

Суспільство
Лікарі-блогери: шість медиків, на яких варто підписатись
А чи відноситесь ви до тих, хто звик за кожним симптомом хвороби заглядати в інтернет і ставити собі страшні “діагнози”? Звісно, інформації в мережі зараз безліч, в тому числі і про здоров’я. Та чи можна довіряти всьому, що читаєте? Окрім гуру медичного блогінгу Уляни Супрун, є ще немало медиків, які дають цікавий та корисний контент у соціальних мережах. Пропонуємо вам познайомитись з топовими лікарями-блогерами.
1. СвійДок – перша українська спільнота лікарів-блогерів
СвійДок – це перша спільнота в Україні, яка об’єднала українських лікарів-блогерів. Саме тут можна знайти актуальну та перевірену доказову інформацію від професіоналів простою мовою. Засновницями проєкту є лікарки Віолетта Лійка та Вікторія Миронюк. Кожного тижня є тема, на яку лікарі пишуть медичні науково-популярні пости, проводять прямі ефіри, де пацієнти можуть ставити свої запитання. Тут обговорюють і вакцинацію, і ГРВІ, і скринінги, і психічне та сексуальне здоров’я. А ще спільнота регулярно проводить дні з лікарем, коли один спеціаліст у сторіс показує, як проходить його день.
“Ми вирішили створити першу в Україні спільноту, де б лікарі могли поширити якісний контент та поширювати інформацію серед людей, які цікавляться медициною та своїм здоров’ям. Всіх лікарів, які вступають до нас у спільноту, ми ретельно перевіряємо. Спеціаліст повинен відповідати певним вимогам: підтримувати принципи доказової медицини, постійно навчатись, писати науково-популярні статті, висвітлювати навколо медичну тематику та мислити критично” – засновниця проєкту Віолетта Лійка.
Блог читає вже понад 34 тисячі підписників. Тут є понад 70 фахівців різних спеціальностей: і сімейні лікарі, і дерматологи, і онкологи, і інфекціоністи, і психологи, і терапевти та ін. А ще спільнота допомагає знайти лікаря у вашому місті. У збережених публікаціях можна знайти необхідного фахівця та прочитати всю інформацію про нього.
2. Ярина Лінинська — українська лікарка у Великобританії
Ярина Лінинська неодноразово була лікарем на Крайовому Вишкільному Таборі Пласту в Україні. А зараз дівчина працює медиком у…Великобританії. Саме вона знаходиться на передовій у боротьбі за життя пацієнтів в часи епідемії COVID-19.
“Робота лікарів у Великій Британії відрізняється від такої в Україні. Насамперед — працювати і вчитися треба справді багато. На місці в лікарні для працівників є безліч наукових робіт, тренінгів, даних і протоколів, до яких усі мають доступ і можуть ними користуватися. Є чимало додатків на телефон, що полегшують роботу та убезпечують від тяганини з папірцями”, – розповідає Ярина.
Дівчина на сторінках у своїх соціальних мережах постійно розповідає про те, як у Великобританії борються з коронавірусом та як живеться лікарю у чужій країні. Крім того, в Інстаграмі лікарки є багато корисних постів, які направлені на поширення реальної інформації, розповіді про медицину за кордоном. Також дівчина створила сторінку. де публікує медичні фрази та слова англійською, а ще проводить марафони для вивчення медичної англійської. Всі свої пости Ярина публікує українською мовою і хоча блог має не багато підписників (2800), але він однозначно буде корисний для всіх.
3. Наталія Лелюх — руйнівниця стереотипів про жіноче здоров’я
Наталія Лелюх — одна з тих, хто бореться з вітряками неосвіченості та міфів, які пов’язані з жіночим здоров’ям. Вона є гінекологом та спеціалізується з питань гінекологічної ендокринології, патології шийки матки, ендокринного безпліддя та невиношування.
За її блогом у Фейсбук стежить вже понад 25 тисяч людей, а також Наталія веде свій паблік “Жіночий круг з Наталією Лелюх”.
Блог лікарки почався з того, що вона просто відповідала на питання пацієнтів на прийомі і в інтернеті. Питання повторювались, тому жінка вирішила писати про це на загал, тим самим полегшити собі роботу на прийомі. Лікарка пише на теми, які хвилюють багатьох жінок. На її сторінці можна знайти пости про діагностику меланоми або як загрожує вагітним токсоплазмоз. Саме з особистого блогу народився “Жіночий клуб з Наталією Лелюх”, а вже потім перша книжка лікарки “Відверта розмова про жіноче здоров’я”.
4. Анна Солощенко – ваш кардіолог онлайн
Анна є кардіологом у четвертому поколінні. Її мама, дядько, бабуся і прабабуся були лікарями, тому вибір професії перед жінкою не стояв. Анна Солощенко має вже 18 років досвіду роботи кардіологом і працює в Олександрівській клінічній лікарні в інфарктному відділенні.
Попри тяжку роботу, жінка веде свій блог у Фейсбуці, де пише про здоров’я серця, судин та ділиться корисними порадами. Зараз її сторінка налічує більш як 28 тисяч підписників. У блозі Анни можна прочитати про атеросклероз, про профілактику хвороб серця, про те, звідки береться холестерин та ін. Тут є корисні поради, а ще можна отримати відповіді на все запитання, адже кожного тижня блогерка веде рубрику питання-відповідь.
5. Оксана Скиталінська – пропагандистка здорового харчування
Чи знаєте ви про те, наскільки капуста корисна для здоров’я, що особливо цінне в шпинаті, чому нам потрібно їсти яблука та яке воно, харчування довгожителя? На ці та інші питання ви зможете знайти відповідь у блозі відомої лікарки-дієтологині Оксані Скиталінської. Блогерка на своїх сторінках у Фейсбук та Інстаграм розказує про користь і шкоду різних продуктів, розказує про антиейдж-харчування та про важливість збалансованого харчування.
“Я ніколи не пишу на скандальні і хайпові теми, не стикаю людей лобами, навпаки, всі мої пости просякнуті повагою до людини і її життя, бо ціннішого над життя немає нічого”, – пише Оксана у своєму блозі.
Її сторінку в Інстаграмі читає більш як 32 тисяч підписників, а у Фейсбуці — більш як 21 тисяча. Лікарка є прихильницею доказової медицини і всі свої дописи формує на основі світових клінічних досліджень. Оксана радить споживати різноманітну їжу, відмовитись від цукру та інших штучних продуктів, а також постійно займатись спортом. Крім цього, на сторінках блогу лікарки можна побачити фото та дописи з особистого життя і роботи.
6. Найвеселіший медичний блог MedGoblin
Медицина з гумором – це про блог Андрія MedGoblin. Він є анестезіологом-реаніматологом і кандидатом медичних наук. Крім цього, лікар веде свою Фейсбук-сторінку та телеграм-канал, де пише про медицину професійно, але з гострим почуттям гумору.
Блог Андрія почався з того, що у вільний час він вирішив писати пости у соціальні мережі, але більше смішні, ніж інформативні. Але поступово почав підіймати болючі питання медицини, наприклад, про використання усіма підряд апарату для інгаляцій при звичайних застудах.
Блог Андрія читає понад 50 000 підписників. Його сторінка здобула популярність у соцмережі в тому числі завдяки формі подачі контенту — поєднання доведеної науки та гумору. А ще у своїх постах блогер часто використовує неформальну і ненормативну лексику. Але при цьому, у кожній темі наводить доведені світовою медициною факти.
10.09.2020
Суспільство

У Зоні відчуження вдалося сфотографувати стадо здичавілих корів.
Про це пише Великий Київ з посиланням на Facebook Чорнобильського радіаційно-екологічного заповідника.
Зазначається, що фахівці підрахували чисельність колись домашньої великої рогатої худоби. Стан у всіх тварин – добрий.
Читайте також: Місто без ветеринарів: як у Ржищеві волонтери взялися рятувати безпритульних тварин
Відмічають, що у головного бугая є проблеми з правим оком. Сніжну і морозну погоду вони переживають успішно.

Стадо дикої худоби докорінно різниться від звичайної сільської череди: воно структуроване, має системну цілісність, діє завжди злагоджено.

“Найбільш ретельно дорослі охороняють свою молодь. У свою чергу, телята вибирають найбезпечніше місце в стаді між дорослим бугаєм і корівками. На тлі снігу та грізного й великого бугая телята виглядають особливо колоритно. Найбільше задоволення – спостерігати за їхньою поведінкою. Попри все, молодняк рогатої худоби добре адаптований до холоду. Тому турбуватись, чи виживуть за таких морозів телята з коровами, нема підстав”, – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, у Чорнобильській зоні сфотографували коней Пржевальського.
Як ми повідомляли раніше, у Києві готуються запустити другий “Япомогабокс” для безпритульних тварин.
Усі фото: bigkyiv.com.ua.
Суспільство

У середу, 20 січня, для ремонту в Україну прибуде болгарський літак повітряного спостереження та аерофотозйомки Ан-30 ВПС Болгарії.
Про це пише Український мілітарний портал з посилання на 16-ту транспортну авіаційну групу ВПС Болгарії.
Зазначається, що напередодні на літаку здійснювалась підготовка і проведено випробувальний політ перед перельотом до України.
Читайте також: Як один забіг країнами Європи перетворився на спортивний проєкт для «діток дощу»
За угодою підписаною між Міністерством оборони Болгарії та Державним підприємством «Укрінмаш», послуги з авіаційного ремонту надаватиме Державне підприємство «Завод 410 ЦА», що розташоване у Києві.

У складі військово-повітряних сил Болгарії знаходиться один Ан-30, що має бортовий номер 055 та серійний 08-02. Його було побудовано у 1975 році на київському серійному заводі «Авіант».
Довідка
Ан-30 (з кодифікації НАТО: Clank – «Лязг») – літак повітряного спостереження та аерофотозйомки. Розроблений в ОКБ ім. О. К. Антонова спільно з ОКБ ім. Берієва. Ан-30 є модифікацією літаків Ан-24 і Ан-26 і призначений для аерофотознімальних і аерогеофізіческіх робіт.
У 1965 р. був закінчений ескізний проект, і з 12 по 16 липня 1965 пройшла макетна комісія. На дослідному виробництві ОКБ до літа 1967 р. у варіант Ан-24ФК (виріб “ФК”) під керівництвом провідного конструктора В. В. Волкова був переобладнаний серійний Ан-24 (заводський 57302003).
Окрім відновлення Ан-30 та намірів відновити винищувачі МіГ-29, які не вдалось втілити через російську сторону, у Білорусі проведено ремонт та модернізацію штурмовиків Су-25.
У вересні 2018-го року Болгарія оголосила тендер на ремонт та часткову модернізацію своїх штурмовиків Су-25 переможцем якого стало білоруське підприємство.
Читайте також: Вийшла стрічка про 80-ту окрему десантно-штурмову бригаду (ВІДЕО)
Спочатку мова йшла про 14 бортів за 85,5 млн доларів, але згодом замовлення було знижено до 8 бортів – шість одномісних та два двомісних Су-25. Відповідно до зменшення кількості літаків, сума угоди була знижена до 49 млн доларів.
Нагадаємо, «Антонов» розпочав виробництво Ан-178 для Міноборони.
Усі фото: mil.in.ua.
Суспільство

У Трускавці на Львівщині відреставрують пам’ятку архітектури місцевого значення – дерев’яну віллу “Гопляна”, де зараз діє музей народного художника України Михайла Біласа.
Про це повідомляє Управління туризму та курортів Львівської ОДА у Фейсбуці, передає Укрінформ.
Зазначається, що роботи обійдуться у майже 20 мільйонів гривень. Це грантові кошти з ЄС.
“За програмою “Розвиток туризму” трускавецький проєкт “Реставрація пам’ятки архітектури Художнього музею Михайла Біласа” або “Вілла “Гопляна” переміг у конкурсі секторальної підтримки. Загальна вартість проєкту – 19 млн 328 тис. грн, зокрема 16 мільйонів – з державного бюджету. Це грантові кошти з ЄС, які йдуть через держбюджет. 1 млн 800 тис. грн – обласні кошти, решта 1 млн 528 тис. грн – кошти міста”, – йдеться в повідомленні.
Читайте також: Як відновлюють башту Київської фортеці: що зробили і що планують
Планується, що проєкт реалізують упродовж 2021-2022 років.

Чим цікава вілла “Гопляна”
Художній музей Михайла Біласа розмістився в одній із найгарніших будівель Трускавця – старовинній віллі під назвою “Гопляна”. Це пам’ятка дерев’яної архітектури початку XX ст. і єдина зі збережених будівель зрубної конструкції. Вілла “Гопляна” зведена без жодного цвяха за проєктом українського архітектора Яна Семковича в традиційних формах модерну з елементами карпатського різьбленого стилю. Вона розміщена у центральній частині курорту і вважається окрасою міста.
Читайте також: У селі на Запоріжжі знайшли гребінець, що належав графині (ФОТО)
У музеї експонуються текстильні роботи Михайла Біласа: гобелени, килими, верети, ліжники, вишивані серветки, доріжки, подушки, багатопланові сюжетні панно та аплікації, декоративні квіти.
Крім постійно діючої виставки, музей експонує роботи знаних і молодих художників, графіків, скульпторів, майстрів декоративно-ужиткового мистецтва тощо.
Фото: facebook.com/UtkLODA, blogspot.com
- Суспільство20 години тому
У Києві планують реконструювати дві площі
- Суспільство18 години тому
Як виглядає найбільший бункер в Україні та в Східній Європі (ВІДЕО)
- Суспільство22 години тому
Вийшла стрічка про 80-ту окрему десантно-штурмову бригаду (ВІДЕО)
- Суспільство18 години тому
Франківець встановив рекорд із підіймання гирі у крижаній воді (ФОТО)