Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Біг на руках та сальто між вантажівками. Рекорди українців 2020 року, що дійсно вражають

Опубліковано

Українці продовжують дивувати. Минулий рік запам’ятався фантастичними досягненнями громадян у спорті, акробатиці та мистецтві, розповідає керівниця Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова. Сальто між рухомими автовозами, біг на руках, знаменитий трюк з яблуком від сестер Росс. Який саме рекордсмен чи рекордсменка здивує вас найбільше — у підбірці досягнень українців за 2020 рік, які дійсно вражають.

Без ніг і руки переплив Дніпро

Шістнадцятирічний Микола Нижниковський із Маріуполя встановив рекорд України, перепливши Дніпро в районі Пішохідного мосту у Києві без жодної сторонньої допомоги. Юний рекордсмен не має обох ніг та однієї руки. Фінішувати хлопцю вдалося за 13 хвилин, подолавши дистанцію у приблизно чотири сотні метрів.

Рекордсмен Микола Нижниковський

У 2015 році на Донеччині Микола разом із братом знайшли боєприпас. Снаряд здетонував. Брат Миколи загинув, а він сам втратив руку та обидві ноги. Після трагедії хлопець написав листа прем’єр-міністру Канади Джастіну Трюдо. Урядовця вразила історія українського підлітка і він запросив Миколу в Канаду. Там хлопчина майже рік відновлювався після травми. 

Дасть фору відомому магу Копперфілду

Семирічний Сашко Загарій із Кривого Рогу став рекордсменом у номінації «наймолодший в Україні ілюзіоніст». У своєму арсеналі він має 65 фокусів, на великій сцені успішно виступав вже безліч разів. У його колекції не лише традиційні магічні трюки з хустинками, квітами та парасольками, а й складніші — з вогнем, тваринами, світлом і, навіть, з левітацією. Для порівняння, знаменитий американський маг Девід Копперфілд почав виступи на професійній сцені з 12 років.

Рекордсмен Олександр Загарій

У школі Сашко є відмінником. Маленький маг мріє вступити в Міжнародне братство магів (ІВМ) та з часом створити свій театр ілюзій. Хоча це не заважає йому мати багато інших захоплень, серед яких програмування, іноземні мови, джиу-джитсу, акробатика та плавання.

Зіграймо мелодію на сірниках

Жашківський ансамбль музичних інструментів із сірників під керівництвом Івана Сухого — єдиний такий у світі. Торік він потрапив до Книги Рекордів Гіннеса. Майстер Богдан Сенчуков виготовив усі 14 інструментів із сірників. Це гітара, гармоніка, кобза, бандура, гармошка, барабани, баян та шумові інструменти. Щоб їх змайструвати, знадобилися 10 років і 150 тисяч сірників.

Рекордсмен Богдан Сенчуков

Створювати унікальні музичні інструменти Богдана надихнув його вчитель музики Іван Суховий, який тепер є керівником «сірникового» ансамблю. Ідея виникла після того, як він подарував педагогу на день народження макет баяна з сірників. І той сказав: «От якби зробити з них інструмент. Такий, щоб ще й грав». Так у 2011 році з’явився перший музичний інструмент із 18 тисяч сірників — гармонь «Єдність». Другим стала гітара «Душа». Третім — скрипка «Білосніжка», після якої й «народився» «сірниковий» ансамбль.

Бігати можна й на руках

Торік 28-річний Віктор Набок встановив рекорд у номінації «мінімальний час подолання на руках дистанції 60 метрів». Спортсмен пробіг на руках 60 метрів за 41 секунду. Попередній рекорд у цій номінації поставили ще сім років тому: Юрій Гора з Донецької області пройшов на руках 60 метрів за 54,57 секунди. Час швидкісного забігу на руках фіксували відповідно до правил академічної гімнастики — з лінії старту до чіткого перетину лінії фінішу. 

