Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Не митець, а мисткиня. Сім українських феміністичних брендів

Опубліковано

Модні світові бренди постійно випускають колекції одягу чи аксесуарів з феміністичними принтами або закликом до боротьби зі стереотипами. Не відстають у цьому і українські виробники. Поки одні ще досі скептично ставляться до фемінітивів членкиня, лікарка чи водійка, інші несуть фемінізм в маси.

Завдяки одягу, аксесуарам, шкарпеткам та навіть посуду бренди закликають боротись за рівні права. Тож пропонуємо вам познайомитись з ними.

1. Закодовані конвенції ООН від Zmist&Forma

Фото: zmistforma.com

“Одяг – це платформа для висловлення власних поглядів. Одяг – це незалежне медіа кожного”, – кажуть засновники соціально-свідомого бренду Zmist&Forma. Тому вони цитують на власному одязі витяги з міжнародних документів, конвенцій ООН. Бренд наголошує на цінності прав людини та порушує глобальні питання.

Крім того, разом з Академією кодування Zmist&Forma розробили дизайн футболок у вигляді програмного коду з текстом з конвенції ООН 1979 року про руйнування стереотипів щодо жінок. Цитати про рівність прав і жінок бренд написав на своїх футболках мовою програмування. Створили цю колекцію, щоб побороти стереотипи про те, що жінки не можуть працювати у сфері IT.

Читайте також: Ohueno та POHUY: шість українських виробників зухвалих речей

У колекції бренду є феміністичні футболки, худі та джемпери. Кожну деталь, тканину, нитки та фурнітуру пильно обирають і випробовують.

Ціна: футболки – 650 грн, худі – 1370 грн.

2. Одяг від The Devochki

Фото: thedevochki.com

Український портал The Devochki, що пише про проблеми, інтереси та прагнення жінок, випустив власну колекцію одягу. Видання підтримує феміністичний рух та боротьбу за права жінок, тому на світшотах, футболках, шкарпетках та екосумках вишили слово ”Фемінізм”.

“На речах вишите слово «фемінізм», адже вже набридло, що в українському суспільстві це слово досі погано сприймається. За допомогою нашого мерчу ми прагнемо зробити його видимим та більш звичним”, – каже головна редакторка Оксана Павленко.

Тут є і чорне худі – найзручніший одяг для зими, і жовтий світшот – якщо хочеться яскравості. Одяг пошитий на 92% з бавовни.

Ціни: худі – 1600 грн, шкарпетки – 100 грн.

3. Настільна гра для феміністок “Бути жінкою”

Фото: facebook.com/WomanGAME

Українські бренди проявлять свої феміністичні настрої не тільки в одязі, а і настільних іграх. “Бути жінкою” — перша в Україні настілка, яка допомагає боротися з гендерними стереотипами.

Гравці вживаються у роль героїнь з унікальними характеристиками та набором ресурсів, такими як час, енергія і підтримка. Вони рухаються ігровим полем, щоб зібрати ресурси, потрібні для досягнення особистих цілей. Наприклад, ви можете стати Марією, перед якою поставлено кілька цілей – налагодити вирощування ківі, розпочати експорт та налагодити туризм в області. У процесі гравці стикаються з ситуаціями, які можуть або допомогти, або перешкодити досягненню зазначених цілей.

Разом з цією грою можна або розважитись  з друзями та посміятись зі стереотипів, або провести тімбілдинг в організаціях та компаніях, або розказати про фемінізм та гендерну рівність старшим класам.

Ціна: 400 грн.

4. Білизна “не для нього, а для себе” від  fem.bra

Фото: facebook.com/fem.bra.ua

“Не змогла знайти зручний ліф для себе, тому створила власний”, – каже Катерина Лисенко, засновниця бренду fem.bra. Дуже часто виробники білизни запускають рекламу зі словами “наші вироби сподобаються твоєму чоловікові”. А як щодо жінок? Адже зазвичай така білизна є незручною та й носити її шкідливо.

