Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Топ-10 навіжених петицій для Президента України

Опубліковано

Як би ви використали двосторонній зв’язок, де на іншому кінці дроту – держава? Які пропозиції, звернення або скарги хотіли б адресувати керівним органам?

Це не утопія, це електронні петиції. Система створювалась, аби громадяни самостійно могли впливати на рішення держави на всіх рівнях. 

Е-петиції пишуть звичайні громадяни, громадські організації, групи фахівців. Комусь болить, що дорога Шостка – Ямпіль вже давно потребує ремонту, хтось прагне відмінити ініціативу Кабміну щодо особливих умов оподаткування ІТ-спеціалістів.

Але і інша сторона петицій – крейзі-пропозиції, які як мінімум здивують підписанта. Розсекретити дані про контакт з інопланетянами, декриміналізувати фальшивомонетство, ввести багатоженство. Ми проаналізували 607 петицій за 20 днів листопада на сайті офіційного представництва Президента і підібрали топ-10 найдивніших пропозицій від громадян. 

Довідка. Як працювати з петиціями?

Звернутись з пропозицією до Президента  або проголосувати за чужу ініціативу можна, зареєструвавшись на сервісі Офіційного інтернет-представництва Президента України.

Для того, щоб вашу петицію розглянули, треба:

  • власне, зареєструватись і подати свою ініціативу через спецформу, де треба вказати суть звернення та текст петиції;
  • петиція повинна перевірку адміністратора веб-сайту;
  • у разі її відповідності вимогам, які прописані у Законі України “Про звернення громадян”, протягом двох робочих днів ініціатива оприлюднюється.

Для того, щоб адресовану Президентові України петицію розглянули, вона повинна зібрати за 90 днів не менше 25 тисяч підписів

Розсекречення контактів з інопланетянами 

Погодьтеся, доволі дивно думати, що у цілому всесвіті серед мільярдів-трильйонів-квінтильйонів планет та зірок люди – єдині наділені розумом створіння. Але і зворотні твердження – про те, що уряд приховує від народу контакти з позаземними розумними формами життя – звучать якось конспірологічно. Проте так не вважають 10 людей, які станом на 20 листопада підписали петиціюОприлюднити усі засекречені дані щодо НЛО”. Є ще 90 днів, аби кількість голосів виросла до необхідних 25 тисяч і Президент хоча би замислився над можливістю розсекречення таких даних. 

А ще маємо листопадову е-петицію про те, аби запровадити вивчення теорії палеоконтакту у школах. Щоб, окрім двох основних концепцій створення людини – еволюціонізму (вид Homo Sapiens виник в процесі еволюції) та креаціонізму (людство та Земля були створені Богом), розглядати ще і можливість позаземного походження людини.

Легалізувати багатоженство і запровадити обов’язковий ДНК-тест на батьківство

Раніше на сайті Президента України вже неодноразово з’являлись петицiї з вимогою легалізувати багатоженство в Україні. Попередні ініціатори аргументували свою позицію тим, що:

  • подібні шлюби могли б полегшити визнання батькiвства;
  • вирiшили би проблему дружин i коханок;
  • поліпшили б демографічну ситуацію в країні.

Автор останньої ж просто і без зайвих пояснень декларує: “Дозволити в Україні мати більше однієї дружини”. 

Петицію підписало 24 людини з 25 тисяч необхідних, і є ще 83 дні на підписання. 

А поки що згідно зі статтею 39 Сімейного кодексу України полігамні шлюби, укладені з людиною, яка одночасно перебуває в іншому зареєстрованому шлюбі, вважаються недійсними. 

Полігамія – така штука, що працює в обидві сторони. Мабуть, тому на сайті е-петицій з’явилась ще одна ініціатива – про “Обов’язковий тест ДНК для чоловіків при народженні дитини”. Ініціатор пропонує запровадити таку норму, щоб уникнути фальсифікації при виплаті аліментів. Поки що петицію підписало 84 людини, є ще 85 днів на підписання.

