Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Біг на руках та сальто між вантажівками. Рекорди українців 2020 року, що дійсно вражають

Опубліковано

Українці продовжують дивувати. Минулий рік запам’ятався фантастичними досягненнями громадян у спорті, акробатиці та мистецтві, розповідає керівниця Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова. Сальто між рухомими автовозами, біг на руках, знаменитий трюк з яблуком від сестер Росс. Який саме рекордсмен чи рекордсменка здивує вас найбільше — у підбірці досягнень українців за 2020 рік, які дійсно вражають.

Без ніг і руки переплив Дніпро

Шістнадцятирічний Микола Нижниковський із Маріуполя встановив рекорд України, перепливши Дніпро в районі Пішохідного мосту у Києві без жодної сторонньої допомоги. Юний рекордсмен не має обох ніг та однієї руки. Фінішувати хлопцю вдалося за 13 хвилин, подолавши дистанцію у приблизно чотири сотні метрів.

Рекордсмен Микола Нижниковський

У 2015 році на Донеччині Микола разом із братом знайшли боєприпас. Снаряд здетонував. Брат Миколи загинув, а він сам втратив руку та обидві ноги. Після трагедії хлопець написав листа прем’єр-міністру Канади Джастіну Трюдо. Урядовця вразила історія українського підлітка і він запросив Миколу в Канаду. Там хлопчина майже рік відновлювався після травми. 

Дасть фору відомому магу Копперфілду

Семирічний Сашко Загарій із Кривого Рогу став рекордсменом у номінації «наймолодший в Україні ілюзіоніст». У своєму арсеналі він має 65 фокусів, на великій сцені успішно виступав вже безліч разів. У його колекції не лише традиційні магічні трюки з хустинками, квітами та парасольками, а й складніші — з вогнем, тваринами, світлом і, навіть, з левітацією. Для порівняння, знаменитий американський маг Девід Копперфілд почав виступи на професійній сцені з 12 років.

Рекордсмен Олександр Загарій

У школі Сашко є відмінником. Маленький маг мріє вступити в Міжнародне братство магів (ІВМ) та з часом створити свій театр ілюзій. Хоча це не заважає йому мати багато інших захоплень, серед яких програмування, іноземні мови, джиу-джитсу, акробатика та плавання.

Зіграймо мелодію на сірниках

Жашківський ансамбль музичних інструментів із сірників під керівництвом Івана Сухого — єдиний такий у світі. Торік він потрапив до Книги Рекордів Гіннеса. Майстер Богдан Сенчуков виготовив усі 14 інструментів із сірників. Це гітара, гармоніка, кобза, бандура, гармошка, барабани, баян та шумові інструменти. Щоб їх змайструвати, знадобилися 10 років і 150 тисяч сірників.

Рекордсмен Богдан Сенчуков

Створювати унікальні музичні інструменти Богдана надихнув його вчитель музики Іван Суховий, який тепер є керівником «сірникового» ансамблю. Ідея виникла після того, як він подарував педагогу на день народження макет баяна з сірників. І той сказав: «От якби зробити з них інструмент. Такий, щоб ще й грав». Так у 2011 році з’явився перший музичний інструмент із 18 тисяч сірників — гармонь «Єдність». Другим стала гітара «Душа». Третім — скрипка «Білосніжка», після якої й «народився» «сірниковий» ансамбль.

Бігати можна й на руках

Торік 28-річний Віктор Набок встановив рекорд у номінації «мінімальний час подолання на руках дистанції 60 метрів». Спортсмен пробіг на руках 60 метрів за 41 секунду. Попередній рекорд у цій номінації поставили ще сім років тому: Юрій Гора з Донецької області пройшов на руках 60 метрів за 54,57 секунди. Час швидкісного забігу на руках фіксували відповідно до правил академічної гімнастики — з лінії старту до чіткого перетину лінії фінішу. 

Рекордсмен Віктор Набок

Спортсмен вже двічі потрапляв до Національного реєстру рекордів України та один раз до Книги рекордів Гіннеса. Сам він із Дніпра, але мешкає в Києві. Передостанній його рекорд стосувався найбільшої кількості віджимань на двох руках у стійці та на руках без опори. Тобто, з піднятими ногами та тулубом. Це надскладна вправа, адже одночасно треба стежити за координацією тіла та рівновагою, залучати всі групи м’язів. 

Читайте також: Хендлерка та скелелаз. Найцікавіші рекорди українських пенсіонерів за 2020 рік

Автомобільний екстрим у парі

Торік у листопаді під Києвом на автодромі «Чайка» вперше встановили унікальний рекорд: «максимальна швидкість автомобілів у парному дрифті». Дрифт — це відносно молодий екстремальний вид автоспорту в нашій країні. Автівки з пілотами рухалися з неймовірною швидкістю: 214 кілометрів на годину.

Рекордсмени Юрій Рак та Артур Підлужний

Свою техніку на автодромі демонстрував професійний пілот Юрій Рак — володар титулу віцечемпіона Drift Games 2020, чемпіон в командному заліку NM Drift Games 2020, бронзовий призер Bitlook Pro-Am 2020. А також його партнер, професійний пілот Артур Підлужний — чемпіон NM Championship 2019, Шосейно-Кільцевих Мотогонок 2016 і володар звання Discovery of the 2019 year in Drift.

Про українського силача почув світ

Станова тяга — одна з найважчих і технічно складних вправ паверліфтингу. Торік у Кривому Розі силач В’ячеслав Павлічук встановив національний рекорд України, виконавши максимальну кількість повторів станової тяги штанги з лямками за 60 секунд. Для розуміння, при вазі штанги 100 кілограмів будь-яка похибка у техніці може призвести до серйозної травми. Тому станова тяга вимагає ідеальної підготовки. В’ячеслав виконав її 63 рази за 60 секунд.

Рекордсмен В’ячеслав Павлічук

Ба більше, напередодні, 15 квітня 2021 року, майстер спорту України В’ячеслав Павлічук став ще й володарем світового рекорду. Його досягнення зафіксували експерти міжнародного відділу Національного реєстру рекордів та внесли до Книги рекордів Гіннеса в номінації «Найбільша вага, піднята в становій тязі за одну хвилину».

Сальто між рухомими вантажівками

Паркурист Олександр Титаренко з Маріуполя у 2020 році здійснив сальто на відстань між двома рухомими автовозами. Дійство відбувалося на Дарницькому мосту в Києві. Швидкість автівок становила 20-25 кілометрів на годину, відстань від однієї до іншої — 3,5 метри. А ось загальна відстань стрибка (відрив і приземлення) становила 5,2 метри.

Рекордсмен Олександр Титаренко

Перша спроба паркуриста встановити рекорд відбулася ще у 2019 році, на трасі поблизу Вишгорода, але була невдалою. Серйозна травма коліна під час приземлення на фуру, яка їхала на швидкості, не дозволила йому одразу зробити другу спробу. Після цього Олександру довелося довго відновлюватися.

Замахнулася на трюк від сестер Росс

З 1944 року ніхто у світі не міг повторити знаменитий трюк з яблуком, який виконали сестри Росс у мюзиклі «Бродвейські ритми». Там одна з акробаток дістає зубами яблуко, яке лежить на 80 сантиметрів нижче рівня підлоги. Але торік у Запоріжжі зареєстрували рекорд десятирічної акробатки Богдани Ткаченко, яка таким же чином дістала зубами 13 яблук за 60 секунд. 

Рекордсменка Богдана Ткаченко (фото: «Україна молода»)

Юна рекордсменка — вихованка циркової студії «Едельвейс». Її мати Марина привела доньку до студії, коли тій було чотири роки. Відтоді Богдана займається тричі на тиждень по 3-4 години. І це — лише в цирковій студії, а ще вдома відточує трюки до досконалості. Вона вже здобула чимало нагород у різних конкурсах та фестивалях. 

Суспільство

На Київщині відкрили центр для дітей: які послуги можна отримати

Опубліковано

У Фастівській громаді Київської області створили Центр підтримки сім’ї та дитини стаціонарного відділення Фастівського міського центру соціальних служб. Відкриття Центру відбулося у Великоснітинському старостинському окрузі в рамках дводенного форуму «Усі діти – наші: розвиток соціальних сервісів – своєчасна та якісна підтримка сімей з дітьми».

Про це повідомляє Київська ОВА.

Центр надаватиме безкоштовні соціальні послуги внутрішньо переміщеним родинам та сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах. 

Читайте також: 87-річний незрячий волонтер в’яже маскувальні сітки (ВІДЕО)

Робота закладу охоплюватиме:

  • Консультування;
  • Короткотермінове проживання;
  • Денний догляд дітей з інвалідністю;
  • Представництво інтересів;
  • Соціальну адаптацію;
  • Кризове екстрене втручання;
  • Соціальну інтеграцію та реінтеграцію;
  • Соціальний супровід родин, у яких виховуються діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування. 

Завдяки тісній співпраці з БФ СОС Дитячі Містечка у приміщенні зроблено капітальний ремонт та оснащено необхідним обладнанням.

Заклад було відкрито у рамках реалізації проєкту «Право на сім’ю», який реалізовує МБО БФ СОС Дитячі Містечка за фінансової підтримки Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

Нагадаємо, українська фотожурналістка стала лауреаткою конкурсу.

Фото: Київська ОВА

Читати далі

Суспільство

Попит на електронні книжки зріс більш ніж вдвічі за рік: які купують книги

Опубліковано

В Україні вдвічі збільшився попит на електронні книжки. У мережі пояснюють це тим, що такі книги зазвичай дешевші за паперові, а також завжди є в наявності, на відміну від паперових книг, які можуть закінчуватися. Крім того, електронні книжки зручніше брати з собою в подорож. Утім, в мережі вважають, що «електронки» не стануть повноцінними конкурентами паперовим книжкам.

Про це інформує видання village посилаючись на дослідження «Книгарні Є».

За 2024 рок, читачі в Україні найчастіше надають перевагу електронним книгам українських сучасників. Кожна шоста продана книга – електронна, а це майже втричі більше, ніж паперових книг.

Читайте також: Книгарня “Сенс” долучилася до проєкту “Книжки на фронт”

Також електронні книги частіше обирають прихильники психологічної літератури, детективів та фантастики. Для порівняння, попит на сучасну зарубіжну прозу серед читачів електронних та паперових книжок майже однаковий. 

ЯКІ ЕЛЕКТРОННІ КНИГИ НАЙПОПУЛЯРНІШІ

  • «Я бачу, вас цікавить пітьма» Ілларіона Павлюка
  • «Стіни в моїй голові. Жити з тривожністю і депресією»  Володимира Станчишина
  • «Для стосунків потрібні двоє» Володимира Станчишина
  • «Танці з кістками» Андрія Сем’янківа
  • «Шлях до несвободи: Росія, Європа, Америка» Тімоті Снайдера

Нагадаємо, у Венеції пройшов перфоманс, присвячений “Ізоляції” в Донецьку.

Фото: Волинські новини

Читати далі

Суспільство

У Львові збільшилася кількість зарядних станцій для електромобілів: де можна заправити електрокар

Опубліковано

У Львівській громаді погодили ще 7 місць для розміщення зарядних станцій для електромобілів. Встановлювати станції для зарядки електромобілів можуть суб’єкти господарювання, звернувшись до міста з запитом щодо отримання відповідного дозволу.

Про це повідомила Львівська міська рада.

Нові зарядні станції будуть розміщені за такими адресами:

  • вул. Академіка Гнатюка, 20;
  • вул. Під Дубом, 2-А
  • вул. С. Бандери, 15;
  • вул. С. Бандери, 24;
  • вул. С. Бандери, 32;
  • вул. Ф. Ліста, 1;
  • пл. Є. Маланюка – вул.М. Скорика, 17;
  • вул. Стрийська, 38;
  • пл. Є. Петрушевича, 3;
  • просп. Т. Шевченка, 2;
  • просп. Т. Шевченка, 15;
  • вул. І. Виговського, 34;
  • вул. Т. Шевченка, 25
  • вул. Жасминова, 5-Б
  • вул. К. Левицького, 67;
  • вул. Пекарська, 7;
  • вул.І .Мечникова, 8;
  • вул. Зелена, 281-А
  • вул. Луганська, 18;
  • вул. В.Навроцького, 23:
  • вул.Стрийська, 45-А;
  • просп. Червоної Калини, 2-А;
  • просп. Червоної Калини, 36;
  • просп. Червоної Калини, 66;
  • вул. Володимира Великого, 10;
  • вул. С.Єфремова, 37
  • вул. Генерала Чупринки, 85;
  • вул. Київська, 10;
  • вул. Наукова, 2-Б;
  • вул.Т. Масарика, 2;
  • вул. Ю. Федьковича, 6;
  • вул. В. Липинського, 11;
  • просп. В. Чорновола, 95;
  • просп. В. Чорновола – вул. Торф’яна.
  • вул. Миколайчука, 9;
  • вул. П.Орлика, 4;
  • вул. Реміснича, 16-Г;
  • вул. Б.Хмельницького, 271;
  • вул. Т. Шевченка, 120
  • смт. Брюховичі, вул. В.Івасюка, 74.

Читайте також: Студенти з України презентують в шести країнах Європи “пісню без слів”

Як зауважив керівник департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олег Забарило, на сьогодні зарядні станції вже встановили на 4 з визначених локацій. Також видано ще 10 пакетів документів для встановлення таких станцій.

Нагадаємо, Україна отримала від США модульні мости.

Фото: Львівська міська рада

Читати далі