Тому Катерина захотіла зробити щось якісне й важливе від жінок для жінок і створила білизну, яка має застібку спереду. Крім того, ліфи не мають кісточок, резинок, пушапів, поролону, синтетики, мережива. Цим бренд наголошує, що всі груди прекрасні такими, які вони є, який би досвід не пережили до того.

Читайте також: «Не для нього, а для себе» — як у fem.bra створюють феміністичну білизну

“Ми відшиваємо білизну зі стрейч-куліру найвищої якості: 95% бавовни і 5 % еластану. Тканина дає достатньо підтримки та не перетягує судини. Вона майже не розтягується й після прання приходить у форму” ,  – каже Катерина.

Ціна: 850-950 грн.

5. Шкарпетки з фемінітивами від Dodo Socks

Фото: dodosocks.com

Поетка, членкиня, мисткиня, менеджерка – деяким людям і досі складно прийняти фемінітиви. Сотні негативних коментарів, скепсису та навіть насмішок можна побачити у соціальних мережах з цього приводу. Та поки одні обговорюють, інші активно підтримують фемінізм та навіть створюють одяг з фемінітивами.

Всі знають відомий бренд шкарпеток Dodo Socks. У них можна знайти собі стильну пару з неймовірними яскравими принтами. Виробник також підтримує фемінітиви і створив пару Femme. Шкарпетки пошиті на 95% з бавовни та доповнять будь-який образ завдяки своєму яскраво-рожевому кольору.

Ще один бренд шкарпеток  Clew виготовив пару  з принтом “Та краще б дитину завели, а не собаку!”. Це білі класичні шкарпетки з такими вже знайомими і набридливими запитаннями.

Ціна: 80 грн.

6.  Morra Ceramics – феміністичними можуть бути навіть тарілки

Фото: facebook.com/morraceramics

“Кераміка, виготовлена двома феміністками”, – кажуть Настя та Яна, засновниці бренду Morra Ceramics. За словами дівчат, зараз ринок кераміки досить консервативний, ніхто не готовий до яскравих висловлювань. Та вони готові, тому створюють нетиповий посуд.

Morra Ceramics випустив феміністичну колекцію – тарілки різних розмірів з круглим написом “Feminist”. Крім того, в асортименті цього бренду є посуд, на якому зображені жіночі статеві органи та груди.

Читайте також: Сучасна українська кераміка: топ-8 українських виробників посуду

Через свою кераміку дівчата говорять про проблеми об’єктивізації жіночого тіла, табуювання відкритої розмови про жіночу сексуальність і менструацію, а також про сором, який відчувають люди до своїх статевих органів та тіла.

Крім того, дівчата ще виготовляють холдер для зберігання менструальних чаш.

Ціна: від 250 до 500 грн. 

7. Mavka – футболки проти насильства

Фото:f acebook.com/mavka.clothing

“Кожна четверта жінка в Україні зазнає насильства. Поки через такі фрази  “б’є, значить любить”, “милі сваряться – тільки тішаться”, “не вносити сміття з хати”, зручно виправдовувати кривдників і не помічати страждань жертв. А багато хто засуджує і звинувачує, що вона сама вина”, – розповідає засновниця бренду одягу Mavka.

Тому на підтримку жінкам команда бренду минулого року створила капсульну колекцію футболок, які показують позицію жінок. На одязі зображені принти на теми, про які соромляться говорити – “Всі люди – сестри”, “Пам’ятай звідки ти” і т.д.

Футболки виготовлені на 80% з котону. Зараз вони є в наявності, але про розмір варто запитати у виробника.

Ціна: 450 грн.

Коментарі

Суспільство

У Києві захищають хвойні дерева від незаконних вирубок перед святами (ФОТО)

Опубліковано

У Києві стартувала кампанія із збереження хвойних дерев у передноворічний період. Комунальні служби посилять охорону ялин, сосен, туй і ялівців за допомогою патрулювань і спеціальних хімічних обробок.

Про це повідомляє КМДА.

Захист дерев включає в себе оброблення репелентами. Він є безпечними для рослин, але у приміщенні виділяють неприємний запах. Крім того, будуть застосовувати клеєво-крейдяну суміш, яка дає дереву «брудний» вигляд. Оброблені зони будуть позначені попереджувальними табличками.

Читати також: У Києві відкриють виставку з новорічними прикрасами 19 та 20 століть

За самовільну вирубку хвойних дерев передбачені значні штрафи:

  • від 510 до 5 100 гривень за незаконну вирубку в межах міста;
  • від 17 000 до 25 500 гривень або навіть позбавлення волі до трьох років за вирубку в лісових зонах.

Нагадаємо, що у столиці відкрили інсталяцію I’m fine, яку створили з пошкодженого обладнання звʼязку (ФОТО).

Фото: виставлені КМДА.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві очистили озеро та демонтували незаконну дамбу (ФОТО)

Опубліковано

У Дарницькому районі Києва очистили озеро Зариваха, а незаконну дамбу, яка перекривала водойму, демонтували.

Як повідомляє Державна екологічна інспекція Столичного округу, інспектори отримали звернення про засмічення прибережної смуги. На місці вони побачили стихійне звалище, дамбу, зведену з мішків та шин, а також трубу, встановлену без дозволу.

Читати також: На ярмарку в Чехії представили український стенд, де плели маскувальну сітку (ФОТО)

Співробітники КП «Плесо» розчистили прибережну зону озера та демонтували незаконну конструкцію. Завдяки спільним зусиллям вдалося відновити природний вигляд прибережної території та покращити її екологічний стан.

Фото: Державна екологічна інспекція Столичного округу

Нагадаємо, що у столиці відкрили інсталяцію I’m fine, яку створили з пошкодженого обладнання звʼязку (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Дві українки увійшли до рейтингу «100 жінок року» від BBC

Опубліковано

Українки Ольга Олефіренко та Ольга Руднєва увійшли до списку «100 жінок 2024 року» від BBC. Це перелік найвпливовіших жінок, які надихають та змінюють світ.

Про це повідомляє ВВС Україна.

Ольга Олефіренко: від мрії до власної ферми

Ольга Олефіренко вирішила втілити мрію свого батька — створити ферму, проте перша спроба виявилася невдалою. Фінансові труднощі змусили її продати першу худобу.

Усе змінилося минулого року, коли Ольга склала бізнес-план і отримала фінансування від Українського фонду ветеранів. Цього разу вона зробила акцент на модернізації своєї ферми, використанні сучасних агротехнологій та створенні нових робочих місць.

Читати також: Українські бійці дзю-дзюцу здобули 274 медалі на чемпіонаті світу

Ольга Руднєва: засновниця центру Superhumans

Ольга Руднєва створила у Львові травматологічний центр Superhumans. Він спеціалізується на протезуванні кінцівок для ветеранів російсько-української війни. Центр також надає реабілітаційні послуги.

За перші два роки роботи понад тисяча людей отримали допомогу в Superhumans. Це стало важливим кроком у відновленні як фізичного, так і психологічного стану українських захисників.

Про премію «100 жінок року»

Проєкт «100 жінок» заснований у 2013 році.

Він звертає увагу на те, яким непростим був цей рік для жінок, і відзначає тих, хто завдяки своїй стійкості прагне до змін. Як і у попередні роки, проєкт приділяє особливу увагу зміні клімату, і отже, до списку увійшли жінки, які борються з наслідками кліматичної кризи та допомагають своїм громадам подолати її вплив та адаптуватися до нього.

Минулоріч до переліку потрапили письменниця Оксана Забужко, захисниця прав дітей Олена Розвадовська й експертка з клімату Ірина Ставчук.

Повний список найвпливовіших жінок року доступний на сайті BBC.

Нагадаємо, що у столиці відкрили інсталяцію I’m fine, яку створили з пошкодженого обладнання звʼязку (ФОТО).

Фото: сайт ВВС Україна.

Коментарі

Читати далі