Ілона Маска – в Україну, Лесю Нікітюк – у вчителі географії

Тільки за листопад два автори петицій всерйоз замислилися над тим, щоб завербувати Ілона Маска на українську держслужбу.

Так, автор пропозиції “Запросити Ілона Маска в Україну” пише, що треба направити “запрошення відомому підприємцю та розробнику Ілону Маску відвідати Україну”. Щоб на базі Південного машинобудівного заводу той відкрив виробництво ракет та їх двигунів в Україні. 

На випадок, якщо машинобудівний завод у якості нової бази SpaceX буде Ілону не до смаку, у нього є ще вибір взяти участь у будуванні нової української школи і викладати математику з окладом у 20 тисяч доларів на місяць. 

А десь у сусідньому кабінеті за таку ж заробітну плату Леся Нікітюк та Марк Цукерберг викладатимуть дітям географію та інформатику. Все це – за державні кошти.

Е-петиція має ще 90 днів на те, аби зібрати ще 24 985 голосів.

Державний прапор пропонують змінити, “шепелявих політиків” – відправити до логопедів

Синьо-жовтий чи жовто-блакитний? Існує такий міф, нібито український прапор насправді повинен бути жовто-блакитним. Ніби така версія стягу – це сонце і вода, а у нинішньому варіанті вода гасить світило. А гетьман Скоропадський у 1918 році затвердив невірний варіант, і тепер на Україну сипляться всі лиха і нещастя спіткають державу. 

Дискусії навколо того, який колір повинен бути зверху на стязі, точаться ще й досі.

І от чергова петиція стосовно прапора набрала 32 голоси з усіх можливих.

Проте це ще не всі зміни для блага країни, які пропонують автори петицій. Так, автор петиції “Зобов’язати шепелявих політиків пройти курс логопеда” натякає, що непогано було би тим публічним особам, які мають певні порушення мовлення, пролікуватись у профільного спеціаліста. На восьмий день оприлюднення петиції із автором згодні вже 48 підписантів.

Майклу Джексону – звання Героя України посмертно

Більше за “королеву диско” Донну Саммерс та Майкла Джексона для України ніхто нічого позитивного не зробив, стверджує автор петиції під назвою Мистер президент я один остался верный” (оригінальний текст – авт.). Поки що пропозиція дати цим двом артистам звання Героїв України має тільки одного прихильника, але у бажаючих є ще 90 днів на те, аби підтримати ініціативу власним голосом. 

“Фальшивомонетників – декриміналізувати!”

За оригінальністю з попередньою петицією, напевно, може зрівнятись тільки пропозиція декриміналізувати фальшивомонетство

“За фальшивомонетство не притягувати до кримінальної відповідальності.

Всі фальшиві гроші, надруковані в достатньо хорошій якості, вважати справжніми”, – пропонують у петиції. Відтак, якщо у людини є гарний кольоровий принтер та спеціальний бавовняний папір, на якому зазвичай друкуються гривні, вона дуже швидко може стати мільйонером. Навряд чи ми дізнаємося, що з цього приводу думає Національний банк, але ще є можливість отримати відповідь від Президента. Треба тільки, щоби за 84 дні петицію підтримало ще 24992 людини. 

Суспільство

У Швеції відбулася церемонія відкриття Євробачення-2024

Опубліковано

У шведському місті Мальме у неділю, 5 травня, відбулася церемонія відкриття пісенного конкурсу “Євробачення-2024”.

Про це повідомляє Суспільне.

Як зазначається, так званим Бірюзовим хідником пройшли всі цьогорічні учасники конкурсу, крім ізраїльської делегації, оскільки сьогодні вшановують пам’ять жертв Голокосту.

Представниці від України alyona alyona & Jerry Heil вийшли на бірюзовий хідник у вбранні з підвішеними ключами. Вони символізують втрачені домівки через війну в Україні — коли ключ є, а дому вже немає.

Читайте також: Google запускає додаткову програму грантів для українських стартапів на 10 мільйонів гривень

Артистки подарували ведучому український великодній кошик і показали традицію “битися” крашанками. Співачки також нагадали, що збиратимуть кошти на відбудову гімназії у Дніпропетровській області.

68-й пісенний конкурс “Євробачення” проходить у шведському місті Мальме. Перший і другий півфінали відбудуться 7 та 9 травня, грандфінал — 11 травня.

Україну на конкурсі представляє дует alyona alyona & Jerry Heil з піснею Teresa & Maria. Вони виступлять у першому півфіналі. Номер для співачок поставила українська режисерка, номінантка на “Ґреммі” за найкраще музичне відео Таню Муіньо.

Нагадаємо, картини, на яких зображені українські волонтери та лікарка з Маріуполя, покажуть у Парижі та Нью-Йорку.

Фото: Суспільне

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця приготувала Великодні обіди для Харківщини – фото

Опубліковано

Команда Food Train приготувала святкові обіди для жителів Харківщини Під час свят особливо важливо підклуватися про тих, хто поряд. Саме тому команда потягу-кухні Укрзалізниці – Food Train – приготувала близько 4300 великодніх обідів для мешканців Харківщини.

Про це повідомляє Міністерство відновлення України.

“Цього разу Food Train привіз до Харкова ще й 2300 власноруч спечених та прикрашених Великодніх пасок. Ними пригощали місцевих мешканців, серед яких – внутрішньо переміщені особи, багатодітні родини, пенсіонери, жителі знеструмлених будинків, пацієнтинти психіатричної для лікарні та будинку літніх людей. Прояв турботи одне про одного дозволяє українцям не втрачати віру та триматися попри складні часи”, – повідомили у Мінвідновленні.

Читайте також: Google запускає додаткову програму грантів для українських стартапів на 10 мільйонів гривень

Закупівля продуктів для поїзда-кухні фінансується нашими партнерами – Фондом Говарда Баффета – The Howard G. Buffett Foundation.

Нагадаємо, уряд запропонував виробникам дронів пільгові гранти.

Фото: Міністерство відновлення України

Читати далі

Суспільство

Квітуча історія захисника України з Одеси (ВІДЕО)

Опубліковано

Воїн з Одеси віддав життя за Україну, але продовжує робити рідну землю красивішою навіть після загибелі… Ця сумна й водночас зворушлива та надихаюча історія про військового Бориса Айзенберга, , який усе своє життя займався озелененням рідного міста й країни. Разом з родиною він заснував власний розсадник, де вирощував понад 300 видів рослин. І зараз, коли Бориса не стало, справу продовжує його батько, а сакури та клени, які в пам’ять про героя саджають по всій Україні, радуватимуть українців і милуватимуть їхнє око. Детальніше у сюжеті ШоТам!

Після повномасштабного вторгнення Борис пішов на фронт добровольцем. Попри жахи війни він надихався природою і там: малював квіти та прикрашав ящики з боєприпасами. “Йде наступ – цвіте яблуня переможна….” – писав Борис під своїми фото з рослинами.

Читайте також: У Бразилії подружжя українців створило понад 120 тисяч писанок за 40 років

Так народилася ціла серія флори, яку українці побачили вже після загибелі захисника… Борис загинув 13 липня 2023 року поблизу села Біла Гора на Донеччині. Врятував пораненого побратима, наклавши йому турнікет, а сам потрапив під ворожий обстріл.

Після смерті Бориса його справу продовжив його батько, його також звати Борис. У родинному розсаднику він вирощує понад 400 рослин, які колись привіз його син. Груші, сливи, сакури, 18 кущів клену… Все цвіте у пам’ять про Бориса. А ще його сакури прикрашають Київську оперу, а клени ростуть на подвір’ї Одеського художнього музею.

Так справа Бориса продовжує жити й надихати українців дивовижним квітом.

Нагадаємо, у Мринській громаді відновили 155-річний ліцей-мазанку.

Фото: ШоТам!

Читати далі