Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Не митець, а мисткиня. Сім українських феміністичних брендів

Опубліковано

Модні світові бренди постійно випускають колекції одягу чи аксесуарів з феміністичними принтами або закликом до боротьби зі стереотипами. Не відстають у цьому і українські виробники. Поки одні ще досі скептично ставляться до фемінітивів членкиня, лікарка чи водійка, інші несуть фемінізм в маси.

Завдяки одягу, аксесуарам, шкарпеткам та навіть посуду бренди закликають боротись за рівні права. Тож пропонуємо вам познайомитись з ними.

1. Закодовані конвенції ООН від Zmist&Forma

Фото: zmistforma.com

“Одяг – це платформа для висловлення власних поглядів. Одяг – це незалежне медіа кожного”, – кажуть засновники соціально-свідомого бренду Zmist&Forma. Тому вони цитують на власному одязі витяги з міжнародних документів, конвенцій ООН. Бренд наголошує на цінності прав людини та порушує глобальні питання.

Крім того, разом з Академією кодування Zmist&Forma розробили дизайн футболок у вигляді програмного коду з текстом з конвенції ООН 1979 року про руйнування стереотипів щодо жінок. Цитати про рівність прав і жінок бренд написав на своїх футболках мовою програмування. Створили цю колекцію, щоб побороти стереотипи про те, що жінки не можуть працювати у сфері IT.

Читайте також: Ohueno та POHUY: шість українських виробників зухвалих речей

У колекції бренду є феміністичні футболки, худі та джемпери. Кожну деталь, тканину, нитки та фурнітуру пильно обирають і випробовують.

Ціна: футболки – 650 грн, худі – 1370 грн.

2. Одяг від The Devochki

Фото: thedevochki.com

Український портал The Devochki, що пише про проблеми, інтереси та прагнення жінок, випустив власну колекцію одягу. Видання підтримує феміністичний рух та боротьбу за права жінок, тому на світшотах, футболках, шкарпетках та екосумках вишили слово ”Фемінізм”.

“На речах вишите слово «фемінізм», адже вже набридло, що в українському суспільстві це слово досі погано сприймається. За допомогою нашого мерчу ми прагнемо зробити його видимим та більш звичним”, – каже головна редакторка Оксана Павленко.

Тут є і чорне худі – найзручніший одяг для зими, і жовтий світшот – якщо хочеться яскравості. Одяг пошитий на 92% з бавовни.

Ціни: худі – 1600 грн, шкарпетки – 100 грн.

3. Настільна гра для феміністок “Бути жінкою”

Фото: facebook.com/WomanGAME

Українські бренди проявлять свої феміністичні настрої не тільки в одязі, а і настільних іграх. “Бути жінкою” — перша в Україні настілка, яка допомагає боротися з гендерними стереотипами.

Гравці вживаються у роль героїнь з унікальними характеристиками та набором ресурсів, такими як час, енергія і підтримка. Вони рухаються ігровим полем, щоб зібрати ресурси, потрібні для досягнення особистих цілей. Наприклад, ви можете стати Марією, перед якою поставлено кілька цілей – налагодити вирощування ківі, розпочати експорт та налагодити туризм в області. У процесі гравці стикаються з ситуаціями, які можуть або допомогти, або перешкодити досягненню зазначених цілей.

Разом з цією грою можна або розважитись  з друзями та посміятись зі стереотипів, або провести тімбілдинг в організаціях та компаніях, або розказати про фемінізм та гендерну рівність старшим класам.

Ціна: 400 грн.

4. Білизна “не для нього, а для себе” від  fem.bra

Фото: facebook.com/fem.bra.ua

“Не змогла знайти зручний ліф для себе, тому створила власний”, – каже Катерина Лисенко, засновниця бренду fem.bra. Дуже часто виробники білизни запускають рекламу зі словами “наші вироби сподобаються твоєму чоловікові”. А як щодо жінок? Адже зазвичай така білизна є незручною та й носити її шкідливо.

Тому Катерина захотіла зробити щось якісне й важливе від жінок для жінок і створила білизну, яка має застібку спереду. Крім того, ліфи не мають кісточок, резинок, пушапів, поролону, синтетики, мережива. Цим бренд наголошує, що всі груди прекрасні такими, які вони є, який би досвід не пережили до того.

Читайте також: «Не для нього, а для себе» — як у fem.bra створюють феміністичну білизну

“Ми відшиваємо білизну зі стрейч-куліру найвищої якості: 95% бавовни і 5 % еластану. Тканина дає достатньо підтримки та не перетягує судини. Вона майже не розтягується й після прання приходить у форму” ,  – каже Катерина.

Ціна: 850-950 грн.

5. Шкарпетки з фемінітивами від Dodo Socks

Фото: dodosocks.com

Поетка, членкиня, мисткиня, менеджерка – деяким людям і досі складно прийняти фемінітиви. Сотні негативних коментарів, скепсису та навіть насмішок можна побачити у соціальних мережах з цього приводу. Та поки одні обговорюють, інші активно підтримують фемінізм та навіть створюють одяг з фемінітивами.

Всі знають відомий бренд шкарпеток Dodo Socks. У них можна знайти собі стильну пару з неймовірними яскравими принтами. Виробник також підтримує фемінітиви і створив пару Femme. Шкарпетки пошиті на 95% з бавовни та доповнять будь-який образ завдяки своєму яскраво-рожевому кольору.

Ще один бренд шкарпеток  Clew виготовив пару  з принтом “Та краще б дитину завели, а не собаку!”. Це білі класичні шкарпетки з такими вже знайомими і набридливими запитаннями.

Ціна: 80 грн.

6.  Morra Ceramics – феміністичними можуть бути навіть тарілки

Фото: facebook.com/morraceramics

“Кераміка, виготовлена двома феміністками”, – кажуть Настя та Яна, засновниці бренду Morra Ceramics. За словами дівчат, зараз ринок кераміки досить консервативний, ніхто не готовий до яскравих висловлювань. Та вони готові, тому створюють нетиповий посуд.

Morra Ceramics випустив феміністичну колекцію – тарілки різних розмірів з круглим написом “Feminist”. Крім того, в асортименті цього бренду є посуд, на якому зображені жіночі статеві органи та груди.

Читайте також: Сучасна українська кераміка: топ-8 українських виробників посуду

Через свою кераміку дівчата говорять про проблеми об’єктивізації жіночого тіла, табуювання відкритої розмови про жіночу сексуальність і менструацію, а також про сором, який відчувають люди до своїх статевих органів та тіла.

Крім того, дівчата ще виготовляють холдер для зберігання менструальних чаш.

Ціна: від 250 до 500 грн. 

7. Mavka – футболки проти насильства

Фото:f acebook.com/mavka.clothing

“Кожна четверта жінка в Україні зазнає насильства. Поки через такі фрази  “б’є, значить любить”, “милі сваряться – тільки тішаться”, “не вносити сміття з хати”, зручно виправдовувати кривдників і не помічати страждань жертв. А багато хто засуджує і звинувачує, що вона сама вина”, – розповідає засновниця бренду одягу Mavka.

Тому на підтримку жінкам команда бренду минулого року створила капсульну колекцію футболок, які показують позицію жінок. На одязі зображені принти на теми, про які соромляться говорити – “Всі люди – сестри”, “Пам’ятай звідки ти” і т.д.

Футболки виготовлені на 80% з котону. Зараз вони є в наявності, але про розмір варто запитати у виробника.

Ціна: 450 грн.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі