Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Лікарі-блогери: шість медиків, на яких варто підписатись

Опубліковано

А чи відноситесь ви до тих, хто звик за кожним симптомом хвороби заглядати в інтернет і ставити собі страшні “діагнози”? Звісно, інформації в мережі зараз безліч, в тому числі і про здоров’я. Та чи можна довіряти всьому, що читаєте? Окрім гуру медичного блогінгу Уляни Супрун, є ще немало медиків, які дають цікавий та корисний контент у соціальних мережах. Пропонуємо вам познайомитись з топовими лікарями-блогерами.

1. СвійДок – перша українська спільнота лікарів-блогерів

Переглянути цей допис в Instagram

🔠 Називаємо речі своїми іменами: які терміни потрібно вживати, коли говоримо про 🦠 COVID-19. Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні @unicef_ukraine Ukraine разом із @МОЗ та @Practicum розробили термінологічний словник для медиків, в якому надаються поради щодо правильного вживання понять, пов’язаних із пандемією коронавірусу. 🗣️ Наступного разу, коли говоритимете із пацієнтами та їхніми родинами про 🦠 COVID-19, спробуйте застосувати на практиці наші поради. Бажаємо вам та вашим пацієнтам здоров’я!

Допис, поширений Українські лікарі блогери (@sviy.doc)

СвійДок – це перша спільнота в Україні, яка об’єднала українських лікарів-блогерів. Саме тут можна знайти актуальну та перевірену доказову інформацію від професіоналів простою мовою. Засновницями проєкту є лікарки Віолетта Лійка та Вікторія Миронюк. Кожного тижня є тема, на яку лікарі пишуть медичні науково-популярні пости, проводять прямі ефіри, де пацієнти можуть ставити свої запитання. Тут обговорюють і вакцинацію, і ГРВІ, і скринінги, і психічне та сексуальне здоров’я. А ще спільнота регулярно проводить дні з лікарем, коли один спеціаліст у сторіс показує, як проходить його день.

“Ми вирішили створити першу в Україні спільноту, де б лікарі могли поширити якісний контент та поширювати інформацію серед людей, які цікавляться медициною та своїм здоров’ям. Всіх лікарів, які вступають до нас у спільноту, ми ретельно перевіряємо. Спеціаліст повинен відповідати певним вимогам: підтримувати принципи доказової медицини, постійно навчатись, писати науково-популярні статті, висвітлювати навколо медичну тематику та мислити критично” – засновниця проєкту Віолетта Лійка.

Блог читає вже понад 34 тисячі підписників. Тут є понад 70 фахівців різних спеціальностей: і сімейні лікарі, і дерматологи, і онкологи, і інфекціоністи, і психологи, і терапевти та ін. А ще спільнота допомагає знайти лікаря у вашому місті. У збережених публікаціях можна знайти необхідного фахівця та прочитати всю інформацію про нього.

2. Ярина Лінинська — українська лікарка у Великобританії

Посмотреть эту публикацию в Instagram

😊Пост -знайомстово🕊 Для новеньких на моїй сторінці👇🏻 Мене звати Ярина, мені 28 і я три роки як живу у Британії. Захистила український диплом, пересклала усі іспити і попрацювала лікарем у відділенні невідкладної допомоги Лондона. Набралась досвіду та вирішила іти у світ спеціалізації. Тому зараз проходжу спеціалізацію/інтернатуру/ординатуру з загальної практики. Наступні 4 місяці я працюю у пульмонологічнлму відділенні тому слідкуйте за історіями. Коли мені вистачає енергії я готую медичні марафони з вивчення англійської, проводжу вебінари про свій шлях, записую прямі ефіри. 😀 А ще я рада кожному хто зайшов на мою сторінку, тому буду вдячна за вашу відповідь у коментарі : «Як ви сюди потрапили?» 👇🏻👇🏻👇🏻

Публикация от Ярина (@dr_linynska)

Ярина Лінинська неодноразово була лікарем на Крайовому Вишкільному Таборі Пласту в Україні. А зараз дівчина працює медиком у…Великобританії. Саме вона знаходиться на передовій у боротьбі за життя пацієнтів в часи епідемії COVID-19.

“Робота лікарів у Великій Британії відрізняється від такої в Україні. Насамперед — працювати і вчитися треба справді багато. На місці в лікарні для працівників є безліч наукових робіт, тренінгів, даних і протоколів, до яких усі мають доступ і можуть ними користуватися. Є чимало додатків на телефон, що полегшують роботу та убезпечують від тяганини з папірцями”, – розповідає Ярина.

Дівчина на сторінках у своїх соціальних мережах постійно розповідає про те, як у Великобританії борються з коронавірусом та як живеться лікарю у чужій країні. Крім того, в Інстаграмі лікарки є багато корисних постів, які направлені на поширення реальної інформації, розповіді про медицину за кордоном. Також дівчина створила сторінку. де публікує медичні фрази та слова англійською, а ще проводить марафони для вивчення медичної англійської. Всі свої пости Ярина публікує українською мовою і хоча блог має не багато підписників (2800), але він однозначно буде корисний для всіх.

3. Наталія Лелюх — руйнівниця стереотипів про жіноче здоров’я

Сьогодні четвер, а отже знову Посиденьки в Жіночому клубі.До нас завітала неймовірна, дотепна та ерудована ебріологиня…

Geplaatst door Наталія Лелюх op Donderdag 6 augustus 2020

Наталія Лелюх — одна з тих, хто бореться з вітряками неосвіченості та міфів, які пов’язані з жіночим здоров’ям. Вона є гінекологом та спеціалізується з питань гінекологічної ендокринології, патології шийки матки, ендокринного безпліддя та невиношування.

За її блогом у Фейсбук стежить вже понад 25 тисяч людей, а також Наталія веде свій паблік “Жіночий круг з Наталією Лелюх”.

Блог лікарки почався з того, що вона просто відповідала на питання пацієнтів на прийомі і в інтернеті. Питання повторювались, тому жінка вирішила писати про це на загал, тим самим полегшити собі роботу на прийомі. Лікарка пише на теми, які хвилюють багатьох жінок. На її сторінці можна знайти пости про діагностику меланоми або як загрожує вагітним токсоплазмоз. Саме з особистого блогу народився “Жіночий клуб з Наталією Лелюх”, а вже потім перша книжка лікарки “Відверта розмова про жіноче здоров’я”.

4. Анна Солощенко – ваш кардіолог онлайн

Как «увидеть» атеросклероз Всем доброго дня. Мы в предыдущих статьях разобрали, как сделать липидограмму, откуда…

Geplaatst door Ваш Кардиолог Анна Солощенко op Maandag 7 september 2020

Анна є кардіологом у четвертому поколінні. Її мама, дядько, бабуся і прабабуся були лікарями, тому вибір професії перед жінкою не стояв. Анна Солощенко має вже 18 років досвіду роботи кардіологом і працює в Олександрівській клінічній лікарні в інфарктному відділенні.

Попри тяжку роботу, жінка веде свій блог у Фейсбуці, де пише про здоров’я серця, судин та ділиться корисними порадами. Зараз її сторінка налічує більш як 28 тисяч підписників. У блозі Анни можна прочитати про атеросклероз, про профілактику хвороб серця, про те, звідки береться холестерин та ін. Тут є корисні поради, а ще можна отримати відповіді на все запитання, адже кожного тижня блогерка веде рубрику питання-відповідь.

5. Оксана Скиталінська – пропагандистка здорового харчування

Переглянути цей допис в Instagram

ЇЖТЕ КАПУСТУ і будете здорові! . Капуста є, без найменшого перебільшення, надзвичайно ефективною профілактикою та лікуваням багатьох хвороб. . 1. АНТИРАК. Потужний антимутаген та антиканцероген (запобігає ушкодженням ДНК та появі метастазів). Був проведений цікавий експеримент: у курильщиків зі стажем, які щодня протягом 10 днів їли сиру (або ледь ошпарену #броколі), вже через 10 днів було на 41% менше мутацій в ДНК, ніж в тих, хто ігнорував броколі. І ця властивість діє майже при всіх видах пухлин, зокрема, раку молочної залози. Позитивним є те, що капуста не має побічної дії, на відміну від багатьох ліків. . 2. АТЕРОСКЛЕРОЗ. #Кале або кучерява капуста – капуста, що має жорсткі темно-зелені листочки, королева листової зелені, нормалізує рівень холестрину. Був проведений експеримент: 30 людей з дуже вираженими дисліпідеміями (різного роду порушень рівнів холестерину) протягом трьох місяців випивали 3 столові ложки соку капусти кале. Ні, вони не позеленіли і не перейшли на фотосинтез:), але у більшості з них нормалізувався рівень холестерину. . 3. ІМУНІТЕТ. Капуста броколі активує імунну систему кишечника через Ah-рецептори, які містяться у інтраепітеліальних лімфоцитах і є першою лінією захисту кишечника від хвороботворних мікроорганізмів. Окрім броколі, таку дію мають всі зелені листові овочі, але броколі серед них стоїть на першому місці. Тому хоч маленький пучечок зелені потрібно вживати з кожним прийомом їжі – для посилення імунного захисту. . 4. ПЕЧІНКА. Всі хрестоцвітні збільшують утворення детоксикуючих ферментів у печінці, які інактивують токсичні та шкідливі речовини, зкорема, канцерогени. Особливо позитивний вплив мають хрестоцвіті для профілактики та дієтичному лікуванні раку молочної залози (РМЗ). . 5. ДЛЯ ЗДОРОВ’Я взагалі. Капуста корисна ВСІМ. Це, в принципі, те, що я Вам хотіла сказати🙂 СКІЛЬКИ треба їсти капусти, щоб було достатньо? Хоча б пів чашки дрібно нарізаної капусти, одне суцвіття броколі. #капуста #харчування #профілактика #здоровя #їжа #овочі #дієтолог #скиталінська #health #nutrition #antiaging #anticancer #dietitian #ukraine #drskytalinska #питание #похудение #антистарение #здоровье #зож #овощи #диетолог #диета #скиталинская

Допис, поширений Дієтолог Оксана Скиталінська (@dr.skytalinska)

Чи знаєте ви про те, наскільки капуста корисна для здоров’я, що особливо цінне в шпинаті, чому нам потрібно їсти яблука та яке воно, харчування довгожителя? На ці та інші питання ви зможете знайти відповідь у блозі відомої лікарки-дієтологині Оксані Скиталінської. Блогерка на своїх сторінках у Фейсбук та Інстаграм розказує про користь і шкоду різних продуктів, розказує про антиейдж-харчування та про важливість збалансованого харчування. 

“Я ніколи не пишу на скандальні і хайпові теми, не стикаю людей лобами, навпаки, всі мої пости просякнуті повагою до людини і її життя, бо ціннішого над життя немає нічого”, – пише Оксана у своєму блозі.

Її сторінку в Інстаграмі читає більш як 32 тисяч підписників, а у Фейсбуці — більш як 21 тисяча. Лікарка є прихильницею доказової медицини і всі свої дописи формує на основі світових клінічних досліджень. Оксана радить споживати різноманітну їжу, відмовитись від цукру та інших штучних продуктів, а також постійно займатись спортом. Крім цього, на сторінках блогу лікарки можна побачити фото та дописи з особистого життя і роботи.

6. Найвеселіший медичний блог  MedGoblin

Сонце воздух і вода нє памогут НІКАДА!Всім нам доводилось обгоріти на сонці.Але не всі тримають в голові, що це – НЕ…

Geplaatst door MED GOblin op Woensdag 30 mei 2018

Медицина з гумором – це про блог Андрія MedGoblin. Він є анестезіологом-реаніматологом і кандидатом медичних наук. Крім цього, лікар веде свою Фейсбук-сторінку та телеграм-канал, де пише про медицину професійно, але з гострим почуттям гумору.

Блог Андрія почався з того, що у вільний час він вирішив писати пости у соціальні мережі, але більше смішні, ніж інформативні. Але поступово почав підіймати болючі питання медицини, наприклад, про використання усіма підряд апарату для інгаляцій при звичайних застудах.

Блог Андрія читає понад 50 000 підписників. Його сторінка здобула популярність у соцмережі в тому числі завдяки формі подачі контенту — поєднання доведеної науки та гумору. А ще у своїх постах блогер часто використовує неформальну і ненормативну лексику. Але при цьому, у кожній темі наводить доведені світовою медициною факти.

Суспільство

17-річна дівчина з Каліфорнії створює прикраси, щоб підтримати Україну через UNITED24

Опубліковано

17-річна школярка з Каліфорнії Софі Кім створює намиста з нержавіючої сталі для підтримки України. Увесь прибуток від продажу Софі задонатить через UNITED24.

Про це повідомили в UNITED24.

Софі має досвід у продуктовому дизайні й хотіла використати свої знання на користь. На одному боці намиста вона гравіює напис «Я підтримую Україну», а на іншому зображає тризуб.

«Я намагаюся робити все, що в моїх силах, аби хоч якось допомогти зусиллям України у війні незалежно від того, наскільки мій внесок маленький», — сказала Софі.

Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав понад 8 000 доларів на допомогу українським дітям.

Про фонд UNITED24

UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:

  • «Оборона»;
  • «Гуманітарне розмінування»;
  • «Медична допомога»;
  • «Відбудова України»;
  • «Освіта та наука».

Нагадаємо, що UNITED24 отримала анонімний донат у мільйон доларів на розмінування.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24

Читати далі

Суспільство

З окупації врятували юнака, якому загрожувала мобілізація в армію рф

Опубліковано

У межах ініціативи Bring Kids Back UA вдалося повернути з окупації 21-річного хлопця, якому погрожували примусовою мобілізацією до російської армії.

Про це повідомила операційна директорка Bring Kids Back UA Дарія Зарівна.

Історія хлопця

Юнак залишався на окупованій території лише зі свідоцтвом про народження. Кілька місяців тому йому зателефонували з російського військкомату з вимогою з’явитися для вручення повістки. Згодом прозвучала й пряма погроза — забрати його силоміць. Перебуваючи в постійному страху, що його відправлять на війну, хлопець звернувся по допомогу.

Завдяки зусиллям сестри та організації Helping to Leave, йому вдалося отримати документи й перетнути лінію розмежування, повернувшись на підконтрольну Україні територію.

Читайте також: У містах на Луганщині активісти розповсюдили проукраїнську символіку (ФОТО)

Bring Kids Back UA — державна ініціатива, спрямована на повернення українських дітей та молоді з окупації або росії. Команда Helping to Leave є одним із партнерів проєкту, що надає практичну допомогу українцям у складних умовах окупації.

Нагадаємо, українська художниця та Rescue Now запустили ініціативу для допомоги дітям у Харкові.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Save Ukraine

Читати далі

Суспільство

«Укрпошта» випустила марку, присвячену сторічному партнерству України й Британії (ФОТО)

Опубліковано

24 квітня «Укрпошта» презентувала поштовий випуск «Британія та Україна: 100 років партнерства». Його створили в межах проєкту «Власна марка» до 100 днів з моменту підписання угоди про сторічне партнерство між країнами.

Про це повідомили в компанії.

Угоду уклали 16 січня 2025 року під час візиту Прем’єр-міністра Великої Британії до Києва. Це перший документ такого масштабу для України, що охоплює ключові сфери співпраці — від безпеки й економіки до культури та спорту.

Дизайн марки створили на основі офіційної айдентики партнерства, розробленої британськими дизайнерами.

Церемонія спецпогашення відбулася у Головпоштамті у Києві за участі тимчасової повіреної у справах Великої Британії в Україні Шарлотти Сюрен, заступника міністра закордонних справ України Олександра Міщенка та генерального директора «Укрпошти» Ігоря Смілянського.

Особливою частиною події стала участь школярів із київської школи №219. Вони підписали листівки, які надішлють до учнів партнерської школи у Ліверпулі, а також до прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера і міністра закордонних справ Девіда Ламмі.

Читайте також: Режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про боротьбу українців (ФОТО)

Нагадаємо, що учні 100 українських та британських шкіл долучаться до нового спільного проєкту.

Фото: «Укрпошта»

Читати далі