Рекордсмен Віктор Набок

Спортсмен вже двічі потрапляв до Національного реєстру рекордів України та один раз до Книги рекордів Гіннеса. Сам він із Дніпра, але мешкає в Києві. Передостанній його рекорд стосувався найбільшої кількості віджимань на двох руках у стійці та на руках без опори. Тобто, з піднятими ногами та тулубом. Це надскладна вправа, адже одночасно треба стежити за координацією тіла та рівновагою, залучати всі групи м’язів. 

Читайте також: Хендлерка та скелелаз. Найцікавіші рекорди українських пенсіонерів за 2020 рік

Автомобільний екстрим у парі

Торік у листопаді під Києвом на автодромі «Чайка» вперше встановили унікальний рекорд: «максимальна швидкість автомобілів у парному дрифті». Дрифт — це відносно молодий екстремальний вид автоспорту в нашій країні. Автівки з пілотами рухалися з неймовірною швидкістю: 214 кілометрів на годину.

Рекордсмени Юрій Рак та Артур Підлужний

Свою техніку на автодромі демонстрував професійний пілот Юрій Рак — володар титулу віцечемпіона Drift Games 2020, чемпіон в командному заліку NM Drift Games 2020, бронзовий призер Bitlook Pro-Am 2020. А також його партнер, професійний пілот Артур Підлужний — чемпіон NM Championship 2019, Шосейно-Кільцевих Мотогонок 2016 і володар звання Discovery of the 2019 year in Drift.

Про українського силача почув світ

Станова тяга — одна з найважчих і технічно складних вправ паверліфтингу. Торік у Кривому Розі силач В’ячеслав Павлічук встановив національний рекорд України, виконавши максимальну кількість повторів станової тяги штанги з лямками за 60 секунд. Для розуміння, при вазі штанги 100 кілограмів будь-яка похибка у техніці може призвести до серйозної травми. Тому станова тяга вимагає ідеальної підготовки. В’ячеслав виконав її 63 рази за 60 секунд.

Рекордсмен В’ячеслав Павлічук

Ба більше, напередодні, 15 квітня 2021 року, майстер спорту України В’ячеслав Павлічук став ще й володарем світового рекорду. Його досягнення зафіксували експерти міжнародного відділу Національного реєстру рекордів та внесли до Книги рекордів Гіннеса в номінації «Найбільша вага, піднята в становій тязі за одну хвилину».

Сальто між рухомими вантажівками

Паркурист Олександр Титаренко з Маріуполя у 2020 році здійснив сальто на відстань між двома рухомими автовозами. Дійство відбувалося на Дарницькому мосту в Києві. Швидкість автівок становила 20-25 кілометрів на годину, відстань від однієї до іншої — 3,5 метри. А ось загальна відстань стрибка (відрив і приземлення) становила 5,2 метри.

Рекордсмен Олександр Титаренко

Перша спроба паркуриста встановити рекорд відбулася ще у 2019 році, на трасі поблизу Вишгорода, але була невдалою. Серйозна травма коліна під час приземлення на фуру, яка їхала на швидкості, не дозволила йому одразу зробити другу спробу. Після цього Олександру довелося довго відновлюватися.

Замахнулася на трюк від сестер Росс

З 1944 року ніхто у світі не міг повторити знаменитий трюк з яблуком, який виконали сестри Росс у мюзиклі «Бродвейські ритми». Там одна з акробаток дістає зубами яблуко, яке лежить на 80 сантиметрів нижче рівня підлоги. Але торік у Запоріжжі зареєстрували рекорд десятирічної акробатки Богдани Ткаченко, яка таким же чином дістала зубами 13 яблук за 60 секунд. 

Рекордсменка Богдана Ткаченко (фото: «Україна молода»)

Юна рекордсменка — вихованка циркової студії «Едельвейс». Її мати Марина привела доньку до студії, коли тій було чотири роки. Відтоді Богдана займається тричі на тиждень по 3-4 години. І це — лише в цирковій студії, а ще вдома відточує трюки до досконалості. Вона вже здобула чимало нагород у різних конкурсах та фестивалях. 

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі