Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

На озброєння української армії прийняли гвинтівку Alligator

Опубліковано

За результатами державних випробувань на озброєння українського війська прийняли багатозарядну великокаліберну гвинтівку Alligator («Алігатор»).

По це повідомили в АрміяІнформ.

За інформацією, усі деталі гвинтівки, зокрема і ствол, виготовлені українськими зброярами.

На відстані 1,5 км куля пробиває 10-мм броньову плиту

Підполковник Борис Мельник, який брав участь у державних випробуваннях розповів, що особливо ретельно перевіряли надійність і безвідмовність гвинтівки – основні вимоги до такого типу зброї. Адже головне завдання великокаліберного «Алігатора» – знищення укріплень та техніки супротивника, зокрема легкоброньованої.

Читайте такожВетеран війни на Сході України виготовляє тортики та арахісову пасту (ВІДЕО)

14,5х114 – це надпотужний калібр, початкова швидкість кулі становить 980 м/с, ефективна дальність пострілу – до 2000 м, а максимальна дальність польоту кулі – до 7000 м. На відстані 1,5 км куля пробиває 10-мм броньову плиту.

Гвинтівка є класичним зразком «болтової» стрілецької зброї з поздовжньо-ковзним поворотним затвором. Споряджається знімним коробчастим магазином, що забезпечує підвищену скорострільність, розрахованим на п’ять патронів 14,5х114 мм. При цьому сам магазин має дві точки кріплення: передній вилчастий зачіп і задній фіксатор-клямка. За загальної довжини зброї 2000 мм довжина ствола гвинтівки становить 1200 мм. Ствол має 8 нарізів з кроком 419 мм. Загальна маса гвинтівки без магазину з патронами становить 22,5 кг.

Удосконалений ізолятор відбою – нове конструкторське рішення

«Алігатор» має чимало конструктивних особливостей. Ствольна коробка виконана зі сталі, напрямні поверхні затвора в ствольній коробці хромовані, цим металом також вкриті патронник і канал ствола гвинтівки. На верхній частині ствольної коробки конструктори передбачили місце під установку спрямовувального типу Пікатінні. Також гвинтівка отримала надійний кнопковий запобіжник.

Перед зброярами стояло завдання зробити цю потужну зброю максимально комфортною, отримати прийнятний для стрільця рівень відбою. Досягти цього результату вдалось завдяки взаємодії декількох факторів. Одним із них стала збалансована вага виробу. При цьому частину енергії відбою забирає на себе дульне гальмо.

Читайте такожШиє бронежилети не гірші за американські: як херсонець створив бренд військового спорядження

Особливу цікавість викликає нове конструкторське рішення, втілене у «Алігаторі», а саме ізолятор відбою. Цей механізм дозволяє стволу безпосередньо у момент пострілу, поки куля ще перебуває у стволі, здійснити вільний відкат назад, розтягуючи енергію відбою у часі, тим самим її пригашуючи.

Для полегшення стрільби «Алігатор» комплектується сошками, які регулюються по висоті й мають три позиції фіксації. Для зручного транспортування зброї їх можна скласти. Крім цього, гвинтівка оснащена тактичною ручкою для перенесення. Підходить як для правші, так і для шульги. Має регульований по висоті упор під щоку, який за необхідності можна легко переставити праворуч або ліворуч щодо вісі гвинтівки.

Читайте такожХендлерка та скелелаз. Найцікавіші рекорди українських пенсіонерів за 2020 рік

Приклад оснащений задньою опорою спеціальної конструкції (монопод), яка забезпечує стрілку можливість точної «підгонки» положення приклада під себе і сприяє надійній фіксації зброї. Щока і потиличник приклада, а також всі держаки виконані зі спеціальних сучасних та стійких до зносу полімерних матеріалів.

Словом, конструктивні рішення: рухливий ствол, збалансована вага гвинтівки, гумовий потиличник приклада, масивне дулове гальмо – відповідають сучасним вимогам щодо високоточної зброї.

Довідка

Антиматеріальні великокаліберні гвинтівки призначені для нейтралізації або критичного пошкодження звичайної та легкоброньованої військової техніки противника, радіолокаційного обладнання, керованих ракет на пускових установках, складів, місткостей з нафтопродуктами й інших об’єктів.

Читайте такожНа скандинавському дракарі українським Дністром: як франківці будують історичні кораблі предків

Нагадаємо, українське озброєння презентували на одній з найбільших виставок в ОАЕ.

Як ми повідомляли раніше, українці покажуть в Абу-Дабі плаваючу бронеплатформу «Шторм».

Усі фото: armyinform.com.ua.

Суспільство

Сумчанин переміг у міжнародному конкурсі шрифтів

Опубліковано

Дизайнер Михайло Рафайлик із Сум здобув перемогу на міжнародному конкурсі шрифтів у Нью-Йорку зі своїм шрифтом Decutto. Тепер його твір буде представлений на виставках у десятках країн світу.

Про це повідомляє медіа Цукр.

фото: Михайло Рафайлик

Про конкурс

Конкурс TDC заснували в Нью-Йорку понад 70 років тому. Його суддів запрошують щороку з різних країн світу. Участь у конкурсі платна, але для українських авторів організатори зробили спеціальні умови на період війни та скасували плату.

Михайло Рафайлик переміг у підкатегорії Single Axis Type Family (Шрифтова родина з однією віссю) категорії Type Design. Шрифт Decutto має одну вісь — Weight.

Друковані постери зі шрифтами переможців показують на виставці в Нью-Йорку, також вона подорожує десятками міст США, Канади, Китаю, Франції, Німеччини, Японії, Нової Зеландії, Польщі, Південної Кореї, Іспанії, Тайваню тощо.

Читати також: Анонсували створення навчальної програми по розмінуванню для жінок

Мета – розповісти світу про Україну

Для цього шрифту перемога в конкурсі – це можливість бути поміченим. Це також шанс привернути увагу до української культури. Наприклад, на одному з постерів вказано, що шрифт “викарбували” в Україні у 2023 році. Ще один постер зроблений повністю українською мовою.

фото: Михайло Рафайлик

А друкований плакат, який буде об’їзджати міжнародні виставки, розповідає про те, як життя українців змінилося з 2022 року через напади російських військ, і як українці зміцнюються як нація, пристосовуючись до нової реальності.

Нагадаємо, що в Запоріжжі збудують п’ять підземних шкіл.

Також ми повідомляли, що виставку “Алла Горська. Боривітер” відвідали 51 000 людей: це рекорд для Українського Дому.

Фото: Михайло Рафайлик

Читати далі

Суспільство

Анонсували створення навчальної програми по розмінуванню для жінок

Опубліковано

Україна планує збільшити участь жінок у протимінній діяльності (ПМД), щоб зробити цей процес більш оперативним і результативним.

Про це повідомило Міністерство економіки.

Деталі

Міністерка економіки Юлія Свириденко заявила, що Україна має обмежені ресурси для проведення протимінної діяльності, і тому необхідно збільшити кількість операторів з розмінування, отримати більше техніки та підвищити рівень навчання саперів.

Уряд розглядає можливість державного фінансування приватних операторів з метою збільшення їх кількості на ринку України, а також привертання міжнародних компаній до участі у процесі розмінування.

Читати також: МЗС України представило ШІ-аватара Вікторію, яка тепер коментуватиме консульську інформацію

Вона також підкреслила, що у сфері протимінної діяльності необхідно приділяти увагу представникам соціальних категорій і груп, які мають особливий інтерес для держави.

Уряд прагне забезпечити професійну реалізацію та соціальну інтеграцію жінок, ветеранів та ветеранок, а також осіб, які постраждали від вибухонебезпечних предметів, та осіб з інвалідністю, шляхом залучення їх до виконання робіт у цій галузі.

“Гендерна рівність розглядається як невід’ємна частина політики України, яка базується на принципах інтеграції, інклюзивності й цілісності. Це стосується всіх видів діяльності, зокрема важливих напрямів, як-от розмінування. Наразі в Україні вже є помітні результати: середній рівень залучення жінок серед усіх державних і недержавних операторів сягає близько 30%, що відповідає порядку денному НАТО “Жінки, мир і безпека”, – підкреслила Міністерка економіки.

Нагадаємо, що в Чернігові відновили дах майже зруйнованої бібліотеки – памʼятки архітектури 19 століття.

Також ми повідомляли, що з Донеччини до Волині курсуватиме безкоштовний евакуаційний потяг: куди звертатися.

Читати далі

Суспільство

52 ветерани отримають гранти на розвиток бізнесу

Опубліковано

52 ветерани отримають фінансову підтримку у вигляді грантів для розвитку своїх бізнесів. Вони були відібрані в підсумку сьомої у 2024 році хвилі подачі заяв на гранти для ветеранів.

Про це повідомив 1 травня Кабінет міністрів України.

Переможці отримають 26 млн грн на започаткування або розвиток свого бізнесу.

Загалом від старту ветеранського компонента грантової програми «Власна справа» переможцями стали вже 552 ветерани та члени родин учасників бойових дій, у бізнес яких держава інвестує через гранти 246 млн грн. Про це повідомила заступник Міністра економіки України Тетяна Бережна.

Читайте також: Військовий взяв під контроль чистоту у двох громадах на Закарпатті (ВІДЕО)

«Найбільш популярними є гранти розміром до 500 тис. грн — понад 60% переможців запросили таку суму підтримки від держави для розвитку свого бізнесу», — зазначила Тетяна Бережна.

Серед 52 переможців сьомої хвилі подачі заяв на гранти — 27 учасників бойових дій та 25 членів родин ветеранів. 46 переможців отримали грант розміром до 500 тис. грн, 4 — до 250 тис. грн, 2 — до 1 млн грн.

Найбільше грантоотримувачів з Житомирської, Полтавської, Вінницької, Київської областей та міста Києва. Найпопулярніші сфери, в яких планують розвивати свій бізнес грантоотримувачі, — гуртова та роздрібна торгівля, тимчасове розміщення й організація харчування, переробна промисловість.

Заявки на отримання гранту подаються через портал Дія разом з бізнес-планом.

Нагадаємо, раніше ми пояснювали, як можуть змінитися заклади реабілітації в Україні.

Фото: Кабінет міністрів України

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 день тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: