Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Що турбує українців? Вісім найцікавіших петицій до Президента

Опубліковано

Щодня на сайті офіційного інтернет-представництва Президента люди пишуть низку петицій. Деякі з них стосуються важливих проблем життя країни. Е-петиції пишуть звичайні громадяни, громадські організації, групи фахівців. Когось хвилює стан доріг, когось – 5-денний робочий тиждень, а хтось пропонує змінити назву нашої країни чи зробити офіційне свято для чоловіків.

Ми зібрали для вас вісім найцікавіших останніх петицій, які люди адресували Президенту.

1. Чоловіки теж хочуть свята

З 2014 року в Україні відзначається свято День захисника України. Але старше покоління звикло святкувати День захисника Вітчизни – 23 лютого. І поки одні ще не можуть визначатись, коли хочуть отримувати шкарпетки у подарунок, інші пропонують зробити Міжнародний чоловічий день (19 листопада).

Автора такої петиції обурює те, що вищезгадані дати  не є такими та не мають гендерних ознак, і відносяться як до чоловіків, так і до жінок. Схоже, ініціатора даного свята не влаштовує, що Міжнародний жіночий день святкують в Україні офіційно. У той час як 19 листопада “офіційне свято в більш ніж 59 країнах світу”. Автор петиції наводить також і позитивні сторони такої ініціативи:

  • Заохочення позитивної рольової моделі чоловіків. Не тільки кінозірок, спортсменів та військових, а й звичайних людей, які живуть гідним і чесним життям.
  • Щоб відзначити чоловічий позитивний внесок у суспільство, державу, сім’ю, шлюб, виховання дітей і в навколишнє середовище.
  • Для зосередження уваги на чоловічому здоров’ї та соціальному, емоційному, фізичному, духовному добробуті.
  • Для підкреслення дискримінації щодо чоловіків в області соціальних послуг, соціальних відносин і права.

Читайте також: Не митець, а мисткиня. Сім українських феміністичних брендів

Для розгляду петиції автору потрібно зібрати 25 000 голосів. Але поки ідею зробити Міжнародний чоловічий день підтримало тільки 65. Схоже, не всі хочуть зробити собі додатковий вихідний.

2. 4-денний робочий тиждень

Раніше на сайті Президента України вже неодноразово з’являлись петиції з вимогою встановити в Україні 4-денний робочий тиждень. Хтось писав це одним реченням з вимогою, а хтось аргументував цю ідею словами Стіва Джобса “Працювати потрібно не 12 годин, а головою”.

Читайте також: Топ-10 навіжених петицій для Президента України

Автор останньої петиції пише, що “4-денний робочий тиждень, окрім підвищення продуктивності працюючого населення, може знизити негативний вплив людини на природу та популяризувати серед населення парадигму раціонального використання ресурсів”. А також наголошує, що ще підвищить загальний показник “індексу щастя”. Та чи не вплинуть такі нововведення на зарплату українців?

Попередні петиції не були підтримані, але остання має  шанси.  Залишилось ще 58 днів, щоб зібрати 25 000 голосів.

3. Змінити гімн України

Неодноразово на сайті Президента з’являлись петиції щодо заміни гімну України. Найсміливіші з них пропонували змінити на пісню “Alien”, гурту “Lebanon Hanover”. Автори цієї петиції наголошували, що країна втомилась від сміху, тому настав час посумувати. Пропонували також створити громадські кабінки для смутку, комунальний транспорт для відчужених і спеціальні тужливі пляжі. Певно автор та ще 55 осіб, які підписали петицію впали в депресію. Але цю ініціативу не підтримали.

Також пропонували змінити гімн на твір Миколи Лисенка та Олександра Кониського, який відомий під назвою “Молитва за Україну”. Автори навіть не полінувались та написали в петиції рядки нового гімну. До слова, ще триває збір підписів стосовно цієї ініціативи. А поки вдалось зібрати тільки 30 голосів. А який би ви гімн запропонували?

4. Заборонити використання “кульочків”

На сайті Президента не так часто з’являються петиції, які стосуються екології. Переважно українців хвилюють високі тарифи та політичні події. Але у січні з’явилась петиція, де автор просить заборонити використання “кульочків”. Дійсно, поліетилен не перероблюється і дуже засмічує наше середовище. А великі мережі супермаркетів поки не відмовляються від таких пакетів.

Петицію підписали тільки 215 людей, а щоб її підтримати залишилось ще 31 день. Проте, ми радимо вам почати з себе. Заміняйте пакети на екологічні торбинки та мішечки!

Читайте також: Чим замінити пакет? 8 брендів, які роблять екологічні альтернативи

5. Батьки проти онлайн навчання

Сиве волосся, нерви на межі та злегка сіпається око – це реалії сучасних батьків, які змушені навчатись онлайн разом зі своїми дітьми. І якщо старшокласники ще самостійно зроблять уроки, то з малечею батьки сидять годинами. А мало того, що треба пояснити дитині, так ще й самому розібратись в матеріалі. 

Тому в січні батьки виступили та ініціювали петицію проти онлайн навчання. За їх словами “навчання має бути офлайн. Пропозиція продовжити уроки у літній період. У більшості батьків немає можливості контролювати онлайн навчання. В сучасних реаліях нашого життя у батьків пухне голова про буденне забезпечення своїх чад. А про репетиторів для більшості сімей і мови не може бути – це неймовірно дорого”.

Та поки таких завзятих батьків, які б підтримали петицію знайшлось небагато – всього 90. Але маєте ще 31 день, щоб підтримати ініціативу.

6. Змінити назву країни

Щомісяця на сайті Президента України з’являються петиції про заміну гімну і перевертання прапора. До цього списку додалась ще одна пропозиція – перейменування країни.

За словами автора петиції “більшовики-комуністи без всенародного референдуму в 1918 році назвали нашу країну “Україною” замість її історичної назви “Русь”, щоб зробити з нас манкуртів, які забули та не знають свою руську історію, своїх руських пращурів, свою руську культуру та традиції, свій руський язик. Це обурює багатьох вчених, істориків, письменників і більшість громадян України”.

Ініціатор петиції пропонує ввести у Верховну Раду України законопроєкт про зміну назви нашої країни з “України” на “Русь”, а також провести з цього приводу всеукраїнський референдум. Залишився 71 день, щоб підписати цю петицію. Поки таку ідею підтримали тільки 22 особи. До речі, раніше пропонували перейменувати назву на “Україна Русь”.

7. Дозволити матюки в перекладі фільмів

Когось турбують високі тарифи, когось перейменування назви країни, а хтось пише петиції з вимогою дозволити матюки в перекладі фільмів на українську мову.

За його словами, “в іноземних фільмах люди часто вживають нецензурну лексику, але є такі ситуації коли без матюків просто не обійтись. А оскільки у нас це заборонено, то деякі діалоги просто втрачають сенс і виглядають жахливо”.

Читайте також: Ohueno та POHUY: шість українських виробників зухвалих речей

Автор петиції від 22 лютого зазначає, що вже писав подібні звернення, але першого разу забув вказати тему листа, а іншу просто проігнорували. Але бажання послухати фільми з нецензурною лексикою вище, тому в автора залишилось ще 71 день, щоб його звернення підтримали. Поки однодумців знайшлось лише 11.

8. Хочемо купюри 2000!

На сайті Президента часто з’являються петиції, де люди просять скасувати всі монети, а інші навпаки – замінити ними паперові купюри. Українці пішли далі й тепер замахнулись на великі суми. Наприклад, нещодавно з’явилась петиція, у якій вимагають ввести в обіг купюру номіналом 2000 гривень до 30-річчя Незалежності України. Автор навіть запропонував золотий колір та розмір купюри – 145*75 мм.

Поки петиція набрала лише 11 голосів, але є 71 день, щоб таку ініціативу підтримати.

До слова, раніше українці пропонували ввести в обіг купюру номіналом 5000 з зображенням сучасного козака – захисника України. Проте ця ідея набрала тільки 59 голосів з 25 000 необхідних.

Суспільство

У Бразилії подружжя українців створило понад 120 тисяч писанок за 40 років

Опубліковано

Подружжя українців Жорже та Яра Сератюки, які проживають у Бразилії, за майже 40 років створили понад 120 тисяч писанок. Коли Україна здобула незалежність, вони були серед перших, хто приїхав відроджувати традицію писанкарства на Батьківщину.  

Про це розповіла Світлана Мельник, дружина посла України в Бразилії.

Вона зазначила, що роботи подружжя Сератюків відомі далеко за межами Бразилії і зберігаються у музеях і приватних колекціях по всьому світу. 

Яра Сератюк вважається унікальною у світі писанкаркою із філігранною технікою розпису перепелиних яєць, а її чоловік – автор багатьох власних новаторських технік та стилю.

Посол України в Бразилії Андрій Мельник, його дружина Світлана Мельник та подружжя українців Жорже та Яра Сератюки Фото/Facebook: Світлана Мельник / ©

Читайте також: Бійці ЗСУ показали, як розписують писанки на Великдень 2024 під Бахмутом

Як розповіла Світлана Мельник, поворотним моментом у літописі писанкарства у Бразилії вважається 1957 рік, коли була створена перша світська школа розпису писанок за ініціативою українських жінок Бразилії, які мали свою організацію при Хліборобсько-Освітньому Союзі у Куритибі.

Подружжя українців Жорже та Яра Сератюки Фото/Facebook: Світлана Мельник / ©

Її натхненницею стала піонерка писанкарської справи – Марія Кирилович Вoлошин. Школа мала неабиякий успіх. Кількість учнів щороку збільшувалась у рази.

Дружина посла України в Бразилії також нагадала імена найбільш видатних майстринь і майстрів, які стали брендами у світі бразильского писанкарства: це Жорж та Яра Сератюки, Тетяна та Юліана Бахтцен та Лідія Єдинь, Філомена Процек, Одеса, Марія та Ярослав Волочук, Пауло Марсіо Фуччі, Вальдоміро Ромео, Вільсон Жозе Котвіскі, Ана Марія Бовкаловські Мазепа, Мара Брессан Клімчук, Ана Хома Чудзій.

Напередодні Великодня кожна велика крамниця Куритиби мала за честь виставити на вітрині найкрасивіші роботи учениць школи.

“Так до писанки виник неабиякий інтерес, про неї стали писати у газетах та журналах, писанка почала захоплювати своєю магією не тільки українців, але і бразильців. У такий спосіб вона поступово зайняла гідне місце у культурній спадщині всієї Бразилії”, – розповіла Світлана Мельник.

Вона додала, що відмінність української писанки у Бразилії від традиційної на Батьківщині полягає у тому, що вона може поєднувати традиційні орнаменти різних регіонів України, відображати власний винайдений стиль автора або навіть запозичувати символи корінних народів Бразилії. 

Нагадаємо, картині, на яких зображені українські волонтери та лікарка з Маріуполя, покажуть у Парижі та Нью-Йорку.

Фото: Світлана Мельник

Читати далі

Суспільство

Британець українського походження проїде на велосипеді 7 тис. км для допомоги дітям в Україні

Опубліковано

Британсько-український технологічний підприємець, генеральний директор і засновник британської космічної компанії Spacebit Павло Танасюк проїде велосипедом 7 тисяч км, щоб зібрати кошти для українських дітей, які постраждали від розпочатої Росією війни.

Про це він повідомив «Радіо Свобода».

Свій велотур під назвою «Ride for victory» він розпочне приблизно через два тижні з Тайваню і загалом проїде три континенти – Азію, Америку і Європу.

«Спочатку я думав їхати 2-3 тисячі кілометрів, але коли я дізнався, що кордони України практично 7 тисяч кілометрів, це з Кримом, то я вирішив проїхати саме цю дистанцію – 6993 кілометри. Це саме ці кордони, які ми хочемо повернуть, бо це наша держава», – розповів Павло Танасюк.

Ціль підприємця – зібрати мінімум мільйон доларів. Гроші він хоче витратити на конкретний проєкт для дітей, постраждалих від війни. Який саме це буде проєкт, Павло Танасюк ще вирішує.

Читайте також: Картині, на яких зображені українські волонтери та лікарка з Маріуполя, покажуть у Парижі та Нью-Йорку

«Я – не професійний спортсмен, займався велоспортом у студентські роки. Для мене це буде важко, але коли я кажу важко, я завжди згадую, як важко нашим воїнам зараз на передовій, як важко дітям, які постраждали від війни. Тому для мене це такий персональний челендж, але і челендж допомоги дітям, допомоги Україні», – заявив він.

У матеріалі йдеться, що велосипед, на якому він вирушить у веломандрівку, повністю зроблений в Україні, щоправда, із запчастин з цілого світу, подарованих різними компаніями. Українська художниця Олеся Вакуленко розмалювала велосипед синьо-жовтими барвами і національним орнаментом. Під кермом, на рамі – металевий тризуб із підписом колишнього головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного на пластині з «Азовсталі». Шолом Павла теж розмальований кольорами українського прапора.

Дорогою Танасюк буде ночувати у наметі, в готелі або машині, яка його супроводжуватиме. Він вестиме стрім, розповідатиме людям про Україну і збиратиме донати.

Після закінчення марафону, який триватиме приблизно два місяці Павло Танасюк має намір продати велосипед на аукціоні, щоб виручити ще більше грошей на благодійну ціль.

Компанія Павла Танасюка розробляє технологію космічної робототехніки для місячних і планетарних місій. У кінці цього року він планує відправити на Місяць прапор і мапу України, а також радіаційний датчик виготовлений в Україні. Дані отримані з цього пристрою безплатно передаватимуть різним інституціям, університетам, і їх зможуть досліджувати студенти у своїх наукових роботах.

Нагадаємо, естонський депутат, який збірає гроші на ЗСУ, доїхав на велосипеді до Києва.

Фото: Радіо Свобода

Читати далі

Суспільство

Коли шість коліс — не зайві: у ПАР для спецпризначенців зібрали унікальний пікап

Опубліковано

Південноафриканська компанія Armormax Defence побудувала, можливо, один із найкрутіших Land Cruiser 79 у світі.

Цей пікап із колісною формулою 6×6 за твердженням його виробників створений спеціально для умов екстремального бездоріжжя. Автомобілебудівники з ПАР запевняють, що за весь час випробувань TAC-6 — так назвали позашляховик – вони жодного разу не зіткнулися з жодною механічною поломкою, повідомляє АрміяInform.

Спочатку TAC-6 розробляли для французьких спецпризначенців. Машина створювалася для того, щоб «їхати куди завгодно та повертатися знову і знову, з ким завгодно». І хоча пропонуються різні варіанти бронювання (і навіть установка зброї), TAC-6 можуть використовувати звичайні покупці, наприклад, фермери. Щоправда, фермер має бути не бідним: базовий TAC-6 коштує $81,5 тисяч, а броньована машина на $68 тисяч дорожча. Але, як то кажуть, товар того вартує!

«Коли справа доходить до мобільності, платформа TAC-6 перевершує будь-яку повнорозмірну 4-тонну вантажівку, доступну сьогодні», — заявили в компанії.

TAC-6 створюють на базі Land Cruiser 79 Series із 4,2-літровим двигуном V6 або 4,5-літровим V8. Шасі подовжують і додають другу роздавальну коробку для передачі моменту, що крутить, на третю вісь. Пікап оснащується спеціальними трикомпонентними приводними валами Dana та зберігає стандартні подовжені листові ресори (але також пропонується ліфт-пакет на 10 см).

Спочатку Armormax розробила шестиколісний Land Cruiser з механічною коробкою передач, але рік тому відклала проєкт і вирішила перейти на автоматичну коробку передач. Це не звичайна автоматична коробка передач, вона розроблена та омологована компанією ZF спеціально для TAC-6.

«Автомат» призначений для роботи в найважчих умовах. Спеціально для АКП створили окрему систему охолодження для того, щоб коробка не перегрівалася в спеку і при русі по піску з великим навантаженням.

Клієнти можуть замовити бронювання Land Cruiser до рівня B6, що забезпечить захист від пострілів зі штурмової гвинтівки. Також позашляховик може бути обладнаний баками для води, системою пожежогасіння, двома запасними колесами.

Armormax розробила для TAC-6 два паливні баки об’ємом 210 літрів та 90 літрів, що забезпечує запас ходу понад 2 тисячі км. А для версії з одинарною кабіною розроблено бак ємністю 610 літрів і, відповідно, вдвічі більшим запасом ходу.

TAC-6 спроєктований так, щоб зберігати надійність у складних умовах, а повна маса автомобіля сягає семи тонн.

Автомобіль TAC-6 був підданий значним випробуванням, що включали понад 250 тисяч кілометрів пробігу за різними ландшафтами Африки та Європи, щоб оцінити його мобільність і стійкість. Цей процес оцінки був розроблений для порівняння характеристик TAC-6 з існуючими повнорозмірними 4-тонними вантажівками.

Протокол включав серію суворих випробувань за участю французьких спецпризначенців, спрямованих на те, щоб довести машину до її експлуатаційних можливостей. Під час цих випробувань TAC-6 виявив лише дві несправності, обидві з яких були пов’язані з помилкою водія, через перенавантаження та згоряння зчеплення.

TAC-6 був спроєктований з урахуванням військового застосування, включаючи можливість транспортування у стандартному 20-футовому транспортному контейнері ISO. Таке конструктивне рішення дозволяє TAC-6 пропонувати широкий спектр варіантів.

Сюди входять різні системи озброєння, включаючи калібри 12,7 мм, 14,5 мм, 20 мм та 30 мм, мінометні системи калібру 60 мм та 81 мм, а також конфігурації, адаптовані для таких функцій, як бронетранспортер, підвіз боєприпасів, польова механічна майстерня, транспортування невеликих автомобілів, логістична підтримка, радіолокаційні платформи та доправлення та запуск  безпілотних літальних апаратів, а також застосування як пускова платформа для протитанкових керованих ракет.

Нагадаємо, у Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині Донеччини й Луганщини.

Фото: Armormax Defence

Читати далі