Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Рятувальники провели низку тренувань з ліквідації пожеж (ФОТО)

Опубліковано

У п’яти областях українські рятувальники провели тактико-спеціальні навчання, тренування та практичні заняття з метою відпрацювання дій в екстрених ситуаціях.

Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.

Закарпаття

25 листопада у с. Ізки Міжгірського району відбулися навчання з питань підготовки до зимового туристичного сезону та безпеки відпочивальників. Відпрацювали навички з евакуації потерпілих з крісельного витягу при його аварійній зупинці, транспортування постраждалого із травмою хребта на всюдиході “Богун” та надання першої долікарської допомоги постраждалим.

Волинь

Рятувальники Волинської області провели навчання на Ратнівському молокозаводі. За легендою, внаслідок невиконання правил безпеки праці була порушена герметичність лінійного ресивера у конденсаторній, у зв’язку з чим стався викид пів тонни аміаку. Хмара аміаку утворилась над спорудою конденсаторної, поширюючись в напрямку селища Ратне. 

Про умовну подію працівники об’єкту сповістили за телефоном «101». Вогнеборці оперативно прибули на місце події та провели евакуацію працівників об’єкта, а також винесли на рятувальних ношах одного потерпілого із зони зараження. Паралельно, інше відділення рятувальників провело розгортання сил та засобів, встановило автомобіль на вододжерело та проклало магістральну та робочу лінії до місця викиду аміаку аби запобігти розповсюдженню хмари.

Читайте також: Лікарі-блогери: шість медиків, на яких варто підписатись

Також на Волині в селищі Шацьк провели тактико-спеціальні навчання на території ринку. За тактичним задумом, пожежа виникла в приміщенні бухгалтерії. Адміністрація ринку одразу ж повідомила про це рятувальників. Вогнеборці за допомогою апаратів на стисненому повітрі потрапили у задимлене приміщення та подали водяні стволи на гасіння.

Прикарпаття

В Івано-Франківській області надзвичайники Коломиї провели практичне заняття щодо відпрацювання дій вогнеборців під час гасіння пожеж на товарних і сортувальних станціях та ліквідували умовну пожежу вантажного вагону.

Луцьк

У Луцьку ДСНСівці ліквідували умовну пожежу в одному з найбільших житлових комплексів краю. Повідомлення про займання у підземному паркінгу житлового комплексу, що розташований майже в центрі міста, надійшло від чергового до служби «101». Вогнеборці прибули за викликом, провели бойове розгортання, подали на гасіння пожежі автомобіля на паркінгу в підвальному поверсі 2 потужних пінних стволи ГПС-600.

Читайте такожСміття, що рятує: як краєзнавець з Сумщини відновлює пам’ятку ХІХ сторіччя

Пожежні автоцистерни встановили на вододжерела, евакуювали мешканців 9-поверхового будинку та подачу водяних стволів для недопущення розповсюдження вогню по площі. Також були вжиті заходи для захисту конструкцій від деформації внаслідок високої температури пожежі. Спільно з адміністрацією комплексу проведено перевірку систем протипожежного захисту будівель, також бійці ДСНС ознайомилися з особливостями планування комплексу.

Читайте такожНовий рік у Києві. Як святкуватиме столиця в умовах пандемії

Нагадаємо, презентували перший український серіал про рятувальників.

Як ми повідомляли раніше, рятувальники Донеччини отримали велику партію обладнання від ПРООН.

Усі фото: dsns.gov.ua.

Суспільство

Україна піднялася на 18 пунктів в Індексі свободи преси

Опубліковано

Протягом року Україна піднялася на 18 позицій у Індексі свободи преси, який складає міжнародна правозахисна організація «Репортери без кордонів» (RSF), досягнувши 61-го місця.

Про це повідомили на сайті організації.

Україна опинилася вище в рейтингу завдяки покращенню політичного і безпекового показників.

У звіті організації йдеться про те, що російсько-українська війна ставить під загрозу виживання українських медіа. На ЗМІ випливають боротьба з російською пропагандою і зниження економічних показників.

«Після російського вторгнення в лютому 2022 року безпека журналістів опинилася під загрозою як ніколи. Іноді їх навмисно обстрілюють, незважаючи на те що вони демонструють знаки “Преса”, і список поранених або вбитих репортерів і ЗМІ, які сильно постраждали від авіаударів, продовжує зростати… Кібератаки, порушення конфіденційності джерел і обмеження доступу до інформації також викликають занепокоєння», — зазначають правозахисники.

Читайте також: Як переселенці опікуються одне одним у Мамаївській громаді (ВІДЕО)

RSF стверджує, що ухвалений наприкінці 2022 року закон про медіа погодив українське законодавство з європейським, але застосування воєнного стану іноді призводить до обмежень щодо журналістів.

Репортери без кордонів (RSF) — міжнародна недержавна організація захисту прав людини, яка оберігає свободу слова в усьому світі. Організація проводить боротьбу з цензурою та виступає за звільнення журналістів, котрі перебувають в ув’язненні, пов’язаному з їхньою професійною діяльністю.

Індекс свободи преси публікується з 2002 року. Під час його формування враховуються такі чинники: незалежність ЗМІ від власника і політичного впливу, рівень самоцензури, законодавча база, яка регулює діяльність ЗМІ, плюралізм думок у ЗМІ, рівень насильства проти журналістів.

Нагадаємо, у Києві триває реєстрація стартапів “Стійке місто”.

Фото:

Читати далі

Суспільство

У Міноборони розповіли про грошове забезпечення для важкопоранених військових

Опубліковано

Для важкопоранених військовослужбовців, які перебувають у лікарнях, передбачена додаткова винагорода у розмірі 100 тисяч гривень.

Про це заявила Наталія Калмикова, заступниця міністра оборони України, у інтерв’ю для Укрінформу.

Ця винагорода виплачується за час лікування, включаючи період перебування в лікарні та час переміщення до неї. Також вона надається військовослужбовцям, які знаходяться у відпустці для лікування після тяжкого поранення за висновком ВЛК.

«Існує додаткова винагорода військовослужбовцям, які у зв’язку з пораненням (контузією, травмою, каліцтвом), пов’язаним із захистом Батьківщини, перебувають на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я. Це стосується, до речі, і закордонних лікарень. Ця винагорода становить 100 тисяч. Вона виплачується за час перебування на стаціонарному лікуванні, включаючи час переміщення до лікарняного закладу. Окрім того, сума виплачується бійцям, які перебувають у відпустці для лікування після тяжкого поранення за висновком ВЛК», – повідомила Калмикова.

Читайте також: У Києві запрацював сучасний спортзал для ветеранів та військових: куди звертатися

Калмикова також зазначила, що військовослужбовці зберігають своє грошове забезпечення під час відпустки. Крім того, вони можуть отримати грошову допомогу для оздоровлення за власним бажанням.

Нагадаємо, військові будуть отримувати більше відпускних днів.

Фото: УНІАН

Читати далі

Суспільство

У районі Києва придбали тимчасове житло для ВПО: як туди поселитися

Опубліковано

У Дарницькому районі Києва придбали тимчасове житло для переселенців. Його отримали 22 родини переселенців (81 людина), які знаходяться на квартирному обліку. Загалом у Дарницькому районі близько 800 людей перебувають в черзі на житло.

Про це повідомив очільник Дарницької РДА Микола Калашник.

Оселі для ВПО надають за чергою, що формується за сумою балів, які нараховуються за єдиною методикою. Квартири надають у новобудовах, але вони не обладнані меблями й технікою.

Повністю укомплектовані квартири можуть отримати лише родини, які не мають змоги самостійно облаштувати житло.

Читайте також: Стало відомо, скільки сімей отримали кредити на житло за програмою “єОселя”

Переселенці можуть безкоштовно жити впродовж року в отриманих квартирах, сплачуючи лише за комунальні послуги, та мають право продовжити проживання, якщо не знайдуть власне житло.

Нагадаємо,у ПАР для спецпризначенців зібрали унікальний пікап.

Фото: Микола Калашник

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство7 днів тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство1 місяць тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство1 місяць тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: