25-й курс із вивчення української мови від руху «Єдині».

Про це повідомляє  Київська міська державна адміністрація.

«Сьогодні, 6 травня, стартують базовий курс підтримки для новачків у переході на українську та складніший, поглиблений граматичний курс від всеукраїнського руху «Єдині». Амбасадором 25-го курсу став Євген Кот, зірковий хореограф і режисер-постановник», – йдеться в повідомленні.

Тривалість кожного курсу – 28 днів. Долучитися можна з будь-якої точки світу.

Навчання повністю безоплатне. Реєстрація – на сайті.

Як зазначають у КМДА, 20 квітня «Єдині» відсвяткували другу річницю з дня заснування. За цей час відбулось понад 7 800 зустрічей розмовних клубів української мови, до проєкту долучились 500 волонтерів.

Читайте також: Укрзалізниця приготувала Великодні обіди для Харківщини – фото

Наразі в межах проєкту щотижня відбувається 55 розмовних клубів на тиждень.

Наступна мета «Єдиних» – допомогти 1 000 000 земляків опанувати мову.

Нагадаємо, у Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині європейських країн на сході України.

Фото: Укрінформ

Читати далі

Суспільство

Стало відомо, скільки сімей отримали кредити на житло за програмою “єОселя”

Опубліковано

9 757 родин отримали кредити на суму понад 15,2 млрд грн у рамках урядової програми єОселя з моменту її старту. За минулий тиждень видано 264 кредити на загальну суму 467 млн грн.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Серед отримувачів:

● 124 військовослужбовці та силовики;
● 23 педагоги;
● 17 медиків;
● 1 науковець;
● 81 родина без власного житла;
● 9 ВПО;
● 9 ветеранів.

Читайте також: Google запускає додаткову програму грантів для українських стартапів на 10 мільйонів гривень

Про проєкт

єОселя – нова програма доступного кредитування житла, ініційована Президентом України.

Кредитування

  • Пільгова  ставка на весь термін  кредиту —  3%
  • максимальний строк кредиту — 20 років
  • мінімальний початковий внесок — 20%
  • кредитують банки-учасники програми: Ощадбанк, ПриватБанк, Глобус Банк, Укргазбанк, Sky Bank

Нагадаємо, британець українського походження проїде на велосипеді 7 тис. км для допомоги дітям в Україні.

Фото: єОселя

Читати далі

Суспільство

Вільне для вільних: зооволонтерка з Бахмута евакуювала понад 150 собак (ВІДЕО)

Опубліковано

Зооволонтерка Марина Шажко отримала Всеукраїнську зоозахисну премію від UAnimals. Це відзнака для людей, які самовіддано рятують тварин і дбають про них. Інакше про Марину й не скажеш, адже понад 10 років вона разом з подругами рятувала собак Бахмута, потім евакуювала їх на Дніпровщину, а тепер будує притулок з нуля. Як одна собачка змінила життя Марини, евакуацію та мрії на майбутнє, дивіться в новому випуску ШоТам.

“Шістьох, на жаль, ми так і не знайшли. Я про них постійно думаю та згадую. Це біль на все моє життя. Я Шажко Марина, народилася у місті Совєцьк Калінінградської області. Коли мені було пів рочку, ми повернулися на Донеччину. І мама обрала місто Бахмут – тоді він був Артемівськ. Там я вже росла. До 16 років у мене не було тварин. Коли мені було 16 до мене у вікно залетів папуга. Моя бабуся навчила його розмовляти, і він дуже любив говорити “Марішка, вчи уроки!” Після папуги був котик, а потім вже була собака. І з цієї собаки – Бобочка її звали, саме із неї почався мій шлях до зооволонтерства.

Це був 2009 рік, і в нашому місті міська влада боролася з безхатніми тваринами, шляхом кривавих відстрілів. Ми знали, що кожного понеділка та четверга, їздить машина, і люди, які у ній, вбивають місцевих тварин. Кожен понеділок і четвер, коли їздила така машина, я прокидалася о 4 ранку та дивилася, якщо ця машина буде їхати, то я буду бігти на вулицю і рятувати нашу Бобочку”, – згадує Марина.

Одного понеділка Марина таки врятувала собаку та забрала її додому. А у 2011 році жінка створила притулок для тварин “Лада”. Коли у 2014 році почалися обстріли, були проблеми зі світлом.

Читайте також: Квітуча історія захисника України з Одеси (ВІДЕО)

“Ми знаходилися на території комунального підприємства. Був перевищений ліміт використання електроенергії і світло відключили. Так 3.5 роки ми були без нього. Ми з ліхтарями робили усю роботу: обробляли тварин, лікували їх, годували”, – каже волонтерка.

Щойно Марині з волонтерами вдалося налагодити життя притулку, почалося повномасштабне вторгнення.

“Ще коли був перши приліт, це було 1 серпня, ми почали шукати територію. Наша волонтерка Ольга евакуювала свою родину у Вільне. Я їй зателефонувала і попросила її, щоби вона звернулася до сільського голови з проханням щось знайти тут. Ольга пішла до сільського голови, і він запропонував оцю територію, але оренда території – 15 тисяч гривень. Ми розуміли, що це дуже дорого. Наприкінці серпня був ще один приліт біля нашого майданчика і тоді уламки пролетіли через увесь майданчик і впав у будучку нашої твариночки – собачки Дади. Я для себе зрозуміла, що це знак. Наступного дня я зателефонувала власнику цієї території. Сказала, що ми згодні на 15 тисяч гривень, і ми будемо вивозити тварин, – згадує зооволонтерка.

Дівчата знайшли волонтерів і за один день евакуювали усіх тварин.

“Я виїхала із першою партією тварин, і вже тут на місці, ми їх розташували. Це був дуже важкий день”, – розповідає зооволонтерка Людмила.

“Ми вигрузили усіх собак, то ми видихнули з полегшенням. Бо забрали всіх. У нас зараз більше 200 тварин, це 145 тварин, які ми вивезли з Бахмута, і 60 тварин ми прийняли із зони бойових дій – це Донеччина, Харківщина, Херсонщина. Зараз у нас будується медичний кабінет, для того, щоби ми мали можливість лікувати тваринок. Також у нас в планах є побудувати вигульний майданчик. Після війни я хочу об’їхати кожне місто та кожне селище нашої України”, – підсумовує Марина.

Нагадаємо, у Бразилії подружжя українців створило понад 120 тисяч писанок за 40 років.

Фото: ШоТам!

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство6 днів тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство1 місяць тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство1 місяць тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: